Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 14:56   #1
Energija u meni - kundalini ili bioenergija?

ovako, neznam da li sam pogodio forum,ali imam jedno pitanje...

jednostavno,kad se donekle opustim, na neki način kao da nešto radim u svojem tijelu,kao da nekakvu energiju podižem od trbuha prema glavi, kao da ciruklira u mojim rukama...

osjećaj kao da sa svakim svojim mišićem nešto radim...neznam kako da opišem, ili stvarno nešto sa mišićima radim, a da ne mogu zaključiti što je to...neznam,mozda nešto sa tlakom...

a mozda sam glup
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:22   #2
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
ovako, neznam da li sam pogodio forum,ali imam jedno pitanje...

jednostavno,kad se donekle opustim, na neki način kao da nešto radim u svojem tijelu,kao da nekakvu energiju podižem od trbuha prema glavi, kao da ciruklira u mojim rukama...

osjećaj kao da sa svakim svojim mišićem nešto radim...neznam kako da opišem, ili stvarno nešto sa mišićima radim, a da ne mogu zaključiti što je to...neznam,mozda nešto sa tlakom...

a mozda sam glup
nisi glup sigurno, nesto jest, dobro je tako moci osjetiti sebe, nadam se da ce uspjeti otkriti sta je to
nisi napisao je li dobar osjecaj?
__________________
promatrate li kad svoje misli?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:55   #3
Vjerovatno imaš sposobnost bioenergije, isprobaj na nekome koga recimo boli glava, stavi mu dlan il ispred il na čelu, koncentriraj se na to da bol izlazi van preko tvog dlana u zemlju. Obavezno moraš ispraznit,tj. usmjerit k zemlji il vodi da nebude ostalo u tebi.

Dlanovi bi ti trebalo biti kao da je vručina u njima, kao da ti gori.

Ako je to to. Možeš i na sebi isprobati, makar iz iskustva znam da na drugima bolje djeluje.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:15   #4
bit će da ti se kundalini otvara,on ide od dole prema gore i prolazi kroz chakre na dlanovima
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 06:07   #5
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
bit će da ti se kundalini otvara,on ide od dole prema gore i prolazi kroz chakre na dlanovima
I meni to osobno lici na podizanje kundalinija prije nego na nesto drugo. Sto moze (a ne mora) biti gadno. Ako bude gore, trazi pomoc, nemoj misliti da si poludio. Osobno bih sprijecio podizanje svog kundalinija kako god mogu... Problem je sto je to jako tesko uraditi kad se on spontano pocne dizati...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:00   #6
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
I meni to osobno lici na podizanje kundalinija prije nego na nesto drugo. Sto moze (a ne mora) biti gadno. Ako bude gore, trazi pomoc, nemoj misliti da si poludio. Osobno bih sprijecio podizanje svog kundalinija kako god mogu... Problem je sto je to jako tesko uraditi kad se on spontano pocne dizati...
Buđenje kundalinija nije vezano na to da li ti to hoćeš ili ne, kada se ispune preduvjeti kundalini krene i ruši i čisti sve pred sobom onako kako želi. Oni rijetki mogu probati usmjeriti ga ciljano, a ne protraćiti dragocjeni trenutak.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:07   #7
Ma vraga je kundalini, kao što albaharija kaže prvo se moraju ispuniti neki preduvjeti kako bi to uopće krenulo. A ti preduvjeti nemaju veze sa našom maštom već sa konkretnim i ciljanim radom.

A i prvotni post je sav zbrkan, jel' se osjeća energija ili nekontrolirano grčenje mišića ili povećani tlak....najbolje je, kao i uvijek, prvo otići na jedan liječnički pregled.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:00   #8
koliko mi je poznato... s kundalinijem i njegovim "dizanjem", treba oprezno... nekad sam se bavila time... ali bez stručne/iskusne osobe nisam htjela dalje... nije sam tak.... neke ljude to može navodno "raspucati"....

a mozda doista imas bioenergiju... ili jednostavno tvoj "chi" tj. zivotna energija tako kola... pa ju jace osjetis... probaj skontati kada ti se to sve dogadja...u kojim situacijama...?

zasto ne odes kod nekog dobrog alternativca, ta osoba će ti znati reci sto je to kod tebe....?
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:39   #9
Quote:
cosmicmama158 kaže: Pogledaj post
koliko mi je poznato... s kundalinijem i njegovim "dizanjem", treba oprezno... nekad sam se bavila time... ali bez stručne/iskusne osobe nisam htjela dalje... nije sam tak.... neke ljude to može navodno "raspucati"....

a mozda doista imas bioenergiju... ili jednostavno tvoj "chi" tj. zivotna energija tako kola... pa ju jace osjetis... probaj skontati kada ti se to sve dogadja...u kojim situacijama...?

zasto ne odes kod nekog dobrog alternativca, ta osoba će ti znati reci sto je to kod tebe....?
gle,kao što sam već rekao, to mogu osjetiti kada god hoću...znači,nešto napravim sa svojim tijelom, i jednostavno osjetim kako mi se to "diže", tj kako ide tijelom..
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:46   #10
Kad god hoces... pustiš struju... energiju iz sebe, kako bi njome liječio...

Možda ti se stvarno probudio kundalini... Kad on prodje...Ajme onom ko nije čist Kontaktiraj me na privat, ako zeliš da razmijenimo iskustva...

Dat cu ti link na knjigu na engleskom o kundaliniju...

http://www.4shared.com/get/41246057/...CFC1CCEE.dc113
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 12:00   #11
Jako dobro opisano i rečeno.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 19:02   #12
hvala za knjigu
odraslodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 10:10   #13
nesto čudno i u meni...

ne znam sad dal je to slično ili isto, ali meni se s vremena na vrijeme jako zažare ruke, crvene su i krvotok mi bude jači.imam osjećaj kao da imam pune šake nečega. kao neka navala energije. međutim to prođe. nisam gledala na sat, al po mojoj slobodnoj procjeni to traje oko pol sata. budući da me glava zna često boljeti od ovih promjena vremena, znala sam stavljat ruke na glavu, al se nista nije događalo. ostajale bi normalne, ne bi se zažarile niti bi glava prestala. ...e sad, sto je to što se nekontrolirano javlja...
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 01:02   #14
Quote:
superlight kaže: Pogledaj post
ne znam sad dal je to slično ili isto, ali meni se s vremena na vrijeme jako zažare ruke, crvene su i krvotok mi bude jači.imam osjećaj kao da imam pune šake nečega. kao neka navala energije. međutim to prođe. nisam gledala na sat, al po mojoj slobodnoj procjeni to traje oko pol sata. budući da me glava zna često boljeti od ovih promjena vremena, znala sam stavljat ruke na glavu, al se nista nije događalo. ostajale bi normalne, ne bi se zažarile niti bi glava prestala. ...e sad, sto je to što se nekontrolirano javlja...
Da, ono sto bi zvali bioenergijom. No, problem je u tome sto si stavljala to sebi na glavu. Probaj staviti nekome drugome, i jos vizualizirati kako energija tece. Pa vidi da li dolazi do promjena. Uglavnom je bitno da postoji razlika potencijala, pa zato drugi mogu tretirati tebe i ti mozes tretirati druge. Jer onda energija krene teci, a cim postoji dinamican proces, stvari napreduju. Nazadovanja je statika. I statika je nazadovanje, da uvedem dinamiku.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 15:27   #15
Ne vjerujem.
Isti slucaj kao i kod mene, po cijelom tijelu, kad se fokusiram, ugodno, trzajuce, vruce ... ali ne mogu ostati predugo u tom osjecaju ma koliko bio dobar, pretesko mi je.
Charlotte24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 11:46   #16
Osobno smatram da ti je ovo Chi energija. Karakteristicno za nju je da se bas dlanovi zacrvene. Procitaj si ovo. Bit ce ti puno toga jasnije.

Zadnje uređivanje dark_lord : 18.02.2009. at 11:54.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:08   #17
Quote:
dark_lord kaže: Pogledaj post
Osobno smatram da ti je ovo Chi energija. Karakteristicno za nju je da se bas dlanovi zacrvene. Procitaj si ovo. Bit ce ti puno toga jasnije.
zahvaljujem
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 02:04   #18
Samo cu vam reci da ste sretni sto to imate jer neki ljudi se dugoo muce d ato postignu ...
Da to je energija, svaki je covjek ima u sebi...
znaci energije s edijele na lose i dobre.. to sto vi osjecate je dobra energija... dali ste primjetili kad vam se to desava da zjevate???
trenjuem ruku od ruku dolazi do topline kod ljudi koji imaju energiju...
Tom energijom mozete lijecit sebe i druge
Ja trenutno idem na energiju takvu da se izljecim... ja sam u 2 tjedna izljecila preskakanje srca i astmu... Ja am jena od rijetkih kojoj to ide tako brzo jer sam "medij"... ako vas sta zanima slobodno na pp i iduci put kad to dodje pogledajte u nebo i nasmijite se tako cete je jos vise primit i da nemojte zaboraviti disati iz trbuha
jednacura88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 17:37   #19
E ljudi, vidim prošlo je dosta vremena od kad ste pisali na navedenu temu. Sve što je on objasnio to mogu i ja...Odjednom mogu da pokrenem tu neku energiju koja kao da struji i baš polazi iz tog "solar pleksusa" i penje se negdje do ramena..ubrza mi se otkucaj srca i osjećam veliki nalet neke energije i mogu u bilo koje vrijeme da pokrenem val te energije, ne znam šta je to i šta da radim :/
Alexlfc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 18:09   #20
Quote:
Alexlfc kaže: Pogledaj post
E ljudi, vidim prošlo je dosta vremena od kad ste pisali na navedenu temu. Sve što je on objasnio to mogu i ja...Odjednom mogu da pokrenem tu neku energiju koja kao da struji i baš polazi iz tog "solar pleksusa" i penje se negdje do ramena..ubrza mi se otkucaj srca i osjećam veliki nalet neke energije i mogu u bilo koje vrijeme da pokrenem val te energije, ne znam šta je to i šta da radim :/
meni izgleda kao nalet adrenalina...a to je stvar stresa i normalno je, moraš se znat opustit, razmišljaj o nečemu što te čini sretnim i duboko diši....proći će samo od sebe

koliko imaš godina ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.