Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2008., 11:54   #1
Poticaj za žene poduzetnice?

Našla sam da postoje poticaji za žene poduzetnice i našla neke informacije o istima za protekle godine, no zanima me gdje i na koji način se prijaviti za poticaj za sljedeću godinu.

Naime, otvorila bih tvrtku (trgovina) te me zanima gdje i kako dobiti poticajni kredit.
Iz dokumenta kojeg sam našla čini mi se da se poticaji daju za već otvorene tvrtke (jedan od uvjeta je pozitivno poslovanje u protekloj godini) pa su moja pitanja sljedeća:
1) postoji li poticaj za otvaranje obrta? (...jer po dolje izlistanim uvjetima* ne mogu dobiti poticaj za žene..)
2) Ako ne zadovoljavam uvjete za ovo, kakvo je stanje s poticajima za osobe do 30 godina starosti.
3) kad idu javni pozivi (vidim da je za ovu godinu bio u svibnju)
4) Ako otvorim tvrtku ove godine, mogu li se javiti za potporu vec sljedece godine u svibnju?



*3. KORISNICI I UVJETI DRŽAVNE POTPORE



Korisnici državne potpore po ovom Projektu su:

gospodarski subjekti (osim onih koji obavljaju primarnu proizvodnju poljoprivrednih proizvoda i ribarstvo) malog gospodarstva - obrti, trgovačka društva i zadruge, definirani Zakonom o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 29/2002.) i Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 63/2007.), te organizacije žena koje provode projekte i programe poticanja ženskog poduzetništva, koji

· pozitivno posluju (sa izuzetkom gospodarskih subjekata osnovanih tijekom 2007. godine),

· imaju sjedište na području Republike Hrvatske,

· za ciljne skupine žene: koji se nalaze u većinskom (51% i više) vlasništvu žena državljanki Republike Hrvatske,

· za ostale ciljne skupine: početnici (do 3 godine poslovanja), mladi (do 30 godina starosti) i osobe s invaliditetom (civilni i vojni invalidi uz rješenje nadležne ustanove),

· imaju najmanje 1 zaposlenog na neodređeno vrijeme, imaju upis novog obrta s početkom rada.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:19   #2
mislim da cu se ja prijaviti za taj kredit..
.iako sam musko, po novom zakonu nikakva segregacija nije dopustena, paaaa...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:32   #3
jel imas otvorenu firmu vec il si novi?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 16:27   #4
Za one koje zanima, dobila sam odgovor iz hamaga:
1) postoji li poticaj za otvaranje obrta? (ne za vec uhodane obrte, nego za one koji tek trebaju biti pokrenuti)
- postoji, no tek po otvorenom obrtu jer morate priložiti statusnu dokumentaciju (obrtnicu i sl.). To bi bio projekt Poduzetništvo žena i ciljnih skupina, i javljate se kao ciljna skupina POČETNIKA (do 3 godine poslovanja).

2) Ako ne zadovoljavam uvjete za ovo, možete li me uputiti za poticaje za osobe do 30 godina starosti. Link? kad je natječaj otvoren?
- To vam je isti projekt kao i za početnike, samo zaokružujete ciljna skupina MLADIH (al opet morate imati otvoren obrt i sve papire)

3) kad idu javni pozivi (vidim da je za ovu godinu bio u svibnju)
- Idu uglavnom na proljeće, ove godine je to bio svibanj, lani travanj. Za iduću godinu pretpostavljamo da će biti isti period.

4) Ako otvorim tvrtku ove godine, mogu li se javiti za potporu vec sljedece godine u svibnju?
- Možete, do 3 godine poslovanja smatra se da ste početnik, stoga se slobodno možete prijaviti iduće godine.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:33   #5
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
Za one koje zanima, dobila sam odgovor iz hamaga:
1) postoji li poticaj za otvaranje obrta? (ne za vec uhodane obrte, nego za one koji tek trebaju biti pokrenuti)
- postoji, no tek po otvorenom obrtu jer morate priložiti statusnu dokumentaciju (obrtnicu i sl.). To bi bio projekt Poduzetništvo žena i ciljnih skupina, i javljate se kao ciljna skupina POČETNIKA (do 3 godine poslovanja).
o, hvala nowa
svakako ću ovo detaljnije proučiti
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 11:08   #6
Kakva je ovo spola diskriminacija??

Evo ovaj vic nije šala je realnost...

Šef sakupio radnike pa każe:

Imam lošu vijest. Radi uštjede firme moram otpustiti netkoga od vas.
-Mene nemożete jer sam nacionalna manjina i mogu vas tužiti za rasizam- kaže crnac.
-Ja sam ženska. Odmah ću vas dati na sud radi šovinizma- kaže sekretarica.
-Samo pokušajte pa ćete zavrśiti na sudu zbog religiozne diskriminacije- kaže musliman.
-Probajte mi dati otkaz pa ću vas tużiti za diskriminaciju zbog godina- kaže 70godiśnji vodja grupe.

Sada svi pogledi padaju na mladog, bijelog i zdravog radnika.
Ovaj se na trenutak zamisli pa każe:

U zadnje vrijeme mi se čini da sam postao gej...
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 00:43   #7
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
Kakva je ovo spola diskriminacija??

Evo ovaj vic nije šala je realnost...

Šef sakupio radnike pa każe:

Imam lošu vijest. Radi uštjede firme moram otpustiti netkoga od vas.
-Mene nemożete jer sam nacionalna manjina i mogu vas tužiti za rasizam- kaže crnac.
-Ja sam ženska. Odmah ću vas dati na sud radi šovinizma- kaže sekretarica.
-Samo pokušajte pa ćete zavrśiti na sudu zbog religiozne diskriminacije- kaže musliman.
-Probajte mi dati otkaz pa ću vas tużiti za diskriminaciju zbog godina- kaže 70godiśnji vodja grupe.

Sada svi pogledi padaju na mladog, bijelog i zdravog radnika.
Ovaj se na trenutak zamisli pa każe:

U zadnje vrijeme mi se čini da sam postao gej...


.... NoWa baš si me obradovala... iako mi je sve još daleko, al nema veze, informacija je odlična
-Manuela- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 15:52   #8
Prošle godine otvorila sam obrt u koji sam uložila materijalna sredstva, predala sam zahtjev za poticaj za žene poduzetnice, početnice sa početkom otvaranja obrta. Lokalna obrtnička komora mi je dokumentaciju provjerila i potvrdila kao valjanu. Kako sam u Svibnju otvorila obrt, realno je da kao početnik nemam djelatnika. gdje me je Hamag odbio jer upravo nemam djelatnika. Uložila sam žalbu i pitam se kakve koristi od svega toga. Ovdje se navodi da djelatnik mora imati ugovor na neodređeno. Gdje početnik može garantirati za djelatnika, kada mu treba barem 2 godine da stvori tržište za sebe uopće. Također kao početniku obrtniku, niti jedna banka ne daje kredit bilo koje vrste, a posao traži stalna ulaganja. Cijene doprinosa i materijala, alata se dižu, početnike nitko u državi niti podržava, niti štiti, niti potiče da napreduju.
emz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:59   #9
evo tema koja mene zanima.
radim u trgovini i jako sam nezadovoljna najviše zbog plaće a zatim radi toga što moraš radit ko konj a nitko te ne poštuje i onda te još ubije sa plaćom od 2500kn!

pa došla sam na ideju otvorit trgovinu s cipelama. živim na otoku i ako želiš malo ljepšu cipelu odeš u rijeku ili zagreb i opet je jedva nađeš,ako je nađeš. pa ja želim prodavat cipele,lijepe cipele i znam da bi mi dobro išlo jer baš to treba...ženske osobe me razumiju,haha.

imam 20 godina i ne želim život provest na plaći od 2500 do 3000. znam da bi na početku bilo malo teže,vjerojatno bi mi mama digla kredicu da mi pomogne.

sad bi trebala par savjeta,uglavnom kako uopće počet? prostor mi je već zapeo za oko,sad samo treba vidit kako dalje.

help!

__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:44   #10
Quote:
bambi05 kaže: Pogledaj post
evo tema koja mene zanima.
radim u trgovini i jako sam nezadovoljna najviše zbog plaće a zatim radi toga što moraš radit ko konj a nitko te ne poštuje i onda te još ubije sa plaćom od 2500kn!

pa došla sam na ideju otvorit trgovinu s cipelama. živim na otoku i ako želiš malo ljepšu cipelu odeš u rijeku ili zagreb i opet je jedva nađeš,ako je nađeš. pa ja želim prodavat cipele,lijepe cipele i znam da bi mi dobro išlo jer baš to treba...ženske osobe me razumiju,haha.

imam 20 godina i ne želim život provest na plaći od 2500 do 3000. znam da bi na početku bilo malo teže,vjerojatno bi mi mama digla kredicu da mi pomogne.

sad bi trebala par savjeta,uglavnom kako uopće počet? prostor mi je već zapeo za oko,sad samo treba vidit kako dalje.

help!

Ajde u Finu, oni ti imaju odjel Hitro koji se bavi pomaganjem pri otvaranju firmi ili obrta.

Kolegica i ja smo bile u istoj situaciji kao i ti i u 11mj prošle godine smo otvorile firmu (trgovina opreme za bebe i igračaka).

Sve oko otvaranja firme smo riješile preko Hitra i stvarno su odlični.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:47   #11
I autorici teme.

Nadam se da moja firmica ispunjava uvjete za dobivanje tog poticaja.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:05   #12
hvala! bum se informirala
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:04   #13
cure, bez oklijevanja odmah kliknite na

http://http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618

natjecaj je vec poceo, nemate puno vremena

i sretno
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 21:07   #14
HZZ sufinancira samozapošljavanje sa oko 30000kn za osobe mlađe od 25koje su minimalno 6 mjeseci prijavljeni u evidenciju ili starije od 25 koji su minimalno 12 mjeseci. ako zadovoljavate taj uvjet obratite se u svoju područnu službu jer je dodjeljivanje poticaja u tijeku
CowboyFromHell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 17:38   #15
Quote:
emz kaže: Pogledaj post
Prošle godine otvorila sam obrt u koji sam uložila materijalna sredstva, predala sam zahtjev za poticaj za žene poduzetnice, početnice sa početkom otvaranja obrta. Lokalna obrtnička komora mi je dokumentaciju provjerila i potvrdila kao valjanu. Kako sam u Svibnju otvorila obrt, realno je da kao početnik nemam djelatnika. gdje me je Hamag odbio jer upravo nemam djelatnika. Uložila sam žalbu i pitam se kakve koristi od svega toga. Ovdje se navodi da djelatnik mora imati ugovor na neodređeno. Gdje početnik može garantirati za djelatnika, kada mu treba barem 2 godine da stvori tržište za sebe uopće. Također kao početniku obrtniku, niti jedna banka ne daje kredit bilo koje vrste, a posao traži stalna ulaganja. Cijene doprinosa i materijala, alata se dižu, početnike nitko u državi niti podržava, niti štiti, niti potiče da napreduju.
evo mene opet, ono prije 2 godine propalo. sad imam novu ideju al para naravno NE. i trazila bih poticaj za POKRETANJE biznisa, a ne za pokrivanje troskova vec otvorenog biznisa. jer ga bez pocetne love nit ne mogu pokrenut. nemam pojma jel imam šanse


treba se dobro raspitat na tel: 0800 234 505
huh, znaci kod davanja zahtjeva treba vec imati nekog zaposlenog na neodređeno

Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
cure, bez oklijevanja odmah kliknite na

http://http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618
natjecaj je vec poceo, nemate puno vremena
Ovaj Javni poziv otvoren je 45 dana od dana objave.

KLASA: 311-01/10-01/65
URBROJ: 526-12-02/1-10-2
Zagreb, 26. veljače 2010.


nasla sve poticaje tu: http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618

UVJETI:

3. KORISNICI I UVJETI DRŽAVNE POTPORE

Korisnici državne potpore po ovom Projektu su subjekti malog gospodarstva: obrti, trgovačka društva i zadruge (osim onih koji obavljaju primarnu proizvodnju poljoprivrednih proizvoda i ribarstvo), definirani Zakonom o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 29/2002.) i Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 63/2007.) u većinskom (51% i više) privatnom vlasništvu žena državljanki Republike Hrvatske, koji:

• pozitivno posluju (sa izuzetkom gospodarskih subjekata osnovanih tijekom 2009. i 2010. godine),
• imaju sjedište na području Republike Hrvatske,
imaju najmanje jednog zaposlenog na neodređeno vrijeme uključujući i vlasnicu,
• posluju najmanje jedan mjesec prije objave Javnog poziv
a,
• imaju upis novog obrta s početkom rada,
• imaju podmirene obveze prema državi i zaposlenicima,
• koji su namjenski opravdali bespovratna sredstva dobivena u 2009. godini.- ovo mi nije jasno? sta mozes svaku godinu traziti poticaj iznova?

Dakle, ne mogu traziti poticaj za OTVARANJE obrta, nego samo potporu za vec otvoreni obrt. i moram bit stalno zaposlena u vlastitoj firmi, sto znaci ne mogu to prvu godinu raditi kao posao sa strane, dok ne vidim hoce li uspjeti...a ekipa koja dobije otkat rijetko ima love da pokrene vlastiti posao...
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje NoWa : 27.03.2010. at 17:53.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:18   #16
moguce je svake godine prijaviti, i dobiti poticaje. bitno da dokazes da si one od prosle upotrijebila kako si i zatrazila, to je ta izjava koja ti niej jasna, ali tebe se i ne tice jer nisi poticaje vec koristila.

duze od mj dana, vjerojatno je taj uvjet prisutan da se izbjegne da netko otvori obrt ili firmu samo da se prijavi na poticaje, uzme novce i nestane- po meni skroz logicno

i vjerojatno pokazuje nepisano pravilo koje postoji, a to je da moras prvo pomoci sama sebi i postaviti biznis, a onda ces vec naci tko ce ti pomoci

savjetujem ti pisanje plana i obilazak roditelja i rodjaka koji bi ti posudili novce. ili opaka stednja ako imas na cemu, s jednim jedinim ciljem-da pokrenes svoj biznis. sve drugo cu ti ciste tlapnje i samo ces se isfrustrirati, jer na banke isto mozes zaboraviti
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:21   #17
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
sto znaci ne mogu to prvu godinu raditi kao posao sa strane, dok ne vidim hoce li uspjeti...
rekli bi ti zlobnici da takav posao ni ne moze uspjeti
a ja cu samo reci da su ti sanse za to jako jako male

poduzetnistvo za mene, priej svega drugog, znaci imati hrabrosti zagristi u neizvjesnost i konstruktivno se nositi s tim. vjeruj, kod nas nimalo laka situacija
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:23   #18
kako ide to sa novcem koji se dobije za ženu-poduzetnicu. moraš zadovoljiti određene uvjete, prijaviš se, odobre ti i dobiješ novce. e, sad kako dobiješ novce? da li moraš nešto platiti za šta si tražio novac, pa taj iznos dobiješ nazad ili ti daju lovu na račun pa kasnije pravdaš u što si uložio? koliki se iznos može očekivati za trg. obrt, prodavaonicu cipelama?
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:35   #19
da li ima poticaja i za sezonske obrte?
__________________
pozdrav
lo-li-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 16:57   #20
Evo novo objavljenih poticaja pa ako se nađeš iskoristi
http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.