Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2023., 12:24   #1
Ucestalo mokrenje - savjeti

Pozdrav

Primjetio sam (a iskreno frka mi da zbog ovoga idem sada lijecniku) , da u posljednje vrijeme, posljednjih nekoliko mjeseci sigurno, imam problem sa ucestalim mokrenjem. Tipican problem reklo bi se za srednjovjecne muskarce ali iskreno ne znam puno o tome jer sam mislio da mozda mene to nece zadesiti ali eto jeste.

Ne znam ima li to ikakve veze, ali tijekom svakog dana konzumiram poprilicno mnogo tecnosti. Ako je kava u pitanju, pijem mnogo kave i uvijek sa vodom pored, tako da kroz to svaki dan unesem u sebe mnogo tekucine. Pored toga, ako se i piva pije i tu se unese jako mnogo tekucine. No isto to radim vec mnogo godina unazad ali nisam imao ni blizu taj problem sa ucestalim mokrenjem kao zadnjih mjeseci. Najgore mi je kada se nocu budim ili ujutro skorz rano sto mi poremeti i spavanje i san.

Zanima me moze li se ovo nekako smanjiti ili mozda skroz sanirati nekim prirodnim putem , bez lijekova ili terapija kod doktora? Koje bi mi savjete mogli dati?
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2023., 15:58   #2
Navečer manje tekućine. Jedino tako češ smanjiti tj.ukinuti noćna ustajanja.
A napraviti i jedan sistematski pregled da provjeriš dal je sve još uvijek pod kontrolom,tj.u redu.
I ja moram u roku par minuta nakon popivenog čaja/kave/itd vrlo skoro na wc (nakon 15tak minuta). Isto puno pijem tekućine tokom dana, pogotovo za vrijeme jela, ali otkada pazim navečer da je to minimum, ne moram više barem ustajati noću.

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2023., 16:30   #3
Da, nemoj ići doktoru.
Poslije se pitaj kaj se desilo.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2023., 20:30   #4
Stručno se zove poliuria. Traži uputnicu za nefrologa. Vjerojatno će trebati detaljne krvne pretrage i pretrage urina. Možda ćeš morati skupljati 24satni urin.
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2023., 22:05   #5
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
Stručno se zove poliuria. Traži uputnicu za nefrologa. Vjerojatno će trebati detaljne krvne pretrage i pretrage urina. Možda ćeš morati skupljati 24satni urin.
Ne zove. Poliurija je prekomjerno mokrenje (preko 3 litre) što nije isto kao učestalo mokrenje. Možeš učestalo mokriti i s normalnom količinom urina.
Drugo, nije "normalno" mokriti po noći, što i dalje ne znači da postoji neka teža bolest.
Ne vidim temelj za odmah tražiti uputnicu za specijalista, nit vidim po čemu je zaključak da je za nefrologa, a ne možda za urologa ili nekog drugog.
Amybroj9 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2023., 01:06   #6
Ucestalo mokrenje

Pozdrav,
Zadnja dva tjedna nakon postenog smrzavanja pocinjem ucestalije mokriti, a mozda i piti i nekako sam zaboravila na to. Tjedan dana nakon ponovo izadem medu masu ljudi te ponovo cesce idem na wc bez pijenja tekucine u vecoj mjeri nego inace, pocnem kasljati te dobijem temperaturu. Nalaz krvi i urina savrsen, nijedna stavka nije izvan granica. Ne znam sto da ucinim jer doktorica nije pridala neku pretjeranu vaznost tome. Moram napomenuti da mokrenje nije bolno, te sam zensko i imam 21 godinu.
Avebec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.