Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 22:44   #141
Imam pitanje ..bila sam malo previse ziher kako u vrtiću u lučkom (mali svijet) ima non stop mjesta pa su mi danas sve lađe potonule kad sam cula da su krcati ..i sad naravno panika jer nemam blage ideje kaj sad ..da skratim priču, trebam vrtic, tj. jaslice na području brezovice, najdalje remetinec/lanište ..a da su uvijeti kao kod ovog u lučkom, znači da ih sufinancira grad i da ja mogu upisat dijete iako sam trenutno ja nezaposlena a muž zaposlen ..nemam nikakvu mogućnost da mi netko čuva dijete dok ja trazim posao pa onda opcija državnog nemože doći u obzir
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:08   #142
drage mame, mi smo ove godine upali u državni vrtić pri Cvitu mediterana...
znate li koliko bi bila cijena običnog 10-satnog programa i dali je ona fiksna za svih..ua sve roditelje ili prihodi kućanstva imaju nekakve veze kao sto je bilo u zagrebu ??



Inače, mi smo bili u princezi 2 godine, privatni vrtić.

Zadnju godinu je jutro u princezi 1200,oo kn , popodne od 4-7 = 480,000 kn , i takodjer popodne od 4-9 = 600 kn.

po meni uzasno skup vrtić..mi smo bili u princezi u bračkoj ulici, koji je malen, djeca koja spavaju, imaju one lezajeve gore u prostoriji, dok ostali sjede zbijeni dole ispod skala za 2 stola...male je kvadrature i uopće ne znam, kako smije nabit svu onu djecu, pogotovo ujutro.

meni je on odg samo zbog blizine kuce, ali da sam odusevljena uslom, nisam.
tete su tako-tako. za sve sta pitas, kaze mora pitat upravu a to je ravnateljica, kojoj sam 5 puta pisala e-mail, nikada ne odg, nego kaze teti sta da mi kaze.napismeno nikad nista...

eto...to su moja iskustva pa ako nekome pomogne...sretno !!!
split1-odjeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:37   #143
Ja bih molila ako netko zna kolika je cijena dječjeg vrtića Iskrica na Krugama?
škorpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:53   #144
cijene zg vrtića su iste u cijelom gradu, a ovise o prosječnom mjesečnom prihodu svakog člana kućanstva. ovdje možeš pronaći detaljnije info.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:43   #145
Privatni vrtići se razlikuju po cijenama - svaki vrtić postavlja svoju cijenu za programe koje nude.
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:47   #146
iskrica je gradski vrtić.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:07   #147
Nije precizirala.
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:23   #148
Imam pitanje vezano za cijenu gradskog vrtića u Zg.
Dosad smo plaćali 600 kuna vrtić za prvo dijete, no krajem prosinca rodila sam drugo.
Prošlu godinu sam prvih 7 mjeseci radila, zatim sam cca 3 mjeseca bila na komplikacijama, a početkom studenog mi je otvoren porodiljni.
Po svemu sudeći trebali bi pasti u niži rang i vrtić plaćati 450 kuna zato jer naše kućanstvo ima jednog člana više
Mene zanima koje dokumente traži vrtić i kako ostvariti to pravo.

U vrtiću kažu da za početak donesemo rodni list novog člana, a dalje da će vidjeti kad grad donese odluku.
Moje konkretno pitanje je: hoću li trebati pohoditi i firmu i HZZO za isplatne liste ili ću sve moći riješiti na HZZO-u?
hooly is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:11   #149
Thumbs up

[QUOTE=hooly;67286897]Imam pitanje vezano za cijenu gradskog vrtića u Zg.
Dosad smo plaćali 600 kuna vrtić za prvo dijete, no krajem prosinca rodila sam drugo.
Prošlu godinu sam prvih 7 mjeseci radila, zatim sam cca 3 mjeseca bila na komplikacijama, a početkom studenog mi je otvoren porodiljni.
Po svemu sudeći trebali bi pasti u niži rang i vrtić plaćati 450 kuna zato jer naše kućanstvo ima jednog člana više
Mene zanima koje dokumente traži vrtić i kako ostvariti to pravo.

U vrtiću kažu da za početak donesemo rodni list novog člana, a dalje da će vidjeti kad grad donese odluku.
Moje konkretno pitanje je: hoću li trebati pohoditi i firmu i HZZO za isplatne liste ili ću sve moći riješiti na HZZO-u?[/QUOTE

Ja sam poslala e-mailom na racunovodstvo samo rodni list pa su mi od sljedeceg mjeseca poceli zaracunavati nizi iznos, ALI to je bilo mjesec dana nakon sluzbene predaje papira, tako da tebi sada to nema puno smisla jer se ionako tijekom sijecnja skupljaju SVI papiri za novi obracun subvencije, tako da ces svakako morati (kao i svi mi) prikupiti sve papire i iz firme i iz HZZO -a za 2017.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 01:27   #150
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za cijenu gradskog vrtića u Zg.
Dosad smo plaćali 600 kuna vrtić za prvo dijete, no krajem prosinca rodila sam drugo.
Prošlu godinu sam prvih 7 mjeseci radila, zatim sam cca 3 mjeseca bila na komplikacijama, a početkom studenog mi je otvoren porodiljni.
Po svemu sudeći trebali bi pasti u niži rang i vrtić plaćati 450 kuna zato jer naše kućanstvo ima jednog člana više
Mene zanima koje dokumente traži vrtić i kako ostvariti to pravo.

U vrtiću kažu da za početak donesemo rodni list novog člana, a dalje da će vidjeti kad grad donese odluku.
Moje konkretno pitanje je: hoću li trebati pohoditi i firmu i HZZO za isplatne liste ili ću sve moći riješiti na HZZO-u?
Sad neces morat nosit ostale papire nego samo rodni list tako da oni vec za 1.mj trebaju obracunati manju cijenu (sa starim podacima od prihoda, na 4 clana obitelji)

A uskoro ces nositi i nove papire, ali novoobracunata cijena se ne placa od 1.mj nego tek od nekog kasnije (ja mislim od 3. ali nisam sigurna )

Tako da definitivno odnesi rodni list neovisno o ostalim papirima.
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:39   #151
zanima me promjena prebivališta na zagreb samo zbog vrtića, znači prebacila bi adresu sebe i dvije kćeri na adresu od svojih roditelja, jer sam se preselila doslovno 3 km od granice gdje završava zagreb i jako skupo mi ispada vrtić, jer imam veliki stambeni kredit. muž bi ostao na ovoj adresi na kojoj jesmo, pa kako se sad to vodi? jel ima itko ikakva iskustva? hvala
aurileonori is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 12:28   #152
Pozdrav,

Imam pitanje da li su se promijenila pravila o sufinanciranju od strane grada Zagreba.

Dobio sam ovu obavijest od vrtića

Pregledavamo dokumentaciju za sufinanciranje, a kako su postrozili sve vezano uz to, traze i neki dodatni dokument ukoliko nisu oba roditelja prijavljena na istoj adresi. Pod tim se misli na rjesenje sa suda o rastavi braka ili neka odluka sa centra za socijalni rad. Moram napomenuti da kontrola Gradskog ureda trazi kartice djece te je po uplatama vidljivo da je tata prijavljen na istoj adresi. Cak i u slucaju da su roditelji u braku, a adrese prebivalista su im razlicite tada neovisno o razlicitim adresama takoder treba staviti tatu na izjavu o clanovima.

Prije godinu dana smo upisali bebu u vrtić. Ja i žena nismo prijavljeni na istu adresu te su se kao članovi kućanstva su prijavljeni žena i dijete zbog čeka je dijete dobilo puno sufinanciranje od grada Zagreba. Ja sam prijavljen na drugu adresu, na njoj i živim i nije u pitanju grad Zagreb.

Sada sam zbunjen, da li je došlo do postroženja uvijeta, punica me uvjerava da ravnateljica pokušava izvući mito što meni ne drži vodu pošto u suprotnom će ostati bez jednog dijeteta a u pitanju je privatni vrtić.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 12:59   #153
A gdje žive žena i dijete?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 17:59   #154
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam pitanje da li su se promijenila pravila o sufinanciranju od strane grada Zagreba.

Dobio sam ovu obavijest od vrtića

Pregledavamo dokumentaciju za sufinanciranje, a kako su postrozili sve vezano uz to, traze i neki dodatni dokument ukoliko nisu oba roditelja prijavljena na istoj adresi. Pod tim se misli na rjesenje sa suda o rastavi braka ili neka odluka sa centra za socijalni rad. Moram napomenuti da kontrola Gradskog ureda trazi kartice djece te je po uplatama vidljivo da je tata prijavljen na istoj adresi. Cak i u slucaju da su roditelji u braku, a adrese prebivalista su im razlicite tada neovisno o razlicitim adresama takoder treba staviti tatu na izjavu o clanovima.

Prije godinu dana smo upisali bebu u vrtić. Ja i žena nismo prijavljeni na istu adresu te su se kao članovi kućanstva su prijavljeni žena i dijete zbog čeka je dijete dobilo puno sufinanciranje od grada Zagreba. Ja sam prijavljen na drugu adresu, na njoj i živim i nije u pitanju grad Zagreb.

Sada sam zbunjen, da li je došlo do postroženja uvijeta, punica me uvjerava da ravnateljica pokušava izvući mito što meni ne drži vodu pošto u suprotnom će ostati bez jednog dijeteta a u pitanju je privatni vrtić.
Nisu postrozili, uvijek je tako bilo, vec su vam prije progledali kroz prste. Cinjenica je da ljudi manipuliraju i meni je u redu da se provjeri. Gleda se kucanstvo.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 20:37   #155
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Nisu postrozili, uvijek je tako bilo, vec su vam prije progledali kroz prste. Cinjenica je da ljudi manipuliraju i meni je u redu da se provjeri. Gleda se kucanstvo.
Koja je definicija zajedničkog kućanstva
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 21:43   #156
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Koja je definicija zajedničkog kućanstva
Zajednicki prihodi, zajednicki suzivot. Ako i zivis na drugoj adresi (privremeno ili stalno), a niste rastavljeni, a prihodi su zajednicki i to se racuna.

Poznajem brdo ljudi koji i dalje drze staru adresu zbog prijevoza, nizih prireza, ali bi onda htjeli i subvencionirani vrtic u gradu gdje nisu prijavljeni. Ne kazem da si taj, ali...
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 22:27   #157
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Zajednicki prihodi, zajednicki suzivot. Ako i zivis na drugoj adresi (privremeno ili stalno), a niste rastavljeni, a prihodi su zajednicki i to se racuna.

Poznajem brdo ljudi koji i dalje drze staru adresu zbog prijevoza, nizih prireza, ali bi onda htjeli i subvencionirani vrtic u gradu gdje nisu prijavljeni. Ne kazem da si taj, ali...
Po čemu se zna da su zajednički prihodi.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 22:57   #158
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Po čemu se zna da su zajednički prihodi.
Pa jeste li obitelj? Ako nisi dokazao da nisu zajednicki prihodi pretpostavlja se da jesu. Zato te i traze dokaze. Kao da zene pomoraca ne prijave prihode svojih muzeva koji su vecinu godine na moru.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 08:34   #159
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Po čemu se zna da su zajednički prihodi.
Po tome sto niste rastavljani ni razvedeni, nemate papire kao dokaz. stoga, prihodi su zajednicki
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 08:47   #160
Dočim ako je mene grad Zagreb samoinicijativno maknuo kao člana kućanstva prije godinu i pol da li to znači da me može samoinicijativno vratiti kao član kućanstva s obzirom da ne živim u zagrebu?

Makar generalno niste u pravu, problem je bio u tome što koristim template za plaćanje preko ebanking na kojem stoji platitelja moja stara adresa. Makar pod adresom nalogodavatelja stoji moja prava adresa. Eto taman je bio novi račun jučer pa sam pod adresom platitelja napisao "Neozbiljno je ovo polje smatrati mojom službenom adresom pošto mogu upisati što želim"
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.