Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 15:17   #201
Bok, djevojke, može savjet? Naime, ja planiram trudnoću i pijem folic + (3 tablete dnevno), ali prije godinu dana su mi dijagnosticirali Spinu bifidu occultu slučajnom rendgenskom slikom kralježnice - inače nemam nikakvih smetnji - to je neki blagi oblik - e sad ja vjerojatno trebam piti više te folne kiseline, ali ne znam koliko i u kombinaciji s čime? A i strah me da li će to uspjeti spriječiti bilo kakve malformacije kod bebe? Jel ima netko kakvu informaciju?
Hvala puno.
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 15:21   #202
meni je ginek. rekao da u vrijeme planiranja pa do12 tjedna pijem folic+ (3 tab.) a onda pređem n neki od prenatala. tak sam i pila!
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 15:34   #203
Da, to je kod normalnih trudnica, a ja uopće ne znam da li sam normalna....jer kao imam tu dijagnozu, ali nemam nikakvih smetnji, a skužili su je u 26. godini slučajnim pregledom...inače, gin. su malo zbunjeni i ne vide tu sad neki problem....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:22   #204
ja sam uzela hipp natal sokić jer pijem već sad puno tableta pa ne bi htjela još jednu
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:24   #205
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
ja sam uzela hipp natal sokić jer pijem već sad puno tableta pa ne bi htjela još jednu
To sam ja pila cijelu trudnoću jer ne volim tablete...

I svakoj trudnici bi ga preporučila jer je sve potrebno za nju samu i za bebu u tom finom sokiću....i nije skup...
__________________
Vatra,voda,kralj,žena,glupan i zmija kobni su po čovjeka ako ih izazove.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.
Čovjek je jedina greška prirode.
pikica mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:31   #206
Quote:
pikica mala kaže: Pogledaj post
To sam ja pila cijelu trudnoću jer ne volim tablete...

I svakoj trudnici bi ga preporučila jer je sve potrebno za nju samu i za bebu u tom finom sokiću....i nije skup...
i jako je ukusan! Dođe mi da popijem cijelu bočicu! I jedva čekam idući dan da popijem novu dozu
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:32   #207
negdje od 5-tog tjedna pijem folacin i prenatal, a od 12-tog tj.do kraja samo prenatal.
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 11:28   #208
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
i jako je ukusan! Dođe mi da popijem cijelu bočicu! I jedva čekam idući dan da popijem novu dozu
Jel tako?

Bolje to nego one smrdljive tablete.
__________________
Vatra,voda,kralj,žena,glupan i zmija kobni su po čovjeka ako ih izazove.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.
Čovjek je jedina greška prirode.
pikica mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:14   #209
Pozdrav svima!
Trudna samjupii!, već par tjedana, otprilike tri, četiri, znači rana trudnoća!
To sam saznala na pregledu kod doktora, koji me zatim samo naručio za pretrage za dva tjedna, a nije mi ništa preporučio, nikakve dodatke prehrani, pa ni folnu kiselinu, koja je, kako sam na internetu saznala važna za razvoj embrija u prvom tromjesečju!
Saznala sam da je mogu kupiti u ljekarni u slobodnoj prodaji!
Što sad? Da li da je kupim i pijem bez straha iako mi je doktor nije ni spomenuo?
Molim nekakav savjet i iskustva!
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:19   #210
Možeš si sama kupiti,ja sam ju isto sama kupila i rekla giniću da sam kupila i pila. Imaš ih raznih,najbolje ti je uzmi neku gdje piješ jednu tabletu dnevnu,ja sam kupila Folic+ i one se piju 3 dnevno,ali ja to zaboravim,pa sam pila jednu dnevno, a sad pijem Pregnital( to mi je ginić rekao da pijem)
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:28   #211
Hvala najljepša!
Jurim odmah u ljekarnu!
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:35   #212
Quote:
pattemille kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Trudna samjupii!, već par tjedana, otprilike tri, četiri, znači rana trudnoća!
To sam saznala na pregledu kod doktora, koji me zatim samo naručio za pretrage za dva tjedna, a nije mi ništa preporučio, nikakve dodatke prehrani, pa ni folnu kiselinu, koja je, kako sam na internetu saznala važna za razvoj embrija u prvom tromjesečju!
Saznala sam da je mogu kupiti u ljekarni u slobodnoj prodaji!
Što sad? Da li da je kupim i pijem bez straha iako mi je doktor nije ni spomenuo?
Molim nekakav savjet i iskustva!
Ja sam pila Folacin još prije nego sam ostala trudna. On se pije jednom dnevno i tako do 12 tjedna - kasnije nema efekta.
Možeš kupiti u apoteci.
Inače ostali dodaci prehrani se piju nakon 12 tjedna pa do kraja trudnoće ili neki i za vrijeme dojenja. Ja trenutno pijem Twinlabov pre-natal i on se pije i za vrijeme dojenja.

E i čestitam na trudnoći - vidim da si sretna
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:40   #213
koke, evo malo da se i ja napokon tu pridružim..
kupila sam folic+ i on se pije 3 x dnevno jel da?
koza u ljekarni nije ni znala da se uzima u trudnoći ja sam joj objašnjavala sve o tome zašto se treba piti folna kiselina, da se pije prije trudnoće i u prvom tromjesečju itd. ona mi ne vjeruje i ide čitati na kutiji što piše i vidi ona ''stvarno, i u trudnoći se može piti!''
nisam više imala komentara, samo sam joj rekla da mi to naplati. e, uglavnom. pošto nisam znala kad bi mogla ostati trudna, pila sam samo b kompleks od natural weltha koji sadrži folnu ali vrlo malu dozu, mislim da neprimjerenu trudnici. jel prekasno ako sad počenem piti folic+? sad sam 5+2 po zadnjoj m. (i još ne vjerujem)
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:48   #214
pa nije kasno, mislim, ne možeš vratit vrijeme, ne
ja sam isto počela pit tek kad sam saznala, tj. sa 5 tjedana.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:53   #215
hvala draga na brzom odgovoru.. ma bojim se tog ne uzimanja folne jer sam defektologica i znam što se može dogoditi..cijeli faks su nam napominjali da obavezno uzimamo folnu u trudnoći (sve smo cure bile, jedan dečko)
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:55   #216
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
koke, evo malo da se i ja napokon tu pridružim..
kupila sam folic+ i on se pije 3 x dnevno jel da?
koza u ljekarni nije ni znala da se uzima u trudnoći ja sam joj objašnjavala sve o tome zašto se treba piti folna kiselina, da se pije prije trudnoće i u prvom tromjesečju itd. ona mi ne vjeruje i ide čitati na kutiji što piše i vidi ona ''stvarno, i u trudnoći se može piti!''
nisam više imala komentara, samo sam joj rekla da mi to naplati. e, uglavnom. pošto nisam znala kad bi mogla ostati trudna, pila sam samo b kompleks od natural weltha koji sadrži folnu ali vrlo malu dozu, mislim da neprimjerenu trudnici. jel prekasno ako sad počenem piti folic+? sad sam 5+2 po zadnjoj m. (i još ne vjerujem)
Znaju oduševit ovi u apoteci...

Preporuka je da se počne pit folna čim počneš planirat trudonću (ako je planiraš, of kors), a minimalno 4 tjedna prije začeća. Mislim da ti nemre škodit da počneš pit odmah, a da bi bilo bolje da ti u organizmu već postoje 'zalihe' - bi. Ja sam pila folnu od twin lab-a. Ona mi je ok jer piješ samo jednu tabletu na dan, pa mi je tak manja šansa da zaboravim. Folnu sam pila do 14. tjedna. Sad sam na Twinlab-ovom prenatalu
Tia7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 18:03   #217
Quote:
Tia7 kaže: Pogledaj post
Znaju oduševit ovi u apoteci...

Preporuka je da se počne pit folna čim počneš planirat trudonću (ako je planiraš, of kors), a minimalno 4 tjedna prije začeća. Mislim da ti nemre škodit da počneš pit odmah, a da bi bilo bolje da ti u organizmu već postoje 'zalihe' - bi. Ja sam pila folnu od twin lab-a. Ona mi je ok jer piješ samo jednu tabletu na dan, pa mi je tak manja šansa da zaboravim. Folnu sam pila do 14. tjedna. Sad sam na Twinlab-ovom prenatalu
a jebga kad smo pokušavali od 2008. pa nikako...
niš, počinjem sad i valjda će sve biti ok, daj bože..
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 18:07   #218
ja pijem jednu na dan, od jgl-a
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 21:40   #219
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
a jebga kad smo pokušavali od 2008. pa nikako...
niš, počinjem sad i valjda će sve biti ok, daj bože..
Ma naravno da će bit sve super!!! Nikako drugačije ne smije bit
Tia7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:30   #220
tia, hvala na lijepim željama
a folna se ne uzima cijelu trudnoću jel da? koliko sam upoznata s time uzima se u prvom tromjesečju zbog razvoja mozga, moždine, kralježnice, neuralne cijevi itd. kao prevencija defekata neuralne cijevi, tj. spine bifide? a koji vitamin uzimati ostatak trudnoće, da opet ne zakasnim malo ko s folnom da li vam je gin preporučio neki ili ste na svoju ruku počele uzimati?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.