Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 11:56   #581
Quote:
kika_3321 kaže: Pogledaj post
nemoze bit gore od ovog trcanja na wc svako malo,sigurno.a sto me jos ceka popodne..uh.
definitivno! meni je to bio najgori dio

sretno sutra! javi kak prodje
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 19:26   #582
ima li nesto saznanja o tome jeli normalno da iz crijeva izlazi zuti sadrzaj tekuci?ali ne smedje zuti,neg fluorescentno zuti (smijesno,znam,ali tako mi je najblize boju opisati) ?? jel to od donata mg ili?
i da,vise nikad nikad nikad nikad nikad necu piti donat,zgadija mi se do kraja zivota.4 litre sam popila i nemogu ni gutljaj vise.amen.
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:18   #583
pisala sam na ovoj temi o tome kako sam se ja već dva puta čistila za kolonoskopiju - u pitanju je samo jedan dan nejedenja i čišćenja, bez dva-tri dana priprema a kamoli gladovanja, a na kraju dana (s čišćenjem sam počinjala u 8 ujutro a u 19 išla na pretragu) sam bila savršeno čista. preporučujem svakome jer je puno lakše za odraditi jedan dan nego tri.
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:31   #584
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
pisala sam na ovoj temi o tome kako sam se ja već dva puta čistila za kolonoskopiju - u pitanju je samo jedan dan nejedenja i čišćenja, bez dva-tri dana priprema a kamoli gladovanja, a na kraju dana (s čišćenjem sam počinjala u 8 ujutro a u 19 išla na pretragu) sam bila savršeno čista. preporučujem svakome jer je puno lakše za odraditi jedan dan nego tri.
pa da,to sam i ja napisala,meni samo pise na uputama da se 3 dana prije ne jede voce i povrce,ja sam ostalo jela normalno.evo sam danas ne jedem,tj pojela sam nesto malo jutros oko 11 i to je to.ispila sam 4L donata i sad iz mene trenutno ide samo tekucina zuta and that's it ja mislim!
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:33   #585
samo donat? bez sirupa, gorke soli..?
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:48   #586
ovako-od petka ne jedem voce i povrce.
uputa ide da dan prije pretrage oko 12 pojedes nesto lagano,u 13 popijes 3 tbl dulcolax i dalje pijes najmanje 4L donata i posli toga mos i drugu tekucinu.

ja sam ti napravila ovako-jucer popodne sam popila litru ipo donata i navecer prije spavanja 2 dulcolaxa.
jutros sam nataste popila jos po litre donata (2 case),jela oko 11ipo,popila 3 dulcolaxa nesto prije 1 i otad samo donat pijem i ide super cini mi se.jest da me sve boli i da se osjecam koma,ali ciscenje ide dobro,a to mi je najvaznije. popila sam dosad 4L i jos jednu casu,ali nemogu ga vise ni vidit.pijem vodu odsad.i da,pise mi da ujutro mogu jesti,ali cekat cu do posli pretrage a onda cu lipo u miru sisti i jesti.gladna sam ko pas..
 
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:21   #587
evo me,prezivila.dijagnoza-mali polip kojeg cu naknadno ici uklanjati i unutarnji hemoroidi.
dakle,da vam ispricam-prvo,jutros sam od muke i straha i nejednja pocela povracati.kad sam dosla u bolnicu,prvo su me lipo smistili da cekam u krevetu jer nisam mogla stajati od vrtoglavice i dali su mi infuziju glukoze jer sam bila koma ziva.jutros nisam mogla ni popit vode,a kamoli jesti.
nakon infuzije su me uveli u ambulantu za petragu.neugoda,strah,ukocenost..sve je ucinilo svoje.
dakle,moj dojam je da pregled sam po sebi stvara nelagodu radi zraka kojeg ti upuhuju unutra.bolna su samo mjesta zavoja crijeva,ali ajde,prezivi se.vazno je slusati njihove upute,s cime sam ja imala problem pa me jos jace bolilo jer kad krene nagon da isustite taj zrak,treba ga pustiti van,a ja sam se ukocila i zbog toga me jace bolilo.
sve u svemu,bilo je i gorih pregleda od toga.moj savjet je-nemojte slusati nicije price jer je to sve individualno,opustite se i pretrpite-vridi!jer sad da nisam isla pa da mi je za 5-10 god taj polip izrastao u tumor kojeg geneticki imam u obitelji..lupala bi glavom o zid zasto nisam ranije isla.
 
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:24   #588
i da,crijeva su mi bila savrseno ociscena,nista nije ostalo.
tako da se mozete slobodno voditi za ovim sto sam vam napisala o pripremi.nepotrebno je biti danima prije na dijeti,kod nas to ne daju.samo dan prije se ne jede.i to je to.
 
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:00   #589
kika

a za ovo povraćanje jutro prije pregleda te totalno razumijem, baš sam i ja pisala kak mi je bilo zlo
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 16:14   #590
Quote:
ChinaArt kaže: Pogledaj post
Mislim da je to povezano s ovim dijelom mog posta, jel?

"Ako su crijeva oštećena nekom bolešću, onda vjerujem da je bolnije kad se dođe u doticaj s oštećenim mjestom, pa je onda najbolje, ako je to moguće, ići na pretragu kad su problemi što manji."
Ja mislim da je osjecaj boli individualan, a ljudima koji su imali srecu pa ih nesto nije bolilo i onda tumace svim ostalima da to ne boli, e njima bi trebalo zadati neku jacu bol da shvate kako su u krivu!
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 09:51   #591
Evo bio sam i ja jučer na kolonoskopiji. Čitao sam dosta o tome da je velika bol, da boli ko da ti vade zub na živo, da je nekome bilo manje bolno rodit, da bi trebao tražiti sedativ, čak sam naletio na članak gdje piše da se daje pacijentima koji su prošli zračenje (kao ja) anestezija. Uglavnom nije mi bilo svejedno.
No bilo je sve samo ne tako strašno. Od sedativa i anestezija nije bilo ništa. Malo debilan osjećaj kad sam povremeno osjetio kako endoskop prolazi kroz crijevo. Negdje oko sredine lagana bol, pa sve dalje se bol povremeno povećavala. Onda su mi govorili da se moram opustiti da mi je to zato jer nisam opušten. Kad su valjda došli do kraja okrenuli me na leđa, stavio ruke na bedra i sve je bilo gotovo za čas. Kad su mi rekli da je gotovo nakon cca 10 minuta zamalo da sam ih pitao jel oni to mene zajebavaju, je li to sve! Uglavnom znam kako to boli operacija zuba kad anestezija ne djeluje. Znam kako je to imati isčašeno rame tri sata i nakon toga namještanje. I moje iskustvo je da kolonoskopija nije ni do gležnja tome. Ustvari to je pregled koji bi mogao svaki dan obavljati.
Najveća bol je bila nešto manje od onoga kad me frću crijeva zbog loše probave. I usput su mi i neki polip cvaknuli i poslali na biopsiju. Al to fakat nemam pojma u kojem dijelu pregleda.
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:38   #592
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Najveća bol je bila nešto manje od onoga kad me frću crijeva zbog loše probave.
blago tebi
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 20:31   #593
znate li koliko košta pregled kolonoskopije kod privatnika? i koja je cijena sa anestezijom?
__________________
Prodajem cipele
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 21:57   #594
a ja trebam dobrog privatnika u zagrebu koji ima vremena i živaca za svoje pacijente da odem k njemu na pregled i kolonoskopiju. hvala.
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 23:54   #595
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
znate li koliko košta pregled kolonoskopije kod privatnika? i koja je cijena sa anestezijom?
cca. 700-800kn 'na zivo'
cca. 2500kn s opcom anestezijom

to je su cijene samo pretrage. ako treba raditi biopsiju onda na tu cijenu ide jos 150-250kn po uzorku.

sve ovisi od privatnika do privatnika ali cijene su tu negdje..
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 09.05.2011. at 00:22.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:05   #596
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
cca. 700-800kn 'na zivo'
cca. 2500kn s opcom anestezijom

to je su cijene samo pretrage. ako treba raditi biopsiju onda na tu cijenu ide jos 150-250kn po uzorku.

sve ovisi od privatnika do privatnika ali cijene su tu negdje..
ok, hvala

a rade li u bolnicama sa anestezijom na zahtjev pacijenta?
__________________
Prodajem cipele
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:36   #597
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
ok, hvala

a rade li u bolnicama sa anestezijom na zahtjev pacijenta?
Meni nisu ništa ponudili, a nisam ni ja ništa pitao. Netko je ovdje spominjao da se traži nekakav sedativ, ali fakat nitko ništa nije pominjao. Možda da probaš nazvati taj odjel na rebru, pa ih pitati. Iako sumnjam da oni to daju ako nemaš doooobar razlog za to.
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:42   #598
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
ok, hvala

a rade li u bolnicama sa anestezijom na zahtjev pacijenta?
da. ja sam molio doktora na sv. Duhu i odobrio je .
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 13:55   #599
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
da. ja sam molio doktora na sv. Duhu i odobrio je .
poslala bih ti pm al nemaš mjesta u inboxu kaže
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:17   #600
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
poslala bih ti pm al nemaš mjesta u inboxu kaže
evo sad imam mjesta, slobodno pošalji
__________________
Prodajem cipele
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.