Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2009., 17:03   #1881
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
to tako ispadne na kraju u večini slučajeva
nisam ja tu kriva, živci su

ja lijepo kažem kako ispadne zbroj, ti živce liječi na nekom drugom jer ni ja svoje nisam sposobna previše kontrolirat od kad sam trudna pa se ipak trudim
jel bi se kladila da sve to skupa ima veze sa živcima i da je tako u "većini slučajeva" (kojoj većini, kakav zbroj ) ?

mislim, ako ne možeš dat podršku u vidu tople riječi i podrške onda ne vidim smisao dolaženja na ovaj topic. cure se znaju međusobno, daju si potporu, znaju koja ima kakvih problema sa začećem i onda im se uletava sa biserima "pa joj opustite se pa ćete ostat trudne, kaj se živcirate pa kaj baš ovaj mjesec morate ostat trudne" i tome slično. mislim, odkud znate koliko dugo pokušavaju i što se sve s njima događa? ja sam uvjerena da nakon nekoliko puta, pogotovo ako imaš problema, hvataš se za najmanji simptom jer ti daje barem nekakvu nadu. i naravno da onda preispituješ taj najmanji simptom.i mislim da je u redu pustit cure da rade i nadaju se a ne stavljat sol na ranu. lako je govorit iz perspektive nekog ko je zatrudnio iz prvog, drugog, trećeg pokušaja, pa ti se čini da je tako lako svima. a realnost je drukčija.
možda bih i ja tako mislila da se nisam susrela s tim u vlastitoj obitelji. ali mi ne bi palo na pamet govorit o nečemu a da prije ne pitam o čemu se radi.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:09   #1882
dobro, ja mislim da smo sad rijesili jednu temu, samo cu ponoviti za one koji svrate na temu:

znamo da je vazno biti opusten.
zene koje zele trudnocu, mjesecima, neke i godinama sigurno nije prvi put cuti pausalno iznesen savjet "samo se opusti", jer su u tom vremenu pokusaja i nadanja prosle i isprobale puno toga. neke cure ili njihovi muzevi imaju medicinskih razloga zasto ne mogu zaceti, neke jos traze ali sigurno metoda "opusti se" ne funkcionira kod svih jednako i zato moze stvarno izazvati ogorcenje.

dakle: ovdje komentiramo umisljene simptome trudnoce
znamo da trebamo biti opusteni


takodjer, dio postova premjesten je na podforum "Prvi simptomi trudnoce"
granica je tanka, ali ipak sam ih izdvojila.


mozemo sad dalje u revijskom tonu
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 22:28   #1883
Pozdrav...

Pozdrav svima...
Dugo vec citam ovaj forum i konacno mogu i ja da se javim...
Juce sam trebala da dobijem men... ali nije dosla... imam jake povremene bolove u dnu stomaka kao da cu sad da dobijem...grudi su me bolile 15 dana dodanas jer su danas prestale da bole..nisu skroz ali se bol smanjila...
Eh juce vam ja uradim test...kad se pojavi i druga crtica ali skroz SKROZ svijetla.... ja i dalje mislim da cu dobit jer me je dans pocela i glava da boli tj. moja uobicajena menstruana migrena....
Da li je neko imao slicnih simptoma????
Mince is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 13:12   #1884
Quote:
Mince kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...
Dugo vec citam ovaj forum i konacno mogu i ja da se javim...
Juce sam trebala da dobijem men... ali nije dosla... imam jake povremene bolove u dnu stomaka kao da cu sad da dobijem...grudi su me bolile 15 dana dodanas jer su danas prestale da bole..nisu skroz ali se bol smanjila...
Eh juce vam ja uradim test...kad se pojavi i druga crtica ali skroz SKROZ svijetla.... ja i dalje mislim da cu dobit jer me je dans pocela i glava da boli tj. moja uobicajena menstruana migrena....
Da li je neko imao slicnih simptoma????
Meni ti je isto bilo tako.. prije tjedan dana napravila test, i isto blijeda crtica, simptoma nekih posebnih (malo glad, malo više sam išla na wc, ali ništa značajno) nije bilo, drugi dan napravila još jedan test, i dobila jasno vidljivi plus

Od tada je prošlo tjedan dana, ja i dalje nema nikakve simptome, malo me boli trbuh, i to je to.. malo sam umornija, ali imam dosta obaveza, pa to ne mora nužno biti od trudnoće.. čak ponekad posumnjam da sam stvarno trudna.. ginekologica mi je rekla da nema potrebe da dolazim k njoj prije 11.02., i sada sam sva luda jel sve ok..
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 14:34   #1885
I ja sam danas napravila drugi test...i pokazala mi se druga crtica tamnija nego u prvom testu ali opet ne tako puno tamna...U ponedjeljak cu zvati dok. pa cu vidjeti mada sumnjam da ce me primiti odmah..jer mi tek 2dana ksni...
Ali mi se sada na gacicama pojavio zuto - smedji iscjedak kao slina( da izvines) pa me malo i to pripalo...
Ma bit ce valjda kako je sudjeno...
Mince is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 02:08   #1886
Thumbs up

Quote:
Mince kaže: Pogledaj post
I ja sam danas napravila drugi test...i pokazala mi se druga crtica tamnija nego u prvom testu ali opet ne tako puno tamna...U ponedjeljak cu zvati dok. pa cu vidjeti mada sumnjam da ce me primiti odmah..jer mi tek 2dana ksni...
Ali mi se sada na gacicama pojavio zuto - smedji iscjedak kao slina( da izvines) pa me malo i to pripalo...
Ma bit ce valjda kako je sudjeno...

taj iscjedak je normalan u ranoj trudnoci. mislim da ga na wanna be zovu suncani iscjedak i on je jedan od pokazatelja da je doslo do zaceca.
MajaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 10:20   #1887
Evo mene u 6 tjednu a simptomi su bili sljedeći.
Dok sam još očekivala m indentično je bilo PMS-u, dakle bol u cicama, bol u donjem dijelu stomaka, lagana glavobolja(ali bilo je i JUGO) - ništa drukčije od PMS.
Svi ti simptomi su ostali, samo sad osjećam i zatvor, plinovi i podrigivanje, i osjećam laganu mučninu cijeli dan, ali u jutro najgore(iako još nisam povraćala).

Osim toga prati me i povišena temperatura(od 37,1 ujutro(bazalna) pa do 37,3 predvečer.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 11:10   #1888
(Katekit, ti si u 7.tj, ja sam u 6.)

Meni isto temp 37,1 - 37,3, vjetrovi i podrig, grudi napete i bolne. Bolovi dolje su skroz lagani, više ko neka neugoda. Umorna saaam nevjerojatno. Krepana ko poslje teškog fizičkog rada makar ništ ne radila.
Prije 2 dana mi se pojavila lagana mučnina.
Užasavam se povraćanja i nadam da me bar to bude preskočilo.
__________________
BabyCipelicscrapbook
Joel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:26   #1889
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
stvar je u tome što najčešće imaju 2 mogućnosti razvoja priče kod "želim dijete" kolko sam ja skužila

1. jednostavno se samo prestaneš "pazit" i kažeš "kad bude, bit će" i ostaneš trudna u roku 2 mjeseca

2. grčevito to primiš i kažeš "želim želim želim" i onda izgubiš sve živce i treba ti vremena i vremena, a živaca sve manje

ako se već može tako lako primit i ako čovjek tvog(ili nečijeg drugog života koji je završio u krevetu s tobom) ne svrši u tebe, trebalo bi još lakše ako svrši ne?
prva me bebica očito zapala neplanirano, kad ćemo bit spremni za drugo sam ću se maknut s kontracepcije i vjerujem da nam neće trebat više od 2 mjeseca da ga napravimo... bez živciranja


nemojte me ubit molim vas
Ili postoji naprimjer
3.varijanta - kada želiš dijete, prestaneš se štitit, pa kad bude bude, onda prođe 6 mjeseci, godina dana, dvije, četiri a ti i dalje nisi trudna.
Da te vidim kako bi se onda opustila
Sama kažeš da si ostala trudna od jedne ševe, dakle, nisi u našoj situaciji, pa stvarno mislim da nam nemaš ništa pametnoga za reći.
Bez uvrede.
Želim ti sve najbolje iako nakon što sam pročitala ovaj tvoje post plačem od ogorčenja, jada, tuge i frustracije.
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 18:13   #1890
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Ili postoji naprimjer
3.varijanta - kada želiš dijete, prestaneš se štitit, pa kad bude bude, onda prođe 6 mjeseci, godina dana, dvije, četiri a ti i dalje nisi trudna.
Da te vidim kako bi se onda opustila
Sama kažeš da si ostala trudna od jedne ševe, dakle, nisi u našoj situaciji, pa stvarno mislim da nam nemaš ništa pametnoga za reći.
Bez uvrede.
Želim ti sve najbolje iako nakon što sam pročitala ovaj tvoje post plačem od ogorčenja, jada, tuge i frustracije.

ma daj, pa pusti ju, vidiš da je mlada, neiskusna i kao što je sama rekla "dogodilo joj se" . iako je post zaista takav da ti dođe da svašta kažeš, ne možeš joj zamjeriti, nije bila u toj situaciji da planira i nada se iz mjeseca u mjesec. a tko to nije prošao, ne može ni shvatiti o čemu se radi.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 18:27   #1891
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Ili postoji naprimjer
3.varijanta - kada želiš dijete, prestaneš se štitit, pa kad bude bude, onda prođe 6 mjeseci, godina dana, dvije, četiri a ti i dalje nisi trudna.
Da te vidim kako bi se onda opustila
Sama kažeš da si ostala trudna od jedne ševe, dakle, nisi u našoj situaciji, pa stvarno mislim da nam nemaš ništa pametnoga za reći.
Bez uvrede.
Želim ti sve najbolje iako nakon što sam pročitala ovaj tvoje post plačem od ogorčenja, jada, tuge i frustracije.
Putnice molim te nemoj se ljutiti ali ja moram nešto napisati jer stvarno rijetko pišem, više čitam....

Nolina:grli

nemoj dati da ne nečije riječi ovako pogodi iako stvarno na ovoj temi ispada da sve od jednog nezaštičenog seksa osataju trudni...

i ja već godinu dana čekam svoj plus i nema ga pa nema, koliko sam cura sa wannabe ispratila od kad sam došla na forum.... neke će sad i roditi a ja se s mjesta nisam makla.... hodam sad po pretragama i tražim odgovor na svoje probleme i to je i razlog što ne pišem puno jer mi se ne razgovara o tome... ja znam da nas ima puno sa različitim problemima ali mene to sve skupa boli i jednostavno mi nije lakše pisati svaki dan... zato me i nema ali pratim tebe i moje stare wanabijke i svima želim sve najbolje.... evo jutros sam čitala wannabe i vidjela sve nove pluseve a ja dobila mengu... i morala sam otići na drugi podforum... defintivno nisi sama i potpuno te razumijem i ako ikad želiš mal pričati pošalji mi PM....

e sad druge cure koje ste od prve ostale trudne (da vas tu ne nabrajam) i koje nam sada dijelite savjete.... morate shvatiti da mi non stop slušamo da je to sve u našim glavma (bar ja) nek se opustim, nek ne mislim. Ali kako? Pa ja maštam o svom djetetu od ne znam kad (a nemam puno godina, 26), obožavam djecu i kada smo se stvarno prestali čuvati mislila sam da ću za čas biti trudna. I ne možeš (bar na ja) samo jedan dan prestati razmišljati i željeti to dijete.... pa onda vječna savjeti koje pretrage da idem raditi pa da je sigurno moj muž ima loše spermiće i da zato nisam trudna ... ili komentari tipa mene muž pogleda i trudna sam ili obučem tuniku pa me svi pitaju jesam li ja to trudna a ja vrištim iznutra...svašta sam psihički prošla ovih godinu dana ( u jednom trenu sam bila slomljena zbog svega toga). Što me čeka dalje, ne znam, koliko će još trajati naša borba, niti to ne znam. Nadam se najboljem, nedam tami više da me jede odbijam se predati, odbijam potonuti zato jer mi je teško. Vjerujem da ću i ja dočekati svoje prve simptome (i to prave a ne umišljene) a znam da ćeš i ti Nolina i sve druge cure koje čekaju.

Putnice i tebi velika pusa i oprosti što oftopičarim ali srce mi je zaplakalo sa Nolinom jer znam kako joj je i nisam mogla joj ne napisati nešto a i drugim curama koje se bore... pusa svim mojim hrabricama....
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:58   #1892
Evo i mojih simptoma: sve je isto kao i pred mengu tj trbuh me zna lagano bolit i probadat kao da ću dobiti,česti odlazak na wc.bolne cicke sastrane i lagani zator.to je sve za sada. e da i jako sam žedna.
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:08   #1893
ja pak skoro svaki mjesec imam neke simptome,ili mucninu,ili nekakav iscjedak,vise mokrim,tamanim sve od reda,sise me ful bole,i na kraju menga dodje i nista...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:29   #1894
I u mene su isti ti simptomi...a gladna nisam samo sam nenormalno zedna...gladna nisam uopste...evo sad radila jos jedan test jer mi kasni 5ti dan...i pokaza mi +..
ali malo me strah jer me i sada boli kao da cu da dobijem...ama sve me boli...od stomaka,krsta grudi...sveeee
Koliko tebi kasni?Ja sam prvi test radila na dan izostanka i bila je jedna crtica skroz slaba....pa sam ja ponovila danas i danas je tamna...pa mislim da je to to...a ovo sto me boli vjerovatno ce proc....
Mince is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:34   #1895
Moji simptomi su stalno sam bila gladna, jako mi je fino mirisao crveni luk, kad sam pripremala ručak i idem izrezati glavicu luka da je propržim, pola glavice sam izrezala, a pola pojela
Samo razmišljam koja sve jela mogu jesti s lukom, kad ne jedem, malo mi je zlo,čim krenem jesti, mučnine nema.

Drugi simptom mi je bio- inače kad trebam dobiti mengu kao da mi balončići puckaju u trbuhu, ovaj put mi je kao nešto "šetalo" po trbuhu i kad sam sjedila nikako se nisam mogla nasloniti laktovima na koljena jer mi je bio užasan pritisak.
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:16   #1896
Moji simptomi su bili kao kada trebam dobiti mengu...znaci cudan osjecaj u stomaku, bolne grudi, pomalo nervoza i hiperaktivnost. No ti simptomi su trajali i trajali, a nista se nije dogadjalo. Ciklus mi je u zadnje vrijeme bio neredovit pa nisam mislila da sam trudna, mada sam silno zeljela biti. I nakon jedno 10 dana trajanja tih simptoma uzela sam test i pozitivan je bio. 5 dana nakon prvog testa i drugi test je bio pozitivan. E onda sam bila sigurna da sam zaista trudna.jeeeeeeee!!!!
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 11:50   #1897
evo jucer sam test napravila i pozitivan,zbog sigurnosti sam napravila i drugi isto pozitivan
al ja vec neko vrjeme imam ove simptone
-umorna,oko pola 5 moram bar sat vrimena zaspat,dalje neizdrzim
-stalno na wc,a kad imam velliku nuzdu(3xdnevno) je nesto tvrdja nego inace
-grudi vece i osjetljivije
-po trbuhu mravi pice ko ludi
i tako,ima svega,nista me nesmeta kao umor,u nedjelju sam imala goste posljepodne-iskreno sam jedva cekala da odu-cak sam i utakmicu propustila-eto
cupa-cup is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:56   #1898
Ne znam jel to bio simptom ili kaj drugo, ali u prvoj trudnoći sam dva mjeseca imala proljev! Da se mene pita radije bi rigala!
mila-mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 14:42   #1899
meni je bilo onako ko da ću dobiti mengu. bolile su me grudi,ali mi je bila lagana mučnina-ali nisam povračala...a drugo ništa nisam primjetila a test sam napravila nakon mjesec dana kašnjenja menge.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:41   #1900
Thumbs up

Ja sam u prvoj trudnoći imala i mučninu,i povraćanje i gađenje na jake mirise...jednom sam prilikom u prodavaonici uzela trulu mandarinu i toliko sam povraćala doma da sam mislila da ću umrijeti....
Također,nisam podnosila ni jake parfeme,iako sam ih do tada koristila...
a i stalno sam tražila slatko,gazirano...sve što ne valja...

Zadnje uređivanje MalaLola : 01.04.2009. at 17:23.
Alex_2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.