Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2009., 00:09   #821
opet pitam? ne zna nitko sto to znaci kad kod proteina u urinu pise da opalescira? (ref. inerval je naravno 0/neg)
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 21:50   #822
pomoć!

Pozdrav svima!

Stigao majčin nalaz CT-a kojeg ću ja sad napisati ovdje, pa molim nekog ko se razumije da mi ga fino pojasni.Unaprijed zahvaljujem!
Inače majka je u 10-om mjesecu prošle godine s dijagnozom adenocarcinoma ventriculi (karcinom želuca), operirana. Odstranjen kompletan želudac, dio jednjaka, slijepo crijevo i žuč. Prošla je 4 agresivne kemo i dalje nije mogla. Krvna slika joj se nikako nije oporavljala. PET/CT u Zg u 5-om mjesecu bio je čudo. Bolest u stanju mirovanja. Dobila je od onkologa otpust da bude u miru cijelo ljeto. Nakon 7 dana počeli su bolovi koji su se ponavljali svako malo cijelo ljeto. Liječnik opće prakse na tragu je upale iako jako oprezan u davanju ikakvih prognoza prebaca lopticu onkologu kojeg evo ako opet ne poljubimo vrata trebamo posjetiti 14-og. Do tada iako laički proučeni nalazi, molim nekog da mi ih detaljnije objasni ako zna i ima volje. Hvala još jednom!

"Stanje nakon tot.gasterktomije, lokalnog recidiva se ne vidi.
Jetra je homogene građe, bez žarišnih promjena. Stanje nakon kolecistektomije.
Intra i ekstrahepatalni žučni vodovi nisu dilatirani.
Pankreas je naznačenog d.pankreatikusa, homogene građe, žarišnih promjena se ne vidi.
Bubrezi su slabije postkontrastne opacifikacije s cističnim lezijama.
Obostrano se vidi dilatirani kanalni sustav, ureteri su primjerene širine lumena, hipermične stijenke-radiološki znakovi lezije funkcije, preporuča se lab. obrada.
Uterus je primjerene morfologije.
Vidi se difuzno zadebljana stijenke kolona u području hepatalne fleksure.
U gornjem abdomeu, perilinealno i perihepatalno vidi se manja količina slobodne tekućine.
Uz aortu od visine izlazišta a.mes,sup. do renalnih arterija vidi se rahla, vjerojatna limfatička
infekcija maks.širine 12mm. U korijenu mezenterija, intraperitonealno, uz zdjelične krvne žile i obostrano ingvinalno vide se uvećani limfni čvorovi promjera do 12mm."


To je ono što piše, + što znam da kreatinin skače kao lud. Kompletnu krvnu sliku i kreatinin klirens napraviti će slijedećih dana.
Huhh nemir je u meni. HELP!
anna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 10:43   #823
Pomalo sam razočarana jer vidim da je ovdje puno više pitanja nego odgovora. Nadala sam se da nam tu "vise" neki dežurni liječnici pa da se odgovor može dobiti brže nego da se prolazi kroz nakrcane ambulante. Ipak ću postaviti svoje pitanje! I Silly one je htjela ( za svoju mamu) saznati što bi to značilo imati povišeno željezo?! Meni je nalaz željeza 32,1 ( ref. inter. 8-30), osim toga od normale osdtupa AST- 31 ( 8-30) i bazofili - 1,2 (0-1). U nalazu mokraće leukociti su 3-6(0-2), eritrociti 1-2 (o-2) te stanice pločastog epitela 15-17 ( 0-1). I ovdje sam u zagradi napisala referentne intervale.
Molim , ako netko ima kakvu zamisao, da mi ogovori!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 12:26   #824
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Pomalo sam razočarana jer vidim da je ovdje puno više pitanja nego odgovora. Nadala sam se da nam tu "vise" neki dežurni liječnici pa da se odgovor može dobiti brže nego da se prolazi kroz nakrcane ambulante. Ipak ću postaviti svoje pitanje! I Silly one je htjela ( za svoju mamu) saznati što bi to značilo imati povišeno željezo?! Meni je nalaz željeza 32,1 ( ref. inter. 8-30), osim toga od normale osdtupa AST- 31 ( 8-30) i bazofili - 1,2 (0-1). U nalazu mokraće leukociti su 3-6(0-2), eritrociti 1-2 (o-2) te stanice pločastog epitela 15-17 ( 0-1). I ovdje sam u zagradi napisala referentne intervale.
Molim , ako netko ima kakvu zamisao, da mi ogovori!
Evo, ja nisam struka, ali sam imala problema s jetrom gdje su bili povećani željezo i jetrene probe pa ću probati pripomoći bar oko prvog pitanja. Jetra ima bitnu ulogu u metabolizmu željeza, jer se u njoj (najviše) pohranjuje ovaj metal. Kod poremećene funkcije jetre, smanjeno je njegovo zlučivanje iz organizma, znači taloži se tamo i oštećuje ju.
Budući da ti je i ALT malo povećan (enzim povezan s funkcijom jetre), možda bi trebala krenuti s ispitivanjem jetre?
peper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 14:36   #825
Dal neko zna citat ekg nalaz, evo ovak pise: EKG: sinusni ritam 93/min (znam da je malo jace, ali uvijek mi jace kuca kad idem u bolnicu)
intemed. el os, PQ 0, 12 s
__________________
You keep creating pictures in your mind and just believe they will come true in time
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 10:15   #826
Peper, puno hvala!
Znam da je ALT povezan s jetrom. Svojevremno sam isto imala tako povišeno željezo, ali se liječnik tada nije posebno na to obazirao. I još su mi objasnili da se to može lako povisiti ako si npr. dan prije jeo ili pio nešto što ima dosta željeza ( crno vino ili sok od kupina itd). Ovo posljednje vađenje krvi je bilo jer trebam gastroenterologu pa se baš pitam što će on reći! Svakako još jednom zahvaljujem na objašnjenju!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 16:37   #827
nista mi nije jasno!?

Molim sve koji su bili vaditi kostanu srz iz zdjelice,da mi objasne nesto...sutra mi muz ide na to vadenje kostane srzi...ali...hematolog mu nije rekao hoce li tribat ostat u bolnici koji dan...jer,procitala sam po netu, da se pri takvom zahvatu daje lokalna anestezija,ali i da se mora ostati u bolnici 3 dana??!!!Sad mi nije nista jasno,ako je tako,zasto mu to nije receno!!! Sve vas lipo molim za odgovor jer umirem od straha zbog tog zahvata,i nalaza koji ga ocekuju!!!Hvala!!
nemirno more is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 17:07   #828
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Pomalo sam razočarana jer vidim da je ovdje puno više pitanja nego odgovora. Nadala sam se da nam tu "vise" neki dežurni liječnici pa da se odgovor može dobiti brže nego da se prolazi kroz nakrcane ambulante. Ipak ću postaviti svoje pitanje! I Silly one je htjela ( za svoju mamu) saznati što bi to značilo imati povišeno željezo?! Meni je nalaz željeza 32,1 ( ref. inter. 8-30), osim toga od normale osdtupa AST- 31 ( 8-30) i bazofili - 1,2 (0-1). U nalazu mokraće leukociti su 3-6(0-2), eritrociti 1-2 (o-2) te stanice pločastog epitela 15-17 ( 0-1). I ovdje sam u zagradi napisala referentne intervale.
Molim , ako netko ima kakvu zamisao, da mi ogovori!
Nalaz urina moze sugerirati na upalu. Ostalo je uredno. Ne trebate se lijepiti doslovno na referentne vrijednosti - neki nalaz koji malo odstupa od navedenih nije nenormalan; to je samo stvar statistike - 90% ljudi ce imati vrijednosti unutar tih, a ostalih 10% zdravih moze odskakati na nesto nizu ili visu vrijednost od granicnih. I naravno, nalaz bez klinicke slike i pregleda lijecnika ne predstavlja nista.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 17:09   #829
Quote:
nemirno more kaže: Pogledaj post
Molim sve koji su bili vaditi kostanu srz iz zdjelice,da mi objasne nesto...sutra mi muz ide na to vadenje kostane srzi...ali...hematolog mu nije rekao hoce li tribat ostat u bolnici koji dan...jer,procitala sam po netu, da se pri takvom zahvatu daje lokalna anestezija,ali i da se mora ostati u bolnici 3 dana??!!!Sad mi nije nista jasno,ako je tako,zasto mu to nije receno!!! Sve vas lipo molim za odgovor jer umirem od straha zbog tog zahvata,i nalaza koji ga ocekuju!!!Hvala!!
Biopsija se radi ambulantno, traje kratko, dobije se lokalna anestezija, covjek nakon toga iz predostroznosti odlezi pola sata i ide kuci. ne treba vas biti strah. Kanite se interneta .
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 17:10   #830
Quote:
_reese_ kaže: Pogledaj post
Dal neko zna citat ekg nalaz, evo ovak pise: EKG: sinusni ritam 93/min (znam da je malo jace, ali uvijek mi jace kuca kad idem u bolnicu)
intemed. el os, PQ 0, 12 s
To doslovno znaci - NORMALAN NALAZ.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 17:13   #831
Quote:
nemirno more kaže: Pogledaj post
Molim sve koji su bili vaditi kostanu srz iz zdjelice,da mi objasne nesto...sutra mi muz ide na to vadenje kostane srzi...ali...hematolog mu nije rekao hoce li tribat ostat u bolnici koji dan...jer,procitala sam po netu, da se pri takvom zahvatu daje lokalna anestezija,ali i da se mora ostati u bolnici 3 dana??!!!Sad mi nije nista jasno,ako je tako,zasto mu to nije receno!!! Sve vas lipo molim za odgovor jer umirem od straha zbog tog zahvata,i nalaza koji ga ocekuju!!!Hvala!!
Iz zdjelice?
nije možda iz kuka.
Ja sam radila punkciju i biopsiju koštane srži kako rekoh iz kuka.
Dobiješ lokalnu anesteziju i normalno da ne osjetiš nikakavu bol u mišiću ali sama kost ne prima anesteziju i sigurno da je biopsija dosta bolna ali traje kratko i da se izdržati.
Nakon biopsije ležiš 2 sata i onda ideš doma-nema potrebe za ležanje tri dana.Dok punkcija koštane srži nije bolna, kratko traje i odmah možeš ići doma.
E sada ako je to neka druga vrsta biopsije onda to neznam
Ako te još nešto zanima pitaj a može i na PP.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 17:14   #832
Quote:
GEISCHA kaže: Pogledaj post
Radila sam periferni razmaz krvi pa ak neko zna protumačit nalaze jer nema referentnih vrijednosti
-neseg 0,11
-seg 0,45
-eo 0,01
-ly 0,34
-m 0,09
Ovo su relativne vrijednosti, omjer izmedju pojedinih loza leukocita, koji je normalan, ali za potpun odgovor bismo trebali znati i apsolutne vrijednosti, tj. broj leukocita.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 18:05   #833
..pa cuj,nemam sad vise pojma...receno mu je ovako;ide na punkciju kostane srzi,to ce mu uciniti iz zdjelice(nesto je spominja debelo meso)to bi valjda onda tribalo biti to... uglavnom kako god...ja umirem od straha!!
nemirno more is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 18:06   #834
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Biopsija se radi ambulantno, traje kratko, dobije se lokalna anestezija, covjek nakon toga iz predostroznosti odlezi pola sata i ide kuci. ne treba vas biti strah. Kanite se interneta .
ok...hvala ti!!
nemirno more is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 20:22   #835
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
To doslovno znaci - NORMALAN NALAZ.
Puno hvala
__________________
You keep creating pictures in your mind and just believe they will come true in time
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 21:02   #836
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Ovo su relativne vrijednosti, omjer izmedju pojedinih loza leukocita, koji je normalan, ali za potpun odgovor bismo trebali znati i apsolutne vrijednosti, tj. broj leukocita.
KKS sam radila tek jučer pa neću znati do ponedjeljka broj leukocita, a inače je negdje izmedju 11 i 12. Razmaz mi je tražila imunologica kod koje idem tek krajem mjeseca.
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:47   #837
Danas sam digo nalaze urina sa mikrobiologije i sve je uredu nema bakterije.A stavili su mi kateter jer nisam mogo mokriti.E sad u srijedu bi trebo na kontrolu.
E sad da li ce mi oni skinuti katetar tad?
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 13:16   #838
s

Molim Vas za pomoć

Kolesterol ukupni 5,6
HDL kolesterol 0,8
Trigliceridi 5


tejka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 13:09   #839
Evo da vam javim da su mi skinuli kateter.E sad ja 7 nisam masturbirao a nocas u snu mislim da sam ejakuliro.E sad kako se to desilo?
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 09:00   #840
Molim savjet!
Zanima me da li sa ovakvima nalazima trebam otići dalje od liječnika opće prakse:

hemoglobin 68
hematokrit 0,240
mcv 60,7
mch 17,1
mchc 282
rdw 17,6
fe 2,3
tibc 70

Kud mi željezo odlazi? Nisam na dijeti, ne pijem, ne pušim, možda samo malo više radim, al to ne bi trebalo škoditi, zar ne?
Imam stalno jako natečene noge, ima li to veze s tim?
Unaprijed hvala:
mariola015 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.