Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 16:23   #201
Recimo da dobivam placu i dok sam u zatvoru, ima nekog tko se razumije u takve stvari?
Palek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 09:18   #202
U državnim i javnim službama se dobiva plaća do 6 mjeseci zatvora a onda ide otkaz.Najvjerovatnije je tako i kod privatnika.Tvoja plaća je tvoja a ne državna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 23:20   #203
Isprika na OT.
No,zašto je na ovome pdf.-u kod Vas ama sve strogo omeđeno i toliko sterilno svaršeno svakom odabranom temom .
Zar mu,zaista ne možete više odgovoriti?

Eto,ja ču probati,ako si u zatvoru,sad ovisi i kakoga tipa je zatvor (jer u fazi istrage baš i nema mnogo posla ili ga nema uopče,koliko sam upoznat)
Uglavnom se već od prvih dana možeš prijavit za posao,i vrijeme če ti uza nj brže proči(a pusti robijaške spike tipa ka"da sam želio raditi i vanka,ne bih ovdje završio)a plača je simbolička tek da si pokriješ troškove zatvorske kantine te nikome to vrijeme nisi finanicijski na teretu,od svojih.
U Lepoglavi ima mnogo posla ,a najviše oko pravljenja namještaja,dok u drugima se rade tablice za auto,spajanje kem. olovaka i sl trivijalne poslove.
Ako nisi pod nadzorom,možeš biti i na dostvai hrane po čelijama,pranje hodnika i dr. zatvorskih sanitarija,pa sve do soba u Svetosimunskoj bolnici.

Pozdrav i sretno!
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 23:25   #204
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U državnim i javnim službama se dobiva plaća do 6 mjeseci zatvora a onda ide otkaz.Najvjerovatnije je tako i kod privatnika.Tvoja plaća je tvoja a ne državna.
Ovo je možda zakonski i točno,ali isto tako i može doći do odstupanja i tolerancije od nadležnih.Znam jer mi je frend bio desetak mjeseci zatvorten u državnoj firmi radio,solidno plačenoga posla,e sad neznam točno sve detalje jeli mu nešto išlo u godišnji il bolovanje ili pak neplačeni dio, za koji nije bio pravdan.Znači ima caka za snači se,kao i rupa u zakonu.
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 15:41   #205
Quote:
Palek kaže: Pogledaj post
... Sada pošto sam zaposlen od više sam poznanika cuo kako mi plaća za vrijeme boravka u zatvoru ide državi, da li je to točno?...
Reci poznanicima da nemaju pojma. Plaća ne ide državi, nego i dalje tebi (naravno, ako ostaneš u radnom odnosu).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:07   #206
Nitko ne može uzeti tvoju plaću, to mi je jasno.
Pitanje: možeš li uopće zadržati posao ( a da se ne snalaziš preko bolovanja, godišnjeg i sl.)?
Ovo s šest mjeseci je bilo nekada davno to znam, a kako sada stoje stvari?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 14:25   #207
Ako će te poslodavac čekati, možeš.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 23:21   #208
naravno da sve ovisi o poslodavcu

mislim da je ovo dovoljno dobar razlog da mu uruči otkaz

s druge strane, da sam mu ja poslodavac i da mi je vrijedan i koristan radnik...naravno da bi ga čekao

tako da je sve na poslodavcu


p.s.
kad sam pročitao tvoj post,sjetio sam se jedne izreke

kad sjedneš u auto,jednom nogom si u grobu,a drugom u zatvoru

sorry i zbog tvoje tragedije i naravno, još više zbog druge osobe
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 12:58   #209
Pozz svima..a mene zanima dal mogu saznati dal je osoba u zatvoru u njemačkoj?? osoba s hrvatskim državljanstvom
__________________
Fear is the mother of morality!
Lionell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:19   #210
Quote:
Lionell kaže: Pogledaj post
Pozz svima..a mene zanima dal mogu saznati dal je osoba u zatvoru u njemačkoj?? osoba s hrvatskim državljanstvom
Evo ti link od Das bka. To je nešto poput krim policije, pa se informiraj kod njih.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 20:05   #211
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Ako littlepig uputi pismo na ime i prezime osobe koju traži, pri čemu ga adresira na Zatvor u Zagrebu (www.zatvor-zg.hr/kontakt.html) hoće li to pismo biti uručeno primatelju u slučaju da se on tamo nalazi? Ili i za primanje pisama trebaju oni koji pišu biti na popisu?
... ako je tamo najvjerojatnije hoće, prije toga otvoreno i pročitano, ali ako sadrži neke šifre ili sl. postoji velika mogućnost da neće dobiti pismo ili će mu ga dati na kraju kad izađe..
- za pisma osobe ne trebaju biti na popisu
- najsigurnije za uručiti je telegram
- a hoće li osoba koja je poslala pismo znati jel ga zatvorenik dobio ovisi o njemu i da li je uopće tamo...
magnificta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 13:14   #212
Jednokratna Pomoc Pri Izlasku Iz Zatvora

dobar dan ajde molim vas mi napisite .. dali netko zna dali se jos uvijek dobiva novcana pomoc pri izlasku iz zatvora ... bio sam u socijalnom i kazu da nemam pravo jel zivim sa starom .. pa ako netko moze pomoc bio bi zahvalan ... pozz
jokaneo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:41   #213
Idem u zatvor. molim iskustva, savjete, ...

ako ima netko s takvim iskustom cijenio bih kad biste napisali kako to izgleda

naime čeka me odgulit 20 i nešto dana
još ne znam ništa kako će to izgledati, volio bih kad bi netko opisao takvu vrst boravka

kakvi su hrvatski zatvori, kakva je "ekipa" u njima, itd.


moderatori premjestite ovo u bolji podforum ako ovaj nije dobar... znam da ovaj pdf nije ideala al nisam naša boljega
žaž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:50   #214
Vremensko trajanje zatvorske kazne

Momak mi je pao prije 3 godine s većom količinom marihuane, točnije on i dvojica kolege su išli u metropolu ( inaće iz slavonije ) u nabavku. iako on zapravo nije poslovao, i baratao s novcem kao i marihuanom, već išao ''turistički'' osuđen je isto kao i dvojica frendova koji su zaslužni za to. ( cca. 50g marihuane) ali manje bitno, njih dvojica su odslužili svoju kaznu ( koja je daleko veća nego mog momka), i mislim da, ako se ne varam, opet moraju ići u zatvor. e sad.. dok je moj momak bio na slobodi, prvo je bilo poništenja, pa su se predomislili, pa odbijenica i tako do vrha, prije 2 mjeseca mu je došlo pismo za remetinec. nakon 2 tjedna otišao je tamo. mora biti godinu i pol.. e sad. kako nismo oženjeni niti zaručeni, ne mogu mu pristupiti u kontakt, jedino mu preko mame posaljem koje pismo, tako i on meni.. rekao je da će nakon 3 mjeseca moći izaći van na dan.. nakon tog mjesečno će moći izlaziti, kasnije i na dan, dva više.. zanima me postoji li mogućnost da se kazna vremenski smanji? dolaze li kakve promjene ulaskom u eu? i koliko su ti dopusni izlasci zaista česti?
ccarrie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:59   #215
Prati rad Sabora pa ćeš na vrijeme saznat da li će bit kakvih promjena jer to znaju samo oni.
Za ostala pitanja sve ti je tu
http://www.zakon.hr/z/179/Zakon-o-iz...-kazne-zatvora
http://www.zakon.hr/z/274/Zakon-o-pomilovanju
http://www.zakon.hr/z/234/Zakon-o-probaciji
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 22:31   #216
Zna li itko mogu li zatvoreniku u pismu poslati novac?
ccarrie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 08:29   #217
Možeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 14:24   #218
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možeš.
Hvala.. i još jedno pitanje, na pismu samo napišem njegovo ime i adresu zatvora, ne moram pisati ''zatvor tu i tu'' i sl. ?
ccarrie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 16:04   #219
i koliko dugo treba da pismo stigne? jer navodno dobiva premjestaj iz remetinca iduci tjedan u neki drugi zatvor, pa da ne saljem bez veze..
ccarrie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 19:24   #220
Ukoliko netko zna nešto o Valturi, točnije, otvorenom tipu zatvora u Puli, neka napiše, dobro bi došlo i korisni linkovi, iako ja nisam ništa našla što tražim, npr. - nešto o posjetama/pozivima/izlascima i sl. hvala puno
ccarrie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.