Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2016., 23:32   #1
Stalna glad, a nema promjene u kilaži

Ne znam kako ovo opisati, a da ne ispadne smiješno.

Inače ne jedem puno, ali prošli mjesec me glad ubijala. Dakle, ne apetit i želja za hranom, već baš bol u trbuhu i kruljenje (ne, nije krulio bezveze, nego sam baš osjećala glad). Koliko god bih jela, nikako dosta. Čak i kad sam se uspjela najesti, to bi bilo kratkog vijeka. Jela sam 3 puta više nego inače. Nisam dobila (ali ni izgubila) grama!
Išla sam raditi krvnu sliku i kompletnu analizu urina - savršeno!
Moram napomenuti da nemam nikakve nove aktivnosti kojima se bavim, sve isto. Zadnjih 10 dana se glad nekako smirila i sve se vratilo u normalu, kad eto jučer i danas opet. Ne znam što da radim, ovo me jednostavno ometa u svakodnevnom životu Ako se slučajno desi neko poduže predavanje ili seminar, već znam da će moj želudac svi čuti. Teško mi je i zaspati pošto se ne mogu najesti, moram ići spavati gladna.
Prijatelji mi kažu možda od stresa - ali to mi nema smisla kada nisam dobila ni grama. Inače kad sam pod stresom, ne jedem nista, ali naravno da onda s tim dolazi i gubitak na kilazi.
Čak nisam primjetila ni češće stolice.

Eto, na kraju je čak i doktoru to sve ispalo smiješno.
Ima li netko slična iskustva?
Je li stvarno moguće da je na psihičkoj bazi, a da ne dobivam na kilaži?
Amybroj9 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 23:38   #2
meni je tako poceo gastritis. al na koncu sam se ipak udebljala.

secer je ok?
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 08:23   #3
Nekakav poremećaj probave očito je... Uzrok može biti ne samo stres, nego i uzimanje antibiotika ili nekih drugih lijekova, oslabljen imunitet i još hrpa koječega...
Pokušaj u prehranu uvesti probiotike ako do sada to već nisi učinila. Danas toga bar ima u izobilju. Od jogurta, kefira, kiselog kupusa pa do onih koje možeš nabaviti isključivo u ljekarnama. Osobno preferiram one u kapsulama, jer štite "dobre" bakterije od želučane kiseline. Ne mogu ti škodit, ali ti mogu poboljšati imunološku, želučanu i crijevnu funkciju, a također i poslužiti kao prevencija moguće infekcije.
Možda i kakav vitaminski pripravak da si spraviš od svježeg voća i povrća... Ili (ako si ljenčuga ) nabaviš već gotove vitamine, kojih također ima svih vrsta i fela u ponudi.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 09:15   #4
totalni sam amater, a da na kratko vrijeme izbacis proizvode koji sadrzi glutein pa vidi kako bude, mozda je do toga.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 19:11   #5
Colospa Retard - Je, 4.4 mmol/L natašte u krvi, u urinu 0

Freyr - dobra ideja, ali koliko sam skužila svi od njega jesu gladni, ali se bome i udebljaju 15 kila i nikako ne mogu smršavjeti, tako da očito nije ni to

Bolesna - Pošto sam pala na testu za hemoglobin prije darivanja krvi, već sam zaključila da je sigurno to i da mi crijevo ne može apsorbirati nista, pa ni zeljezo, i da je mozda to sve radi stresa pa mi je preveliko izlučivanje kiseline u želucu naštetilo sluznici tankog crijeva. Dva dana nakon odem vaditi krv - hemoglobin i eritrociti super, super su čak i UIBC i TIBC, tako da očito nema nekih problema u transferu i apsorpciji. Proljeve nemam, a i crijeva me ne bole. Zna biti kritično jedino za vrijeme menstruacije, tad me uopće ne slušaju
Neku baš infekciju bih isto isključila, pošto su mi i leukociti okej.
Probiotici i vitamini svakako
Amybroj9 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 20:06   #6
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
Colospa Retard - Je, 4.4 mmol/L natašte u krvi, u urinu 0

Freyr - dobra ideja, ali koliko sam skužila svi od njega jesu gladni, ali se bome i udebljaju 15 kila i nikako ne mogu smršavjeti, tako da očito nije ni to

Bolesna - Pošto sam pala na testu za hemoglobin prije darivanja krvi, već sam zaključila da je sigurno to i da mi crijevo ne može apsorbirati nista, pa ni zeljezo, i da je mozda to sve radi stresa pa mi je preveliko izlučivanje kiseline u želucu naštetilo sluznici tankog crijeva. Dva dana nakon odem vaditi krv - hemoglobin i eritrociti super, super su čak i UIBC i TIBC, tako da očito nema nekih problema u transferu i apsorpciji. Proljeve nemam, a i crijeva me ne bole. Zna biti kritično jedino za vrijeme menstruacije, tad me uopće ne slušaju
Neku baš infekciju bih isto isključila, pošto su mi i leukociti okej.
Probiotici i vitamini svakako
Kad sam pročitala Colospa Retard, samo sam uzdahnula ajoooojoooj... Meni je to sranje napravilo još veće sranje. Ali nemoj mene slušat. Ja imam općenitu averziju na farmaciju, nutricioniste i fizijatre.
Stara moja, baci se ti fino na probiotike i jedi ono kaj ti organizam traži. Raznovrsno, svježe, dobro termički obrađeno etc... Naravno, nemoj pretjerivat'. I ne zaboravi na onu: nakon svakog obroka 1000 koraka... Ne znam koliko ti je godina, ali ako si mlađa, onda ti i metabolizam sigurno radi u 6. brzini.
Kad se samo sjetim koliko sam ja mogla pojest u 20.-im godinama... ...a bila tanka k'o čačkalica i svi su se zgražavali kak' sam mršava...
Evo ti za usporedbu: radilo se od 6 do 14 h... Na putu do posla ćevabdžinica... Prva sam čekala vel'ku porciju ćevapa u somunu. SVAKI FUCKING DAN. Onda dođem u ured smrdeć k'o stoka po luku i jedva dočekam da u kantini krenu s toplim gablecima. I požderem full porciju već u 10h. U 12h pod neizostavno, skoknuh do dućana po sendvičinu od talijana, 10 dkg prešane šunke, 5 dkg sira i teglu kiselih krastavaca. Jedva sam dočekala doći doma i skuhat ručak, jer bih već do 15h krepavala od gladi. Popodne kilu voća k'o od šale, do večere još brdo kolača i još obilna večera. Grickalice se podrazumijevaju. A imala sam SAMO 54 kg na visinu od 173 cm...!!!
Kad bih sad te količine unosila u sebe, eksplodirala bih k'o petarda.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 15:48   #7
Želučana kiselina?
De Daurentis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:28   #8
Da nije štitnjača?
Marra is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.