Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2014., 20:59   #121
Mislim da nije veliki problem što smo off topic, Fish cesto prebaci niz postova na neku drugu temu ako priča krene u smjeru koji je off topic osim ako nije kakvo spamanje u pitanju (a nije ...). Razumjela sam ja sve tvoje postove ali mi se čini kao da se neka tvoja mišljenja stavljaju kao astrološke činjenice, a to zapravo astrološki nije tako (ne zato što ja tako kažem nego zbog toga što astrologija kao nauka ima puno širu dimenziju od nabrajanja simbolike i davanja vlastitih mišljenja). Pa eto, reagirah ... i nemam baš poriv ikoga tjerati ni na što, ne znam iz čega si to zaključio ... no dobro, ne primaju se savjeti kod svih ljudi jednako ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 21:05   #122
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Mislim da nije veliki problem što smo off topic, Fish cesto prebaci niz postova na neku drugu temu ako priča krene u smjeru koji je off topic osim ako nije kakvo spamanje u pitanju (a nije ...). Razumjela sam ja sve tvoje postove ali mi se čini kao da se neka tvoja mišljenja stavljaju kao astrološke činjenice, a to zapravo astrološki nije tako (ne zato što ja tako kažem nego zbog toga što astrologija kao nauka ima puno širu dimenziju od nabrajanja simbolike i davanja vlastitih mišljenja). Pa eto, reagirah ... i nemam baš poriv ikoga tjerati ni na što, ne znam iz čega si to zaključio ... no dobro, ne primaju se savjeti kod svih ljudi jednako ...
Primam ja savjete u kojima uvidim neku logiku i te kako.Nisu to moja subjektivna misljenja,nego ako malo dublje pokusas da analiziras astroloska nacela i hipoteze(astrologija je kao sto znas i pseudonauka),ako ih ne prihvatas zdravo za gotovo ,mozda dodjes do razmisljanja do kakvih sam ja dosao.Sve ima svoje razloge zasto(svoju dubinu),nije ta astroloska simbilika,i vladarstva planeta nad odredjenim poljima bas slucajna.Nemoj vise ovdje,ako imas sta jos da kazes napisi na Pp.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 21:31   #123
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ljudi na individualnom nivou svoj karakter i karakterne osobine grade i stvaraju na osnovi proživljenih iskustava. Nama kao pojedincima ništa ne znače tuđa životna ma koliko osobna i snažna iskustva bila. Mi moramo na svojoj koži imati osobno iskustvo da bi ga mogli u potpunosti integrirati. Osoba prije Saturnova ciklusa ne može u potpunosti asimilirati iskustvo koje joj nosi Saturn bez obzira bila ona rođena totalno djetinjasta i vrckasta ili rođena kao starmala. Tek kada Saturn "aktivira/dotakne" sva tijela u natalnoj karti osoba i njega i ono što joj nosi na individualnom planu može integrirati u cjelovito iskustvo. Sve prije toga nije cjelina i predstavlja nepotpunu integraciju. S druge strane budući da upravo Saturn predstavlja "crtu razgraničenja" osobnih tijela od transpersonalnih...upravo Saturnov povratak je jedan od najvažnijih, može se reći i krucijalnih ciklusa u životu svakog pojedinca. Evo što kaže o tome druga teta, Karen Hamaker-Zondag u svojoj knjizi Psychological astrology: ...[/I]
... ovaj post me ispirirao da upitam koliko su zapravo vjerodostojna pisanja o Uranu, Neptunu i Plutonu i njihovim djelovanjima kada niti jedan od autora nije toliko dugo živio da iz vlastitog iskustva u potpunosti shvati "integraciju" njihovih energija jer "Nama kao pojedincima ništa ne znače tuđa životna ma koliko osobna i snažna iskustva bila. Mi moramo na svojoj koži imati osobno iskustvo da bi ga mogli u potpunosti integrirati". Dakle, nemaju osobna iskustva, a imaju sud. Otkud?

Zadnje uređivanje 12.kuća : 20.07.2014. at 21:38.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 21:54   #124
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ovaj post me ispirirao da upitam koliko su zapravo vjerodostojna pisanja o Uranu, Neptunu i Plutonu i njihovim djelovanjima kada niti jedan od autora nije toliko dugo živio da iz vlastitog iskustva u potpunosti shvati "integraciju" njihovih energija jer "Nama kao pojedincima ništa ne znače tuđa životna ma koliko osobna i snažna iskustva bila. Mi moramo na svojoj koži imati osobno iskustvo da bi ga mogli u potpunosti integrirati". Dakle, nemaju osobna iskustva, a imaju sud. Otkud?
Postoji nešto što se u psihologiji naziva kolektivna svijest, rezervoar kolektivnih iskustava/arhetipova (s njim smo spojeni i "preko vanjskih planeta" jer vanjske planete i njihovi ciklusi su tu bili i prije nas). Za one koji vjeruju u reinkarnaciju "ti sudovi" dolaze iz iskustava koje ljudska duša nosi iz prošlih života.

Drugim riječima možda naš racio i budna svijest ne poznaju odakle nam neki "sudovi", ali to ne znači da ih nemamo. U stanjima "izmijenjene svijesti" (tkz. transpersonalna iskustva), kroz intuiciju, kroz snove mi kontaktiramo s tom sviješću...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 22:27   #125
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Postoji nešto što se u psihologiji naziva kolektivna svijest, rezervoar kolektivnih iskustava/arhetipova (s njim smo spojeni i "preko vanjskih planeta" jer vanjske planete i njihovi ciklusi su tu bili i prije nas). Za one koji vjeruju u reinkarnaciju "ti sudovi" dolaze iz iskustava koje ljudska duša nosi iz prošlih života.

Drugim riječima možda naš racio i budna svijest ne poznaju odakle nam neki "sudovi", ali to ne znači da ih nemamo. U stanjima "izmijenjene svijesti" (tkz. transpersonalna iskustva), kroz intuiciju, kroz snove mi kontaktiramo s tom sviješću...
... shvaćam, napisala sam bila još jedno pitanje pa ga izbrisah, nisam baš spretno sročila što sam mislila pitati ... hvala na odgovoru ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 09:44   #126
Zar nisu transpersonalne planete (Uran, Neptun, i Pluton), te koje utjecu na drustvo u globalu pa tek preko njega, doticu se svakog pojedinca-osobno? Mozda pojedinac ne dozivi plutonov ciklus (pluton ne prodje sve znakove za vrijeme njegovog zivota), ali drustvo u globalu ga dozivi. Tako se kroz povijesne epohe ljudska rasa mijenja i dozivljava povratak Urana, Neptuna i Plutona--kolektivna psiha se mijenja, drustvo razvija te se zavrsava/zapocinje novi ciklus istih planeta. A pojedinac koji se rodi u odredjenom vremenu, u sebi nosi karakteristike tog vremena, odnosno faze razvoja drustva ciji je dio i cijem razvoju moze i osobno pridonijeti ( ako su osobne planete u snaznom kontaktu sa transpersonalnim). Isto tako cini se da na svakoga drustveni razvoj razlicito osobno utjece. Neki se opiru istom, neki prate mainstream, neki iniciraju promjene, neki pate zbog promjena itd. Je li to tako astroloski ili krivo mislim?

Zadnje uređivanje seagreen : 21.07.2014. at 10:02.
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 09:57   #127
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... nije bit življenja da nam sve ide "glatko", bit je u tomu da nam ide onako kako naš natal to traži.
Ne znam zasto, ali ovaj stav boldani me plasi. Zvuci religiozno, zapecaceno.

Mozes li molim te objasniti sto time mislis?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 11:36   #128
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto, ali ovaj stav boldani me plasi. Zvuci religiozno, zapecaceno.

Mozes li molim te objasniti sto time mislis?
... ne znam zbog čega bi te plašilo ili zvučalo "zapečaćeno", to bi bilo dobro riješiti sam sa sobom, bilo je to mišljenje, a odnosilo se na činjenicu da su nam natalom dani određeni položaji planeta i aspekti i da rad na sebi podrazumijeva realizaciju tih položaja i aspekata. Tako neki položaji i aspekti donose lakoću življenja, a neki težinu, traže da se realiziraju kroz napor, promjenu, prilagodbu, traumu, provremeni ili trajni gubitak nečega ... u tom smislu ne bi nam sve trebalo ići "glatko" jer čovjek kroz prepreke, napor, gubitke i općenito teška životna iskustva raste i razvija se i time stvara "kapital" kojim će se kasnije konstruktivnije nositi sa novim iskustvima ...

Isto tako, ako će se astrologija koristiti kao alat osobnog razvoja nije loše prihvatiti ono što nam natal donosi (u tom smislu su možda neke stvari "zapečaćene" iako bih možda riječ "zadane" bila prikladnija ). Primjerice, ako je So u Raku nije u Jarcu pa time Rak ima sasvim drugačiji put realizacije svog Sunca od Jarca ali to je sasvim prirodno i dobro je njegovati svoju izvornu prirodu (astrološki: natal) i pokušati ju radom na sebi podići na najviši mogući nivo. Bez izazovnih iskustava to se teško može ostvariti, bilo bi to nešto poput života pod staklenim zvonom što je zapravo nemoguće ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.