Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2014., 11:53   #5421
Eh da cure, taj acidi borici sta ga ja koristim, to vam je borna kiselina (vidim da se u prijasnjim postovima spominje pod tim nazivom)
I jos nesto sta mi je palo na pamet, citajuci po vasim postovima, vidim da neke cure su dobile kandidu ispod pazuha :/
Moj dragi ju je imao na stopalu, i to medju prstima, stavljao je on bornu kiselinu, i sve bi bilo u redu da nije morao raditi, jer cim bi mu se noga oznojila u cipeli, kandida i svrab bi se vratili. I to je trajalo sve do jednog dana kad mu je sogor preporucio da najprije ocisti sa alkoholom, pa sa bornom kiselinom (ili kremom, onu za gljivice). I eto, dan danas ih nema, a cim malo ga pocne svrbiti odmah si stavi bornu kiselinu i sve bude ok
Ja cak sa vaticom si prodjem kad dobijem na kutovima usnica one ranice (zvale), i odmah mi prodje! Stvarno vrijedi uvijek u kuci imati bocicu sa bornom kiselinom, dobra je za sve!
Probajte cure i vi, mozda i vama pomogne

Zadnje uređivanje little plavusha : 01.12.2014. at 12:23.
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 15:37   #5422
Trenutno ne mogu kod ginekologa, pa bih vas pitala jedno pitanjee..
Već neko vrijeme mi je iscjedak u nekim rekla bih komadićima sumnjala sam da je možda candida, ali nisam sigurna.. čak možda ima mrvicu zelenkasto-žuckaste boje ali baš mrvicu,mrvicu, teško se primijeti, ali tih ''komadića'' ima puno, pa ako netko zna možda šta je otprilike?
svakako ću kod ginekologa, ali do tad barem da otprilike znam šta je..
Hvala unaprijed
LoveIsAlliNeed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 09:54   #5423
Quote:
LoveIsAlliNeed kaže: Pogledaj post
Trenutno ne mogu kod ginekologa, pa bih vas pitala jedno pitanjee..
Već neko vrijeme mi je iscjedak u nekim rekla bih komadićima sumnjala sam da je možda candida, ali nisam sigurna.. čak možda ima mrvicu zelenkasto-žuckaste boje ali baš mrvicu,mrvicu, teško se primijeti, ali tih ''komadića'' ima puno, pa ako netko zna možda šta je otprilike?
svakako ću kod ginekologa, ali do tad barem da otprilike znam šta je..
Hvala unaprijed
ako ti je iscijedak u komadicima to moze biti gljivicna upala (dakle kandida) , a to zelenkasto zuto ne bih znala, moguce da imas nekakvu bakterijsku upalu uz to
ja bih ti svakako preporucila da ublazis upalu dok ne ides kod ginekologa da si kupis u apoteku acidi borici (borna kiselina), ta tekucina ubija sve bakterije i viruse i uvijek ju je dobro imati doma, ja ju imam i cim me malo pece ili svrbi dole natopim komad vate i ocistim si izvana i malo iznutra (pritom pazim da mi vatica ne ostane unutra ) i uvijek se spasim mislim da ti dodje nekih 30 tak kn u apoteci, nije skupo
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 16:27   #5424
Hvala puunoo
LoveIsAlliNeed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 09:07   #5425
Quote:
LoveIsAlliNeed kaže: Pogledaj post
Hvala puunoo
ma nista
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 19:59   #5426
Večer..imam jedno pitanje!

Trudna sam 36+5 dana i u zadnjih par dana dolje me svrbi, ne rodnica već oko nje i usmine...i imam iscjedak, al nekad je gusti sirasti, bijeli, a nekad je normalan...i sad po tome što piše na Google-u bi mogla bit candida, u utorak idem kod gin na redovnu kontrolu i onda ću je pitat, al me zanima ako bih možda na svoju ruku mogla probat s nečim. Čitala sam i piše da se tampon može namočit u jogurt i onda to ostavit na sat-dva i izvadit i ponovit par puta, isto tako sam pročitala i da se češnjak stavi, al to ne bih...to mi nekako ...Nikakvi lijekovi bez dr ne bih, tako da me zanima ako to s jogurtom može, onda to, ili da pričekam do utorka pa da možda bolje dr pitam??
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 14:19   #5427
Pozz
Upadam u temu ali imam brzinsko pitanje - danas sam bila kod ginekologa i prilikom stavljanja spekuluma osjetila sam takvo žarenje, bol i svrbež.
Tolika neugoda da mi je došlo da momentalo katapultiram to čudo iz sebe.
Sa uzv je već bilo lakše, ali iza mi se pojavio žućkasti grudasti iscjedak na gaćicama i blaga sukrvica.
Ginekolog mi je uzeo bris za papa test i razmaz za gljivice ( kako je on rekao) međutim papa će biti tek za tjedan dana, a ovo za gljivice u pon.
a dotad ću umrijeti od brige.
zanima me zna li netko od vas bi li to mogle biti gljivice?
dosad nisam imala tegoba, eventualni svrbež prije menge zato me ovo danas isprepadalo, a gin šuti dok ne dođu nalazi
hvala svima i isprike na uletu
__________________
~ dum spiro spero ~
maaaleeenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 12:23   #5428
Pozdrav,
imam 37 godina. Izolirana mi je Candida kefyr u urinu, više od 10^4. Na internetu je užasno malo članaka o infekciji s tom gljivicom, a ono malo što i ima povezano je sa teškim infekcijama kod umirućih, uglavnom jako starih pacijenata. Unazad 12 godina muku sam mučila sa E.coli zbog koje sam pila antibiotike preko 50 puta. Uglavnom, specijalisti i doktori uništili su mi sav organizam sa tom količinom antibiotika. Vjerujem da je u organizmu nastao teški disbalans. Nemam nikakav imunitet i stalno imam slijedeće simptome: upale grla, sinusa, gubitak ravnoteže, bolove u trbuhu, izgubila sam 40% kose koja i dalje pada, svrbež kože, teškoće s mokrenjem, aritmije...Sve što su mi god radili od pretraga sve je bilo u redu. Sumnjam na infekciju kandidom. Koje se pretrage rade za to, daju li dr. uopće uputnice jer koliko sam shvatila uopće ne shvaćaju ozbiljno te probleme. Zna li itko išta o candidi kefyr? Hvala vam unaprijed
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 19:56   #5429
To sam i ja pito al nisam dobil nikakav odgovor.

Sent from my iOCEAN X7 using Tapatalk
__________________
I made a God out of blood , Not superiority
I killed the king of deceit , Now I sleep in anarchy
exzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 19:21   #5430
Cure da li se ko bori od vas sa candidom a da istovremeno mora nastaviti piti pilule. Uz candidu imam i endometriozu tako da pilule moram piti radi cuvanja ciste pod kontrolom. i jeste sve otkrile candidu putem pretraga ili samo po siptomima?

Zadnje uređivanje andrea m : 14.01.2015. at 19:27.
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 12:05   #5431
gljive

curke,
ja nakon terapije canestenom 3 combi, još osjećam svrbez ali puno majnje,nisma mogla sjediti koliko mi je bilo upaljeno,a sama neznam jel mogu
još mazati,koliko to traje
brane12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 00:00   #5432
cure, nadam se da tema nije previše zamrla...

naime, i ja imam jednu dosta specifičnu brigu... došao mi nalaz papa testa jučer i ginekologica poslala šturi mail gdje je samo naznačila da su prisutne gljivice (čak 2 plusa), ni gdje točno ni ništa drugo, dala terapiju rojazol vaginaletama, da je na recepciji recept, i to je to (privatno sam bila)

najgore je što ja nikakve simptome nisam imala, možda povremeno peckanje vulve (što sam povezivala sa brijanjem tamo dolje), iako se po terpiji se čini da ja gljivice imam uglavnom u rodnici (iako mi je čudno da se onda nisu proširile i na stidnicu i da nikakvu terapiju i za to nisam dobila...), a nikakve druge simptome nisam imala niti imam, ni iscijedak neki zabrinjavajuć, ni ništa... i napisala ginica neka preventivno ponovim terapiju za 3-4 mj., ali sad me zanima, ako netko ima iskustva s time, koliko se to često mora kontrolirati sa takvim asimptomatskim gljivičnim upalama? ): brine me i radi partnera da mu ne prenesem ako ću ih kojim slučajem opet dobiti i ne znati za to, pa da se ne 'klackamo' sa tim gljivicama konstantno samo zato jer ja nikad ne znam dal ih imam ili ne...

i da li da za svaki slučaj kupim i neku kremu za vulvu?
mandy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 00:04   #5433
Quote:
andrea m kaže: Pogledaj post
Cure da li se ko bori od vas sa candidom a da istovremeno mora nastaviti piti pilule. Uz candidu imam i endometriozu tako da pilule moram piti radi cuvanja ciste pod kontrolom. i jeste sve otkrile candidu putem pretraga ili samo po siptomima?
ja sam na kontracepcijskom flasteru taman negdje oko mjesec dana, iako sam briseve putem kojih sam doznala da imam candidu napravila tjedan dana prije nego sam ga počela koristiti, ali uglavnom, ginekologica mi ništa nije spomenula sa time da bi mi se mogao kositi sa terapijom za candidu, pogoršati stanje, da ga prestanem koristiti, itd. kontracepcija često povećava rizik za nastankom gljivične infekcije, ali nije jedini uzrok za njen nastanak, tako da mislim, osim ako ti liječnica ne savjetuje suprotno, da ne moraš prestati uzimati pilule samo zato što ti je dijagnozirana candida.
mandy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 12:54   #5434
Pozdrav curke!
Ja evo osobno ratujem s candidom još od osnovne škole kad sam ju prvi put dobila zbog antibiotika. Negdje do dvadesete sam ju uglavnom dobivala samo zbog antibiotika ali nakon dvadesete, piiih, ja ne znam šta je puklo u organizmu ali candidu dobivam na mjesečnoj bazi. Više mi ne treba ginekolog da mi nešto dijagnisticira ili prepiše, doktorirala sam to već i imam zalihu svih živih vaginaleta i kapsula i krema i probiotika i čudesa. Ono što je najveći problem je to da sam u zadnjih par mjeseci počela dobivati i krvavi iscjedak i imam sve češće upale mjehura koje nastojim rješavati čajevima (jer od antibiotika dobivam candidu XD). Idem na papu redovito (svakih 6 mjeseci do godine dana) i nalazi su uvijek uredni. Moja doktorica zna da ja konstantno imam candidu ali nikada mi nije radila nikakve druge pretrage, briseve, ništa-samo papa i ultrazvuk. Iskreno, ne znam više šta da radim, luda sam od tih upala i candida i peckanja i svrbeža i čudesa
Nedavno sam se naručila na redovnu kontrolu kod svoje ginićke. Doći ću na red krajem četvrtog mjeseca
Ima netko ideju kako da preživim do tada?
starijaseka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 19:52   #5435
Quote:
starijaseka kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke!
Ja evo osobno ratujem s candidom još od osnovne škole kad sam ju prvi put dobila zbog antibiotika. Negdje do dvadesete sam ju uglavnom dobivala samo zbog antibiotika ali nakon dvadesete, piiih, ja ne znam šta je puklo u organizmu ali candidu dobivam na mjesečnoj bazi. Više mi ne treba ginekolog da mi nešto dijagnisticira ili prepiše, doktorirala sam to već i imam zalihu svih živih vaginaleta i kapsula i krema i probiotika i čudesa. Ono što je najveći problem je to da sam u zadnjih par mjeseci počela dobivati i krvavi iscjedak i imam sve češće upale mjehura koje nastojim rješavati čajevima (jer od antibiotika dobivam candidu XD). Idem na papu redovito (svakih 6 mjeseci do godine dana) i nalazi su uvijek uredni. Moja doktorica zna da ja konstantno imam candidu ali nikada mi nije radila nikakve druge pretrage, briseve, ništa-samo papa i ultrazvuk. Iskreno, ne znam više šta da radim, luda sam od tih upala i candida i peckanja i svrbeža i čudesa
Nedavno sam se naručila na redovnu kontrolu kod svoje ginićke. Doći ću na red krajem četvrtog mjeseca
Ima netko ideju kako da preživim do tada?

Pozdrav, ja sam ti s candidom imala problema godinu i par mjeseci, isto kao i ti svaki mjesec, najcesce par dana nakon mjesecnice.. i onda bih dobila od svoje doktorice plimicol to bi se recimo znalo povuci do iduceg mjeseca, kupovala sam i druge vaginalete.. kremice.. sve to privremeno ublazi, ali se problem vraca.. a moja doktorica je na sve to znala reci da si kupujem lactogyn tabletice, i pijem lgg.. i tako sam radila, bacila novaca i novaca, a nista mi nije rijesilo uzrok nastanka gljivica.. kad je vec skuzila da sam luda zbog ponavljajucih infekcija.. konacno se sjetila da mi napravi bris na sve zivo... i naravno gljivice su bile potaknute bakterijom koja mi je nadena u brisu... kako sam nju izlijecila s odgovarajucim antibiotikom, a uz to pijem i taheebo caj za jacanje imuniteta, napokon nema ni gljivica.. vec sam i zaboravila kakav je to osjecaj.. tako da obavezno radi bris... to nije normalno ipak da se stalno vraca... i da, morala sam provjeriti secer, da nemam slucajno secernu bolest, jer i tada ti se javljaju problemi s kandidijazom... sretno da prezivis s tim jos do pregleda.. znam kako ti je..
mirelaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 10:26   #5436
Zanima me ima li tko iskustva s kandidom na jeziku? Naime, uništio me neki novi antibiotik koji mi je dala doktorica, a koji se cucla kao bombon. Dobila sam kandidu na jeziku, prvi dan osjećaj kao da su mi čitava usta u slojevima nekog užasa i peklo je. Dala mi je onda rojazol protiv toga, no nakon toga sam dobila reakciju na rojazol gel- pištanje, otežano disanje itd. Tada sam prešla na kapi citrofoita i grgljanje sode, stvar se popravila, no i dalje su mi usta suha i tih par točkica stoji na istom mjestu.
Ima li tko iskustva?

Inače, prije su mi antibiotici udarali znamo gdje pa sam to ili canestenom s aplikatorima rješavala ili nekim jačim vaginaletama.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 11:33   #5437
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li tko iskustva s kandidom na jeziku? Naime, uništio me neki novi antibiotik koji mi je dala doktorica, a koji se cucla kao bombon. Dobila sam kandidu na jeziku, prvi dan osjećaj kao da su mi čitava usta u slojevima nekog užasa i peklo je. Dala mi je onda rojazol protiv toga, no nakon toga sam dobila reakciju na rojazol gel- pištanje, otežano disanje itd. Tada sam prešla na kapi citrofoita i grgljanje sode, stvar se popravila, no i dalje su mi usta suha i tih par točkica stoji na istom mjestu.
Ima li tko iskustva?

Inače, prije su mi antibiotici udarali znamo gdje pa sam to ili canestenom s aplikatorima rješavala ili nekim jačim vaginaletama.
Meni kad padne imunitet, kad sam prehladena ili bolesna zna mi biti cijeli jezik bijel od candide koja tada ko da raste naocigled
Nista mi ne pomaze osim cesceg pranja i ribanja jezika cetkicom za zube i onim ljutim kaladontom, vodicom za usta od mentola isto odlicno pomogne da se rijesi bijelo na jeziku do iza iduceg obroka, a kad nista drugo ne pomogne namazem jezik sa sodom bikarbonom i drzim 5 minuta pa istrljam cetkicom za zube
Ona slinava krema sto se dobije od doktora mi nista ne pomaze, samo ribanje jezika sodom ili vodom za ispiranje usta.
Neem i zalfija isto pomazu, ali ne toliko kao soda i voda za usta.
kad nisam bolesna sve je uobicajeno, tako se i jacanjem imuniteta i ozdravljenjem sve vrati u normalu..
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 08:17   #5438
Sumnjam da opet imam candidu, ali nisam sigurna. Prvi put sam slucajno saznala da se namnozila kad sam isla raditi briseve radi sasvim druge stvari. I tad nisam imala nikakve simptome.
E a sad osjecam da nekaj nije u redu i posumnjala sam na nju. Ko da me nesto iritira, svrbi i neki dan sam imala odnos nakon mjesec dana apstinencije (oporavak od operacije) i peklo me. Posumnjala sam odma na candidu jer sam u bolnici dobivala tri puta dnevno antibiotik u zilu, pa mislim da je velika mogucnost da je candida buknula kad je antibiotik potuko i one dobre bakterije.
Sto se iscjetka tice nisam primjetila nesto obilno, je se neki bjelkasti javio al mozda dan dva.
Da li su to simptomi candide? Da li mogu otic svojoj doktorici opce prakse i trazit neke vaginalete ili mogu kupit bez recepta? Narucit cu se danas ili sutra kod ginekologice za redovni pregled, ali ne znam ima li smisla se narucivat i za briseve na candidu jer em cu cekat mjesec dana do pregleda em jos nalazi kad dodu... To mi nekako nema smisla
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 09:09   #5439
meni se Candida nedavno pojavila jer sam na uroprofilaksi zbog dosadne e.coli, a posto sam alergicna na Diflucan, morala sam naci alternativu.

narucila sam si 3 Acidosalus Fortea, pijem ga negdje tjedan dana i svi simptomi su mi nestali. jedini minus mu je cijena :/
obicne probiotike takoder pijem par mjeseci, ali oni su mi preslabi solo.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 09:50   #5440
Imam jedno pitanje prije godinu i po sam imala kandidu , riješila sam ju kanestenom nije se pojavljivala do ove godine, zadnji ginekološki je bio prije pola godine i bilo je sve oke, i sad prije dva mj pao mi je imunitet i imala sam neku upalu i dobila sumamed i tad mi se pojavila kandida nije strašno jako ali me pomalo zabrinjava jer više nije iscjedak nego onak koda je zgrušano, nema miris, boja sirasta i naravno svrbi al ne strašno, mislim već je trebalo proći. Ja sam čula još da kokosovo ulje čini čuda za kandidu
Putnica00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.