Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 14:21   #1
Smrznute oplođene jajne stanice

Pozdrav! Nisam našla sličnu temu, ispričavam se ako postoji i u tom slučaju molim da ju premjestite...

Zanima me koliko dugo se čuvaju oplođene j.s.? Ovisi li to o ustanovi? Pada li vjerojatnost uspješnog odmrzavanja s vremenom? Kakva su vaša iskustva i saznanja?

Konkretno, trudnoću sam ostvarila kod dr.Lučingera i tamo se nalaze još dvije zamrznute blastociste. S doktorom nisam stigla razgovarati o toj temi. U skorijoj budućnosti ne planiram FET ali me zanima koliko vremena me one mogu 'čekati'?
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 17:14   #2
Ako pitas Lucija, sigurna sam da ce ti odgovoriti.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 17:56   #3
Ma znam da hoce ali htjela sam cuti razmisljanja zena koje su bile u istoj situaciji. S jedne strane imati dijete nakon ivf-a je prekrasna sreca sama po sebi, a s druge strane znati da me u nekom zamrzivacu cekaju dva mala potencijala, nekako mislim da ih ne bi mogla 'ostaviti'... Naravno, sva strucna pitanja cu postaviti njemu iako ga ne volim zvati i prekidati

Zadnje uređivanje Daninoc : 03.12.2014. at 18:14.
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 18:53   #4
Ma sve ok, al jedino ti on moze dati tocan odgovor. Super je cuti iskustva iz drugih klinika, ali ne mora nuzno znaciti da Luci njeguje istu praksu.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 18:54   #5
Ak imas samo jednog bebaca, gotovo sam sigurna da ces htjet imat i drugog
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 18:59   #6
Ja doduse nemam nikakve smrzlice, jer je to bilo zakonom zabranjeno kad sam ja isla u postpak (iako, mojih 5 jaja je negdje kod njega. Ili nije vise), al nakon blizica ja nebi imala vise djece, tak da i imam smrzlice vjerojatno bi ih ostavila. Odluka je vrlo jednostavna kad znas sto zelis.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 09:21   #7
Frendica ima smrznute blastice kod Lučija, rekla mi je da se čuvaju 5 godina.
PeggyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:53   #8
smrznuti se embriji čuvaju na teret HZZO-a 5 godina, a onda se za daljnjih 5 može platiti čuvanje..U privatnim klinikama se naravno plaća cijelo vrijeme čuvanje,ali valjda isto pet po pet godina..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:17   #9
Hvala cure. Jong, i ja imam blizice zato i mislim da cu se jako tesko odluciti na novu trudnocu, pogotovo unutar par godina. A opet, zao mi je blastica, svi smo se namucili da do njih dodjemo (dobro o muzu bi se dalo diskutirat )
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:06   #10
A kolko imas godina?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 18:18   #11
33. A ti? (Pitam jer si rekla da nakon blizica ne bi imala vise djece).
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 09:25   #12
34

ja zasada ne osjecam potrebu imati jos djece (plan je ionako bio imati max dvoje). Zadrzavam pravo promjene misljenja, naravno , ali realno nije da imam jako puno reproduktivnih godina pred sobom (racunam, ako bi jos radala to bi bilo do 40-te). Moji decki imaju 3 godine.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 09:34   #13
A gle, plati si cuvanje 10 godina, pa su ti sve opcije otvorene
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.