Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2016., 22:13   #61
Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo nije točno. Čuo sam od jednog profesora da čimpanze vode krvoločne ratove. Pritom je rekao i da to istraživanje nije dobilo pažnju kakvu zaslužuje, možda zato što ruši lijevo-liberalnu pretpostavku o dobrom čovjeku (kao što kaže i Rousseau). Mislim da to nije niti čudno jer živimo u doba, kako Nino Raspudić kaže, lijevo-liberalne hegemonije. U "zraku" se već pomalo osjeća da bi protivnici te ideologije mogli uskoro izgubiti strpljenje. Da li se još jedan obračun bliži?
Točno, čim'panze su jedine životinje koje su napravile genocid, jedan čopor je potpuno uništio drugi popor.

To ne ruši lijevo-liberalnu petpostavku o čovjeku već je potvrđuje. Naime lijevi i liberali tvrde da majmuni i čovjek imaju zajedničkog pretka dok desni i vjernici tvrde da je čovjek dijete boga.

Međutim, nisu samo čimpanze životinje. Ima jako puno vrsta životinja, i na svu sreću ne vode ratove.

Jer rat koji bi poveli lavovi ili tigrovi ili slonovi ili medvjedi ili pčele ili ptice ..... protiv ljudi kratko bi trajao i završio bi porazom ljudi.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 22:15   #62
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Budući da spominješ diktaturu pročeterijata mislim da si pobrkao jednopartijski sistem sa socijalizmom, odnosno demokraciju sa kapitalizmom.
Ma nisam ja ništa pobrkao ženo Božja, nego ti nemaš znanja, a dociraš.

Diktatura proletarijata je nestabilno/neodrživo stanje društva, a ne jebeno uređenje.

Ta diktatura proletarijata se implementira kao jedini mogući način da društvo iz kapitalističkog društvenog uređenja prijeđe u socijalizam - oružanom pobunom i traje dok radnička klasa u potpunosti ne preuzme poluge vlasti.

Kada taj prevrat definitivno uspije, tada diktatura proletarijata prestaje i nastupa trajno/stabilno društveno uređenje - socijalizam.

Tebe tvoji nadrifilozofi i pokvareni političari uvjeravaju kako je socijalizam moguće doseći demokratskim procesom, a kao dokaz ti nude te neke mrvice s poda koje ti navodiš kao dokaz kako je socijalizam moguć i kako krećemo ka njemu.

Daleko najviše što mi možemo kao čovječanstvo postići u tom smjeru jest Finska država. Ali ta država je pred ekonomskim slomom, a jedini jedincati razlog zašto su uopće došli do stanja u kojem liče na socijalističko društvo jest najobičniji pragmatizam, odnosno strah od prejakog đavla s druge strane granice kojem su se, htjeli, ne htjeli, uvlačili u pakšu kako bi preživjeli.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 22:18   #63
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post

Ta diktatura proletarijata se implementira kao jedini mogući način da društvo iz kapitalističkog društvenog uređenja prijeđe u socijalizam - oružanom pobunom i traje dok radnička klasa u potpunosti ne preuzme poluge vlasti.

Kada taj prevrat definitivno uspije, tada diktatura proletarijata prestaje i nastupa trajno/stabilno društveno uređenje - socijalizam.

Socijalizam je prelazna faza dok se ne uspostavi komunizam.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 22:21   #64
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Socijalizam je prelazna faza dok se ne uspostavi komunizam.
Ne, socijalizam je trajno društveno uređenje koje teži ka utopiji - komunizmu.

Nešto slično, imho, kako socijalisti zapadne hemisfere doživljavaju socijalizam: oni su svjesni kako ga nije moguće doseći demokratskim procesima, ali se ponašaju kao da jest.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 22:23   #65
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Socijalizam je prelazna faza dok se ne uspostavi komunizam.
Inače postoji knjiga Nove desnice Revolt against civilization

koja na komunizam gleda kao na pobunu pod-ljudi protiv civilizacije.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 22:38   #66
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Inače postoji knjiga Nove desnice Revolt against civilization

koja na komunizam gleda kao na pobunu pod-ljudi protiv civilizacije.
Pa sad, nisu komnističke ideje stjecale potporu bez veze.

Recimo da je sve počelo Francuskom revolucijom. Zašto je do nje došlo?
U trenutku kada nema mogućnosti za vertikalni uspon na društvenoj ljestvici, nastaje revolucija- koju vode je također sposobni ljudi, jednako sposobni kao i ovi protiv kojih ustaju, ali koji eto, nemaju sreću da su rođeni u familiji u kojoj se bogatstvo i status nasljeđuju.

Pogledaj nama Hrvatima omiljenog J B Tita. Jedino po čemu on nije plemić je po tome što je rođen kao seljak.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 22:47   #67
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Inače postoji knjiga Nove desnice Revolt against civilization

koja na komunizam gleda kao na pobunu pod-ljudi protiv civilizacije.

Pa imaš i knjigu stare desnice "Mein kampf" koja tvrdi to isto
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 23:14   #68
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Pa imaš i knjigu stare desnice "Mein kampf" koja tvrdi to isto
Za razliku od Mein Kampfa,ta napada i intervencije države a pisana je prije nje. Tu točno vidiš razliku između europskih i američkih novih desničara. Ima i hrvatska verzija,Strahote zabluda.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 14:11   #69
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Pa sad, nisu komnističke ideje stjecale potporu bez veze.

Recimo da je sve počelo Francuskom revolucijom. Zašto je do nje došlo?
Zbog izostanka eugenike. Vidim da si i sam svjestan zašto revolucija nastaje. Pravo pitanje je zašto bi uopće došlo do revolucije kad se ona može spriječiti? Mislim da državni birokrati to ne mogu sprovesti već pojedinac sam treba raditi na sebi. Marx je sposoban,istina ali za koga? Za Rotschilda ili za dobrobit radničke klase koja masovno glasa za ekstremnu desnicu jer im kulturološki marksisti dovode proletere koji se ne mogu integrirati pa imaju nesigurnost na ulicama? Nakon što marksisti sruše one koji žive normalno,neće Wargburzi,Rotschildi,Openhajmeri redistribuirati svoj kapital jer te mase nisu sposobne upravljati same sa sobom. Cilj je jasan,stvoriti od Europe Egipat (Kalergi je o tome pisao još prije uspostave EU) i pobjeći sa kapitalom u Izrael koji neće primiti niti jednog imigranta.

Quote:
U trenutku kada nema mogućnosti za vertikalni uspon na društvenoj ljestvici, nastaje revolucija- koju vode je također sposobni ljudi, jednako sposobni kao i ovi protiv kojih ustaju, ali koji eto, nemaju sreću da su rođeni u familiji u kojoj se bogatstvo i status nasljeđuju.
Pa ti kapital moraš steći i imati djecu prema mogućnosti ako želiš a ne imati djecu tako da im ništa ne ostaviš u naslijeđe. Bogati imaju manje djece a siromašni puno. Na bogatstvo utječe inteligencija jer nisu svi ljudi isti i nemaju svi jednake sposobnosti.

Zadnje uređivanje Detektor : 16.08.2016. at 14:33.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:40   #70
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Inače postoji knjiga Nove desnice Revolt against civilization

koja na komunizam gleda kao na pobunu pod-ljudi protiv civilizacije.
Vidim da ti se ta divna knjiga svidjela.
BTW, samo totalni idiot i/ili fašist može lupiti da je marksizam proizašao iz židovstva. Ili da je Marx htio poboljšati status židovskih bogataša, a ne radnika u cijelom svijetu.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 22:42   #71
A tko je financirao Francusku revoluciju?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:12   #72
Kad se sjetim za što sam sve dobivao kartone, a ovdje prolazi otvoreni fašizam, rasizam, antisemitizam, eugenika...

(da se razumijemo, ja sam protiv bilo kakvih zabrana, ali eto zanimljivo za vidit)
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:49   #73
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Kad se sjetim za što sam sve dobivao kartone, a ovdje prolazi otvoreni fašizam, rasizam, antisemitizam, eugenika...

(da se razumijemo, ja sam protiv bilo kakvih zabrana, ali eto zanimljivo za vidit)
Činjenice su van dometa ideologije. Inače,za eugeniku se zalagao i Nikola Tesla:

Quote:
Do godine 2100. eugenika će biti raširena cijelim svijetom. U prošlim vremenima, prirodni zakoni prema kojima su preživljavali najizdržljiviji nisu učinili mnogo koristi u pogledu izbacivanja manje poželjnih karakteristika. Nakon toga u rad nemilosrdne prirode umiješao se čovjek i njegov novostećeni osjećaj sućuti. Kao rezultat toga, na životu održavamo i rađamo nepodobne. Jedina metoda kompatibilna s idejama civilizacije i rase je prevencija rađanja nepodobnih sterilizacijom i promišljenim usmjeravanjem instinkata za parenje. Nekoliko europskih i američkih zemalja sterilizira kriminalce i umobolesne. Te mjere nisu dovoljne. Trend mišljenja među pobornicima eugenike je taj da moramo otežati brak. Zaigurno svatko tko nije poželjan roditelj ne bi smio dobiti dopuštenje da ima djecu. Za stotinjak godina više se neće događati da se normalna osoba razmnožava s osobom koja nije podobna ili koja je kriminalac.’
http://hello-earth.com/nikolatesla/a...ruary1935.html

Ja nisam za steriliziranje prisilno ali mislim da kad bi čovjek svatio bit eugenike,to bi bilo zdravo društvo. Odreknimo se propale politike kolonizacije Europe i imat ćemo mir. Ljudi se čude što se događa i zašto se vrše teroristički napadi a trebaju znati zašto. Iza toga stoje Crkva,komunisti,masoni koji su tu da rade za interese tajkunske inteligencije oni trećih.

Zadnje uređivanje Detektor : 17.08.2016. at 00:05.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:56   #74
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Činjenice su van dometa ideologije. Inače,za eugeniku se zalagao i Nikola Tesla:



http://hello-earth.com/nikolatesla/a...ruary1935.html

Ja nisam za steriliziranje prisilno ali mislim da kad bi čovjek svatio bit eugenike,to bi bilo zdravo društvo.

Argumentum ad verecundiam (argument iz strahopoštovanja) ili argumentum ab auctoritate ( argument iz autoriteta) je logička greška koja nastaje kada se zaključak smatra ispravnim samo zato što ga podržava neki autoritet, najčešće upitne stručnosti ili van oblasti teme o kojoj je riječ.
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 00:03   #75
Baš bih volio pitati zašto je eugenika tako dobra stvar i tko će odrediti koji su "nepodobni"?
Da li se Sunić zalaže za eugeniku?

Ah, evo vidite u kako pluralističkim vremenima živimo! Prije 20 godina o ovome pristojan čovjek ne bi ni zucnuo, bilo bi to van pameti, to bi se gadilo svima... a danas je to maltene politička opcija.

Inače, Sunićevu knjigu "Nova europska desnica", (u superknjižari za 80 kn), u Hrvatskoj je izdao Dr. Zlatko Hasanbegović.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 00:13   #76
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Argumentum ad verecundiam (argument iz strahopoštovanja) ili argumentum ab auctoritate ( argument iz autoriteta) je logička greška koja nastaje kada se zaključak smatra ispravnim samo zato što ga podržava neki autoritet, najčešće upitne stručnosti ili van oblasti teme o kojoj je riječ.
Francis Galton je izmislio to. http://en.wikipedia.org/wiki/Francis_Galton

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Baš bih volio pitati zašto je eugenika tako dobra stvar i tko će odrediti koji su "nepodobni"?
Pa ja ne bi da to država radi već pojedinac sam treba shvatiti koliko je sposoban i za što. A zašto je to dobra s tvar. Nema bolesti,nema luđaka u razredima. Ne moraš strahovati da kad ideš ulicom da te netko napadne bezveze i td.

Quote:
Da li se Sunić zalaže za eugeniku?
Koliko ja znam ne. Za to se zalagao http://en.wikipedia.org/wiki/Lothrop_Stoddard koji dolazi sa tog kruga.

Quote:
Ah, evo vidite u kako pluralističkim vremenima živimo! Prije 20 godina o ovome pristojan čovjek ne bi ni zucnuo, bilo bi to van pameti, to bi se gadilo svima... a danas je to maltene politička opcija.
Danas je pobačaj zdrave djece legaliziran. Kako se to nikome ne gadi? Treba uopće spriječiti da se to desi raznim zdravstvenim testiranjem. Ja ne kažem da takvim osobama treba naštetiti,štoviše idemo im pomoći koliko god možemo ali mislim da oni ne bi trebali imati djecu.

Zadnje uređivanje Detektor : 17.08.2016. at 00:34.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:40   #77
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post

Ljudi današnjice razumiju kapitalizam. Imaju gazdu, rade za plaću, poslije posla, nakon što plate režije, ako im što ostane bauljaju po trgovačkim centrima i povećavaju prihode i profit nekim drugim gazdama.

Ako nemaju za nove tenisice za to krive ili pripadnike neke druge nacije, može i rase ili zločeste komuniste.

Osjećaju se slobodnima jer imaju pravo svakih nekoliko godina izaći na izbore, ali ne odlučuju o visini svoje plaće niti odlučuju o bilo čemu na radnom mjestu. Tamo moraju biti kuš i raditi što im gazda, direktno ili preko svog poslovođe, kaže.
Pa naravno, zato postoji podjela rada i hijerarhija u privatnim poduzećima. Ta neće valjda čistačica ili računovođa u Appleu imati jednak glas kao i Steve Jobs u kad se odlučuje na koje tržište plasirati iPhone2 ili s kojim partnerima sklopiti ugovor o sirovinama ili što već?

Oni su tu jer su dobrovoljno nudili svoj rad za naknadu, očeglidno očekuju da će profitirati od te transakcije, u suprotnome ne bi stupiliu istu. Niti su riskirali vlastiti kapital, niti su izgradili firmu, niti sklapali poslove - zašto bi imali jednak glas (ili plaću) kao vlasnik ili CEO neke firme? Naravno da ćeš radit ono što gazda kaže, kao što ćeš poštovati moja pravila kad si u mojoj kući, ili bi se htio pitati u mojoj kući koliko i ja?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:05   #78
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Baš bih volio pitati zašto je eugenika tako dobra stvar i tko će odrediti koji su "nepodobni"?
Da li se Sunić zalaže za eugeniku?

Ah, evo vidite u kako pluralističkim vremenima živimo! Prije 20 godina o ovome pristojan čovjek ne bi ni zucnuo, bilo bi to van pameti, to bi se gadilo svima... a danas je to maltene politička opcija.

Inače, Sunićevu knjigu "Nova europska desnica", (u superknjižari za 80 kn), u Hrvatskoj je izdao Dr. Zlatko Hasanbegović.
da imaju zajedničkog "oca" alain de benoist,
osnivač je grupe GRECE. dotični se protivi se demokraciji i naklonjen je Neopaganizmu https://www.goodreads.com/work/quote...t-on-tre-pa-en
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 19:57   #79
http://www.theoccidentalobserver.net...-of-emergency/
Dr. Tomislav Sunic odličan tekst o Hrvatskoj i Hrvatima odnosu prema EU, SAD-u, medijskoj šutnji po pitanju masovne imigracije, Zlatku Hasanbegovicu itd.
cui prodest is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 02:40   #80
TOmislav sunic je nacista.. Druzi se sa David Duke-om bivsim sefo Ku Kux Klana. A i te novine The Occidental Observer drzi Kevin MacDonald koji je takodje hard core nacista, poznat po pisanju pseudonaucnih knjiga gde objasnjava kako je "jevrejsko neprijateljstvo prema belcima" prosto stvar evolutivne strategije prilagodjavanja, i tako neke ludosti...

Zadnje uređivanje marval : 25.09.2016. at 03:09.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.