Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2016., 19:20   #181
Moja za lektiru sad čita Andersenove bajke. Treba pročitati tri (Kraljevnu na zrnu graška, Djevojčicu sa šibicama i jednu po izboru). Ona je pročitala Carevo novo ruho i Kraljevnu, sad čita Palčicu. Obično čita(mo) u krevetu pred spavanje pa uglavnom čita ona, ja koju rečenicu kad već kapitulira , ali tražim da je to lektirno čitanje 90% ona, 10% ja (voli da čitamo skupa).

No kod Djevojčice sa šibicama sam rekla da ja to ne mogu čitat, jbg. ja na nju plačem ko kišna godina. Čitat će sama, zapravo, sad žica tatu da čita s njom (zaključili smo da je on kamena srca pa bi on to mogao ).

Kaj je najbolje, klinci to ne doživljavaju tako tužno, valjda drugačiji mentalni sklop.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 19:48   #182
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
No kod Djevojčice sa šibicama sam rekla da ja to ne mogu čitat, jbg. ja na nju plačem ko kišna godina. Čitat će sama, zapravo, sad žica tatu da čita s njom (zaključili smo da je on kamena srca pa bi on to mogao ).

Kaj je najbolje, klinci to ne doživljavaju tako tužno, valjda drugačiji mentalni sklop.
Meni je to bila jako tužna priča, iako iskreno ne znam dob kad sam je prvi put čitala.

Sa 3-4 g sam navodno gorko plakala na Palčicu, scena kad je krt uzima pod zemlju i neće vidjeti sunce.

Najtužnija ikad mi je bila Sretni princ.

Kod mog malog ne vidim baš takve empatije (bar ne kad čitamo priče), on više ima neke brige oko mogućih nesreća koje bi nas mogle pogoditi
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 20:12   #183
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post

Muška miška stvar...
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 13:26   #184
Iskopala odnekud bajke H.C.Andersena, neko prastaro izdanje, pa sam čitala za lakunoć.
Priča se zove Rode, ne preporučam. Blago rečeno sam se šokirala.

Priča je o rodinoj obitelji, mama roda i 4 mala rodića, majka brižna, uči ih letjeti, osnažuje, hrabri..a neki zločesti dječaci im se rugali,pjevali im pjesmicu rugalicu koja govori o smrti malih roda (na vješala,na ražanj).
Mama ih umirivala..
Porasli oni i htjeli se osvetiti dječacima...mama im nije dala..na kraju popustila da zadnji dan prije leta na jug se smiju osvetiti.

I na kraju sama ona, majka, im dala ideju kako da se osvete; da ima močvara u kojoj leže mala ljudska djeca, slatko snivaju, svi žele takvo slatko malo djetešce...svima koji se nisu rugali donijet će po jednog brata ili sestru,..

A onaj ružni nevaljalac koji je započeo ruganje?

Mama roda: ima tamo jedno mrtvo djetešce, njega ćemo njemu odnijeti pa nek plače kada dobije mrtvog bracu.



Đizs. Bajka za djecu.full ver na engl
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 08:23   #185
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Iskopala odnekud bajke H.C.Andersena, neko prastaro izdanje, pa sam čitala za lakunoć.
Priča se zove Rode, ne preporučam. Blago rečeno sam se šokirala.
]
Ne bih je ni ja preporučila za manje klince, ali smisao je ionako da se dobro nagrađuje, loše kažnjava. Ta se pouka pojavljuje i u npr. Grimmovim bajkama (a, da i nad njima smo se zgražavali da ima okrutnosti), pa su one ipak u dječjoj lektiri jer imaju neke kvalitete zbog kojih ih je vrijedno čitati.

Meni je Andersen drag, čitala sam tu priču kao dijete i (iako mi je ostala u sjećanju) nisam je doživjela tako tragično. Ako se pročita o njegovom staralaštvu (ja nisam puno ni daleko posezala, došla samo do wikipedije ) vidi se da su bajke nastale kao spoj tradicionalnog, mitskog, fantastičnog, sa zbiljskim.

Ja sam klinki krenula čitati njegovu Tratinčicu pa sam jedan dio preskočila i (mislim da je kraj tužan, ne sjećam se baš točno) preokrenula. Nisam baš dobro odabrala za dob .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 12:38   #186
Da, i tratinčica je bila na repertoaru. I da, tužna je.
Ali nije izazvala moje zgražanje. Rode su me baš šokirale.
Nisam očekivala od mame rode koja je kroz priču kao neki glas razuma, nije im dala da se 'svete.
I onda odjednom; "djeco, smislila sam osvetu". Sajko mama roda.

Totalno bolesna priča
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 11:30   #187
Neznajući, posudile smo u knjižnjici (curica 4 godine) Perraultove bajke
Dakle.... just no....
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.