Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2016., 21:12   #41
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ako si se spasio od loše veze,
veselo kreneš dalje
Ti ozbiljno ne možeš razumjeti da se tuga, a pogotovo depresija, ne mogu ugasiti "na gumb", a pogotovo ne zato što ti je to netko ibermudro objasnio na forumu? Kamo sreće da te stvari tako jednostavno funkcioniraju...

Čovjek je izišao iz veze koju je smatrao lošom, ali je očito izišao dovoljno rano da veza ne postane gnojna priraslica na njegovu životu. Čovjek je tužan, zbog nekoliko razloga - iznevjerene želje, očekivanja, nadanja... I sad bi trebao instant-živnuti i otići u novi dan pjevajući???
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:21   #42
Dobre veze koje se prekinu jer se jedna strana ohladila uzrokuju navodno više boli jer ostaje mnoštvo lijepih sjećanja. Loše veze su daleko gore. One ostavljaju gorku nadu kako je moglo i trebalo biti, a nije. Ta nada je uzrok tugovanja za njima. Ne žali se tu za konkretnom vezom koja jest bila nego onom izmaštanom koja je po svoj logici morala biti. A i navikne se čovjek na čovjeka.

Dakako, ako se dovoljno istrune u lošoj vezi i čeka do hlađenja, ostane samo olakšanje. Ali ne dođu sve loše veze do tog stadija.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 21:06   #43
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
rastava je kao "mala smrt" i potrebni su svi procesi zalovanja kao i onda kad izgubimo nekog bliskog. dakle, niti to ide preko noci, niti se faze mogu preskakati. zapravo mogu, da, medjutim to je samo prolongiranje, jer do prorade mora doci.

dajte sebi vremena u tom procesu. trebate i plakati i biti ljuti, odbijati, negirati...a onda ce s vremenom doci i prihvacanje.

ukoliko bi se taj proces rastegnuo na dulje od godine dana, mozda ne bi bilo lose popricati se s nekim strucnim da se to razdoblje zivota moze napokon zatvoriti.



Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk

Ovo mi je prvi put da prolazim oakvo nešto. Nisam mogao ni pretpostaviti da je ovako teško. Sve što si napisala mislim da je istina, gledajući sa znastvene strane to je proces kojeg se treba napraviti, htjeli mi ili ne. Gledajući sa strane Čovijeka to se mora prebolit. Nju, nas, što smo imali, ali i sve što smo mogli i trebali imati a nismo.
Uglavnom... Još uvijek sam loše. Prvi mijesec sam bio toliko izgubljen i prestrašen (i naravno tužan i sjeb.) da mi je taj osjećej teško opisait. Drugi mijesec sam valjda shvatio šta se zapravo događa i prolazio kroz najveće tuge i strahove u svome životu.
Krenuli smo u treći mijesec (ko 3 jeb godine) da smo razdvojeni. Dal je šta bolje? Pa i nije, samo malo malnje loše...
Bojim se da mi ovo ide presporo i dalje sam u kur... Ona je puno bolje.
Lomel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 21:10   #44
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Dobre veze koje se prekinu jer se jedna strana ohladila uzrokuju navodno više boli jer ostaje mnoštvo lijepih sjećanja. Loše veze su daleko gore. One ostavljaju gorku nadu kako je moglo i trebalo biti, a nije. Ta nada je uzrok tugovanja za njima. Ne žali se tu za konkretnom vezom koja jest bila nego onom izmaštanom koja je po svoj logici morala biti. A i navikne se čovjek na čovjeka.

Dakako, ako se dovoljno istrune u lošoj vezi i čeka do hlađenja, ostane samo olakšanje. Ali ne dođu sve loše veze do tog stadija.


Baš to mi se događa.
Lomel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 22:06   #45
Samo hrabro, upiši teretanu, box isl. Kupi si 10 dobrih knjiga i pročitaj ih polako i koncentriran se na njih. Nauči odlično kuhati i jedi vrhunsku hranu. Skini si hrpu filmova koje nisi stigao / mogao pogledati. Upoznaj sebe i uživaj sa samim sobom. Uživaj u muzici koju voliš. Vjeruj mi bio sam totalno devastiran od razvoda i mentalno i financijski. Sad sam bolji čovjek nego ikada prije u životu i jači mentalno i puno jači financijski.
ezekiel 666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 22:07   #46
I još jedna sitnica, nikada ali nikada ne razmišljaj o prošlosti. Teško je u početku, ali nakon mjesec dana bi trebao zavladati tom vještinom.
ezekiel 666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.