Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 12:22   #141
katjes, napravi popis riječi/rečenica sa kvačicama, razgovjetno joj čitaj i neka ponavlja za tobom. tak se radi i na tretmanima. bez obzira kaj ih ona može izreći kada tražiš od nje to joj treba ući u uho i naviku.
npr. škare su oštre.
zeko je brži od puža.
siniša je sportaš.
saša je rukometaš.
sanja šapće.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:29   #142
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
mom senioru školska na pregledu za upise nije ništa primijetila njegov loš izgovor c, z, s.
ni pedagog na razgovoru u školi.
a niti je tko iz vrtića išta rekao na tu temu.

što je još bolje, nitko ništa u vrtiću nije rekao ni za juniora, koji je imao daleko većih problema u izgovoru.

btw, da se naći privatno logopeda i jeftinije, npr apsolventice logopedije puno manje naplaćuju od ovih privatnika koji se time bave.
vjerojatno niste u centralnom objektu, gdje je logopedska sobica
jedan dio "poteskoca" moze odgajatelj vidjeti i sugerirati logopedu/roditelja, a najbolje jednom i drugom.
moze i roditelj sam pitati odgajatelja, dal je to okej, nije kolko nije, dal da se vrtickoj obrati/gdje/kada.
pa usput osjetiti puls ustanove, kako logoped dise.

naravno da je apsolvent jeftiniji, kao i logoped nacrno, jer ne placa porez, doprinose i druge saborske divote koja korisnika skupo kostaju, a davatelju usluge ne stignu.


Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Vec smo razradile scenarij sto kad dobim termin za pola godine. Pa ne mogu ja tamo zahtijevati neki poseban tretman. Valjda.

Rekla je da ih uzima svaki tjedan po pola sata, a poneki tjedan preskoci. Pa je nedovoljno.

Misli da nije potrebno ici privatno.
pa dijete ti je u vrtickom logopedskom tretmanu
jedino bih ja jos trazila vjezbe zapodoma, ako moze/treba (ovo sto ti garga svajetuje, s time d amislim daje bitno da te logoped uzivo savjetuje, a ne garga prek foruma, i da ti upute, tj i da tebe cuje kak to vjezbas s djetetom)

inace, da se ne zakacite oko tih pola sata.
za predskolsku koncentraciju, to je taman. nekima mozda i previse.
(premalo moze biti jedino ako ih treba vise poticat, tj motivirat na rad, al u atomosferi poznate ustanove, tete koja nekad i u grupu dodje, to ne bi trebao biti problem)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:36   #143
Jednom davno je netko bio stavio link čini mi se na neke materijale gdje je bilo pjesmica i nabrajalica baš za svakakve probleme - izgovor l, r, čžš

MOžda se netko sjeća o čemu pričam pa nađe ili ima spremljeno?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:56   #144
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jedan dio "poteskoca" moze odgajatelj vidjeti i sugerirati logopedu/roditelja, a najbolje jednom i drugom.
moze i roditelj sam pitati odgajatelja, dal je to okej, nije kolko nije, dal da se vrtickoj obrati/gdje/kada.
joj, samo nemoj odgajatelje. rijetko je koji kompetetan za to. prema naše dvije to bi sve ostalo na "ma ništa to nije, sve će to doći na svoje". i još im je bilo jako simpatično kak je on pričao s 3 god. i onda nakon dvije god. kaj već idemo na tretman i nakon hrpe papira kaj sam donijela u vrtić oni dobiju logopedicu pripravnicu na godinu dana (inače ju nemamo u vrtiću) i tete mi vele "znate, mali bi trebao ići kod logopeda, ne može izgovoriti R." jbt, ma da je samo taj R najveći problem.

Quote:
jedino bih ja jos trazila vjezbe zapodoma, ako moze/treba (ovo sto ti garga svajetuje, s time d amislim daje bitno da te logoped uzivo savjetuje, a ne garga prek foruma, i da ti upute, tj i da tebe cuje kak to vjezbas s djetetom)
svaki logoped ima pripremljene vježbe i po potrebi isprinta za doma.

Quote:
inace, da se ne zakacite oko tih pola sata.
za predskolsku koncentraciju, to je taman. nekima mozda i previse.
(premalo moze biti jedino ako ih treba vise poticat, tj motivirat na rad, al u atomosferi poznate ustanove, tete koja nekad i u grupu dodje, to ne bi trebao biti problem)
pola sata je uvrh glave. moj kak je stariji to sad puno bolje i ozbiljnije odradi. prije god- dvije znao bi već nakon 10 min reći da mu se ne da. imamo super logopedicu koja bi to uzimala u obzir, pa bi zajedno odabrali kaj želi raditi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 14:29   #145
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i@frupy, ne bavim se time sto si ti procjenila da tvom djetetu ne treba, za vas bi i besplatna terapija bila preskupa, odn zao mi je da je i naplacena kroz uputnicu i suvag bespotrebna dijagnostika.
pisem za roditelje kojima se ta cijena cini puno. nije puno ako tim novcem preveniras druge poteskoce, kupujes vrijeme kada je dijete odmorno, rjesavas problem brze.
to sigurno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 14:31   #146
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa dijete ti je u vrtickom logopedskom tretmanu
jedino bih ja jos trazila vjezbe zapodoma
E to bih mogla.

Logopedica mi je jasno dala do znanja da to koliko ona radi je premalo i neredovito i da na to ne racunamo. Da svakako uzmemo uputnicu. Btw radi u grupama od 3 kojih imaju slicnu ili istu poteskocu, to je tak i inace na "pravim" tretmanima ili se radi individualno?


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 14:33   #147
koliko znam tretmani su individualni (barem po zdravstvenim ustanovama, a vjerujem i privatno).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 23:38   #148
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
E to bih mogla.

Logopedica mi je jasno dala do znanja da to koliko ona radi je premalo i neredovito i da na to ne racunamo. Da svakako uzmemo uputnicu. Btw radi u grupama od 3 kojih imaju slicnu ili istu poteskocu, to je tak i inace na "pravim" tretmanima ili se radi individualno?
moze se uzeti dvoje troje i pet, u grupi cesto mogu i vise/kvalitetnije suradjivati, budu motiviraniji, pod uvjetom da taj koji vodi grupu ima svijest o grupnom procesu i da je dobro sastavio grupu (i po poteskocama, i po njihovim interesima, druzenju itd)

ne znam sto znaci premalo, pa vecina zdravstvenih ustanova ce ti dat termin 1put tjedno (za ovaj tip poteskoca koje ti opisujes, a nas frend je imao i zesce poteskoce, pa su imali u pocetku 2x tjedno, a vrlo brzo su dosli na jednom tjedno uz hrpu uputa roditeljima zapodoma)

ovo neredovito, mi smrdi na, imam ga na rasporedu, al ak imamo sastanak, ravnateljica me treba za uredjenje panoa, domjenak, ili sam negdje na edukaciji, onda ga necemo odraditi. i nikome nista.
u zdrav. instituciji ipak moraju pravdat uputnice, pa je, ajmo rec, malo ozbiljnije.

garga, znam jako puno odgajatelja koji znaju lijepo procijeniti napredak govora. ne bih generalizirala.
znam da su neki roditelji bili i savjetovani, i upuceni negdje dalje (bez logopeda u vrticu)

al istina je, jbg, da se boje reakcije roditelja, pa radije ne govore nista (jer ima roditelja koji su "pametniji", pa se nece pacat u ono sto nisu dovoljno strucne).
jedan feedback koji mogu dat, pogotovo ak su im grupe homogene, da se dijete razlikuje od druge djece iste dobi po tome i tome.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 10:16   #149
logoped u kbc rijeka? iskustva, savjeti?
dobili smo uputnicu tek za dijagnostiku, računam da ćemo privatno na vježbice, to sam se već bila pripremila prije 6 mjeseci ali ajde dali smo još malo fore za sve skupa. vokabular mu je sjajan , može sutra biti premijer ili sjediti u saboru, ali izgovor šteka jako i to je to. idemo dalje.
ako imate ikakve savjete za privatnog logopeda na potezu od Lovrana do Rijeke bila bih zahvalna.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 09:23   #150
Question Privatni logoped

Molim pomoć, trebala bih privatnog logopeda u zapadnom djelu Zagreba. Bili smo na upisu za skolu i receno nam je da moramo intezivirati rad. Suvag cekamo skoro 2.god.
Gapaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:23   #151
Quote:
Gapaja kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, trebala bih privatnog logopeda u zapadnom djelu Zagreba. Bili smo na upisu za skolu i receno nam je da moramo intezivirati rad. Suvag cekamo skoro 2.god.
Mi idemo u Ruzicasti oblak na Cvjetnom naselju, tek smo krenuli ali za sad sam zadovoljna pristupom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:27   #152
Netko je ovdje na forumu preporučivao Verbum Sanum u Gajnicama. Moja susjeda također ide tamo s malim. Jako je zadovoljna.

Mi smo na Trešnjevci u udruzi Pro Sano, također smo zadovoljni.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:30   #153
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mi idemo u Ruzicasti oblak na Cvjetnom naselju, tek smo krenuli ali za sad sam zadovoljna pristupom
Molim te ako možeš napisati cijenu, neće mi otvoriti zadnje dvije stranice i ne znam jel možda već navedeno. Pročitala sam da je pregled onaj od 120min 1000kn i vježbe 250?
Ja ću vjerojatno bankrotirat ako je tako a svi drugi logopedi su mi daleko (mali povraća nakon 15min vožnje i nema šanse da surađuje ako mu je zlo od auta)
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:42   #154
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Molim te ako možeš napisati cijenu, neće mi otvoriti zadnje dvije stranice i ne znam jel možda već navedeno. Pročitala sam da je pregled onaj od 120min 1000kn i vježbe 250?
Ja ću vjerojatno bankrotirat ako je tako a svi drugi logopedi su mi daleko (mali povraća nakon 15min vožnje i nema šanse da surađuje ako mu je zlo od auta)
Da, tako piše na stranicama. Pa u kojem ste kvartu?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 09:44   #155
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Molim te ako možeš napisati cijenu, neće mi otvoriti zadnje dvije stranice i ne znam jel možda već navedeno. Pročitala sam da je pregled onaj od 120min 1000kn i vježbe 250?
Ja ću vjerojatno bankrotirat ako je tako a svi drugi logopedi su mi daleko (mali povraća nakon 15min vožnje i nema šanse da surađuje ako mu je zlo od auta)
Moj ima samo problem izgovora čžš pa je i pregled bio kratak, pol sata i naplatili nam 250 kn jer nije bila kompletna obrada
Vjezbe za izgovor su nam 175 kn
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 11:16   #156
Malac 5 godina ne izgovara r, l, č, š, ž.
Nismo još ništa poduzimali, ali meni se čini da je vrijeme, odnosno da je on to već trebao usvojiti. Što mislite je li vrijeme ili još pričekati. Sljedeće godine će u predškolu (ne ide u vrtić).
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 11:22   #157
naravno da je vrijeme.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:35   #158
Ancice i moj je u slicnoj fazi, mi krenuli
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 19:16   #159
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Da, tako piše na stranicama. Pa u kojem ste kvartu?
Novi zagreb. Nasla sam logopeda u Zaprudu ali nemaju svoj prostor pa bi trebali cekati do lipnja jer valjda nesto kemijaju. Ni oblak nam nije nesto blizu ali je blizi od ostalih koje sam nasla
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moj ima samo problem izgovora čžš pa je i pregled bio kratak, pol sata i naplatili nam 250 kn jer nije bila kompletna obrada
Vjezbe za izgovor su nam 175 kn
Hvala! Ako im je takav princip nama ce definitivno ici puna cijena jer njemu bas govor treba vjezbati s obzirom da prica zatvorenih usta.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 00:31   #160
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Novi zagreb. Nasla sam logopeda u Zaprudu ali nemaju svoj prostor pa bi trebali cekati do lipnja jer valjda nesto kemijaju. Ni oblak nam nije nesto blizu ali je blizi od ostalih koje sam nasla
Frendica svoju malu vodi kod logopeda u Travno, negdje u kineskom zidu, i zadovoljna je. Ne znam detalje, ali mogu saznat ako ti je to ok lokacijski
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.