Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 23:49   #81
nisi me razumjela. radim ja. na nastavi najbolje što mogu, pripremam se solo, ne pabirčim okolo bezvezne testove/pripreme da imam ako mi dođe Inspekcija Odozgo.
radim van raspreda i zaduženja, sudjelujem u projektima, okupljam djecu kao kvočka u suprotnim smjenama da bismo još vježbali / imali aktivnosti / pripremali se za... ali vjeruj mi, sve to skupa nije neki naporan posao. onaj tko je radio samo u školi ne zna što znači raditi kao konj.
ja i sad vremenski radim 10-ak sati dnevno, ali to mi je zabava i razbibriga.

a ovo stalno isticanje 30 dana godišnjega - čemu? pa to je normalno, zar ne? koliko bi ti?

i ne brigaj za ovu djecu. oni će ti biti super. mirni su, poslušni, sve definicije znaju, uspješni su na uobičajenim testovima i na natjecanjima... vrlo uspješni. zagrebački top 10 uglavnom iz većine predmeta. većina učenika dolazi s drugih upisnih područja jer će se kod nas dobro izdrilati i pripremiti za srednju školu. crnjak je što zaista hoće.
a to što testovi testiraju krive stvari... a jbg. roditelji valjda i za to krivi. važno da s njima nitko nema problema, ni roditelji ni učitelji. a to što se ne sjeti potražiti drugu spremačicu, neće biti u testu. pa su i dječica također mirna.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 00:49   #82
razumjela sam ja tocno onako kako si napisala. ako se ni ne zagrijes, znaci da ne radis previse.
ja radim kao konj, sto god ti mislila o tome. ne da se "zagrijem", nego svaki dan "izgorim".

spominjem 30 dana godisnjeg i spominjat cu ih uvijek, da razbijem iluziju o 4 mjeseca nerada. i bilo bi mi to sasvim dosta da ih mogu rasporediti kad i kako hocu. no ne mogu. ti ocito mozes i na skijanje i na proljetovanje. good for you.

i zasto se stalno vrtimo oko definicija i bubanja?
u mojim predmetima nema nijedne definicije, nikad nitko nije trebao znati nikakvu definiciju ili nabubati nesto bez razmisljanja i povezivanja. jednostavno NIJE ISTINA da se pretezno trazi bubanje.

a glede spremacice, jel se mozda ti kao profesor osjecas krivom sto ga nisi "naucila" da ju potrazi? to je kao neko posebno gradivo iz posebnog predmeta? jel osjecas griznju savjesti sto dijete ne moze otici jednu stanicu do knjiznice?
ili je problem mooooozda u tome sto roditelji cijeli zivot sve rade umjesto svoje djece, naprave od njih nesposobnjakovice kojima do 15-te godine vezu tenisice pa ih onda prepuste nama na dusu i jos pozivaju na red?

uz duzno postovanje, meni je koma citati kako neki nastavnici razmisljaju. shvacam da zelis manju kilometrazu zbog malog djeteta, ali uz ovakav stav i ocito neradnicko okruzenje, mozda bolje da to pregrizes i vratis se vozikanju i vecoj placi. ovo dugorocno zvuci vrlo lose za sve ukljucene strane.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 00:57   #83
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Da, zbilja su roditelji neodgovorni. Sjebali su rezultate PISA testa, i baš ih briga za to, još misle kako su sustav i učitelji krivi. A sve što je trebalo je za vrijeme trudnoće čitati Tolstoja, a ne Gloriju. Ili nakon rođenja umjesto Crvenkapice pred spavanje riješiti par diferencijalnih jednadžbi.

Treba za roditelje stručni ispit, gdje će posebna poglavlja biti rukoljub i ophođenje s njihovim svetostima-Nastavnicima.
Naravno da su neodgovorni jer nisu koristili kontracepciju.
A sad zaozbiljno.
Najveći problem vidim u subjektivnosti roditelja kad su njihova djeca u pitanju. Većina roditelja smatra da je njegovo dijete zlato u svakom pogledu, odgojnom i intelektualnom, a zapravo nije tako.
Nastavnici se takvima ne žele zamjerati jer su takvi spremni prijetiti inspekcijama pa je onda lakše podijeliti dobre ocjene i nikoga ne srušiti i stvari se gurnu pod tepih dok ovakva tema poput PISA testova ne dođe u javnost.
Tu roditeljsko samozavaravanje dođe na naplatu koja opet ostane samo na prolijevanju žuči online diskutanata.
Roditeljsko samozavaravanje nije nikakva iznimka. Ovaj narod je kolektivno sklon tome, u bilo kojem području.
Hrvatice najljepše, najljepše more, Modrić je zaslužio biti u top 3 u izboru Zlatne lopte, u bitci za Vukovar uništeno 500 komada neprijateljskog oklopa, slobodno nastavi niz.
Svaka čast STEM području, ali u školama najviše fali psihologa. Uopće, ovom narodu najviše nedostaje psihologa i psihijatara. I nimalo se ne šalim.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 01:05   #84
jedino što naše učenike interesira je: facebook, selfie i drkica. ko tvrdi suprotno laže

i da, nasprem naših generacija oni su glupi do bola
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 01:08   #85
Zašto je bubanje napamet takav problem? Pogotovo ako se to ne radi sa svakim predmetom, a vjerujem da ne traži svaki učitelj/profesor učenje napamet/samo definicije.

Netko nije zainteresiran za informatiku, neće nikad biti programer ili profesionalac koji je u toj struci, dijete više zanimaju predmeti tipa povijest i jezici. I zašto je onda toliki problem što to dijete zna definiciju datoteke iz knjige i dalje ga ne zanima? Pa nije svatko nadaren za sve i da ga sve mora zanimati i da sve mora učiti s jednakim guštom.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 03:11   #86
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

nosorog, preokrenula si u svoju korist mnoge moje napisane rijeci, ali mi se zaista ne da secirati i osvrtati se na tvoje nebuloze (a i nemam vremena, imam hrpu nastavnih projekata za pripremiti: cerek. uz duzno postovanje, nemas uvid u nastavu kakav nadobudno mislis da imas, jer da imas, ne bi sve svodila na osobno iskustvo prvog razreda osnovne skole u koje ti ide dijete.

super da si pitala zasto papirnato ne razradjujemo planove za nadarene. znas ti dobro zasto. psihologe i pedagoge takva djeca ne zanimaju jer s njima nema problema. zato bez papirologije, bogu hvala, takvoj djeci donosim Extra zadatke i pripremam ih izvan nastave za natjecanja.: mig: bez puste dokumentacije i, naravno, bez ekstra placenih sati.
nista ja nisam izokrenula i kakva ti je to pobogu komunikacija "u tvoju korist"? koju ja korist imam od toga? raspravljam jer mi se raspravlja i jer vjerujem da imam argumente.
ne bih rekla da nemas vremena, jer si se nadalje zakacila za masu postova ovdje, a na moja direktna pitanja nisi odgovorila.
pa ne bih rekla da je nedostatak vremena.

usput, moja iskustva sa skolstvom u hrvata, i to sa jako puno skola, i ne samo po zagrebu, su najmanje s mojim vlastitim djetetom, a sudeci po tome kolko je spremna pricat o skoli, moguce da necu imat nis iz usta svog djeteta. Mozda sam za svoje dijete najmotiviranija, ali radila sam, i radim, sa razlictom djecom i razlicitim problemima i na mnogim bitkama sa obrazovanjem za raznu djecu.
Jbg, od vasih, pisa testova i prijemnih ispita, nekak mi je mentalno zdravlje i dobrobit djeteta na prvom mjestu.
imam itekakav uvid, naravno da je taj "nadobudan uvid u nastavu" kroz iskustva i iz usta djece, daleko manje iz usta njihovih roditelja i najmanje njihovih nastavnika. naravno da nisam objektivna, al dozivljaj djece uzimam kao jako vazan, pogotovo jer vidim kak se reflektira na njihovo zdravlje.
i kolkoto nastavnici malo ili nimalo ne vide, dok ne izleti ko ogroman problem.

sto ti znaci da psihologe ne zanimaju nadareni?

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
sve je krenulo nizbrdo zbog roditelja, da.
tu dileme nema nikakve.
onog trenutka kad su se pojebali bez kurtona ili kad nisu abortirali?

meni fakat nije jasno kak vi tolko mozete podleci "pritisku" roditelja i koja vam je korist od toga, pogotovo u odnosu na hrpu intervecnija i omalovazanja vaseg rada?
ah, da.
najezda privatnih skola.
cuvanje radnog mjesta.
bolje pokloniti peticu nego da ode u privatnu
ili jos bolje, bolje ga ne nauciti nista, pa ce kod moje frendice na instrukcije

Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
riješila sam test, sve točno.
meni to nema veze sa školom i obrazovanjem, već s inteligencijom
jbg, netko je u slucajan uzorak slucajno odabranih ucenika u slucajno odabranim skolama podmetnuo djecu snizene inteligencije. pa je tajnik mozda u pravu.
ak su nam djeca tak glupa, zasto ih uopce saljemo u skolu?
pogotovo srednju koja nije obavezna? zanat, ili posao na poljoprivredi,bio bi za drzavu jeftinije i dugorocno bolje rjesenje.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
razumjela sam ja tocno onako kako si napisala. ako se ni ne zagrijes, znaci da ne radis previse.
ja radim kao konj, sto god ti mislila o tome. ne da se "zagrijem", nego svaki dan "izgorim".
tko si ti da mjeris kolko dugo ce netko raditi i pripremati se? nekome treba da napravi pripremu 5 minuta nekome 35. netko ce savrseno izimprovizirati da se nece niti skuziti da se nije pripremio, netko ce petljati bez obzira na 6 sati pripreme.
sjedis li njoj na nastavi i procijenjujes li kvalitetu nastave, njen odnos s ucenciima, njene intelektualne kapacitete, radne navike, koncentraciju, brzinu...?
to sto tebi treba tolko vremena, ne znaci da tolko treba i ostalima

nacin kako si skocila na postove od svastanesto, i na koje segmente, jako puno govori o tebi.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

i zasto se stalno vrtimo oko definicija i bubanja?
u mojim predmetima nema nijedne definicije, nikad nitko nije trebao znati nikakvu definiciju ili nabubati nesto bez razmisljanja i povezivanja. jednostavno NIJE ISTINA da se pretezno trazi bubanje.
definicija vjerojatno nema, al bubanja ima.
ako stvarno predajes jezike.

ali cak i da nema, to sto nema kod tebe u u tvom predmetu, ne znaci da nema u nastavi (povijesti, zemljopis, biologija, fizika, hrvatsk)....ili kod nastavnika latinskog, francuskog, njemackog....ne okrece se svijet oko tebe i tvog predmeta
mozda si ti jedini jezicar koji ne trazi bubanje napamet, ali masa ih trazi.
od novih rijeci, fraza, nepravilnih glagola, pjesmica, dijaloga....deklinacija, konjugacija, nastavaka....
ucila sam razne jezike, na raznim mjestima i od raznih nastavnika i dosta toga je bilo sto se bas mora nauciti napamet.
bazicno ne mislim da je ucenje napamet uvijek lose. nekad je zaista potrebno. i ima ga. i ima ga previse, na raznim predmetima di ga ne bi trebalo biti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:13   #87
skola nije nista razlicito okruzenje od moje firme, tko ne zeli posteno raditi ne mora, moze se provlaciti i svercati. raditi minimum minimuma.
dijete mi je na pocetku. ne ide ni 6 mj jos u skolu a ja vec vidim drasticne razlike u pristupu i nacinu rada nase uciteljice naspram nekih drugih. i to je problem, jer svi imaju istu placu, isto kao i mi.
htjeli mi to priznati ili ne, destimulira te ta cinjenica. uvijek ce biti osoba koje nece nikad raditi minimum jer naprosto nisu takve, raditi ce posteno svoj posao i zalagati se iako nisu novcano stimulirani. ali i oni bi bolje radili da im se taj trud prizna, nagradi, i da vide oni koji ne rade imaju silaznu putanju u placi a i otkaz.
radim preko 15 g u slicnom okruzenju, vidjela sam pad entuzijazma masu puta. i dozivjela ga osobno, da se ne lazemo, ne radim sa 100%kapaciteta vise. niti necu, nisam debil. radim tocno onoliko koliko je potrebno da korisnici ne ispastaju a da meni ne nakaleme dodatnog posla jer "ona to moze".
sustav je na krivo postavljen, ucitelji su destimulirani, roditelji su uvjereni da su svi protiv njihovog djeteta i da svi previse traze, djeca su zaglupljena jer provode preko 3 sata dnevno pred ekranima (nedavno je bilo istrazivanje) i jer roditelji od pocetka premalo traze od njih.
buduci da, kako je netko vec spomenuo, roditelje ne mozes mijenjati, treba krenuti od sustava pa preko ucitelja do djece a onda ce se i roditelji s vremenom promijeniti.
ili kako se ono veli, riba se cisti od glave.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:47   #88
nosorog, opet si ga nadrobila

ti zaista ne znas da psihologe ne zanimaju nadareni?
nikad me nijedan psiholog ni pedagog nije pitao koliko je nadarenih u nekom razredu. nikad me nitko nije trazio da popunim vase omiljene tablice o tim ucenicima ili da napravim poseban individualizirani plan. o njima se govori samo na inicijativu profesora, psiholog se nasmije, kimne glavom i trazi me papirologiju u tisucu primjeraka za onog s teskocama.
ako si suradjivala s brojnim skolama po hrvatskoj, jako dobro znas da je tome tako.

post od svasta nesto sam morala komentirati jer mi je nevjerojatno kako netko za sebe napise da ne radi ni toliko da se zagrije i da je sramotno koliko nitko nicemu ne nauci ucenike. pa me zanimalo kako netko moze tako raditi i imati mirnu savjest.

i da, stvarno predajem jezike i iskljucivog bubanja bez povezivanja i logickog razmisljanja nema.
osnovne stvari koje se moraju "nabubati" odrade u osnovnoj skoli, a ima ih mozda u nekoliko lekcija u cijelom osnovnjaku.
ucenje rijeci se moze odraditi i kroz tekst/kontekst pa to ne smatram klasicnim bubanjem kao kad ucis neku definiciju ili recitaciju.

i dalje mi se vise ne da

Summer, mene cak ni ne destimulira kad vidim da netko od kolega ne radi koliko bi trebao, koliko me zivciraju "napadi" i seruckanja izvana.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:02   #89
i mene nerviraju sranja po uhljebima i spocitavanje ove jadne place kao prevelike, ljudi kao da smatraju da birokracija nista ne radi. ja bi fakat voljela da jednom svi prestanemo raditi pa da shvate da ne moze drustvo funkcionirati bez nas.
ali isto tako ne mogu niti ne zelim zatvarati oci pred istinom, a to je da je situacija uzasna, poglavito jer nema nikakvog sistema nagradjivanja i kazni i da je svima ostavljeno da rade po savjesti te da su na polozajima ljudi koji u pravilu nemaju pojam o operativi i jos su manje zainteresirani za ista.
nekakve dublje probleme da ne iznosim sada jer su naravno specificni za svaku granu.
kadar je star (zabrana zaposljavanja), nezainteresiran i nemotiviran.
i s te strane mi je jasno da ljudi pizde i da je tesko za ocekivati da ce biti svjesni da bar 70% ljudi radi posteno svoj posao jer bi se inace sustav urusio.
tako je i u skolama, samo sto u skoli tesko netko moze potegnuti za onoga tko ne radi pa su lose stvari jos vidljivije. a i tema je osjetljivija, djeca su svima osjetljiva tocka.

sto je vazniji posao to je vece povecalo. evo ti doktori jbg, kad oni pogrijese fakat bude sranje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:11   #90
Moderatorica Majamama opet jaše Ovom vas prilikom molim da smirite ad homineme. S obzirom na to da odvodite temu u pojedinačna prepucavanja od kojih se ne vidi konkretna rasprava, sudjelujete u općem seruckanju koje ničemu ne pridonosi.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:11   #91
Kad sam to napisala moderatorski, ponovit ću kao korisnik i osoba.

Nikad nećemo ništa poboljšati ne pokušamo li problemima pristupiti argumentirano, bez tužnih i sretnih pojedinačnih priča, samo preko cjeline u ovom slučaju možemo ići prema uzrocima problema, a preko pojedinačnih slučajeva u rješavanje.

A kako ćemo riješiti problem ako mu ne znamo uzrok, tj. ne trudimo se vidjeti sve faktore i silujemo samo osobne stavove?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:16   #92
1. poanta tih PISA testova je ta što mi takva pitanja i gradivo na taj način NE RADIMO

2. šta vrijedi učenicima silno bubanje gramatike napamet, ako nakon 4. razreda srednje nitko ne zna složiti 3 poštene rečenice u konverzaciji

3. i da, jedno je bubati nastavke (pogotovo u DE jeziku) koje podržavam, a drugo je to primjeniti u praksi
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:55   #93
ali ne možeš nastavke ni pokušati primijeniti u praksi ako ih nisi nabubao. iznimka je "immersion" sistem rada: znači, ogromna izloženost jeziku - bilo kroz tv-program, boravak u zemlji ili svakodnevni razgovor s izvornim govornicima na jeziku. ako nemaš jedan od ta tri, nastavke prvo moraš nabubati da bi uopće znao što pokušavaš primijeniti. i, da, obično to potraje od 4. osnovne do 3. srednje da se počnu gramatički točno koristiti. ali njemački je takav jezik.

što se nosorog tiče, sada ću pretpostaviti da su djeca preko koje ima uvid u funkcioniranje školskog sustava djeca koja imaju nekakvih problema i koja su zbog toga upućena psihologu ili je psiholog upućen njima.
ako je to slučaj, onda ima iskrivljenu sliku školstva. isto kao i onaj koji radi samo s nadarenima koji sve rješavaju lijevom nogom, pa je dojma da je sve u sustavu zatupljujuće, prelako i nepoticajno. isto kao i onaj koji radi samo s djecom s poteškoćama u učenju, koji će steći dojam da je sve u školi preteško i presloženo i nerazumljivo za djecu.
a fora je samo u tome da nemaš presjek svih korisnika sustava, nego samo jedan segment na osnovu kojeg ne možeš stvoriti potpunu sliku, i automatski si pristran.

a što se problema u današnjem školstvu tiče... tko nije radio u školi u kojoj su roditelji uvijek u pravu (to zavisi od toga kako će se ravnatelj i stručna služba postaviti) nema pojma koji mobbing možeš doživjeti s 3-4 strane kada se usudiš reći da nečije dijete nije za ocjenu odličan jer ne može naučeno povezati nego samo reproducirati. pa te krenu klistirati roditelji, pa ti se pedagog nakači i svako malo zajebava i traži x puta više papira nego drugima, pa te šef svako malo zove na razgovore gdje ti prigovara i zato što dišeš... pa ti malo pozovu inspekciju, a oni koji bi te trebali zaštititi prekriže ruke i gledaju kako te ovi jebuckaju u zdrav mozak za svaku točku i zarez na svakom papiriću (a inspekciju, kako je john doe priznao, zovu baš s ciljem da ti se cere dok te ovi čereče i zajebavaju po par tjedana. jednom su kolegu u travnju natjerali da printa sve pripreme od te školske godine. jer gđi nadzornici je bilo ispod časti pregledati ih u digitalnom obliku. nisam ga nikada pitala koliko ga je to vlastitog novca koštalo za toner i papir ). i najtvrđi orah se u jednom trenutku slomi i zaključi da nije to vrijedno njegovog psihičkog zdravlja, lijepo podijeli petice svoj djeci čiji roditelji smatraju da ona znaju za pet i mirna bosna. e, tako ljudi popuste.
ali dok ne vidiš kako taj simultani pritisak funkcionira, ne možeš ni zamisliti kakav je to mobbing i mindfuck koji provode nad tobom. a sve kao unutar njihovih ovlasti i ni za što ih ne možeš nikome prijaviti.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 12:46   #94
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
A kako ćemo riješiti problem ako mu ne znamo uzrok, tj. ne trudimo se vidjeti sve faktore i silujemo samo osobne stavove?
Nema šanse da uzmeš sve faktore u obzir. Svako programiranje društva je jednostavno prekompleksno, generacijski proces sa bezbroj ulaznih i izlaznih varijabli.

Prije nekih desetak godina sam prisustvovao jednom predavanju u Ljubljani, ekipa matematičara iz Nizozemske je govorila o svojim iskustvima u školskom poučavanju. Svi su očekivali nekakve silne metodologije, probrano gradivo... A predavanje je započelo sa terminom plastičnost mozga. Prvi put sam se tada susreo s tim pojmom, kasnije sam iz roditeljskih poriva ponešto više pročitao. Uglavnom, cijela priča o temeljnoj ljudskoj inteligenciji (na koju se kasnije nadograđuje školovanje) počinje praktično od rođenja. U predškolskoj dobi se stvara 70% sinapsi, a ta dinamika jako ovisi o stimulaciji kroz emocije, socijalnu interakciju i kretanje. I već tada su govorili da žele u vrtiće i škole uvesti svakodnevne vježbe gdje bi se izvodili uvijek novi pokreti (ono u stilu kad jedna ruka ide gore dolje a druga lijevo desno). Pokušavaju se pronaći načini kako djecu natjerati da čine ono što su njihovi roditelji normalno odrađivali kroz običnu dječju igru verući se po stablima, trčeći po zidovima, uspostavljajući odnose u dječjim čoporima itd.

JohnDoe kaže da civilizacija jednostavno ide naprijed. Ja mislim da možemo reći samo kako se kreće, ali teško je sada reći radi li se o progresiji ili degresiji. Prije mi se čini da smo skrenuli u neku stranputicu. Istina je da se sve usložnjuje pa se stvara dojam kretanja prema naprijed. Ali nekako kao da su se svi prestali pitati kamo je to "naprijed".

Inače profesori srednjoškolske matematike možda i najbolje vide te promjene. Zadatak koji prije dvadesetak godina nije znalo riješiti dvoje, troje učenika sada ne riješi pola razreda. Nešto tu duboko ne štima. Naravno da se onda smanjuju kriteriji jer je pritisak strašan, olakšava se gradivo.. navodno na korist djece, ali uvijek se sjetim onog da je put u pakao popločen dobrim namjerama.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:17   #95
Da li se može znati koje su srednje škole sudjelovale u istraživanju? Da li je poznato iz kojih osnovnih škola dolaze djeca koja sudjeluju u istraživanju? Kojim metodama odabiru djecu unutar izabrane škole?
Podatci prijemnog iz mioca su tajna, dani su na uvid samo postoci prolaznosti ali nisu vezani uz imena djece niti škole. Slažem se da se mora djecu zaštiti od prozivanja jer su loše napisali ali mi je žao da se ne smije znati iz koje škole je došlo dijete koje je imalo pet nula sve razrede a ima manje od 50% na testu. Bilo ih je dvadesetak.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:20   #96
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Inače profesori srednjoškolske matematike možda i najbolje vide te promjene. Zadatak koji prije dvadesetak godina nije znalo riješiti dvoje, troje učenika sada ne riješi pola razreda. Nešto tu duboko ne štima. Naravno da se onda smanjuju kriteriji jer je pritisak strašan, olakšava se gradivo.. navodno na korist djece, ali uvijek se sjetim onog da je put u pakao popločen dobrim namjerama.
to je to.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:35   #97
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
za intelegenciju je potrebno znanje,
i, poražavajuci rezultati ovakvih testova samo su pokazatelj da nam je školstvo u banani.
mene osobno samo zanima dal je problem u neadekvatnom gradivu ili u sistemu koji se bazira iskljucivo na mehanicko ucenje.
ok, za inteligenciju je potrebno ponešto znanja, ali za ova PISA pitanja apsolutno ništa.
samo ih treba znati pročitati.
i razmišljati.

problem nije u školstvu, problem je u društvu i roditeljima i načinu kako djeca odrastaju, a o čemu je već meštar pisao.
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jbg, netko je u slucajan uzorak slucajno odabranih ucenika u slucajno odabranim skolama podmetnuo djecu snizene inteligencije. pa je tajnik mozda u pravu.
ak su nam djeca tak glupa, zasto ih uopce saljemo u skolu?
pogotovo srednju koja nije obavezna? zanat, ili posao na poljoprivredi,bio bi za drzavu jeftinije i dugorocno bolje rjesenje.
nope, nego su manje inteligentna nego prije.
šaljemo ih u školu da dobiju zvanje, da ih osposobimo za rad i da budu korisni članovi društva.
za zanate i poljoprivredu postoje srednje škole, al to znaš
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
post od svasta nesto sam morala komentirati jer mi je nevjerojatno kako netko za sebe napise da ne radi ni toliko da se zagrije i da je sramotno koliko nitko nicemu ne nauci ucenike. pa me zanimalo kako netko moze tako raditi i imati mirnu savjest.
ja sam razumjela to potpuno drugačije.
rekla bih da je svašta nešto samo htjela usporediti nastavnički i prethodni posao, da bi se u prethodnom poslu s istom količinom napora tek zagrijala, a u nastavničkom je to dovoljno za maksimalan učinak.

Zadnje uređivanje tisi : 14.12.2016. at 13:47.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:51   #98
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
ja sam razumjela to potpuno drugačije.
rekla bih da je svašta nešto samo htjela usporediti nastavnički i prethodni posao, da bi se u prethodnom poslu s istom količinom napora tek zagrijala, a u nastavničkom je to dovoljno za maksimalan učinak.
slutim sto joj je prije bio posao i to su dvije totalno razlicite stvari koje se ne mogu usporedjivati na ovaj nacin.
to kao da ja sad usporedjujem tko se vise "zagrije": baustelac ili vozac busa.

pripreme su jedan dio posla, nastava drugi.
to sto se mozda u pripremama ne iskrvis, ne znaci da neces na satu.
to sto se u jednom razredu ne iskrvis, ne znaci da neces u drugom.
to sto se u osnovnoj ne iskrvis, ne znaci da neces u srednjoj.
itd.

ako se ona opcenito "ni ne zagrije", onda tu definitivno nesto ne stima.
istovremeno to ne znaci da je ona savrseni lumen kapacitet, a ja nesposobna, kako je nosorog opet na finjaka probala insinuirati biranim rijecima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.12.2016., 14:06   #99
nije na odmet primijetiti i da nije isto koliko programa imaš. radila sam i ja laganica kad sam 3 programa imala. i bila na izmaku snaga kad sam 9 različitih žonglirala.

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:16   #100
i jednako si placena bila za 3 kao i za 9, zar ne?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.