Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 09:55   #21
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj se sve i svašta naziva luksuzom, a ja tu nikakvog luksuza ne vidim, samo pristojan smještaj sa malo višom kvalitetom nego što prosječan Hrvat ima kući, pa je, eto, to odmah luksuz.
Slazem se, u Hrvatskoj se pristojan smjestaj smatra luksuzom... Vjerujem da ni kod tebe nije drugacije
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:05   #22
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Za to bi vjerojatno trebalo malo vise love (24 satna strucna skrb, to su tri ili cetiri osobe s punom placom, jel), ali nije losa ideja...
Pa čak i ne mora biti toliko osoba. Ima tu puno kombinacija. Ovisi i koliko je obitelj spremna uskočiti. Znam za slučajeve gdje po danu pokrivaju 2 sestre ili njegovateljice, a noću uskače tko već živi s osobom u kući, najčešće supruga. Ili npr. jedna osoba odradi dnevnu smjenu, druga noćnu pa za dva tjedna rotacija sa druge dvije osobe.
Za lovu sve ovisi, nisu svi spremni jednako odriješiti kesu i platiti sad cifru tipa nekoj plaći u bolnici pa se svakako kombinira. Isto kao što netko želi isključivo medicinsku sestru sa iskustvom, a nekome je dovoljna i njegovateljica. Sukladno tome i plaća.


Quote:
Stari mi je vec zbilja star, udovac, zivi u pristojnom stanu s mojim mladjim, zaposlenim bratom, bistar je. Jedna umirovljena gospodja dodje 2-3 sata dnevno skuhati im rucak i malo pospremit, za nekih 1200 zuna mjesecno...

Nekako organiziramo da ga ili ja ili moji sinovi svakodnevno obidjemo i malo ga prosetamo prije rucka...

Njegov lijecnik mu je rijesio posjete patronazne sestre po potrebi (kupanje, mjerenje tlaka, rezanje noktiju na nogama, uzimanje krvi za analize) i taj dio pokriva osiguranje...

Vjerujem da se tako bolje osjeca nego u bilo kakvom luksuznom starackom domu, ali to ukljucuje angazman (ne prevelik i nije nam tesko) cijele obitelji.

I, kosta manje...
Evo, takav aranžman je meni osobno najbolji za neku dostojanstvenu starost.
Druga stvar kad je netko potpuno nepokretan i u vegetativnom stanju, ali dok god si još u glavi bistar i na nogama stabilan najljepše je na svome i uz obitelj.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 15:06   #23
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Slazem se, u Hrvatskoj se pristojan smjestaj smatra luksuzom... Vjerujem da ni kod tebe nije drugacije
Točno, u mojoj obitelji to također smatraju luksuzom, osim brata i mene.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.