Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 10:55   #101
Ali upravo u tome i jeste stvar.
Ta djeca se mojoj uvijek obraduju kad se vide u parku,igraonicama i sl. Ono bas radost,grle se i sl. I igraju se odmah skupa.
Nije u pitanju ovdje 30 djece nego njih 8 koji se uvijek igraju skupa.

Plus sve te roditelje dobro znam. Nisu nam samo poznanici koje znam po imenu samo

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:00   #102
Quote:
Ex Wannabe mama kaže: Pogledaj post
Summer jesu. Znam pouzdano.
Jedan nam je čak bio u pizzeriji ispred zgrade jer ima veliku otvorenu igraonicu. Maleni je susjed nam.
A kažem često se baš tu igrala sa tom djecom iz te bliske joj grupe.
Ja pak imam jednu frendicu koja je sa svojom djecom bila na svim rođendanima moje kćeri. Međutim, mi nismo bili pozvani ni na jedan rođendan nijednog njenog djeteta.

Pa sam mislila - ok, mi imamo kuću s vrtom, prostor za igru, prostor za odrasle, dok oni imaju mali stan, jasno da nas ne mogu gomilu pozvati...

Sve dok u mom društvu nije trećoj prepričavala kako djeci organizira rođendane u igraonicama, kog je sve pozvala ove godine i to...

Edit: da, još me zvala da pita otkud sam tortu naručila, da bi njena mala takvu.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:05   #103
Da. Imamo mi takvu u obitelji.

Ono 6 godina je malenoj i nikad nas nije zvala na rođendan. A pravila je feste.
Jednom smo ih cak sreli u trgovini sa punim kolicima i sjedili poslije na kavi. Žale se kako je skupo sve za rodenda rođendan i opisali nam sve sta će biti i nista. Nisu nas zvali.

Ja uredno zovem njih na rođendan od moje cure. Ipak su rodice to
Ali isto svaki put sam njihovoj djeci kupila poklone za rođendan i otišli bi na kavu kasnije da im dam.

Imaju sada i mladu koja je generacija mojoj i isto u ove 4 godine nas nisu zovnuli ni jednom

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:12   #104
Quote:
Ex Wannabe mama kaže: Pogledaj post
Da. Imamo mi takvu u obitelji.

Ono 6 godina je malenoj i nikad nas nije zvala na rođendan. A pravila je feste.
Jednom smo ih cak sreli u trgovini sa punim kolicima i sjedili poslije na kavi. Žale se kako je skupo sve za rodenda rođendan i opisali nam sve sta će biti i nista. Nisu nas zvali.

Ja uredno zovem njih na rođendan od moje cure. Ipak su rodice to
Ali isto svaki put sam njihovoj djeci kupila poklone za rođendan i otišli bi na kavu kasnije da im dam.

Imaju sada i mladu koja je generacija mojoj i isto u ove 4 godine nas nisu zovnuli ni jednom

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Ja ovu nisam zvala ove godine.
I tak mi je to (moje) prijateljstvo skroz klimavo bilo u zadnje vrijeme, pa eto, mislim da bude i završilo uskoro.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:14   #105
ja se uopće ne sekiram oko toga da li bih nekome iz vrtića trebala uzvratiti poziv za rođendan. zaboli me kaj neki (većina) pozivaju cijelu grupu. malome kažem koliko ih može pozvati i on si sam napravi popis. također se ne živciram ako netko od dotičnih nikada ne pozove mojeg klinca.
kada prvi put u vrtiću nije dobio pozivnicu, a vidio je da neki jesu pitao me zašto. objasnila sa mu da nisu svi dužni pozivati cijelu grupu, da svatko ima pravo odabrati koga će pozvati i da se obično zovu najboji i najbliži prijatelji. nije bilo nikakvih drama.
sjećam se da su jednom tete popizdile oko tih pozivnica jer su nepozvana djeca tulila. netko od roditelja ih je samo stavio na stol u garderobi, pa nek si djeca sama nađu ime ak su među pozvanima. ono, mogao si barem tutnuti u vješalicu kao i svi ostali. ali dobro, moj je shvatio (valjda ).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:26   #106
Mene je više strah ovih koji pozivaju i roditelje.
Neda mi se druzit s nekim skim sam na bok-bok.
Moj muz je nešto popularan kod par mama iz vrtića, pa negine da će ga znat i na rođendane.. I onda kao moram smislit kako da ostavimo klinca a mi nestanemo ili da ne vodimo ni njega.
Ne znam, sad me panika vata.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:42   #107
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Mene je više strah ovih koji pozivaju i roditelje.
Neda mi se druzit s nekim skim sam na bok-bok.
Moj muz je nešto popularan kod par mama iz vrtića, pa negine da će ga znat i na rođendane.. I onda kao moram smislit kako da ostavimo klinca a mi nestanemo ili da ne vodimo ni njega.
Ne znam, sad me panika vata.
Pa većinom se roditelje pozove na kavu negdje pored igraonice, dok traje ročkas, uvijek je ostanak opcionalan.

Ja koji put ostanem, koji put ne, kako mi se da. Nitko me nije nikad forsao da moram.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 13:02   #108
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Pa većinom se roditelje pozove na kavu negdje pored igraonice, dok traje ročkas, uvijek je ostanak opcionalan.

Ja koji put ostanem, koji put ne, kako mi se da. Nitko me nije nikad forsao da moram.
Ja taj dio preskacem. Druze se djeca a ne roditelji. Nit idem kad me zovu nit ih zovem kad moji slave. Mislim, pozvali smo par puta ali nije neki djir bio (ono dodju 2-3 roditelja od 20+ pozvane djece) pa sam zakljucila da je posve nepotreban gubitak vremena.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:45   #109
(imena promijenjena)
- Marko, koga bi ti zvao na svoj rođendan?
- Mirko! (mama počne pisati ime) Njega ne, on me udara. (mama križa). Slavko! (mama opet piše) Neću ni njega...
- OK, ajde nam prvo reci koga ne bi zvao?
- Samo njih dvojicu.

Iako je podosta običaj da se zove cijela grupa, niti smo bili na svim rođendanima, niti mi zovemo cijelu grupu.
Meni su veći fenomen drugi roditelji, imaju još djece pa i njih povedu. Nije da se samo pojave s njima, pitaju da li mogu dovesti. Mi ih imamo troje, ali ide samo pozvano i ne pada nam na pamet pitati za ostale.
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:22   #110
Kod nas u razredu svi sviju zovu. Prosle godine su svi slavili rodjendane, ove godine pola ne slavi (naravno treba platiti svu djecu i bracu i sestre koji roditelji uvale). Ja bih rado rekla pozovi 5-6, ali drugi ce se naci uvrijedjeni. Moje dijete ne bi imalo nista protiv par njih (i ne igra sa svih dvadeset), ali su ocekivanja roditelja na neki nacin pritisak.

I da u obitelji imam tako isto, nikad ne zovu na djecije rodjendane (imaju dvoje djece), ja njih uvijek pozovem. To radim radi svoga djeteta, jer njega veseli kada mu rodjaci dodju i da se igra s njima, a i jedini su nam rodjaci u ovoj tudjini i zelim da moje dijete nauci da njeguje obiteljske veze, makar rodjaci nisu tako odgojeni.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 08:05   #111
Hm...
Mi smo upravo pred roćkasom.
Već sam organizirala rođendaonicu i cirkuse...Moj mali nije pozvao nekih desetak, dok je većinu ekipe pozvao. E sad...iako je meni žao te djece koju nije zvao(neki ga stalno obljeću ali on to ne prihvaća iz samo njemu poznatih razloga), nisam se miješala.
Mislim da je to dobra mala "životna škola".
Mora naučiti kako u životu nikad ne može (i ne treba!) ugoditi svima. Mora postupati u skladu s svojim iskrenim osjećajima i afinitetima. Kurtoazija je u načelu kul stvar, ali u ovakvim slučajevima nikog zapravo ne učini doista zadovoljnim...
ALI jednako sam mu tako objasnila kako se ne smije osjećati povrijeđenim niti ako, kad za to dođe vrijeme, on bude taj nepozvan...Jer kao što on ima "najdraže" tako ih imaju i svi.

On ima svoju ekipu s kojom se igra i koje preferira. Njih je i pozvao. Ponudili smo mu da zove cijelu grupu ali je on odbio i rekao da ne bi pozvao ovog zbog tog i tog, onu zbog tog i tog...Tako da smo odustali. Na vrtićkoj fotki je pozaokruživao one koje želi pozvati i adio.

Pozivnice mislim ostaviti u vrtiću u ormarićima pozvane djece.

Vizavi ovih mama koje su zvale puste godine na roćkase svoje djece djecu(i roditelje) onih koji im pozive nisu uzvraćali...Mislim da tu nema mjesta ljutnji. Ti nekog možeš pozvati. I taj netko možda će se kurtoazno odlučiti i doći. Ali to nikako ne znači da bi onda on morao uzvratiti taj poziv.
Ne pašu svi svima.
Taj netko koga ste zvale možda se vama jako sviđa, ali (na žalost i surovu realnost) vi se možda njemu dopadate mnogo manje. Nema tu mjesta velikoj srcedraperiji. Tako je.
Zato se onda ne zove treću, petu godinu za redom, nego se primi lekcija na prvu. Ako te netko ignorira u smislu obiteljskih proslava bilo kojeg tipa, onda trebaš shvatiti "hint" i sam prestati forsirati taj odnos. Ako te to nepozivanje baš jako dira.

Ako je slučaj taj da vam se djeca jako vole, onda pozoveš neovisno, da ugodiš svom djetetu. Ali to onda radiš prvenstveno radi svog interesa pa te ne treba niti biti briga za daljnji razvoj situacije i njihove buduće pozive...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 22.02.2017. at 08:19.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:04   #112
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Vizavi ovih mama koje su zvale puste godine na roćkase svoje djece djecu(i roditelje) onih koji im pozive nisu uzvraćali...Mislim da tu nema mjesta ljutnji. Ti nekog možeš pozvati. I taj netko možda će se kurtoazno odlučiti i doći. Ali to nikako ne znači da bi onda on morao uzvratiti taj poziv.
Ne pašu svi svima.
Taj netko koga ste zvale možda se vama jako sviđa, ali (na žalost i surovu realnost) vi se možda njemu dopadate mnogo manje. Nema tu mjesta velikoj srcedraperiji. Tako je.
Zato se onda ne zove treću, petu godinu za redom, nego se primi lekcija na prvu. Ako te netko ignorira u smislu obiteljskih proslava bilo kojeg tipa, onda trebaš shvatiti "hint" i sam prestati forsirati taj odnos. Ako te to nepozivanje baš jako dira.

Ako je slučaj taj da vam se djeca jako vole, onda pozoveš neovisno, da ugodiš svom djetetu. Ali to onda radiš prvenstveno radi svog interesa pa te ne treba niti biti briga za daljnji razvoj situacije i njihove buduće pozive...
Pa sad. Ja sam pisala konkretno o odnosu koji nije zasnovan isključivo na pozivu na rođendane.
Dakle, ako moja frendica i njezina djeca dođu na naš rođendan među prvima i među zadnjima odu...ako mi kaže da njezin mali pita dal će i ove godine kod nas na rođendanu biti to i to jer mu se nešto jako svidjelo....ako se raspituje kod mene za tortu da takvu nabavi svojoj maloj...ako njena mala voli moju i ide joj u susret čim ju vidi...koji je to hint?

Što sam propustila ako me iznenađuje da mi (odnosno dijete) nismo pozvani na rođendane njene djece?
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:47   #113
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Pa sad. Ja sam pisala konkretno o odnosu koji nije zasnovan isključivo na pozivu na rođendane.
Dakle, ako moja frendica i njezina djeca dođu na naš rođendan među prvima i među zadnjima odu...ako mi kaže da njezin mali pita dal će i ove godine kod nas na rođendanu biti to i to jer mu se nešto jako svidjelo....ako se raspituje kod mene za tortu da takvu nabavi svojoj maloj...ako njena mala voli moju i ide joj u susret čim ju vidi...koji je to hint?

Što sam propustila ako me iznenađuje da mi (odnosno dijete) nismo pozvani na rođendane njene djece?
Ja bi ju direktno pitala
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:51   #114
Ak ste si frendice bome bi ju i pitala. Po meni je to baš čudno (da ne kažem bezobrazno) ako znaš da njena djeca slave isto tako roćkase naveliko, a da to nije isključivo samo u krugu obitelji.
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 12:10   #115
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Dakle, ako moja frendica i njezina djeca dođu na naš rođendan među prvima i među zadnjima odu...ako mi kaže da njezin mali pita dal će i ove godine kod nas na rođendanu biti to i to jer mu se nešto jako svidjelo....
Hm. Ja ne mogu lamentirati o njezinim razlozima, ali je očito tu neka "greška" u odnosu (bar iz njezine perspektive) budući da vas već kronično zaobilazi.

Svakom se može dogoditi da nekog previdi jedne godine, ali ako se isto ponavlja svake onda to nikako nije slučajnost. Onda je to upravo ono što sam rekla, "hint" koji ti treba poslužiti da objektivno procjeniš intenzitet vašeg prijateljstva. Da ti možda da do znanja nešto što nikad zapravo neće izreći verbalno. Možda ti je nekad nešto zamjerila. Možda si nekad ti nju previdjela u nekoj situaciji(iz bilo kojeg razloga, u bilo čemu, makar samo iz njezine perspektive) što je nju ozlojedilo i sad se ponaša tako...

A možda je i ono najbanalnije - nepristojna i koristoljubiva.
Možda si joj super ovak kad te zatreba (kad nema nikog "boljeg") a kad dođe neka fešta ti joj nekako sklizneš s uma...Takva (rekla bih jednostrana) prijateljstva također treba na vrijeme osvijestiti i raskrstiti s tim ljudima. Barem više od takvih ubuduće ne imati nikakva očekivanja.

Vidim da tebe baš dira i vrijeđa takav odnos. Ja to ne bih mogla prešutjeti. Ja bih ju, da mi je već ekstra stalo do tog odnosa i da ju smatram prijateljicom, otvoreno pitala kako to da moje dijete nije bilo pozvano na roćkas njenog, kad je već isto dijete na svakom našem roćkasu. Rekla bih da to prvenstveno zbunjuje moje dijete jer smatra da je prijatelj s tim njenim djetetom,te da se osjeća izostavljeno i tužno kad biva nepozvano.

Drito u lice.
Bez uvijanja...

Velim, ja to možda ne bih učinila jer bih takvu osobu (koliko ogod ju prethodno držala "dobrom")prekrižila kao blisku prijateljicu i svakako ju više ne bih ni u snu uvrštavala u uzvanike na naše proslave. Kamoli da bih je iz godine u godinu zvala, bez povratnog poziva. Ali to sam ja.


Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
...ako njena mala voli moju i ide joj u susret čim ju vidi...
Vidi, moraš moći odvojiti roditelja od djeteta, kao i odnos tebe i njene mame od onog koji imaju vaše kćeri. Ako se one vole tad ju zovi, ali ne zbog toga što ćeš očekivati povratni poziv. Ne, pomiri se s tim da te neće zvati. Ali tebi to onda ne bi trebalo niti biti važno jer ju zoveš zbog tvog djeteta. Jer bi njoj roćkas bio prazniji bez te curice.
Ja bih, da imam takvu situaciju, uredno pozivala malenu(ili koje je već dijete blisko s mojim) a pri tom više ne bih imala nikakva očekivanja prema njezinoj mami.
Naposlijetku, bitno da su djeca zadovoljna i da proslave lijep roćkas.To što ova tebe neće pozvati, ti na to ne možeš utjecati. Niti na to može (očito) utjecati ta djevojčica. Njezina majka ima svoje razloge koji su ispred interesa njezine curke i zbog toga (na štetu vlastitog djeteta i odnosa s prijateljicom) ona neće uzvratiti poziv.
Međutim, meni to ne bi bila prepreka da usrećujem i dalje svoje dijete, makar to značilo da će se viđati jedino na proslavama mog djeteta.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 13:05   #116
Ispalo je sad ovo znatno dramatičnije nego što je.

A nije, ja tome uopće nisam pridavala pažnju jer sam toga postala svjesna tek nakon prošlog rođendana mog djeteta.
Nisam napeto čekala poziv od nje, pa uvrijeđeno gomilala ljutnju iz godine u godine, nego sam kasnije odvrtila film.

Ne vjerujem da mi nešto zamjera, jer normalno komuniciramo i družimo se u drugim okolnostima, u kojima bi itekako više bilo prilike za uočiti zamjeranje nego nepozivanje na dječji rođendan.

S druge strane, meni je do tog prijateljstva sve manje stalo (iz drugih razloga koji nisu tema ovdje), pa ju ne planiram pozivati na red i raščišćavati pozivanje na dječje rođendane.

Hoću samo reći - hintovi s njene stane po pitanju dječjih rođendana, ako ih je bilo, nikako nisu bili jasni.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:04   #117
Ja zovem djecu od mm-vog rođaka uredno jer moja curka voli svoje rodice i želi ih na svom rođendanu.
Isto tako starija curica je sama jedinom prilikom kad smo bili na druženju kod njih,pitala mamu kako to da joj moja nije bila na rođendanu? Mama joj se počela nešto izmotavati i odgovor nije dobila.
Bas me zanima hoće li ove godine zvati jer znam da prave feštu i roštilj ( slučajno su to spomenuli neki dan )
Ali bez obzira ja njene cure planiram zvati opet na rođendane svojih cura

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 21:36   #118
ja sam, nakon čitanja par zadnjih stranica ove teme, shvatila da sam teška primitivčina.

ja nikad ne javljam ljudima hoće li mi dijete doći na rođendan ili ne. u početku jesam. a onda se x puta dogodilo da mi se dijete u zadnji tren predomisli ili nešto iskrsne ili se nešto drugo otkaže. imamo kod kuće zalihu poklona za rođendane i prepuštamo djeci da odluče na koji rođendan žele, a na koji ne žele ići. ne moraju imati dobar razlog i mogu se i predomisliti. ne doživljavam te pozivnice osobito svečano, ali možda griješim.

ja sam, inače, kad je moj stariji zadnji put slavio rođendan, naglasila: ne morate potvrđivati dolazak ni nedolazak, samo se pojavite i to je to.

jedna je mama nakon mene javila nešto slično.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 08:32   #119
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ja sam, nakon čitanja par zadnjih stranica ove teme, shvatila da sam teška primitivčina.

ja nikad ne javljam ljudima hoće li mi dijete doći na rođendan ili ne. u početku jesam. a onda se x puta dogodilo da mi se dijete u zadnji tren predomisli ili nešto iskrsne ili se nešto drugo otkaže. imamo kod kuće zalihu poklona za rođendane i prepuštamo djeci da odluče na koji rođendan žele, a na koji ne žele ići. ne moraju imati dobar razlog i mogu se i predomisliti. ne doživljavam te pozivnice osobito svečano, ali možda griješim.
uopce se ne radi o "svecanosti" trenutka nego o tome da ako si nekamo pozvan, a ne mozes ili ne zelis doci, to pristojno javis.
kad vas netko pozove u goste, a tebi se ne ide ili ne mozes doci, jednostavno se samo ne pojavis?
na vjencanja isto tako?
rodjendane svojih frendova/rodbine?
bilo kakvu vrstu druzenja, obicnu kavu?

ako je tako, svaka cast.
prilicno primitivno je to, da. jbg.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 08:40   #120
Pa da, ono netko te pozvao i očekuje te, računa na tebe, platio je tu igraonicu za određeni broj djece pa nije baš isto hoće doći 20 ili 10 djece

čak i kad iskrsne u zadnji čas (a kak je moj bio bolestan bilo je dosta otkazivanja i večer prije) nešto, može se isto javiti

a za svaku pozivnicu pitam maloga jel hoće prije nego potvrdim i ako kaže da hože, ne može se poslije predomisliti da neće - to je isto jedna vrsta obaveze koju je primio na sebe i mora ju izvršiti kako je rekao da hoće
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.