Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 00:05   #4421
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Uff, a taman sam sve stavio pod čl.22. kako bi se poklopilo xd

Ovaj princip sa obrazloženjem mi se čini najbrži.
Ja npr. zatezne kamate uvijek ubacim u čl. 22. jer je to najbrže...
Pa zar je to velika greška? Bitno da je računica točna
Pa meni osobno nije bas bitno da je samo racunica tocna.
Mogla sam svaki put stavit na cl.22 al naprosto volim da su stvari maksimalno poslozene.
Ma nije ti najbrzi. Dok ispises obrazlozenje popunis DOH
Mogu ti sutra javit kako sam knjizila

Ja se satarem sa zateznim kamatama.
Od zadnjih uplata uvik oduzimam kamate i stavljam taj dio kao nepriznat.
Volim da je sve po P.S.
Al.nekad kad mi dojadi i ja ucinim iznimku
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 07:58   #4422
poticaji od grada Zagreba koje prime obrtnici su prihod zar ne?

radim samo poreznu prijavu obrtniku koji je vodio papire drugdje i donesao mi PPI ali ja nebudi lijena prošla sve, i nađem da poticaj nije u prihodu a taj gospon koji je vodio papire kaže mi ne to nije prihod, šta sam luda zbunjena ili samo umorna hhahaha
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 08:12   #4423
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Pa meni osobno nije bas bitno da je samo racunica tocna.
Mogla sam svaki put stavit na cl.22 al naprosto volim da su stvari maksimalno poslozene.
Ma nije ti najbrzi. Dok ispises obrazlozenje popunis DOH
Mogu ti sutra javit kako sam knjizila

Ja se satarem sa zateznim kamatama.
Od zadnjih uplata uvik oduzimam kamate i stavljam taj dio kao nepriznat.
Volim da je sve po P.S.
Al.nekad kad mi dojadi i ja ucinim iznimku
Javi molim te

A zasto ne bih jednostavno u PPPI rucno izmijenili podatke o PDV pa da sve bude tocno i bez obrazlozenja. a ako netko sutra pita lako je objasniti, a nece pitati...
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 10:55   #4424
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
poticaji od grada Zagreba koje prime obrtnici su prihod zar ne?

radim samo poreznu prijavu obrtniku koji je vodio papire drugdje i donesao mi PPI ali ja nebudi lijena prošla sve, i nađem da poticaj nije u prihodu a taj gospon koji je vodio papire kaže mi ne to nije prihod, šta sam luda zbunjena ili samo umorna hhahaha
Da, poticaji grada idu u primitke.
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 10:57   #4425
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Javi molim te

A zasto ne bih jednostavno u PPPI rucno izmijenili podatke o PDV pa da sve bude tocno i bez obrazlozenja. a ako netko sutra pita lako je objasniti, a nece pitati...
Ali ako rucno izmjenis P-PPI nece ti se poklapat sa KPI
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 01:14   #4426
Obrtnik kao izvođač ugrađuje inox ogradu kupcu, no njegov podizvođač građevinac odrađuje pripremne radove kako bi ovaj mogao postaviti inox... dali je u redu shema da izvođač izda račun kupcu za svoje usluge i usluge podizvođača, a podizvođač izda račun izvođaču za svoje usluge?
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 08:26   #4427
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Imam problem sto mi se PDV u PPPI ne slaže sa PDV u PDV obrascu za cijelu godinu.
Razlog sam našao. To se događa jer sam npr. za lizing rate i dugotrajnu imovinu nabavljenu ove godine stavio placanje izvan KPI, te u tome slucaju mi PDV iz toga racuna ne povuce u P-PPI obrazac.

Dakle jedina mogucnost mi je staviti u čl.22. I placanje preko ž.r. kako bi se PDV vidio u PPPI, a trošak bio nepriznat.
Dali je to ok da mi takvi troškovi idu u čl. 22. ?

Hvala na pomoci

Tako bih ja napravila.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:58   #4428
kompenzacija p-ppi

Imala sam u godini jednu kompenzaciju i ona mi ulazi u promet po žiro-računu i iz toga mi proizlazi razlika između p-ppi i žiroračuna. Šta da radim s tim? Dali da navedem nešto u napomeni na dnu?
DOLPHIN19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:11   #4429
Quote:
DOLPHIN19 kaže: Pogledaj post
Imala sam u godini jednu kompenzaciju i ona mi ulazi u promet po žiro-računu i iz toga mi proizlazi razlika između p-ppi i žiroračuna. Šta da radim s tim? Dali da navedem nešto u napomeni na dnu?
Nemoj knjižiti preko žiro računa nego u naravi. Kompenzacije je ispravnije knjižiti kao primitak i izdatak u naravi.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:07   #4430
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Tako bih ja napravila.
S obzirom da je ekipa rekla kako nikako ne staviti u čl.22. ja sam stavio izvan kpi i pri popunjavanju P-PPI ispravio tu razliku i poslao tako da se slaze sa PDV obrascima.

U registratoru sam ostavio napomenu zasto se ne slaze PDV u KPI.

Mislim da obrazloženje poreznoj može samo zakomplicirati stvar. Da netko pita sutra znam da sam ispravan...
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:08   #4431
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Ja cijelu amortizaciju uvijek stavim u izdatke u naravi, i staru i novu. Nisam koristila rubriku otpis,pa neka netko od forumaša povrdi da li je ta rubrika za amortizaciju. Velim,ja sam uvijek na ovaj način i nitko godinama nije rekao ništa,sve uvijek u redu. Pa ako je ispravno staviti pod otpis onda napravite tako,samo neka se netko još uključi da vam potvrdi.
Znam da su nekima lani vraćali P-PPi i tražili da se iznos amortizacije prebaci iz rubrike "u naravi" u rubriku "otpis" tako da sam ja to ove godine napravila

Quote:
rory957 kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći.
Da li sam dobro shvatio.
Za 2016. u P-PPI upisujem iznos amortizacije u stavku izdaci u naravi, stariju amortizaciju u izdatke otpisa a iduće godine sve u izdatke otpisa
Hvala
ne, amortizaciju u KPI knjižiš kao izdatak u naravi, svake godine, a u obrascu P-PPI iznos amortizacije ručno makneš iz rubrike u naravi i staviš u rubriku otpis

Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Imam problem sto mi se PDV u PPPI ne slaže sa PDV u PDV obrascu za cijelu godinu.
Razlog sam našao. To se događa jer sam npr. za lizing rate i dugotrajnu imovinu nabavljenu ove godine stavio placanje izvan KPI, te u tome slucaju mi PDV iz toga racuna ne povuce u P-PPI obrazac.

Dakle jedina mogucnost mi je staviti u čl.22. I placanje preko ž.r. kako bi se PDV vidio u PPPI, a trošak bio nepriznat.
Dali je to ok da mi takvi troškovi idu u čl. 22. ?

Hvala na pomoci
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Uff, a taman sam sve stavio pod čl.22. kako bi se poklopilo xd

Ovaj princip sa obrazloženjem mi se čini najbrži.
Ja npr. zatezne kamate uvijek ubacim u čl. 22. jer je to najbrže...
Pa zar je to velika greška? Bitno da je računica točna
ja sam za to koristila čl.22 iznos, i sada kada knjižim neki ulazni račun koji na sebi ima i nešto što ne mogu pravdati u obrtu, taj dio računa (osnovica + pdv) prikažem pod čl.22 iznos, znam da ta rubrika nije za to predviđena ali matematički odradi u KPI ono što mi treba. Kamate zatezne knjižim u rubriku ne podliježe jer zatezne kamate po ulaznim računima su porezno priznati trošak.... zatezne kamate na poreze i doprinose knjižimi kao izdatke izvan KPI...
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:19   #4432
Kada dobijem odobrenje od dobavljača za robu,da li taj iznos knjižim u naravi ili na žiro račun?Inače sam do sada stavljala u URA-u sa iznosom u minusu,i zatvarala kroz žiro račun,ali mi se čini da sam pročitala negdje nedavno da to ide u naravi,pa bi molila da mi to netko potvrdi.I još pitanje za naknadu za kartično poslovanje,budući da banka odmah umanjuje isplatu za taj iznos,a plaća se na ž.r.,ja sam upisivala kao da je plaćen puni iznos računa na ž.r.,a proviziju sam isto knjižila kao izdatak sa ž.r.Kako bi bilo ispravno? Hvala svima !
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:24   #4433
Već se pisalo o tome na ovome mjestu,ali ne mogu pronaći,pa molim ako može objašnjenje-radi se o knjiženju plaćanja karticama..npr za račun od 100 kn,na žr sjedne iznos umanjen za proviziju.Kako to zatvarate?Mislim da mi se zbog moga dosadašnjeg načina rada iskazala razlika po prometu na ž.r.,kako da to ispravno proknjižim? hvala svima.
Nisam knjigovođa već obrtnik,pa sama plivam u tim knjigovodstvenim vodama,uz vašu pomoć...
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 09:28   #4434
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
Već se pisalo o tome na ovome mjestu,ali ne mogu pronaći,pa molim ako može objašnjenje-radi se o knjiženju plaćanja karticama..npr za račun od 100 kn,na žr sjedne iznos umanjen za proviziju.Kako to zatvarate?Mislim da mi se zbog moga dosadašnjeg načina rada iskazala razlika po prometu na ž.r.,kako da to ispravno proknjižim? hvala svima.
Nisam knjigovođa već obrtnik,pa sama plivam u tim knjigovodstvenim vodama,uz vašu pomoć...
Preko žira knjiži neto,ono kaj je sjelo. A u naravi proviziju. Tako ćeš u primicima preko žira imati čisti neto, znači promet minus njihova provizija. I tako u izdatke isto proviziju knjiži u naravi,jer je to praktički kompenzacija. Imat ćeš u naravi i u primicima i izdacima isti iznos tih provizija,a u primicima putem žr ćeš imati ostatak kaj je sjelo.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:07   #4435
Smile

Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Preko žira knjiži neto,ono kaj je sjelo. A u naravi proviziju. Tako ćeš u primicima preko žira imati čisti neto, znači promet minus njihova provizija. I tako u izdatke isto proviziju knjiži u naravi,jer je to praktički kompenzacija. Imat ćeš u naravi i u primicima i izdacima isti iznos tih provizija,a u primicima putem žr ćeš imati ostatak kaj je sjelo.
hvala
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 19:34   #4436
Question Odobrenje dobavljača

Kako ispravno proknjižiti odobrenje od dobavljača. Obrtnik je dohodaš , nije u sustavu PDV-a.
Imam račun 2000,00 kuna stiglo odobrenje -200,00 kuna. Vlasnica platila preko žira 1800,00 kuna. Program Synesis. Mogu li jednostavno odobrenje priklamati za račun i proknjižiti ga na iznos 1800,00 kuna koliko je plaćeno?
a9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 20:17   #4437
Quote:
a9a kaže: Pogledaj post
Kako ispravno proknjižiti odobrenje od dobavljača. Obrtnik je dohodaš , nije u sustavu PDV-a.
Imam račun 2000,00 kuna stiglo odobrenje -200,00 kuna. Vlasnica platila preko žira 1800,00 kuna. Program Synesis. Mogu li jednostavno odobrenje priklamati za račun i proknjižiti ga na iznos 1800,00 kuna koliko je plaćeno?
Ja bih knjizio odobrenje -200 placeno u naravi na datum kada je dokument izdan.
Racun od 2000kn placeno 200kn u naravi kada i odobrenje, a 1800kn preko ž.r.
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:02   #4438
Hvala!
a9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:26   #4439
Pdv

Poštovanje, imam upit u vezi pdv-a.
Naime, obrt je u pdv-u. Kupili bi stroj u sloveniji u kunskoj protuvrijednosti 10.000kn.
Zanima me na koji načinse plaća njihov pdv, ili obračunava naš pdv na kupnju tih dobara u EU? Hvala
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 08:27   #4440
ispostavili smo račun u 2/17 za ostale usluge firmi u sloveniji. Račun još nije plaćen.
što se tiče zbirne prijave - kada se šalje Poreznoj? da li u obrač. razdoblju kada račun bude plaćen ili do 20.3.2017.g. bez obzira da li je račun plaćen.

hvala
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.