Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 15:23   #241
Što dalje, sve manje sam "dobar i ljubazan".
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:08   #242
(po)dodji blize

p.s. mislim naravno zbog tebe .. ne zbog drugih da nebi bilo nesporazuma
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 02:04   #243
I dalje sam ljubazna i plemenita.. To me cini sretnom- kad na moj osmjeh mi uzvrate osmjehom.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 02:25   #244
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
I dalje sam ljubazna i plemenita.. To me cini sretnom- kad na moj osmjeh mi uzvrate osmjehom.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 16:40   #245
Neki ljudi zaboravljaju na dobrotu jer je postalo nekako bolje da se bude pokvaren i dodje do uspjeha.

Ali uvijek mi je dobra ona: Ljudi koji vam ne donesu juhu kad ste bolesni, nisu bitni!
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 10:03   #246
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Treba stati na loptu. U ovom vremenu je velika kolicina informacija prisutna, narocito kod mladih, i onih koji ulaze u mladost odrastajuci u okruzenju racunala, mobitela, i ''pametnih'' telefona.

Prema tome, vazno je novijim generacijama naglasiti vaznost covjeka kao covjeka.
Nekad mi se cini da ce se neke osobe bas zbog prijasnjih losijih iskustava poceti zatvarati prema drugima, a imaju veliki kapacitet i sposobni su i kvalitetni, ali eto i nesigurni, a mozda katkad i slabijeg financijskog stanja, te ipak i to utjece na medjuljudske odnose.

Vrlo je tanka crta izmedju dobrog i srednjeg i loseg. Srednji bi znacilo zapravo biti povremeno dobar, a povremeno los, i u ovome se poprilican broj ljudi prepoznaje, a i dobar dio njih i nema volju, ali i zelju za nekim promjenama.
Jos bih dodao i to da je vrlo vazno barem djelomicno pokusati mijenjati kolotecinu.
Puno toga je nametnuto, cak i pomali nesvjesno, jer su mehanizmi navika takvi da ih je teze mijenjati, i jos ako je premalo podrske prisutno, teze ce biti i uociti prilike koje bi dovele do bolje kvalitete zivota kao takvog opcenito.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 12:01   #247
Quote:
Donna D kaže: Pogledaj post
Ljubaznost kao vaspitna vrednost je izgubila na značaju u današnjem vremenu ,a dobrota je individualna osobina i ne može se naučiti niti izgubiti ako nije u prirodi te osobe.

Savremeno vreme nosi jasne poruke stavljanja pojedinca u centar zbivanja. Od malih nogu se detetu naduvava ego (uglavnom bez pokrića) pa ono nema pravilan odnos ni prema kome.Od roditelja do profesora.Usađuje mu se da je osornost i bezobrazluk put do uspeha, a ljubaznost slabost koju treba prevazići. Reklame tipa - uzmi, jer tebi to pripada, tvoje vreme, zgrabi trenutak i sl. nas preplavljuju i forsiraju tu neku samoživost i sebičnost koja izlazi iz okvira zdrave ambicije što je verovatno bila osnovna ideja tih poruka . Empatija je najčešće površna, a žrtva za drugog je šokantna do te mere da se smatra ludošću.

A, eto, povodljivost, hm, se desi kao reakcija i onda se javljaju i nerealne zelje.

Znati procjeniti sebe u cvrstini svojih odluka iziskuje vrlo velike napore?

Nekako se cini da je lakse zatvoriti se u satore { i izbjeci ugodu i neugodu} , a stvarnost preskociti zbog losijih iskustava.

Treba cuvati od zaborava lijepe uspomene, i traziti jos bolje nacine za pruziti iskrenu dobrotu koja je ugodna, i koja ima neprocjenjivu vrijednost.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 13:44   #248
slazem se
geronimo12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 15:12   #249
Put koji se prolazi do necega sto mozemo nazivati osobnim uspjehom ponekad je vrlo nejasan. Dobrota se ipak nekako vise zaboravlja nego prije, a ljubaznost, ponekad pretjerana, djeluje i pomalo neiskreno.

Tako da, eto, nije lako se snaci u takvom stilu.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 14:22   #250
Pa mislim da je stvar u tome da je većina ljudi mazohistički nastrojena, znači neće cijeniti i igorirati će one koji se dobro ponašaju prema njima, a s druge strane trčati će za nekim tko ih tretira kao smeće. Tu isključivo mislim na prijateljske odnose, ne na veze naravno.
Neshvatljivo, ali ok, svatko sebi bira...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 14:28   #251
još su gori oni koji se prave dobri pa ti kod prve prilike zabiju nož u leđa
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:39   #252
Jesu li? Sve mi se vise cini da jesu. Ne znam puno argumenata kojima bih rekao da ce se uskoro opet vratiti dobrota i ljubaznost kao globalne ljudske vrijednosti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 02:39   #253
Zasto bi uopce bile globalne? Cistis prvo ispred svog praga.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 06:55   #254
Pa ako sam vecinom ocistio svoj prag, nije li logicno ocekivati barem lokalno {a kasnije i globalno} barem nekakav napredak.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 08:38   #255
Nije logicno nista ocekivati. Logicno je cistiti i cistiti svoje i tim budes nekom primjer ili te neko slican zapazi.

Globalno razmisljati o ovoj temi je Sizifov posao. Kao i gomilati ocekivanja.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:49   #256
Ja sam još uvijek dobra i ljubazna ali vidim da drugi ljudi uvijek traže neki skriveni motiv u mojim "dobrim i ljubaznim" postupcima.
Tako da da,zaboravljene vrijednosti ,definitivno.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:19   #257
Treba pomno paziti kome darovati ghandijevsku dobrotu i ljubaznost. Inače možeš završiti na respiratorima i aparatima od silne altruističke transfuzije.
Veronique is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:25   #258
ja jesam dobra i ljubazna,barem tako mislim.Drugi osjete koliko.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:12   #259
Po meni su postale zaboravljene vrijednosti,rijetko tko to više gleda ili cijeni kod drugih.
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 21:14   #260
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Nekada davno dobrota se smatrala najvećim užitkom i najvećom vrlinom, no danas su rijetki koji vjeruju da ta osobina doista postoji. Sve smo skloniji već unaprijed vjerovati kako su ljudi koje upoznajemo zli i stoga im prilazimo sa rezervom. Također, sve smo sebičniji i sve manje strpljivi, sve manje voljni suosjećati s drugima.
"Jesu", ali nisu.

Zadnje uređivanje Happyning : 28.02.2017. at 21:26. Reason: /s
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.