Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 15:20   #4101
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ja se ne preporučam.
Da je neka dobrodušna snaha sa širokim osmjehom na licu - onda bih.
Ne bih ja mogla sa osobom koja u svemu vidi samo zlo, koja nije u stanju shvatiti šalu, zezanciju, u svemu vidi napad, ne može razabrati i uhvatiti atmosferu - jednostavno ne bih mogla uspstaviti bliski i topli odnos. Takve su mi osobe na razini poznanika, a poznanici nisu krug obitelji.
Mi, u našoj familiji to zovemo "konj sa oglavom na očima", a i "soldački konj".
To ti je ono - vidiš samo ravno, ništa lijevo, ništa desno - ajmo kroz život pravocrtno, sve je samo bijelo ili samo crno.
Ja se takvih ljudi grozim, popričam uvijek sa njima, ali distanca je linija obrane od takvih - nema kave, nema trošenja slobodnog vremena na njih. Takvi nikada ne postaju drugačiji, bolji, ne mijenjaju stav, mišljenje. Ne mogu. Jer nisu u stanju niti razumjeti, niti sagledati.
Hvala Bogu na snahi kakvu sam dobila, sa smislom za humor, sa smiješkom na licu, sa svim manama i vrlinama koje ima - hvala Bogu što nisam dobila neku ko što se može naći ovdje na temi, sa kojom bih morala biti na razini poznanika.

Inače, primjetila sam da se ovih dana na tv vrti svakodnevno jedna edukativna emisija. Daju se plastični primjeri i prikazuju načini ponašanja i međuljudske komunikacije u društvenim odnosima. Bon -ton.
I zapitala sam se zašto.
Zato jer je sve otišlo u materinu. Svi smo postali egocentrični, bahati, bezobzirni, neuviđavni, uzelo je to već toliko maha da je prepoznato kao veliki društveni problem i sada nas se pokušava svakodnevno kroz tv program podsjetiti i poučiti stare manire koje su komunikaciju činile uljudnom i ugodnom.

Neće @Stefy shvatiti vještičju večeru pojašnjavala ja i objašnjavala njoj i takvima i tisuću puta.
Shvatila je Shtefy, budi ti bez brige.

Prvo si popljuvala snaju zbog njenog čestitanja, sa neviđenim užitkom opisivala kako si tražila što veće gadosti za serviranje (da se razumijemo, ja i dalje ne vjerujem da je sve to išta osim bujne mašte) itd., a sad pišeš o "toplim osobama", dobrodušnim snahama i širokim osmijesima. To se inače zove nedosljednost i licemjerje.

Moja svekrva od mene nema šta očekivati da si budemo prijateljice, postoje stvari o kojima nikada nećemo razgovarati i nikada neće biti nekih emocija samo zato što netko iz prošlih stoljeća misli da tako treba. Ali zato moja svekrva zna da što god se dogodilo, i u pola noći, uvijek može računati da ću joj priskočiti, bilo kako i bez pitanja (a dokazala sam to dovoljno puta). Ne zbog reda, poštovanja, poniznosti i ostalih pizdarija, nego iz ljudskosti. Pa ako bi joj trač i lažni smiješak uz kavicu više značio od toga...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 28.02.2017., 16:13   #4102
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
...

2. tijekom podizanja sina (kčeri),
sakuplja se znanje i mudrost.
...
Tijekom školovanja,
sakuplja se znanje
pa nema nepismenosti.
bejo is offline  
Received Infraction
Old 28.02.2017., 18:06   #4103
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja bih baš rado svekrvu kao što su Krin ili Johabi (ona priča s "vještičijim" ručkom, čak i ako sam uvjerena da je izmišljena, je nešto najniže što sam skoro čula). Takve osobe baš traže sa ih se stavi na njihovo mjesto.

(Naravno, ne nauče se uljudnosti nikad, ali bar nauče držati se svoja četiri zida.)


Kao padobranac na ovoj temi, samo bih ovako u letu primijetila da je ovo sto si napisala izuzetno primitivno i pokazuje da ne shvacas uopce sto je Johabi napisala. Osobe koje traze da ih se stavi na njihovo mjesto, nauce se drzati svoja cetiri zida...LOL Ti si neka osvetnica valjda...🤦🏻‍♀️
Spinster is offline  
Old 28.02.2017., 18:55   #4104
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Shvatila je Shtefy, budi ti bez brige.

Prvo si popljuvala snaju zbog njenog čestitanja, sa neviđenim užitkom opisivala kako si tražila što veće gadosti za serviranje (da se razumijemo, ja i dalje ne vjerujem da je sve to išta osim bujne mašte) itd., a sad pišeš o "toplim osobama", dobrodušnim snahama i širokim osmijesima. To se inače zove nedosljednost i licemjerje.

Moja svekrva od mene nema šta očekivati da si budemo prijateljice, postoje stvari o kojima nikada nećemo razgovarati i nikada neće biti nekih emocija samo zato što netko iz prošlih stoljeća misli da tako treba. Ali zato moja svekrva zna da što god se dogodilo, i u pola noći, uvijek može računati da ću joj priskočiti, bilo kako i bez pitanja (a dokazala sam to dovoljno puta). Ne zbog reda, poštovanja, poniznosti i ostalih pizdarija, nego iz ljudskosti. Pa ako bi joj trač i lažni smiješak uz kavicu više značio od toga...
Popljuvala snahu?
Gdje? Hajde nađi i citiraj mi.
Je, rekla sam da mala ne zna sa kime ima posla - zovem je ", "malecka" kada se zajebavamo, meni moj muž već dvadeset - trideset godina govori "mala", nikada me ne zove imenom osim kada mi se obraća pred drugim ljudima - to je naše interno iskazivanje bliskosti, pa ako hoćeš i ljubavi - muž prem meni, ja prema snahi. Rekla sam u smislu da joj na vragolije uvijek mogu parirati jer i ja znam i mogu smisliti nešto što će nadmašiti njezinu psinu. Psinu u smislu zajebancije na koju ćemo se smijati. Ako ti još nešto nije jasno - pojasniti ću ako treba.
Da tražila sam miša, nije nužno bilo da bude najveći mogući, ali je taj debeljko baš lijepo izgledao onako popunjeno, ko pravi dasa dostojan da bude centar smijurije.
To što tebi to nije smiješno - a Bože moj, kaj ti ja tu sada mogu - nama je bilo, svoj rodbini i prijateljima sa kojima smo o tome pričali je bilo, a i dan danas im je smiješno, kao i nama, i nakon toliko godina kada se god sjetimo.

Šta se moje bujne mašte tiče, vratise na stranicu 201,potraži moj post br 4001 koji sadrži i dva linka, pročitaj moj upis, linkove otvori, pa možemo dalje pričati o bujnoj mašti, lažljivicama - tako si me svojom sumnjom okarakterizirala - bude li potrebno, pa jednostavno reci - ispričavam se što sam te okarakterizirala kao lažljivicu jer nisam bila u pravu - time ćeš pokazati da nisi zlobna i zločesta nego samo iz nekog tebi poznatog razloga netrepeljiva.
Ne moraš, na volju ti je. Ali ja bih na tvome mjestu. To je osnova pristojnosti. Ispričati se kada si se doveo u situaciju da imaš zašto. A ti imaš.

Odkud ti ideja da ja snahu ili ona mene smatra prijateljicom?
Ali smo dovoljno bliske da se možemo zezati, smijati se glupostima, izvaliti gluposti u cilju dobre atmosfere, pričati o svemu što nam padne na pamet, dozvoliti si čestitanje Dana Vještica, vještičju večeru, kondome, viagru za rođendanski poklon - to što ti sa svojom svekrvom, ili ona sa tobom kao snahom to ne možete - ako ne možete - zapitaj se u čemu je problem.
Ja sa svojom svekrvom to nikada nisma mogla. I veoma dobro znam u čemu je problem. Da, postoji problem, kao u svim takvim slučajevima gdje takva opuštene komunikacije, zezancije, ne može biti.

Nemoj brkati bespogovornu pomoć i ljudskost.
To iskazujemo svima kojima je to potrebno - ako smo ljudi.
Ljudi u smislu čovječnosti.
Obitelji iskazujemo to isto, ali sa emocijama koje prema drugim ljudima ne osjećamo.
Ako obitelj nije disfunkcionalna, pa se ne može nasmijati zajedno.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 28.02.2017., 19:19   #4105
Quote:
Spinster kaže: Pogledaj post
Kao padobranac na ovoj temi, samo bih ovako u letu primijetila da je ovo sto si napisala izuzetno primitivno i pokazuje da ne shvacas uopce sto je Johabi napisala. Osobe koje traze da ih se stavi na njihovo mjesto, nauce se drzati svoja cetiri zida...LOL Ti si neka osvetnica valjda...🤦🏻‍♀️
A ti si svekrva starog kova?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 28.02.2017., 19:33   #4106
Johabi, ma ok je što se ti i snaha tako zezate, ali miš i to u novom loncu. To mi je bljak.
Mogla si kupiti par onih gumenih miševa u pet shopu i samo ih ubaciti u vodu. Efekt bi bio isti.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 28.02.2017., 19:37   #4107
Johabi, tvoj post mi je predug i totalno mi se ne da čitati ga. Poanta je da u stvarnom životu ljudi ne moraju uvijek biti (glumiti) da su si super sa svakim. A obitelj definitivno ne znači da je sve bajno i sjajno samo zato što smo ah eto tako divna obitelj. Vrlo često je divno samo nekome, a ostali stišću zube i gutaju. Isto je i što se tiče pranks, tko god da ih započne, na kraju se najčešće netko smije jako kiselo.
Živjeti svoj život, pustiti druge da žive svoj i biti uljudan je u odnosu snaja-svekrva sasvim dovoljno da bi svi trebali biti zadovoljni. Ostalo je samo eventualni bonus.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 28.02.2017., 19:45   #4108
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A ti si svekrva starog kova?


Nit sam svekrva nit sam starog kova. Samo eto nekad reagiram na gluposti i primitivizam
Spinster is offline  
Old 28.02.2017., 19:59   #4109
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Johabi, ma ok je što se ti i snaha tako zezate, ali miš i to u novom loncu. To mi je bljak.
Mogla si kupiti par onih gumenih miševa u pet shopu i samo ih ubaciti u vodu. Efekt bi bio isti.
A gle - meni ti je bljak dosta toga.
Gadljivo mi je kada netko povraća, želudac mi se preokrene, ali ću pridržati čelo ako treba, makar nakon toga ili usporedno i sama povraćala.
Miš mi nije gadljiv, ali mi je živ poprilično neugodan - grozim se da mi pretrči preko nogu i redovito kada ga spazim, oboje trčimo na suprotne strane.
Ali ovo je bila igra. A u igre se ja uvijek uživim. I onda se trudim odraditi to sa maksimumom entuzijazma i detalja koji će dati pravi završni štih.
A šta da ti velim - ideja ti uopće nije loša - i umjetni mišek bi bio dobrodošao, ali meni to u onom momentu uopće nije palo na pamet. Onda sam bila u žaru potrage za njim i jedino što mi se vrtjelo mislima - i meni, i mužu, i susjedi - gdje ga naći, gdje ga naći..gdje ga........nemožeš ti miša vloviti po naruđbi, pogotovo ne u par sati.
Da mi je netko bio onda spomenuo umjetne miševe - naravno da bih bila iskoristila ideju. Ali nje. A ja se sjetila nisam.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 28.02.2017., 20:20   #4110
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Johabi, tvoj post mi je predug i totalno mi se ne da čitati ga. Poanta je da u stvarnom životu ljudi ne moraju uvijek biti (glumiti) da su si super sa svakim. A obitelj definitivno ne znači da je sve bajno i sjajno samo zato što smo ah eto tako divna obitelj. Vrlo često je divno samo nekome, a ostali stišću zube i gutaju. Isto je i što se tiče pranks, tko god da ih započne, na kraju se najčešće netko smije jako kiselo.
Živjeti svoj život, pustiti druge da žive svoj i biti uljudan je u odnosu snaja-svekrva sasvim dovoljno da bi svi trebali biti zadovoljni. Ostalo je samo eventualni bonus.
A kako si onda uzimaš za pravo donositi sud o nekome a da nemaš dovoljno informacija ne temelju kojih možeš donjeti sud?
Hajde mi pokaži bilo koji moj upis gdje ja tvrdim da smo mi savršena obitelj - zapravo mi smo porodica -. roditelji, dvoje djece,snaha, zet, dvije unuke i svekrva.
To što sam ja na svoju djecu ponosna, i što ih ponekada spomenem ne znači da ne vidim da nisu savršeni, kao što niti ja nisam savršena - si mi imamo svojih dobih i loših strana - ljudi smo. Samo one loše nikada ne pretegnu dobre - ili imamo sreće, ili smo nešto poduzeli da bude tako.
A savršenstvo i tako ne postoji, savršenstvo je utopija.
Ubola si bit - živjeti bez glume - biti onakvi kakvi jesmo.
Glumiti se ionako ne može vječno - ja znam reći uvijek - prije ili kasnije sve maske padaju - zato budi uvijek onakav kakav jesi.
Obiteljski odnosi su odraz karaktera. Naših, osobnih. Naših osobnih granica i naših osobnih ograničenja. U svakom smislu. Svatko od nas ima svoje, drugačije.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 28.02.2017., 20:20   #4111
Baš neki dan pričala sam sa svojom svekrvom i tako žali mi se na njenu svekrvu
Pričam joj ja o mišu u juhi ( i dalje mi se diže želudac), moja sveki misli da je zezam, a onda me pitala dali je bilo unuka pri tom događaju....
I rekla sam joj da je, bila je unuka.
Uglavnom, moja sveki je rekla, da koliko god joj bila velika želja da pokaže kako je "njen" veći od "mog", to ne bi priuštila svom unučetu, pa čak ni da vidi tako nešto.

Ima svakakvih svekrva
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 28.02.2017., 20:34   #4112
Mene ova tema bas zabavlja. A i zabavlja me jako kako se odredjeni ljudi zabavljaju, misleci da time sto nista direktno konkretno nisu rekli da su mudri jer ih se nigdje ne moze uhvatiti za rijec. Meni je to bas smijesno. Nekad i tuzno, kada izmedju redaka osjetis netrepeljivost koju se nastoji prikriti humorom. Kasnije se lagano mijenja ton i kurs, kao nitko nece primijetiti.
Tako sam i ja poznavala jednu svekrvu koja je najvise voljela u fino i uopceno govoriti, posve jasno aludirajuci jer je mislila da ce to snahu najvise izbaciti iz takta, zabavljalo ju. Malo se preracunala, unatoc godinama koje je imala.

Odlicno je takodjer pozivanje na bonton. Odlicno. Podrzavam. Dobro bi dosao u razgranicavanju pojedinih situacija.

Sthefy, slazem se, zivi i pusti druge da zive. Budi pristojan.
MKay is offline  
Old 28.02.2017., 20:39   #4113
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Baš neki dan pričala sam sa svojom svekrvom i tako žali mi se na njenu svekrvu
Pričam joj ja o mišu u juhi ( i dalje mi se diže želudac), moja sveki misli da je zezam, a onda me pitala dali je bilo unuka pri tom događaju....
I rekla sam joj da je, bila je unuka.
Uglavnom, moja sveki je rekla, da koliko god joj bila velika želja da pokaže kako je "njen" veći od "mog", to ne bi priuštila svom unučetu, pa čak ni da vidi tako nešto.

Ima svakakvih svekrva

Ma da, ima....


Moja je unuka tu dogodvštinu ispričala svome cijelm razredu, a i svojoj učiteljici.
Isto tako je knjigu u kojoj je ta piča ispričana - zapravo napisana, ponjela u školu, i isto tako je pokazala prijateljima u razredu i učiteljici. Zapravo i više od toga - pročitala ju je toliko puta da je od riječi do riječi zna napamet. Zapravo, ne samo tu. Zna napamet svih šezdeset četiri priče iz moje knjige priča, knjigu je ponjela sa sobom u Englesku i svako malo je uzima u ruke i čita isponova.
kada su njena majka - moja snaha - i ona meni pripremile svoju psinu, ponosno je bila obučena u vješticu i uručila mi njihovo iznenađenje meni.

Ema,Ema, Ema........ ime (i nik) ti je kao i moje unuke - ali daleko si ti od nje - a ona je samo dvanaestogodišnja djevojčica. Fali ti duha.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 28.02.2017., 21:23   #4114
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ema,Ema, Ema........ ime (i nik) ti je kao i moje unuke - ali daleko si ti od nje - a ona je samo dvanaestogodišnja djevojčica. Fali ti duha.
Potpuno se slažem s tobom... moj duh se podosta razlikuje od duha 12-godišnjeg djeteta
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 28.02.2017., 21:47   #4115
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem s tobom... moj duh se podosta razlikuje od duha 12-godišnjeg djeteta
Naravno - to je dijete i sa svojih sedam - osam godina imalo smisla za humor, a ti ga nemaš niti sada.
No, nije to bitno.
Ima nešto važnije od toga što nisi izravno rekla, no, da se zaključiti - ako se varam, a ti me ispravi.
Veliš, pričala si sa svojom svekrvom o vješičjoj večeri, i imate isti stav - da je to grozno.
I opet je nebitan vaš istovjetni zaključak, bitno je da se vas dvije slažete u tolikoj mjeri da vam je zaimljiva nekakva neobavezna, banalna tema o kojoj možete popričati van onih obaveznih, rodbinskih odnosa.
A naravno, tome u prilog govori i njezino povjeravanje tebi o problemima koje ima sa svojm svekrvom. Pa ako tebi nije bio dosadno to slušati........to je onda to - jedan sasvim normalan obiteljski odnos.
A samo to je bitno - bez obzira na koji se način i po kojem principu on odvijao.

Svako dobro ema1, i ne sekiraj se i ne opterečuj mojom unukom - mala je na familiju - mali zvrk kojeg ne možeš uloviti niti za glavu niti za rep.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 28.02.2017., 22:07   #4116
Aha.. .sad ćemo malo na osobno... baš se začudih
Bitno je, naravno da je bitno u ovoj konverzaciji, zato si i napisala jel tako?
Ne mogu zamisliti djevojčicu od 7 godina, kojoj je miš u padeli smiješna dogodovština....
Teško je s visoka davati lekcije o međuljudskim odnosima...

Kao što imamo različite ljude sa različitim gledanjima na svijet
vrijednosti etc, tako imamo i različit pogled na humor.
Meni takav humor nije blizak. Ni meni, ni meni bliskim ljudima, a kako si
opisala ostatak večere - nije bio ni tvojima.

Ja sam već rekla, da sa sveki imam korektan i normalan odnos, dakle
ništa novog iz mog upisa.
No iz tvojih upisa već prekonekoliko puta da se iščitati koliko si kontradiktorna.
Vjerovatno u svojim nastojanjima da se objasniš/utvrdiš lekciju - malo i pogubiš što si sve napisala, ali ovdje ti je bed u tome, što sve ostane zapisano

Ne, ne opterećujem se s djevojčicom, od kud ti to?
Meni je samo zanimljivo, kako dvije bake drugačije gledaju na svoju unučad recimo.
Hvala ti na lijepim željama, vjerujem da su od srca.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 28.02.2017., 22:38   #4117
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Aha.. .sad ćemo malo na osobno... baš se začudih
Bitno je, naravno da je bitno u ovoj konverzaciji, zato si i napisala jel tako?
Ne mogu zamisliti djevojčicu od 7 godina, kojoj je miš u padeli smiješna dogodovština....
Teško je s visoka davati lekcije o međuljudskim odnosima...

Kao što imamo različite ljude sa različitim gledanjima na svijet
vrijednosti etc, tako imamo i različit pogled na humor.
Meni takav humor nije blizak. Ni meni, ni meni bliskim ljudima, a kako si
opisala ostatak večere - nije bio ni tvojima.

Ja sam već rekla, da sa sveki imam korektan i normalan odnos, dakle
ništa novog iz mog upisa.
No iz tvojih upisa već prekonekoliko puta da se iščitati koliko si kontradiktorna.
Vjerovatno u svojim nastojanjima da se objasniš/utvrdiš lekciju - malo i pogubiš što si sve napisala, ali ovdje ti je bed u tome, što sve ostane zapisano

Ne, ne opterećujem se s djevojčicom, od kud ti to?
Meni je samo zanimljivo, kako dvije bake drugačije gledaju na svoju unučad recimo.
Hvala ti na lijepim željama, vjerujem da su od srca.

Lekcije?
Kao i svi ovdje, ja iznosim svoje mišljenje i svoj način percepcije na aktualne teme - ništa više, ništa manje.
Da, sve je zapisano, sve se da isčitati - samo je pitanje koliko je netko u stanju isčitati napisno.
Načn na koji se tekstu prilazi.
Zlobni po defoltu uvijek krenu sa crnom percepcijom, teško je vidjeti pozitivu.
Čaša je do pola puna.
Čaša je do pola puna.
Jelte......nekima se od užasa digne kosa na glavi jer pola fali , nekima lice zablista od zadovoljstva jer još pola ima.

Pokaži mi kontradiktornosti o kojima govoriš.

Tvoje je pravo ne ti biti smiješno ono šta je meni, mojoj snahi, mojoj obitelji, ali dopusti i nama da i mi svoje pravo da nam bude smiješno ono što tebi nije koristimo. Tebe to ne košta apsolutno ništa, ali ti si si uzela za pravo naš način humora osuđivati i sablažnjivati.

Da, da, apetit je bio reduciran.
A jesam ih, pošteno. Iznenađenje je bilo pun pogodak.


Naravno da je lijepa želja od srca. Previše je jada i na ovom podforumu i posvuda oko nas, a da čovjek pozitivne primjere ne bi cijenio.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 28.02.2017., 23:09   #4118
Ajme, tu svačega ima svaka čast
Ne, ja ne osuđujem tvoj način humora. Mene, istina, tjera na povraćanje, ali
meni totalno svejedno što radi tvoja obitelj - vaša osobna stvar. Nikoga nije briga. Ali, kada svjesno staviš na javni forum nešto što znaš da nije uobičajeno, možeš očekivati reakcije koje se kose sa tvojim viđenjem stvari.

Lekcije? Da, djeliš lekcije, pročitaj koji put svoje postove
Sablažnjavaš se mojim nedostatkom humora ... možda da poslušaš svoju lekciju i dopustiš mi da ga nemam.

Evo, ja ću se poslužiti tvojom rečenicom, za ostatak mog teksta:

Quote:
Da, sve je zapisano, sve se da isčitati - samo je pitanje koliko je netko u stanju isčitati napisno.
Slažem se, baš je teško biti pozitivan, kada čitaš o svakavoj zloći.
Moja fameja i ja, volimo se smijati onako od srca, moram priznati,
bilo bi mi jako teško bez tog iskrenog i "ravno u glavu" smijeha... znaš, ono
kada se smijete, a da ne razmišljaš: dali je iskren?
E, to je baš jako lijepo.
Laku noć Johi!
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 01.03.2017., 00:39   #4119
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ali smo dovoljno bliske da se možemo zezati, smijati se glupostima, izvaliti gluposti u cilju dobre atmosfere, pričati o svemu što nam padne na pamet, dozvoliti si čestitanje Dana Vještica, vještičju večeru, kondome, viagru za rođendanski poklon - to što ti sa svojom svekrvom, ili ona sa tobom kao snahom to ne možete - ako ne možete - zapitaj se u čemu je problem.
Na stranu večere, miševi i što se već sve ovdje spominje, ali kondomi i viagra kao pokloni između svekrve i snahe!? Zaista?

Imam zaista dobar odnos sa svekrvom, rekla bih čak i više nego dobar. Rado odem na kavu s njom, i kad mi je partner tu, i kad nije. Idemo zajedno u shopping, šetnje, pričamo o dosta privatnim i intimnim stvarima, ali razgovor o mojem ili njezinom seksualnom životu ili još gore, seksualni pokloni, to mi je stvarno previše.
Mislim da nije normalno da mi svekrva zna koju kontracepciju koristim, niti da ja znam (i/ili se šalim o tome) diže li se mojem svekru.

Ovaj dio "zapitaj se u čemu je problem", ja zapravo ne vidim problem u osobi koja komunikaciju sa svekrvom ne dovodi na tu razinu, prije ću ga vidjeti u osobi kojoj je to u potpunosti normalno.
canardRose is offline  
Old 01.03.2017., 01:09   #4120
Snaha i svekrva se mogu družiti, ići na kave, kupovinu, šetnje, pričati o svemu i svačemu, ali postoji određena granica u intimnim stvarima koju svakako ne treba prelaziti, a to je priča o seksualnom životu.
I sa vlastitom porodicom ne možemo pričati o svemu, tu mislim na djecu.
Sve ima svoje granice i prelazak preko njih može zakomplicirati odnose.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.