Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2006., 16:02   #41
Quote:
lolita11 kaže:
... sva ponuda u hrvatskoj je shit i kitsch pocevsi od pozivnica,haljina, cvijetnih aranzmana i iznimno lose fotografije...
Cudno jer najvise dio od pozivnica i haljina dosao izvani... i najvise dio haljina iz Italija ...

I kad u HR je shit i kitsch, zasto vjencanja ce biti tu

-----------

Strange cause the biggerst part comes from abroad... and the biggest part of the dresses comes from Italy.

If HR is so bad, then why marry here?
__________________
people photographer - no people, no fun!
OlafSiebert is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 11:14   #42
Mislim da ti je baš Lolita imala vjenčanje u Italiji, pa bi se moglo reći da je ima "štofa" za usporedbu, dalo bi se zaključiti da u HR onda dolazi sam škart i modeli iz 1930-tih.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 20:38   #43
htjela sam samo reci da je jako oskudna i ogranicena ponuda i ovdje i u europi (italija ukljucena). u americi je najbolja i najraznovrsnija ponuda.ovdje recimo nema modernih pozivnica i modernih haljina; moje sve frendice su morale to same dizajnirati pozivnice i dat sivati haljine kod nasih designera pa sam tako i ja....izgleda da je vecina ljudi sklona sladunjavoj romantici (bez uvrede ikome), pa to tu kod nas i prolazi...da se mene pita, trebalo bi biti puno vece raznolikosti da se zadovolje svi ukusi...mozda da ja pokrenem business? usporedbe radi samo pogledajte nas casopis vjencanja i neki americki casopis tipa brides pa cete vidjet o cemu pricam...i ne velicam uopce ameriku, samo mislim da imaju puno originalnijih ideja....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 10:54   #44
Quote:
lolita11 kaže:
htjela sam samo reci da je jako oskudna i ogranicena ponuda i ovdje i u europi (italija ukljucena). u americi je najbolja i najraznovrsnija ponuda.ovdje recimo nema modernih pozivnica i modernih haljina; moje sve frendice su morale to same dizajnirati pozivnice i dat sivati haljine kod nasih designera pa sam tako i ja....izgleda da je vecina ljudi sklona sladunjavoj romantici (bez uvrede ikome), pa to tu kod nas i prolazi...da se mene pita, trebalo bi biti puno vece raznolikosti da se zadovolje svi ukusi...mozda da ja pokrenem business? usporedbe radi samo pogledajte nas casopis vjencanja i neki americki casopis tipa brides pa cete vidjet o cemu pricam...i ne velicam uopce ameriku, samo mislim da imaju puno originalnijih ideja....
evo ti dobre ideje za posao ako se budes htjela time baviti
treba biti hrabar u ovoj sladunjavoj atmosferi tako nesto i napraviti,pruziti ljudima nesto drugacije,a najbolje ces ih privuc na ovakvim forumima
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 11:14   #45
Quote:
lolita11 kaže:
htjela sam samo reci da je jako oskudna i ogranicena ponuda i ovdje i u europi (italija ukljucena). u americi je najbolja i najraznovrsnija ponuda.ovdje recimo nema modernih pozivnica i modernih haljina; moje sve frendice su morale to same dizajnirati pozivnice i dat sivati haljine kod nasih designera pa sam tako i ja....izgleda da je vecina ljudi sklona sladunjavoj romantici (bez uvrede ikome), pa to tu kod nas i prolazi...da se mene pita, trebalo bi biti puno vece raznolikosti da se zadovolje svi ukusi...mozda da ja pokrenem business? usporedbe radi samo pogledajte nas casopis vjencanja i neki americki casopis tipa brides pa cete vidjet o cemu pricam...i ne velicam uopce ameriku, samo mislim da imaju puno originalnijih ideja....
Draga Lolita, ne mozes 'compare' HR sa SAD ili UK. Ovjde vjencanja je oko 50.000 kuna (average). Tamo places minimalno 20.000$ i planiras dva godina.

Mi (HR) smo jos malo 'behind' ali polako dodi cijeli vjencanja business tu. Nasa najskuplije (i najbolje) fotograf kosta oko 3000$. U Sad najskuplije kosta 120.000$ (tocno, sto dvadeset tisucu)...

Ako ja sad gledam HR u 2006 ili u 1997 ... bolje je sad i cure ima dosta izbor!

[nadam se da razumijes, kad ne, cu pisati engleski...]

[i da, tu sam sretan ]
__________________
people photographer - no people, no fun!
OlafSiebert is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 21:43   #46
Moje vjencanje je bilo prosjecno skupo i planirala sam ga vise od godinu dana i prema americkim kriterijima (jer su ga ocjenjivale amerikanke) je vrlo uspjesno proslo.dakle i kod nas se moze napraviti nesto slicno.i nije istina da su sva uspjesna americka vjencanja toliko skupa..odi na theknot.com pa ces vidjeti mnoga fantasticna vjencanja za ispod 10 000$, a to je u hrvatskoj recimo nemoguce. Jedna vrsna fotografkinja kao jessica claire ce ti naplatiti slikanje 6000$, a imas i jako kvalitetnih fotografa za manje od toga....Ja recimo pomazem jednoj amerikanki koja se udaje u opatiji oko organizacije i ona je sokirana cijenama cvijeca ovdje u hrvatskoj, a o hrani i muzici da ne govorimo...Tako da je sve relativno.....a zasto mislis da hrvati imaju losji ukus od amerikanaca i zasto bi bilo nemoguce ponuditi im nesto bolje i originalnije za istu cijenu? Ja sam recimo sebi dizajnirala pozivnice koje su bile moderne i originalne, a tiskanje me u tiskari kostalo manje nego da sam kupila neku pozivnicu u ducanu....nije sve u cijeni nego i u ukusu)i naravno da je amerika tu industriju vjencanja razvila do savrsenstva, ali i kod nas se moze organizirati nesto slicno....
PS ko kaze da ja nisam sretna u hrvatskoj? Samo kazem da bi i hrvatima trebalo pruziti siri izbor)
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 08:15   #47
Quote:
lolita11 kaže:
...a zasto mislis da hrvati imaju losji ukus od amerikanaca i zasto bi bilo nemoguce ponuditi im nesto bolje i originalnije za istu cijenu?
Nisam to rekao... samo sam rekao da weddingbusiness je 'behind' ali vjerujes mene, video sam puno vjencanja, tu u HR ili vani ali ja mislim da tu je bolje! Tu imamo jos pravi tulumi.

Mozda da business vani je bolje ali osjecaj i duh (? spirit) je tu najbolje!
__________________
people photographer - no people, no fun!

Zadnje uređivanje OlafSiebert : 06.07.2006. at 09:06.
OlafSiebert is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 08:53   #48
Quote:
OlafSiebert kaže:

Mozda da business vani je bolje ali osjecaj i duh (? spirit) je tu najbole!

tu imas potpuno pravo!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 05:34   #49
Samo da javim da smo tiskali pozivnice - tiskara Vedaso - Ulica Jasmina 34 mislim, i dosta je povoljno bilo. 150 pozivnica za 180 kn. Tako da sam ovaj tjedan počela dijelit pozivnice.
Eh da, bitno je napomenuti da uvijek kupite 4-6 pozivnice više od planiranog jer je nama ovaj krivo tiskao čak 9 pozivnica
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 09:02   #50
gdje ste nabavljali koverte? u kojim knjizarama je najbolji izbor; jel isto u onima u kojima su i papiri za pozivnice? idem do Zg uskoro, pa cu potraziti..
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 14:30   #51
Quote:
stela25 kaže:
stela, jesi tu?

De mi molim te reci, jel imaju u Hlad-u jos vise izbora nego na web-stranici?
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 11:18   #52
drage moje,
želite li same napraviti pozivnice za vjenčanja (nabava papira, cvjetića, kutije za rolane pozivnice, ...) pogledajte stranicu www.dtp.hr/shop ili www.pozivnice-vjencanje.com Tu ima sveg i svašta samo što nema tiska.
Nadam se da sam barem nekom pomogla.
Marija Paun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:54   #53
cure moje, ja sam sama napravila pozivnice i ispale su preslatke....full su jednostavne, ali elegantne i posebne....
kupila sam malo deblji papir, liku i ispekla srčeka od Fimo mase, napravila rupicu i provukla kroz srčeko liku....
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:56   #54
a ovo je pozivnica
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pozivnica mala.jpg‎
Views:	710
Size:	8.6 KB
ID:	1513  
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 12:00   #55
Krasne su!!!
Sigurna sam da ce se svima svidjeti, a posebna je cinjenica da si svaku ti izradila...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 12:09   #56
hvala joules...drago mi je da ti se sviđaju! I baš to...posebna je zato kaj sam je ja frkala))
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 14:46   #57
disco, stvarno su ti super pozivnice ispale.. posebne su
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:22   #58
Pozivnice su super preslatke....

i stvarno si si dala truda .....
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 17:43   #59
Thumbs up

Preslatko!!
Obožavam kad si ljudi daju truda pa slože nešto originalno a ne po šabloni. Ali nema svako niti talent pa se većina odlući za neke gotove.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 18:00   #60
ne treba za to ni puno talenta, dovoljno je dobra volja i ideja (vlastita ili posudena, opet nebitno). pozivnice su ti
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.