Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2016., 12:55   #4421
Kakva je procedura ako se ne napravi obračun za dopunski rad na vrijeme i uđe se u kasniji mjesec? Ima netko takvu situaciju? Ide 0041 pa 0051 ili? Ako ide, šta idu one procedure blokada ili?
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 15:45   #4422
Quote:
BILANCEDIN kaže: Pogledaj post
Spomenula je preraspodjelu u pitanju
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Iz pitanja nisam shvatila da postoji ugovoreno preraspodijeljeno radno vrijeme (ugovorom, pravilnikom) ili da postoji odluka poslodavca u tom smislu ili plan preraspodjele.

Ne možeš sam tak preraspodijeliti radno vrijeme, mora biti odluka, odredba u pravilniku, ili plan preraspodjele .
Ako toga nema smatra se da je radno vrijeme 40 sati tjedno.
@Darsey, malo ću samo dodati da kolegica pogleda članak 66. i članak 67. Zakona o radu. Preraspodjela je vremenom postala "zastarjela", iako postoji, a više se služimo puno jednostavnijom mjerom nejednako raspoređenog radnog vremena.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 16:29   #4423
Ima li na temi netko tko radi na obračunu plaća u nekoj od osnovnih škola ?
Ako ima može li mi se javiti porukom. Hvala.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 20:28   #4424
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Možeš imati evidenciju radnog vremena na terenu ,u skladu s ugovorom.
To porezna priznaje.
Znači ugovor koji definira posao i sve što uz to ide, i uz to posebna evidencija (to sam kreiraš po danima) koju ti na kraju obračunskog perioda (koji ste ugovorili), ovjeri naručitelj.
Bitno ti je da je dokumentacija vjerodostojna.
Na koji način i kako ćeš ti dokazati da si radio toliko i toliko sati to je sad stvar ugovora , konkretnog posla.
budi pri tom realan , nemoj pretjerivati i pisati ono što ne možeš na bilo koji način dokazati. Osobito ak je veća lova u igri.

Ma nije veća lova, barem 1500 kn moram izvuči više

Sad je samo pitanje, pošto je gradilište veće od 30 km - jel to pola dnevnice (pošto bez puta radim 10h) ili ide pod terensku? Koliko znam iz bivše firme, terenska je samo kad nočiš na terenu.
Pola dnevnice je ako si manje od 12h radnih sati na gradilištu daljem od 30 km.

Jer po tome, ako si dnevnicu od 80kn opravdam radnim vremenom - neću se zezati putnim nalogom, to mi je sasvim dovoljno za izvuiči te novce.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 11:57   #4425
izludit će me ovo - radnik je bio na godišnjem od 01.08. do 16.08. ukupno 12 radnih dana, blagdani 05.08. i 15.08. nisu uračunati.
Kako da ja ove praznike prikažem na plaći, tj. da li samo prikažem naknadu za godišnji za 12 dana ili moram prikazat naknadu za godišnji 12 dana + naknadu za 2 dana praznika...

po nekoj mojoj logici.. ako je radnik na godišnjem nije mu predviđeno da radi za praznike pa ni nema naknade za praznike i prikazujem samo godišnji
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 12:42   #4426
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
izludit će me ovo - radnik je bio na godišnjem od 01.08. do 16.08. ukupno 12 radnih dana, blagdani 05.08. i 15.08. nisu uračunati.
Kako da ja ove praznike prikažem na plaći, tj. da li samo prikažem naknadu za godišnji za 12 dana ili moram prikazat naknadu za godišnji 12 dana + naknadu za 2 dana praznika...

po nekoj mojoj logici.. ako je radnik na godišnjem nije mu predviđeno da radi za praznike pa ni nema naknade za praznike i prikazujem samo godišnji
Moraš obračunati naknadu za 2 dana praznika (koeficijent 1,0 kao za redovan rad) jer iako to ne ulazi u godišnji radniku mora biti plaćeno. Uostalom ta dva dana nisu ni ušla u godišnji,pa ne možeš postavljati stvar "bio je na godišnjem,nije predviđeno da radi". Nije predviđeno ni da radi ta dva dana da i nije bio na g.o. Kako bi onda obračunala da radnik nije na godišnjem i da je ta dva dana doma jer su praznici? Isto kao što sam napisala. Opet bi mu obračunala dva dana naknadu za praznike.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 17:01   #4427
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Moraš obračunati naknadu za 2 dana praznika (koeficijent 1,0 kao za redovan rad) jer iako to ne ulazi u godišnji radniku mora biti plaćeno. Uostalom ta dva dana nisu ni ušla u godišnji,pa ne možeš postavljati stvar "bio je na godišnjem,nije predviđeno da radi". Nije predviđeno ni da radi ta dva dana da i nije bio na g.o. Kako bi onda obračunala da radnik nije na godišnjem i da je ta dva dana doma jer su praznici? Isto kao što sam napisala. Opet bi mu obračunala dva dana naknadu za praznike.
Hvalaa sad mi je jasnije
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 17:11   #4428
malo vedrije teme - najava ministra Marića da bi se od 1.1.17. povećao osobni odbitak sa 2600 na 3750 kn, a odbitak na dijete ostaje isti.

Da li sam ja to ispravno shvatila Marića ??

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...le-upitne.html
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:35   #4429
Kolika se moze ocekivat neto placa ako je bruto 5100 kn?
As Spadii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:49   #4430
Quote:
As Spadii kaže: Pogledaj post
Kolika se moze ocekivat neto placa ako je bruto 5100 kn?
Olaksica samo vi ili ima i djece? Koja opcina?
Samo sa vasom olaksicom i nek je opcina bez prireza oko 3900
LadyVarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:51   #4431
Quote:
As Spadii kaže: Pogledaj post
Kolika se moze ocekivat neto placa ako je bruto 5100 kn?
ako si iz Zgba, bez invalidnosti, bez uzdržavani članova 4.033,27kn
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 07:56   #4432
Hvala na odgovorima, samac bez olaksice, grad Split. Evo konkretno iznos je malo drugaciji:

Quote:
Osnovica za izračun plaće utvrđena je Zakonom o plaćama u javnim službama („Narodne
novine“, br. 27/01 i 39/09), Zakonom o osnovici plaće u javnim službama („Narodne novine“
39/09 i 40/09) i Odlukom Vlade Republike Hrvatske o visini osnovice za obračun plaće u
javnim službama („Narodne novine“, br. 40/09) i iznosi 5.108,84 kn bruto.
Link: http://www.hhi.hr/uploads/materials/...ova_201605.pdf
As Spadii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 08:44   #4433
Quote:
As Spadii kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, samac bez olaksice, grad Split. Evo konkretno iznos je malo drugaciji:



Link: http://www.hhi.hr/uploads/materials/...ova_201605.pdf
3.890,78
LadyVarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 14:55   #4434
Quote:
LadyVarda kaže: Pogledaj post
3.890,78
Kratko i jasno, thanks
As Spadii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 12:42   #4435
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Ma nije veća lova, barem 1500 kn moram izvuči više

Sad je samo pitanje, pošto je gradilište veće od 30 km - jel to pola dnevnice (pošto bez puta radim 10h) ili ide pod terensku? Koliko znam iz bivše firme, terenska je samo kad nočiš na terenu.
Pola dnevnice je ako si manje od 12h radnih sati na gradilištu daljem od 30 km.

Jer po tome, ako si dnevnicu od 80kn opravdam radnim vremenom - neću se zezati putnim nalogom, to mi je sasvim dovoljno za izvuiči te novce.
zašto "bez puta"? putni nalog počinje s vremenom polaska i završava s vremenom dolaska kući/u firmu. tom logikom čovjek koji službeno putuje iz Vukovara u Dubrovnik, a u Dubrovniku provede npr.7 h, nema pravo na dnevnicu.

ipak se zezaj s putnim nalogom, jer bez njega si ne možeš priznati ni to pola dnevnice. osim toga, 60 km dnevno je 120 kuna troškova puta ako ideš privatnim autom

Zadnje uređivanje misty marie : 20.09.2016. at 13:21.
misty marie is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:21   #4436
osoba na stručnom bez zasnivanja radnog odnosa - što joj sve neoporezivo mogu isplatiti do propisanog iznosa, može dnevnice, troškove službenog puta, ? ide li to u joppd?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:25   #4437
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
osoba na stručnom bez zasnivanja radnog odnosa - što joj sve neoporezivo mogu isplatiti do propisanog iznosa, može dnevnice, troškove službenog puta, ? ide li to u joppd?
Stvarno nastale materijalne troskove tipa tr.sluzbenog puta ili prijevoz. Ide u JOPPD sa siframa kao i za radnike. Ako joj bilo sto van toga isplacujete smatrat ce se drugim dohotkom. Tu pazite jer ako isplatite toj osobi drugi doh. onda bi joj HZZ trebao obustaviti isplatu novcane naknade
LadyVarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:30   #4438
Quote:
LadyVarda kaže: Pogledaj post
Stvarno nastale materijalne troskove tipa tr.sluzbenog puta ili prijevoz. Ide u JOPPD sa siframa kao i za radnike. Ako joj bilo sto van toga isplacujete smatrat ce se drugim dohotkom. Tu pazite jer ako isplatite toj osobi drugi doh. onda bi joj HZZ trebao obustaviti isplatu novcane naknade
RRIF br 2/16 našla sam ovo:

od 24,12,2015 naknade prijevoz troškova na služb,putovanju, naknade troškova noćenja na službenom putovanju i cestarina neće se više prikazivati u joppd?

što sa naknadom za topli obrok, mogu li to isplatti osobi na stručnom?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:37   #4439
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
RRIF br 2/16 našla sam ovo:

od 24,12,2015 naknade prijevoz troškova na služb,putovanju, naknade troškova noćenja na službenom putovanju i cestarina neće se više prikazivati u joppd?

što sa naknadom za topli obrok, mogu li to isplatti osobi na stručnom?
U JOPPD prikazujete samo dnevnicu, koristenje osobnog automobila u sluzbene svrhe te prijevoz.

Sto Vam nije topli obrok placa u naravi?
LadyVarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:46   #4440
Quote:
LadyVarda kaže: Pogledaj post
U JOPPD prikazujete samo dnevnicu, koristenje osobnog automobila u sluzbene svrhe te prijevoz.

Sto Vam nije topli obrok placa u naravi?
Je plaća u naravi, već dugo vremena. Mislim da je najbolje ne miješati to sa osobom na stručnom osposobljavanju......
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.