Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2006., 16:14   #1
Restoran u Zagrebu za mali svadbeni ručak/večeru

Pozdrav svima!

Imam pitanje. Ne poznajem restorane u Zagrebu uopće, a tražim nešto konkretno. U 9. mjesecu ću se vjenčati, ali nećemo raditi svadbu, no, ipak bismo s najužom obitelji otišli na ručak/večeru u restoran. Moje je pitanje sljedeće:
znate li neki dobar restoran koji ima nekakav odvojeni dio (za cca. 15 ljudi)?
Budući da ću vjerojatno biti u vjenčanici, ne bih htjela sjediti onako negdje nasred restorana s ostalim gostima, osjećala bih se funny .

Hvala unaprijed

P.S. Znam da će zvučati prepotentno, ali zbilja me zanimaju restorani, a ne komentari kako je "nečuveno" što ću biti u vjenčanici, a ne radimo svadbu. To sam već dobila na Gastronomiji. Hvala!
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 21:21   #2
Onako na prvu pada mi na pamet "Ferenčina", "Rossini" (Vlaška), Kod Drageca (ispod Muzeja za umjetnost). To su restorani koji bi mogli odgovarati.
Ili možda Dva goluba kod Kvatrića (klopa super, ambijent ??)
Ako je svadba u subotu, onda se krug suzuje jer postoje neki restorani s više mjesta, a imaju odvojene separee koji bi odgovarali.
Tako da će biti problem s terminom. Razmislite o nedjeljnom ručku, ili petak na večer - sve je više takvih svadbi.
Recimo restoran Cavallino (Zavrtnica) je takav. Ima odvojeni dio za 20-tak ljudi, ali sumnjam da će zatvoriti za ostale goste zbog vas 15.

A zašto ne bi bila u vjenčanici? I vjenčanje od 15 ljudi je vjenčanje - mala svadbena večera.
Pa to je tvoj dan i ne daj se smesti.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 01:06   #3
Hvala
Što se tiče zatvaranja, nisam mislila da zatvore, nego baš to, ako ima mali odvojeni dio, pa da se mi tamo smjestimo. Ono da imamo malo "intimniju" atmosferu od ostalih gostiju koji su došli na običan ručak/večeru.
Jedino ako njima smeta da smo mi kao neka svadba odvojeni, a da ostali dio radi kao restoran za "obične" goste. Malo sam se nespretno izrazila Dakle, ako ne možeš rezervirati za mali dio, nego samo za cijeli restoran. To mi onda otpada.
Sve u svemu, hvala na info. Sad znam gdje se mogu raspitati.
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 01:21   #4
Ako postoji odvojeni dio, a slobodan je, ugostitelj će dozvoliti svadbicu. Obično je tako. Ali ako je u onom većem dijelu velika svadba - vi ćete se osjećati ružno.

Pada mi na pamet restoran Plitvička kuća ( na autoputuLučko jug - u sklopu restorana Plitvice) Tamo imaju četiri mala separeića i rado će ih napuniti.
A i ovisi koji dio Zagreba ti više odgovara. Znam na istočnom dijelu još par. Na zapadnom nije loša ideja otiči do Samobora. I tamo ima intimnijih mjesta.

Pozdrav
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 08:47   #5
Nisi nista rekla o stilu restica, koji ti je uvjet, cijena, izgled, klopa...

Inace za to ti imaju mogucnost i u hotelu AS na Zelengaju, a restic ti je u stilu Palacea. Mi cemo tamo raditi svadbu i imaju ti kao neke separeice (za 12 i 7 ljudi) i imaju posebnu manju dvoranu za do 30 ljudi. Odi vidjeti, ili ih nazovi. Definitivno su za preporuciti.
http://www.hotel-as.hr/index.php

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 10:02   #6
Quote:
misiz S kaže:
Nisi nista rekla o stilu restica, koji ti je uvjet, cijena, izgled, klopa...

Inace za to ti imaju mogucnost i u hotelu AS na Zelengaju, a restic ti je u stilu Palacea. Mi cemo tamo raditi svadbu i imaju ti kao neke separeice (za 12 i 7 ljudi) i imaju posebnu manju dvoranu za do 30 ljudi. Odi vidjeti, ili ih nazovi. Definitivno su za preporuciti.
http://www.hotel-as.hr/index.php

Joj,divno je... da sam barem to prije znala. Kolko je cijena stolca (ako smijem pitati)? Za Cavallino sam čula da je klopa super,a i vidjela sam slike kako je uređen za vjenčanja i stvarno super izgleda.Mislim da su takve manje svadbe( cca 30 ljudi) moguće i u Lidu (gdje ćemo i mi imati svadbu) www.lido.hr
Paula K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 11:37   #7
55 eura po stolcu-ali tu ti je ukljuceno sve - bas sve, pice u neogranicenim kolicinama (zdjelarevic grasevina)...
Mozda je malo vise ali ti ukrasi ne trebaju, oni ti daju svijece, profesionalnost na nivou
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.

Zadnje uređivanje misiz S : 26.04.2006. at 12:14.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 11:49   #8
Imas npr. Kod debelog u Gracanima...ili u restoranu Scala na Mladosti..onak je bas intimna atmosfera, a bili bi odvojeni..ili lido na jarunu..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:33   #9
Lido na Jarunu generalno neće odgovarati onima koji žele biti odvojeni od ostatka gostiju.
Tamo nema separea. Jedna mogućnost je u staklenom dijelu restorana s ostalim gostima, što nije loša opcija, ali to Florijana želi izbjeći, koliko sam shvatio.
I mislim da su kod njih termini za deveti mjesec već full. Barem što se tiće subota.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:34   #10
Quote:
misiz S kaže:
Nisi nista rekla o stilu restica, koji ti je uvjet, cijena, izgled, klopa...
Pa uvjet je da pristojno izgleda i čisto (ne plastične stolice i tako to) i da je dobra hrana, a naravno i usluga. Hrana nije osobito bitna kakva je (mislim kojoj kuhinji pripada), mada ne bih sad baš nešto egzotično.
Cijenu nisam rekla kad baš ne znam kako se kreću cijene, pa ne znam ni što da očekujem

Informacije su šture jer zbilja ne idem po restoranima, pa mi ni ne pada na pamet na što treba obratiti pozornost. A nisam se dosad ni udavala pa ni tu nisam iskusna Taj malo odvojeni dio je ono što bi me baš obradovalo.

Ta cijena od 55€ je već u gornjem rangu cijena, ako dobro znam, ili griješim?

Ako imate dobrih savjeta u vezi s restoranima i mimo ovog mog pitanja, slobodno ih podijelite sa mnom ako imate volje

Misiz, ovaj As lijepo izgleda, morat ću otići tamo. Ako već nisu puni.
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:44   #11
Quote:
Floriana kaže:
Ta cijena od 55€ je već u gornjem rangu cijena, ako dobro znam, ili griješim?
Definitivno je!! Ali kako se nama svidio i onda sam saznala da Kaptolska Klet kosta isto toliko -tu je pala odluka. I da mi nismo htjeli duga putovanja od crkve do restica. Bitno je bilo i da ima parking

Mogu ti reci da je vrhunski restic i da je papica super, jos mi je dosta ljudi reklo da je bilo super tamo.
Pa ti razmisli
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:48   #12
Quote:
lbucar kaže:
Jedna mogućnost je u staklenom dijelu restorana s ostalim gostima, što nije loša opcija, ali to Florijana želi izbjeći, koliko sam shvatio.
Dobro si shvatio Želim to izbjeći jer ću biti u vjenčanici pa mislim da bih upadala u oči, a to baš i ne želim.


Jedna od ideja mi je bila i doma u dvorištu s cateringom. No, što ću ako bude kiša. Dvorište nam je lijepo i to bi dobro izgledalo (bar mislim), ali ako bude kiše, onda bismo morali biti unutra i to mi se već ne sviđa.

Imam posla s ovim kao i da pravim svadbu za 100 ljudi
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:51   #13
Quote:
misiz S kaže:
Definitivno je!! Ali kako se nama svidio i onda sam saznala da Kaptolska Klet kosta isto toliko -tu je pala odluka. I da mi nismo htjeli duga putovanja od crkve do restica. Bitno je bilo i da ima parking

Mogu ti reci da je vrhunski restic i da je papica super, jos mi je dosta ljudi reklo da je bilo super tamo.
Pa ti razmisli
Nama bi bio doduše dug put od crkve do tamo. Ja sam u Novom Zagrebu. No, ne smeta mi to previše. Nekako imam dojam da s ove strane Save i tako nema nekih dobrih restorana.

Za cijenu pitam da znam kad budem eventualno gledala i druge.
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:55   #14
Ma ja mislim na to kako smo mi putovali jednom od Borongaja do iza Samobora...
I ne ide mi se u Sesvete, a oni svi po Mlinovima i Gracanima imaju limite od 150 i vise ljudi pa...
A nama je super, vjencanje na Kaptolu kod Franjevaca i u restic na Zelengaj. Pa se ne treba niti moze stvarati kolona - JUPIII
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 14:20   #15
Zbilja fino izgleda taj restoran. Samo se bojim da nije možda već kasno.
Koliko ste vi unaprijed rezervirali ili kako se već kaže?
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 14:26   #16
Gle, mi smo otisli tamo u studenom i dogovorili se s tim da je covjek miran rekao u stilu, joj kad je to, sve je slobodno.
A mislim nazovi, nista te ne kosta.
Direktor restorana se preziva Paksec, a mislim da je tamo iz 19 h pa probaj
Nama su nakon sto smo tamo rezervirali rekli neki koji su tamo bili da je super, i da te tretiraju kraljevski...
Oni su ti originalno riblji restoran.
Mi smo ti tamo dosli na razgovor i onda su nas sjeli, ponudili s picem...i ja nisam nista htjela, ali nisu dopustili da nista ne uzmem...
A kad smo isli kod Maje Trajbar smo jos i nju castili, a da ne govorim koliko kostaju, grrrrr
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 14:52   #17
Quote:
misiz S kaže:
Gle, mi smo otisli tamo u studenom i dogovorili se s tim da je covjek miran rekao u stilu, joj kad je to, sve je slobodno.
A mislim nazovi, nista te ne kosta.
Sorry što gnjavim, ali nisam "uhvatila" kad je tvoje vjenčanje.

Ma nazvala bih ja, al još nismo bili u crkvi, pa ne znam koji će točno biti datum Ja bih 16. ili 23. Valjda ćemo otići ovaj tjedan pa da si rezerviramo datum.
Malo sam si možda previše opuštena jer ne radimo redovnu svadbu, pa mislim da imam vremena, a ne razmišljam da ima gomila parova koji rade svadbu i da na kraju neću naći ni restoran ni ništa.
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 23:02   #18
Quote:
Floriana kaže:
znate li neki dobar restoran koji ima nekakav odvojeni dio (za cca. 15 ljudi)?
meni je super, ako ne i najbolji restoran "Pod gričkim topom", na gornjem gradu, dosta su skupi ali ti je restač ful mali, pa bi možda i sve za vas zatvorili, odi se raspitati...
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 01:51   #19
Florijana, moraš znati da ti je isto organizirala svatove za 100 ili samo 10 ljudi. Procedura ti je potpuno ista i na žalost vrlo zamorna. Treba mnogo vremena, obilazaka, preporuka, financijskih kalkulacija... Jedino ako ne ideš onak na prvu, a to obično ne ispadne dobro.
Prvo ti vidi termin u crkvi 16 ili 23. Jer što ako 16. imaju termin samo u 16 sati. To baš i nije nekakvo vrijeme. Kad se odredi termin u crkvi onda tražite restoran. Ima ih stvarno hrpa, iako se tebi ne čini tako jer ne "poznaš tematiku" :-)
Recimo "Pod starim krovovima" u Fijanovoj. Izvrsna klopa. Kad veliš Novi Zagreb, pa ima tamo restača ko u priči. Stara ugostiteljska škola ima tri sale i jednu baš malu za 20- 30 ljudi. Pa onda u Buzinu, Turk, Aristos.

Prvo vi odredite termin, a do tada će broj od 15 narasti na 25 ljudi, pa će i vjenčanica dobiti na večem značaju. Šalim se malo, ali ovo s brojem ljudi bi moglo biti istina.
Ajd sretno.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 07:50   #20
Quote:
lbucar kaže:
Florijana, moraš znati da ti je isto organizirala svatove za 100 ili samo 10 ljudi. Procedura ti je potpuno ista i na žalost vrlo zamorna. Treba mnogo vremena, obilazaka, preporuka, financijskih kalkulacija... Jedino ako ne ideš onak na prvu, a to obično ne ispadne dobro.
Prvo ti vidi termin u crkvi 16 ili 23. Jer što ako 16. imaju termin samo u 16 sati. To baš i nije nekakvo vrijeme. Kad se odredi termin u crkvi onda tražite restoran. Ima ih stvarno hrpa, iako se tebi ne čini tako jer ne "poznaš tematiku" :-)
Recimo "Pod starim krovovima" u Fijanovoj. Izvrsna klopa. Kad veliš Novi Zagreb, pa ima tamo restača ko u priči. Stara ugostiteljska škola ima tri sale i jednu baš malu za 20- 30 ljudi. Pa onda u Buzinu, Turk, Aristos.

Prvo vi odredite termin, a do tada će broj od 15 narasti na 25 ljudi, pa će i vjenčanica dobiti na večem značaju. Šalim se malo, ali ovo s brojem ljudi bi moglo biti istina.
Ajd sretno.
Ovo je istina. Ja sam napravila što i ti. Nakon vjenčanja otišlo je nas 15-tak
(samo obitelj i kumovi) na ručak koji se produžio u večericu.
Potpuno ti je isto da li organiziraš svadbu za 15 ili 150 ljudi. To sam i ja tek onda shvatila.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.