Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 15:39   #61
cure, nemojte mjesecima visiti na forumu. pa riskirajte i odlučite se na agenciju, ne znači ako je frendica imala loše iskustvo da ćete i vi... a taj "neznanac" radi svoj posao profesionalno i zna što radi... isto kao i fotograf, muzičar, cvjećar, slastičar... itd....
one koje nisu probale, ništa ne košta otići na razgovor u neku od agencija, razgovor je besplatan... pa vidjeti što se nudi tamo i je li im to isplativo... na jednom mjestu ćete saznati što vam nudi fotograf, kakvu i po kojoj cijeni vjenčanicu izabrati, muško odijelo... isplati li se šivati ili kupovati, itd.
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:58   #62
samo da ustvrdim da za te informacije čak nemoram niti do agencije, dostupne su nam upravo tu iz prve ruke uglavnom i ne gubimo vrijeme sjedenja u nekoj agenciji...jbg svi želimo proći jeftinije a da to agencije nude svi bi masovno išli k njima...al kako tome uglavnom nije tako čemu gubiti vrijeme kada na primjerice forumu imam isto dostupne informacije i savijete...
Voljela bih dobiti konkretan odgovor kako i na koji naćin te agencije zarađuju...možda da nam malo to razjasniš nebi bilo ovoliko negativnosti prema agencijama...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:01   #63
Evo ja cu par redaka iz iskustva, ne zelim pametovat, ali evo.
Koliko ja znam vecina klasicnih agencija ima svoj tim suradnika. 10 restorana, bendova, slasticari, salona haljina, cvjecara i sl. te na taj nacin osiguravaju Vama kao mladencima neke povoljnije uvjete. Jer da se razumjemo meni u zagrebu od nekih 50e po osobi je itako overdoze...on u pravilu restoran kosta (iz prve ruke) 16e...tako da restoran ionako zaradi kad Vam ga naplati 40e, preko agencije, a oni onda dijele neku proviziju i sl. Ako dodete u restoran i kazete da nemate nikoga tko bi Vam to uredio onda Vas oni salju kod te iste agencije i to je klan....za mene mazanje ociju....totalno. U konacnici Vi necete proci jeftinije, upitno je da li ce te biti zadovoljni njihovim radom.........tako da se ne upustajte ako nemate povjerenja u tim ljudi koji radi. Kao sto znate nase vjencanje je bilo organizirano i koordinirano od strane agencije, ali jedne totalno neformalne koja ne radi po ovom principu. Vi kazete sto zelite, a onda oni Vama prporuce nesto pa idete zajedno gledati i tako. Ujedno su nam oni radili i sve dekoracije, brinuli se za tortu i sl. tako da je sve bilo poput posebne cjeline. Istina je da je osoba koja je to radila bila nas poznanik od prije i to je uvelike pomoglo, bas kao i njihova predanost. Najvise mi se kod njih svida sto nerade s nikim trajno, nego sto god pozelite oni ce pronaci i uspostaviti kontakt. Nema popusta iako smo jako ustedili na dekoracijama i detaljima jer oni imaju dobre nabavljace koji su realni...sto se cijena tice. Isto mi je super sto postoji cjenik svake usluge i tocno znas sta zelis i koliko ce te to kostati...nema magle i dvolicnosti a to mi je u svemu najbitnije. Toliko od mene
bubamarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 20:48   #64
Evo da i ja dodam nesto 'pametno' Ja sam bila u agenciji prije nego sto sam bilo sta pocela rezervirati i planirati. Prvi susret sa covjekom iz agencije je tako zavrsio da smo isli kuci s glavoboljom. Toliko nam je informacija dao da na kraju vise nismo znali sta je sta bilo - a melje li ga melje. Nikako stati. Ja i buduci smo samo sjedili i buljili kao tele u sarena vrata. Covjek je bio toliko dosadan da smo odlucili ne ici preko agencije nego sami sve srediti. Jedina greska je bila da smo mu ostavili broj mob-a pa nas je zvao SVAKI BOZIJI DAN ako smo sta nasli u vezi sale itd. Jos u razgovoru kao kaze da mi njih, agenciju, nemoramo spominjati ako ne zelimo kad rezerviramo nesto kako bi pokazao 'dobru volju i neovisnost'. A onda zivka svaki dan po dva puta i stalno pita da li smo spomenuli da smo dosli preko agencije. Mislim stvarno su smijesni i uzasno dosadni.
Stoji da imaju svakave informacije i bez velikog trazenja se dobije dosta toga ali kad meni dodje takav dosadnjakovic moze mi prodat neznam sta necu ga iz principa. Stvarno su tlaka. Barem meni.
Eto to je moje iskustvo-za sada.
tima is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:15   #65
Quote:
dunjaranka kaže:
cure, nemojte mjesecima visiti na forumu. pa riskirajte i odlučite se na agenciju, ne znači ako je frendica imala loše iskustvo da ćete i vi... a taj "neznanac" radi svoj posao profesionalno i zna što radi... isto kao i fotograf, muzičar, cvjećar, slastičar... itd....
one koje nisu probale, ništa ne košta otići na razgovor u neku od agencija, razgovor je besplatan... pa vidjeti što se nudi tamo i je li im to isplativo... na jednom mjestu ćete saznati što vam nudi fotograf, kakvu i po kojoj cijeni vjenčanicu izabrati, muško odijelo... isplati li se šivati ili kupovati, itd.
Dunjice, vidimo mi sve ovdje da ti pokušavaš natjerati vodu na svoj mlin, a mislim da nas ovdje ipak ima više koje imamo neka loša iskustva s agencijama, a to znači da smo odvojile malo vremena, pronašle agenciju i otišle tamo na razgovor. I na kraju bile totalno razočarane.
Vidi, danas u vrijeme informatizacije, gdje ti je i najmanja sitnica dostupna na internetu, ne vidim što ti to agencija može ponuditi više, nego što si sam možeš naći na internetu a bogme i na ovom forumu gdje se razmjenjuju vrlo korisne informacije i iskustva. Pa nije agencija bogom dana i nije popila svu pamet svijeta Bar mi to svi znamo, ali većina agencija ipak na to ne gleda na takav način, nego se u većini slučajeva ponašaju bahato naročito nakon što su vidjele da su mladenci zagrizli na njihove priče!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:40   #66
Quote:
sly47 kaže:
samo da ustvrdim da za te informacije čak nemoram niti do agencije, dostupne su nam upravo tu iz prve ruke uglavnom i ne gubimo vrijeme sjedenja u nekoj agenciji...jbg svi želimo proći jeftinije a da to agencije nude svi bi masovno išli k njima...al kako tome uglavnom nije tako čemu gubiti vrijeme kada na primjerice forumu imam isto dostupne informacije i savijete...
Voljela bih dobiti konkretan odgovor kako i na koji naćin te agencije zarađuju...možda da nam malo to razjasniš nebi bilo ovoliko negativnosti prema agencijama...
sto se tice nacina rada i zaradjivanja agencija, to je doista poslovna tajna i ne znam zbog cega bih to nekome trebalo objasnjavati... radimo profesionalno, korektno, nikome ne krademo novce, vec suprotno, mladenci kod nas prodju jeftinije nego u vlastitom aranzmanu..
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:43   #67
Quote:
oko_zeleno kaže:
Dunjice, vidimo mi sve ovdje da ti pokušavaš natjerati vodu na svoj mlin, a mislim da nas ovdje ipak ima više koje imamo neka loša iskustva s agencijama, a to znači da smo odvojile malo vremena, pronašle agenciju i otišle tamo na razgovor. I na kraju bile totalno razočarane.
Vidi, danas u vrijeme informatizacije, gdje ti je i najmanja sitnica dostupna na internetu, ne vidim što ti to agencija može ponuditi više, nego što si sam možeš naći na internetu a bogme i na ovom forumu gdje se razmjenjuju vrlo korisne informacije i iskustva. Pa nije agencija bogom dana i nije popila svu pamet svijeta Bar mi to svi znamo, ali većina agencija ipak na to ne gleda na takav način, nego se u većini slučajeva ponašaju bahato naročito nakon što su vidjele da su mladenci zagrizli na njihove priče!
zao mi je sto imas losa iskustva s agencijama, to sve ovisi s kim poslujes... i da, istina ..otvara se sve vise agencija koje rade na neke "cudne" nacine.. salju ljude od fotografa do cvjecara, itd... dakle, nemaju sve na jednom mjestu i nemaju nista u svojoj ponudi osim neke "koordinacije". tu se slazem.
a i da su bahati to ti vjerujem.. al opet kazem, nisu svi takvi...
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:52   #68
joj dunjarka nisam te pitala koliko zarađuješ nego da nam objasniš na koji naćin to sa agencijama funkcionira...možda bi nam bilo lakše shvatiti da nemamo osječaj da nas potkradaju i namještaju neke svoje kombinacije...iso tak nisam pitala za tvoju agenciju nego opčenito agencije...dosada smo čuli samo riječi samohvale i hvale a niti jednu činjenicu...a i mislim da nije nikakva poslovna tajna ljudima objasnit kako nešto funkcionira opčenito. Da mene netko pita kako ti zaradiš svoju plaću nebi imala nikakvih problema i "poslovnih tajni" da mu odgovorim...jedino da muljam pa mi nebi baš bilo u interesu biti iskren...al opet pitanje je bilo općenito za agencije a ne tebe pa neznam čemu takva reakcija...i ne mislim da to ulazi i ikakvu poslovnu tajnu, barem ja to znam...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:24   #69
Efo i da se ja malo uključim u ovu raspravu o agencijama!
Naime, ja mislim da meni ni jedna agencija ne može nabavit vaze i svjećnjake za novce za koje ćemo ih ja i Magg nabaviti, isto tako ne vjerujem da mi agencija može sredit pozivnice za max.3 kn koje nisu seljačke, već su potpuno drugačije, čisto sumnjam da bi mi oni mogli rezervirat restoran koji želim kad ja želim (npr. baš me zanima da li bi mi osigurali pristojan restoran za 07.07 da im se sad javim??).
Sati provedeni na forumu su meni osobno puno zanimljiviji od sastanka i obilaženja nečeg što mi se i ne da baš sa nekim agentima i nakon tih sati ja imam puno više ideja nego što mi neki agenti mogu ponudit i u to sam apsolutno sigurna.
Nadalje, pitam se koja bi mi agencija našla traku za vjenčanicu i naručila ju po cijeni po kojoj sam ju ja dobila???
Možda, ali samo možda bi se uštedilo na cvijeću, ali kako ja osobno imam prijatelje cvjećare i tako dobivam njihov rad besplatno, onda ne znam koliko mi i u tom segmentu može agencija pomoći??
Na kraju mislim da odabir agencija ili ne ovisi samo o vremenu koje netko može utrošiti, ali ipak suradnja sa agencijom ne znači da ćete sjedit doma i dobit sve gotovo, jer i s njima se morate našetavati ako želite da stvari uspiju.
Ja radije šećem sama, s mamom, frendicama, po potrebi s dragim, ali i po forumu gdje svaka šetnja urodi plodom I da HVALA VAM CURE NA TOME!!

dvoličništo se tiče navlaka, moj restoran ih je napokon nabavio, vidjela sam ih i lijepe su iako bi ja bez mašne iza, ali nije kičasta pa može proći. A što se tiće dugih stolnjaka do poda, ja već ludim zbog toga, jer naravno ovi imaju one koji se jedva 5 cm spuštaju sa stola, ali mislim da ću itekako pregovarat da ih stavljaju okomito da budu bar malo duži i na karajevima s moraju spuštat do poda!
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 10:09   #70
Quote:
sly47 kaže:
joj dunjarka nisam te pitala koliko zarađuješ nego da nam objasniš na koji naćin to sa agencijama funkcionira...možda bi nam bilo lakše shvatiti da nemamo osječaj da nas potkradaju i namještaju neke svoje kombinacije...iso tak nisam pitala za tvoju agenciju nego opčenito agencije...dosada smo čuli samo riječi samohvale i hvale a niti jednu činjenicu...a i mislim da nije nikakva poslovna tajna ljudima objasnit kako nešto funkcionira opčenito. Da mene netko pita kako ti zaradiš svoju plaću nebi imala nikakvih problema i "poslovnih tajni" da mu odgovorim...jedino da muljam pa mi nebi baš bilo u interesu biti iskren...al opet pitanje je bilo općenito za agencije a ne tebe pa neznam čemu takva reakcija...i ne mislim da to ulazi i ikakvu poslovnu tajnu, barem ja to znam...
agencija svoje usluge (ovisi sto ima npr. dekoracije crkve, sale, catering, pozivnice, foto i video, foto zahvalnice, vjencanice.... vjencanja na otvorenom itd) naplacuje direktno mladencima... za svaku uslugu se uzme neka simbolicna akontacija.. a one agencije koje nemaju vlastitu ponudu, vjerojatno rade na proviziju sa foto i video studijima, salonima vjencanica...itd.
nikako se ne ide na to da se u dogovoru s restoranom ili vanjskim suradnikom mladencima povecava cijena, naprotiv, cijena mora biti ista, ili cak povoljnija...
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 10:10   #71
Quote:
Malabudala kaže:
Efo i da se ja malo uključim u ovu raspravu o agencijama!
Naime, ja mislim da meni ni jedna agencija ne može nabavit vaze i svjećnjake za novce za koje ćemo ih ja i Magg nabaviti, isto tako ne vjerujem da mi agencija može sredit pozivnice za max.3 kn koje nisu seljačke, već su potpuno drugačije, čisto sumnjam da bi mi oni mogli rezervirat restoran koji želim kad ja želim (npr. baš me zanima da li bi mi osigurali pristojan restoran za 07.07 da im se sad javim??).
Sati provedeni na forumu su meni osobno puno zanimljiviji od sastanka i obilaženja nečeg što mi se i ne da baš sa nekim agentima i nakon tih sati ja imam puno više ideja nego što mi neki agenti mogu ponudit i u to sam apsolutno sigurna.
Nadalje, pitam se koja bi mi agencija našla traku za vjenčanicu i naručila ju po cijeni po kojoj sam ju ja dobila???
Možda, ali samo možda bi se uštedilo na cvijeću, ali kako ja osobno imam prijatelje cvjećare i tako dobivam njihov rad besplatno, onda ne znam koliko mi i u tom segmentu može agencija pomoći??
Na kraju mislim da odabir agencija ili ne ovisi samo o vremenu koje netko može utrošiti, ali ipak suradnja sa agencijom ne znači da ćete sjedit doma i dobit sve gotovo, jer i s njima se morate našetavati ako želite da stvari uspiju.
Ja radije šećem sama, s mamom, frendicama, po potrebi s dragim, ali i po forumu gdje svaka šetnja urodi plodom I da HVALA VAM CURE NA TOME!!
Mala potpuno tocno... tako je i kod mene... popusti na sve strane ( tj. malo se sam snadjes, malo prijatelji pomognu a tu je i naravno ovaj forum ) ... isto mi je i sa dekoracijama bilo... jebate jedna firma ( nije vrijedna spomena ) me trazila po masni 4 kune (maloj) a velikoj 7 kuna a u Dobrom partneru na Zitnjaku 50 masna (velikih) na potez u boji koju pozelis kosta 68 kuna, pa neka mi netko kaze da cu ustedit.......... isto je i sa zahvalnicama: ukrasavanje se naplacuje 5.80 po komadu a 20 metara takve iste trake od koje se ukrasi cca 30 zahvalnica kosta 15 kuna i onda neka mi netko kaze da su agencije jeftine
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:14   #72
Slazem se sa Malom i ostalim curama... Ja nisam nikad kontaktirala ikakvu agenciju i kad zamislim da idem sa njima okolo onda hvala, nebi... Radje idem sa svojim curama, mamom ili dragim u potragu i cakulam ovdje sa curama sa foruma... Ovo mi ovdje puno vise znaci nego da sjedim u nekom uredu i slusam neke spike... Ovdje uz zabavu dobijes 1000 ideja i upoznala sam puno puno divnih cura. Nebi mjenjala ovaj forum za nikakvu agencija, mada imala vjencanje djabe.. Mislim da neko zivi izvan HR i da nema nikakve mogucnosti onda mi je to sa agencijom OK, iako ja osobno nebi nikada nekome prepustila cijelu organizaciju. Zato i visimo toliko na netu i dolazim cesce u HR.
Ma cure, mi smo super
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:19   #73
Quote:
Malabudala kaže:
dvoličništo se tiče navlaka, moj restoran ih je napokon nabavio, vidjela sam ih i lijepe su iako bi ja bez mašne iza, ali nije kičasta pa može proći. A što se tiće dugih stolnjaka do poda, ja već ludim zbog toga, jer naravno ovi imaju one koji se jedva 5 cm spuštaju sa stola, ali mislim da ću itekako pregovarat da ih stavljaju okomito da budu bar malo duži i na karajevima s moraju spuštat do poda!
Super Mala!!!!!!
Ja još uvijek ne znam šta ću s tim...
Ponekad poželim da me baš briga za sve, pa mi ne bi svakakve sitnice smetale... Ali nemoguće je to samnom!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:20   #74
a vidis valjda sam ja medju rijetkima s dobrim iskustvom sa agencijom. dapace...imam povjerenja u njih, pogotovo sto sam u poziciji u kojoj jesam, da ne mogu pratiti sve na ovu udaljenost. oni su mi predlozili neka mjesta kojih se ja ne bi ni sjetila iskreno, jer nisam vise toliko tamo...naravno, predlazu mi neke svoje ideje, al vise na onu foru "ovo smo radili do sada, ako vam se sto od toga svidja, mozemo i za vas napraviti isto, al ako imate svoje ideje, samo naprijed, sve se moze dogovoriti..."

a opet je i stvar u tome kako se ti prema njima postavis. ponekad ljudi imaju potrebu da budu "pristojni" prema agentima i sl. al cemu? ako te netko tlaci zasto bi sutio? mene ne zovu, dapace, poslali su mi mail za ovo il ono kad sam ih JA nesto i pitala...sama sam si nasla fotografa, i pukim slucajem je to fotograf koji i suradjuje s njima...prakticki sam ga kaparila prije nego sam to saznala...

ja, kao sto znate, puno toga radim sama...ono sto mogu barem. i oni to prihvacaju i grade ideje oko toga...sto je meni super. jer ce na kraju biti tocno kako ja hocu, bez svog tog hodanja uokolo s moje strane. meni to, iskreno, cini zivot laksim, kako se kaze. pogotovo sto sam ovako daleko.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:27   #75
Quote:
dvolični blizanac kaže:
Super Mala!!!!!!
Ja još uvijek ne znam šta ću s tim...
Ponekad poželim da me baš briga za sve, pa mi ne bi svakakve sitnice smetale... Ali nemoguće je to samnom!
Joj i ja bi najradije nekad zažmirila i da me baš briga, ali tako ću se ponašat isključivo na dan vjenčanja jer se tad jedino i samo želim zabavit!!! Mami sam već davno rekla za stolnjake i rekla mi je samo joj Ivana daj ne filozofiraj pa tko će ti to gledat - a ja tipično odgovorila PA JAAAAA!!! Sorry malo offtopic
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:41   #76
Ja ću ovaj tjedan na prvi sastanak s jednom agencijom. Mislim da neće biti loše njih angažirati (naravno ako nisu preskupi) jer bi za sve sitnice ( vaze, stolnjake, svjećnjake, navlake....) morala ići sama tražiti i to dalje jer je kod nas izbor nikakav. Uglavnom, meni bi to bio spas, al eto vidjet ću sutra, preksutra pa vam javim.
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:02   #77
Kitty, je li tvoja agencija iz Rijeke? Ako sam dobro pratila, tako mi se čini Ja još ne znam da li bih ili ne bih agenciju, masu toga ću srediti preko poznatih ljudi, pa mi se čini da mi i ne treba, iako me opet neke stvari bune i koristilo bi mi, mislim. Uff
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 08:27   #78
Quote:
Kikica26 kaže:
Ja ću ovaj tjedan na prvi sastanak s jednom agencijom. Mislim da neće biti loše njih angažirati (naravno ako nisu preskupi) jer bi za sve sitnice ( vaze, stolnjake, svjećnjake, navlake....) morala ići sama tražiti i to dalje jer je kod nas izbor nikakav. Uglavnom, meni bi to bio spas, al eto vidjet ću sutra, preksutra pa vam javim.
javi nam kako je bilo na razgovoru...
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 08:40   #79
Mislim da na našem tržištu agencije za vjenčanja nemaju baš sjajan prosperitet iako ih ja u potpunosti podržavam - mislim te agencije, ali nekako smo mi ipak narod koji je skloniji malo više "prošetati" i ušparati tako koju kunu ili jednostavno pustiti da sve ide svojim tokom, ali da ćemo rjeđe odlučiti se i prepustiti organizaciju nekome !

Ja sam bila u agenciji Radiosa i moram priznati da sam tamo došla na mnoge dodatne ideje i savjete od glazbe do cvijeća i frizera ! Naravno mislim čisto na informativni razgovor !

Isto tako sam sigurna da ima i agencija koje dobro debelo zarađuju na mladencima, a vjerujem da ima i one manje "pohlepnih"
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 11:03   #80
Quote:
__5ra__ kaže:
Kitty, je li tvoja agencija iz Rijeke? Ako sam dobro pratila, tako mi se čini Ja još ne znam da li bih ili ne bih agenciju, masu toga ću srediti preko poznatih ljudi, pa mi se čini da mi i ne treba, iako me opet neke stvari bune i koristilo bi mi, mislim. Uff
je iz Rijeke je

mislim, ok, naravno da ih ima "pohlepnih", ko i u svakom poslu...pogotovo sto se vjencanja tice, ali ima i onih koji su stvarno tamo jer vole to raditi i nalaze druge nacine zarade tako da bas ne oderu mladence. zato jer drugih nacina ima.
ovi moji me na nista ne tjeraju. cak ni ne pokusavaju. lijepo su mi objasnili "ovo je sto mi nudimo....s ovim ljudima mi suradjujemo....ovo su nase ideje" i onda su malo oni mene slusali i sad kad se opet vratim doma cu opet na razgovor (i na sajam, af kors hehe ) pa cemo malo detaljnije i taaaako.

al definitivno ne mogu reci da su sve agencije super ili bilo sto takvo.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.