Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 16:37   #21
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Potkrijepi to malo

Ja se samo sjećam svog puberteta i muž svog,a to je bilo tako davno
jel lupa vratima?
jel trosi na sms poruke sest puta vise nego obicno?
jel pazi na ten, frizuru..etc?
jel se zadrzava u kupaonici duze od tebe?
je li zabranio ulazak u kupaonicu dok se tusira?
jel markira?
jeste mu svi glupi i zaostali?
...

ne?

jos malo pricekaj

meni je malom 9, a maloj 11 godina. razlika je zastrasujuca!

pitala me da kak ce ona dovoditi komade u sobu, ako bude i dalje s bebom-burazom dijelila zivotni prostor
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 16:45   #22
ja sam u pubertetu bila katafakinstrofa
A to sam shvatila tek kad mi je jedna profesorica u drugom srednje rekla da mi želi da jednog dana rodim kćer i da bude ista ka ja
ma bjež
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 16:54   #23
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ja sam u pubertetu bila katafakinstrofa
A to sam shvatila tek kad mi je jedna profesorica u drugom srednje rekla da mi želi da jednog dana rodim kćer i da bude ista ka ja
ma bjež
i ja

omiljena postapalica mi je bila "pa ja cu poludit "

nisam smjela bas lupat vratima, ali markirali smo sve u sesnaest
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 16:59   #24
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ja sam u pubertetu bila katafakinstrofa
A to sam shvatila tek kad mi je jedna profesorica u drugom srednje rekla da mi želi da jednog dana rodim kćer i da bude ista ka ja
ma bjež


meni nije profa, al je otac ovim riječim: "neka ti dijete bude upola tako "krasno" kao ti, pa će ti sve bit jasno"
Bilo je to davno, al još uvik mi odzvanja...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:45   #25
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
jel lupa vratima?
jel trosi na sms poruke sest puta vise nego obicno?
jel pazi na ten, frizuru..etc?
jel se zadrzava u kupaonici duze od tebe?
je li zabranio ulazak u kupaonicu dok se tusira?
jel markira?
jeste mu svi glupi i zaostali?
...
4 od 7,znači samo su pripreme u pitanju,hvala.



Nastavit ću s jogom,možda mi pomogne u budućnosti
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:25   #26
da, predpubertet je zapravo faza pripreme roditelja na pubertet kod djece
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 20:59   #27
ko i moja kcer-ista dob.samo kaj je ona jos k tome jako prgava.svojeglava.nista josj ne pase vise za obuci,samo svoje bira..jedino kaj se voli kupati i tusirati,nekad se ko odrasla zatvori u sobu i ima neke svoje misli i nemres dokuciti sta ju muci a i krisom vec decece gleda....ali fakat je kao neka curica u pubertetu...a tek je navrsila 8.inace znam par curica koje su dobile mengu sa 8 i 9 god..a to je vec znak puberteta...u usa to ide jako rano..ali u hr mi je malo zacudujuce.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:12   #28
ja sam u pub. bila cisto ok.mozda malo prgavija ali fakat starci nisu imali problema samnom.vise sam sada luckasta ko pubertetlija nego onda.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:21   #29
Ma mene je danas strah svega onoga što se meni nudilo i događalo tokom mog puberteta.
Mislim na cigarete,drogu,alkohol i sex naravno.Iako je kod mene sve prošlo relativno mirno,od tada su se mnoge stvari promjenile.
Frka me kako ću se nositi s tim.A i kako će se on nositi s tim.
Kod nas u kvartu droge kolko hoćeš,a klinci vole eksperimentirati.
Znam da je možda još rano,ali pripremam i sebe i sina,jer bolje prerano nego prekasno.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:08   #30
Ja sam u pubertetu bila vrlo mirna, samo sam čitala po cijele noći i bila u svom svijetu. Mene je kasnije dohvatilo ( tamo negdje oko 37 godine). Ali zato imam kćer koja bi mogla u Guinissovu knjigu rekorda po turbulentnom pubertetu. Ta je potukla sve šta znam, šta sam vidjela i šta sam čula do tad o pubertetu. Ne bih rado ponavljala ovo iskustvo, vjerujte mi!
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:20   #31
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Znam da se granica stalno pomiće,ali on ima samo 8 godina

Jel to moguće?!
Pomiče,pomiče i da draga, više nego moguće
Moj je napunio 10 prije par dana a drma ga već oko 2 godine.
Lani mi je učiteljica rekla da bi mislila da je u pubertetu da ima više godina.
Inače je tvrdoglava osoba koja mora imati zadnju riječ.
Za sad se nosim s tim dobro ali kad počme ludilo njemu,meni klimax ,imat ćemo veselu femili
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.

Zadnje uređivanje putnica : 01.06.2007. at 01:58.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 21:05   #32
ajme, šta vas muči! čekajte samo dok ne počnu pit i pušit... ovo nije ništa... markiranja, svađe s profesorima i tak to... pustite mlade da žive, jer nisu oni tražili da budu rođeni!
__________________
To get something you never had, you have to do something you never did.
sve_naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 21:18   #33
O ne,nije ti to pubertet.To je tek predpubertet.To sam i ja mislila kad je moj imao 8-9,a sad tek "počinjem" upoznavati pubertet.Btw,ima 15 i samo mogu reći "neka mi dragi Bog dade da smognem snage to preživjeti!"

Zadnje uređivanje putnica : 01.06.2007. at 21:54. Reason: caps lock
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 10:53   #34
Quote:
sve_naopako kaže: Pogledaj post
ajme, šta vas muči! čekajte samo dok ne počnu pit i pušit... ovo nije ništa... markiranja, svađe s profesorima i tak to... pustite mlade da žive, jer nisu oni tražili da budu rođeni!
Upravo o tome se i radi.

Ne želim reagirati tek kada dijete ima problema.
Moji roditelji su djelovali preventivno i kod mene je upalilo,nadam se da će djelovati i kod moje djece.

I ne smatram da im neću dati da žive ako utvrdimo pravila,mogu biti fleksibilna,ali ako pravila nema dolazi do anarhije.
Oni će ih pokušati srušiti,ja sam tu da ustrajem.
Moraju se izludirati,ali moraju biti svjesni i posljedica koje sljede nakon njihovih postupaka.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 11:27   #35
Roditelji su kod mog brata i mene djelovali veoma otvoreno,ako ces pusit neces u tajnosti vec pred nama necu da mi se skrivas iza ledja ali da nisi drogu taka jer cu te nabit na kolac na zvoniku sv.duje,a u vezi alkohola su rekli da ako prije 20 taknen ista zestoko da cu zavrsit ka jimmy hoffa i drago mi je sta su u takvim stvarima bili ostri jer ne pusin a popijen pivu na mjesec i to samo u drustvu.Znam iz svog iskustva pazite s kim vam se pubertetlija druzi,moji su moje prijatelje uvijek zvali da dodu do mene na komp i te sheme jer su voljeli znat da nisam s debilima i tako na neki slucaj znali jesam li u krivom drustvu.Nisu bili control freaks jer san ima slobodu s kin cu se druzit ali su mi uvijek napominjali u vezi nekih losijih osoba(koje su zavrsavale kao narkomani i dileri...)uglavnom dajte djetetu slobodu ali pazite na njega(nemojte da on primjeti :O).Razgovarajte otvoreno ako ga nesto muci,prevelik pritisak ce ga samo uvuc u sebe!
johnnykundak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 00:48   #36
Prerani pubertet

Imam kćer od osam i pol godina i već kod nje primjećujem prve znakove puberteta kao što su rast dlačica, miteseri i sl. Zanima me da li je to prerano ili normalno .
rafael@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 08:25   #37
Quote:
rafael@ kaže: Pogledaj post
Imam kćer od osam i pol godina i već kod nje primjećujem prve znakove puberteta kao što su rast dlačica, miteseri i sl. Zanima me da li je to prerano ili normalno .
Granica koju liječnici spominju je devet godina, tako da je sve moguće i u današnje vrijeme nije čudno. U svakom slučaju bi bilo dobro napravit endokrinološku obradu.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 14:40   #38
meni su se ti znakovi pojavili isto tak u to doba, četvrti osnovne. nisam imala nikakvih problema.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:51   #39
Hvala vam na komentarima. Malo me je uplašilo jer je ona tek drugi osnovne i ima koji kilogram viška iako se toga rješavamo na treninzima. Ne mogu se sjetiti kad sam ja krenula u pubertet ali mi se čini da nije bilo tako rano.
rafael@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 10:56   #40
Ma od moje dobre frendice cerka ima 11 god a ko da ima 16 god!Vec dvi god ide na depilaciju nogu,jer je dlakava bas puno,ima vec dvi god pod pazuhom dlacice,cice joj vec pocele prije dvi god al nema sad ono ogromne,samo su pocele!Ima godina dana koza lica joj se sjaji i ima pristice lagane!Mislim nije to nist strasno,al jeste prerano ipak!Da,jos nije dobila mengu!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.