Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2003., 10:13   #21
Pročitajte još jednom naslov topica - Diguti ruku na roditelja..Sve govori.
Teško je ispraviti 'krive Drine ' iz djetinjstva, ali nije nemoguće.

Sretno djevojko!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 10:30   #22
Svijet bi bio puno ljepsi da imam posao. A ne znam vise ni gdje bih ga trazila. Poslala sam molbi i molbi na one oglase na moj-posao.hr. Mozda da odem na biro pitati jel imaju sta?
Kak se uopce posao trazi? Niti imam ne znam kakvo obrazovanje (u struci (srednja koju sam zavrsila) nema sanse da nadjem posao) i jos sam studentica. A niti imam bilo kakvog iskustva.

Jutros sam najozbiljnije razmisljala da pitam baku da me primi. Ali ne mogu. Ne mogu! Baka zivi u jednosobnom stanu. Na sto bi to licilo? Strah me i da bi se pokajala sto sam otisla od doma jer mi mozda ni baka ne bi dala mira i sta onda?
Strah me da bi mi i baka visila nad glavom sa pitanjem - Sta ne ucis?, a ja samo zelim sama sebi odrediti koji ispit cu spremati i na koji rok cu izaci. Ovako me samo guraju, izlazim na rokove da se ne spremim dovoljno i naravno da padnem. Ali ne, ja MORAM otici na taj rok. I onda je starom ok sto sam pala, bar sam izasla. A valjda ne razumije da bi bilo puno bolje da nisam ni otisla. Ovako ce me cekati komisija i bit ce puno gore. Ali ne, ne razumije on to...

Oko tog faksa se najvise i svadjamo. A meni su za sada prioriteti:
1. naci posao
2. naci stan
3. faks... koliko se oduzi - oduzi. Ako nadjem posao, moci cu ga sama placati i onda me bas briga. Pa makar ga nikada ni ne zavrsila.

Bakinom stanu se veselim jer necu morati placati podstanarstvo. To ce biti savrseno, tako bih i mogla prezivjeti. Ostaju mi samo rezije i hrana. Ali prvo taj stan treba biti slobodan...

Strucnu pomoc? Kakvu? Sto ce mi tamo reci? Sumnjam da ce mi pomoci. Bar ne u onom smislu kakva pomoc mi je sada potrebna.

Samo da nadjem posao.... i ode ja.
Ili da nadjem muza... udam se... i odosmo mi. A nemam jos ni decka. Prije da cu naci posao i otici sama.

Sada i ja sve zbrkano pisem. I znam da ovo nema smisla i da ce za mjesec dana sve biti kao da se nista nije ni dogodilo.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 10:34   #23
tvoj ti je tata iscijedio sav zivot

naravno da mozes naci posao. naravno da mozes zavrsiti faks. mozes sve sto si utuvis u glavu.
strucna pomoc mozda stvarno nije losa - cisto da imas normalnu, neutralnu osobu s kojom mozes razgovarati. lakse je, vjeruj. baka nije lose prijelazno rjesenje, kasnije mozes potraziti cimericu ili cimera i zivjeti sama.

i molim te, nemoj misliti da bi te udaja spasila od problema. vjeruj, u kakvom si sada stanju, vjerojatno bi te cekao jos gori pakao.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 10:35   #24
moj savjet ti je da nazoveš besplatno psihološko savjetovalište za mlade Modus(Kneza Mislava 11, Zgb) na broj 4621-554 i anonimno potražiš pomoć.
neće ti se ništa desiti ako ih nazoveš i podjeliš ovo što si s nama s nekim stručnim koji će ti reći što možeš učiniti kako bi sebi pomogla.
učini to.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 10:36   #25
Quote:
bSh kaže:


Sada i ja sve zbrkano pisem. I znam da ovo nema smisla i da ce za mjesec dana sve biti kao da se nista nije ni dogodilo.
Draga moja, bilo bi prekrasno kad bi nash um i dusha tako lako zaboravljali i preboljevali
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 10:50   #26
Necu to nikada zaboraviti. Znam. Osobito ovako neke scene koje jednostavno ostaju. Kada me izmlatio za ruckom jer sam mu jednostavno necim digla zivac (ne sjecam se vise cime)... ili kada me sa 12 godina toliko istukao da mi je potrgao sat koji mi je bio drag... a istukao me zato sto nisam sudje oprala!
Ili kada sam imala masnicu preko pola noge, a bilo je ljeto pa me pitao od kuda mi to. Ja mu kazem da me to on istukao, a on na to reagira u stilu - A u redu onda ako sam ja.
Ili neke gluposti do kojih on drzi... U smislu da ne smijem sjesti na NJEGOVU stolicu. Ako i sjednem, moram se dignuti kada mi on kaze jer se njemu bas na TOJ stolici sjedi i cita novine. Do toga i dan danas drzi.

Za strucnu pomoc je problem sto nisam u Zagrebu. A bas da zadnje od svoje ustedjevine dajem na kartu do Zagreba... ne bi proslo. Iako se slazem da bi bilo dobro da imam sa nekim strucnim porazgovarati. Bar jednom. Bar da vidim sto ce mi reci.

Otisla bi baki kada bih znala na koliko dugo moram otici. Da se radi o mjesec-dva - nema problema.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 10:58   #27
pa što ako nisi iz zagreba?
nazovi, i telefonom ćeš dobiti nečije mišljenje koje će ti pomoć.
za 2o lipa nećeš propast što ćeš zatelefonirat a ipak ćeš dobiti bar malu pomoć...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 11:23   #28
Kako si došla do ovog Foruma?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 11:43   #29
bsh
ti imas magareci sindrom
navikla si se na batine i navikla si da ti netko odreduje kaj i kako ces raditi
ne treba ti strucnjak da ti kaze koliko je to lose , ne samo sada , nego za cijeli tvoj zivot
ali razgovor sa strucnjakom bi ti mogao pomoci u smislu da zadobijes samopostovanje i hrabrost da doneses svoju odluku
ispravnu odluku , a ne ono prema cemu sada ides
a tvoj smjer , kao sada stvari stoje, je ono o cemu citas u crnoj kronici , kad napisu da je obiteljska svada kobno zavrsila
kaj ces napraviti kad te sljedeci put istuce ? zaklati ga na spavanju ?? sjebati si zivot zatvorom i nocnim morama ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 11:49   #30
A zasto ne razgovaras sa svojom mamom o tome?
Ja sam isto imala strogog, autoritativnog oca, i kao i ti divnu majku, ali njoj sam se mogla obratiti kad god i u tim trenucima mi je ona bila najveca pomoc.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 11:57   #31
Mislila sam da se treba otici u Zagreb. Mogla bih nazvati kada budem sama doma, buduci da je stari stalno doma jer ne radi.

Maristella69, zasto pitas kako sam dosla do ovog foruma?

Mislim se sada najozbiljnije prihvatiti trazenja posla. Vec nekoliko mjeseci razmisljam o selidbi, ali to mi se sve cini jako daleko. Sutra mislim otici do grada, prijaviti se na biro i pitati imaju li sta, makar privremeno dok ne nadjem nesto bolje. Ovi oglasi na netu ocito ne pale. I idem gledati oglase za stanove, tek toliko da vidim kakve su cijene u mom gradu. Vec sam vidjela 2-3 oglasa zaljepljena u centru.

Inace, stari je sada skroz ok, kao da se nije nista dogodilo. Dobar brizni tata, cak mi je jutros htio zatvoriti prozor u wc-u da mi ne bude hladno. Zove me nadimkom kojim me uvijek zvao kada sam bila mala (od milja). Pita smije li on pojesti dorucak koji mi je ostao... Bas kao da se nista nije dogodilo!
A moje noge su jos uvijek plave!
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:02   #32
Jutros sam pomislila kako bih trebala razgovarati sa mamom. Ako nista drugo, bar da ju pitam zasto je sve ove godine stajala sa strane.

Razumijem da im dignem zivac, da covjek pukne i dodje mu da premlati sve oko sebe. Ali to svejedno NIJE opravdanje za onolike batine. Nije! Koliko god ja bila bezobrazna prema njima i zderavala se na njih. Svjesna sam da znam biti jako bezobrazna.... Ali svejedno to NIJE opravdanje. Nema pravo!
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:04   #33
na faksu nijedna cura ne treba cimericu ?
bsh , ako vec ovako prodajes svoje tijelo za udobnost , bolje bi ti bilo da si kurva
vise bi zaradila , a i posao je ugodniji
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:15   #34
Quote:
zg_sash kaže:
na faksu nijedna cura ne treba cimericu ?
bsh , ako vec ovako prodajes svoje tijelo za udobnost , bolje bi ti bilo da si kurva
vise bi zaradila , a i posao je ugodniji
Cura je u problemima do grla, ne znam baš koliko će joj sarkazam pomoć!
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:16   #35
Prije nego pitanje kako je doshla do ovog foruma
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:19   #36
pomoc , jedina koju ti netko moze pruziti je da te potakne da razmislis i sagledas sebe i svoj zivot
nakon toga mozes donijeti odluku i zivjeti sa saznanjem da je ta odluka , ispravna ili pogresna - tvoja
ako dozvolis zivotu da te savija , slomit ce te , prije ili kasnije
uostalom , nisam bio sarkastican
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:22   #37
Ne, na faksu ni jedna cura ne treba cimericu jer su svi sa faksa domaci. Lakse bih nasla cimericu da povjesam oglase po gradu. Mozda jos neka cura zeli preseliti pa bi nam bilo lakse da podijelimo troskove. Ipak, mislim da je mala sansa da bi nasla cimericu. Prije bih nasla muza.

Sala je uvijek dobro dosla!
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:24   #38
Quote:
bSh kaže:
Ili da nadjem muza... udam se... i odosmo mi.

Ovu situacuju moraš sama riješit! Upuštat se u vezu u ovakvom spletu okolnosti ni pod razno! To te može samo povuć niže i pretvorit ti život u još veće sranje!....Ni ne razmišljaj o vezi u ovom trenutku. Nažalost, ovo moraš sama rješit...
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:25   #39
tko se salio ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:27   #40
Quote:
zg_sash kaže:
pomoc , jedina koju ti netko moze pruziti je da te potakne da razmislis i sagledas sebe i svoj zivot
nakon toga mozes donijeti odluku i zivjeti sa saznanjem da je ta odluka , ispravna ili pogresna - tvoja
ako dozvolis zivotu da te savija , slomit ce te , prije ili kasnije
uostalom , nisam bio sarkastican
Ja sam ga sagledala jos prije nekoliko mjeseci. Zelim naci posao i zelim preseliti! A tek onda faks. Kak bude islo - ici ce. Vidite da sam vec pocela razmisljati o bakinom stanu, a baka je jos ziva i zdrava (kuc kuc u drvo). Taj stan ce biti savrsen, a do tada se treba snaci.

To sto me stari opet istukao samo je pojacalo moju zelju za odlaskom i trgnulo me da se pocnem vise truditi ne bih li nasla posao.

Jedva cekam da odem! Stvarno zelim otici...
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.