Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2003., 12:28   #41
Quote:
magic kaže:
Prije nego pitanje kako je doshla do ovog foruma
Istina, Zg-sash-ova primjedba je ko iglica...OK, nekad i to pomaže da se ljudi trgnu iz situacije!....
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:28   #42
Quote:
bSh kaže:
Ne, na faksu ni jedna cura ne treba cimericu jer su svi sa faksa domaci. Lakse bih nasla cimericu da povjesam oglase po gradu. Mozda jos neka cura zeli preseliti pa bi nam bilo lakse da podijelimo troskove. Ipak, mislim da je mala sansa da bi nasla cimericu. Prije bih nasla muza.

Sala je uvijek dobro dosla!
Možeš imati i cimericu sa nekog drugog faksa, kupiš Plavi (oglasnik) i - tražiš!
A tamo ti ima i puuuno raznih drugih oglasa. Recimo za neki poslić, honorarni. Ako želiš, naravno.
Osim toga, dijeliti stan možeš i sa nekom starijom ženom, one ti samo žele društvo i malu pomoć. Nije jako skupo.

Da idem dalje, jel' te zanima?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:29   #43
zg_sash, moram priznati da nisam bas ozbiljno shvatila tvoj prijedlog da se pocnem seksati za lovu. Nije da nije privlacan, ali eto.

Na to sam mislila pod salu.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:29   #44
Jedino shto ti mogu savjetovati iz vlastitog primjera jest da ne odlazish u afektu. Treba ti hladna glava, dobar plan, posao i stan.

Ne chini mi se loshe to preseljenje baki, za prvo vrijeme.

Ali i da bi to ostvarila morash razgovarati s bakom ~ ne znam koliko je ona upoznata s tvojim problemom u obitelji jer se mozhesh vrlo neugodno iznenaditi njenom nevjericom i nerazumijevanjem.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:36   #45
Pa razgovaraj s mamom. Pitaj je zašto to dozvoljava i reci joj da ti to više ne smiješ i nećeš trpiti. Nisu posljedice samo masnice, posljedice su na tvoj integritet, tvoje samopoštovanje, tj. nedostatak njega, psihu, osobnost. Shvati, grozno je to što on radi i nema opravdanja. Da si najgora nesmije te nikad udariti. I to tvojoj mami mora biti jasno. Potrudi se da to shvati. Onda nek te mama uzme u svoju zaštitu dok ti ne završiš faks i dok ne stvoriš uvjete da odeš iz te kuće.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:38   #46
Quote:
maristella69 kaže:
Možeš imati i cimericu sa nekog drugog faksa, kupiš Plavi (oglasnik) i - tražiš!
A tamo ti ima i puuuno raznih drugih oglasa. Recimo za neki poslić, honorarni. Ako želiš, naravno.
Osim toga, dijeliti stan možeš i sa nekom starijom ženom, one ti samo žele društvo i malu pomoć. Nije jako skupo.

Da idem dalje, jel' te zanima?!
Zanima me.
Ali moram prvo objasniti kako stvari stoje.
Ne zivim u Zagrebu, zivim u manjem gradu. Tu imamo jedan jedini faks i studenti s tog faksa su domaci. Cilj mi je ostati u ovom gradu, ako nista drugo, onda zbog faksa. Zavrsiti ga moram, predavanja imam 2 puta tjedno.
Kada ga zavrsim, onda tek dolazi u obzir da se selim u Zagreb ili bilo gdje drugdje. Do sada sam trazila posao u Zagrebu (mogla bih putovati, a i tada mi je cilj bio sto manje provoditi u kuci, izmedju ostalog, da mi i dan bude ispunjen).

Prvo i osnovno mi je naci posao. Po mogucnosti u mom gradu (gdje je placa manja), ali moze i u Zagrebu (gdje je za isti posao placa veca, jedino sto mi oko 500-600 kn ode na putovanje pa to sve ustvari dodje na isto).

Kada nadjem posao, mogu traziti stan, cimericu i ostalo...
A buduci da nisam nasla posao vec nekoliko mjeseci, sve to mi se cini jako daleko. Naravno, posao cu traziti i dalje, ali... pitanje je kada cu ga dobiti.

Plavi oglasnik bih stvarno mogla kupiti jos danas. Bas budem!
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:40   #47
Ne mislim da je nekome od dvadesetak godina baš tako jednostavno otići od roditelja, naći posao i stan, pogotovo ako nije iz Zagreba gdje ipak ima više mogućnosti.

Ne mislim reći da ne trebaš otići - samo kažem da to nije baš jednostavno.

Ja mislim da ti prije svega trebaš razgovarati s majkom - što ona uopće kaže na to što te otac tuče? Razgovarate li vi ikad o tome?
Što misli o tome što ti želiš otići od kuće? Ako je ona u dobrim odnosima sa ocem, kao što kažeš da je, da li bi ona razgovarala s njim o tome da svi potražite pomoć, ne samo ti?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:47   #48
Baka nije losa i trazila bih ju da odem k njoj kada bih znala na koliko dugo odlazim.

Mogla bih otici kada bih nasla posao pa bi to bilo - Bako, daj da dodjem na ovih mjesec dana dok ne dobijem prvu placu, ne nadjem stan i ne snadjem se malo.

A ne da joj kazem - Bako, daj me primi do... ne znam ni ja do kada.

Jer kako stvari sada stoje, ne znam koliko ce mi jos dugo trebati da nadjem posao. Saljem molbe vec bar 3 mjeseca i bila sam pozvana na jedan jedini razgovor! Nije bas optimisticno...

Inace, sa bakom nema problema. Kada sam bila mladja, bila je dobro upoznata sa situacijom u kuci. Cesto me znala pitati - Jel te jos tuce? Mislim da ne bi bilo problem otici njoj, ali ne znam kako bi mama reagirala na to.
Nije odusevljena idejom da odem baki, a i meni je neugodno uvaliti se jer baka isto financijski lose stoji. I jos ima jednosoban stan, morale bi dijeliti sobu. Ne, taj prijedlog ne prolazi... Jedino kada bi nasla posao pa trazila baku da me primi na mjesec-dva. A s druge strane, toliko onda mogu izdrzati i u kuci... i onda adio... jebite se vi, ode ja!

Bas se veselim odlasku... Da bar bude sto prije!
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:52   #49
Quote:
verica kaže:
Ako je ona u dobrim odnosima sa ocem, kao što kažeš da je, da li bi ona razgovarala s njim o tome da svi potražite pomoć, ne samo ti? [/B]

Meni se čini da u toj obiteljskoj patologiji majka baš nije dobro, čini mi se da se povukla, distancirala, ne da je svjesno nezainteresirana...
Djevojko, ti si samo dio jedne čudne atmosfere koja kod tebe vlada, teško je tebe savjetovati a izuzeti cijelu obitelj.
Najlakše je vikat: Bježi! Odlazi od tog monstruma!, kad ti ionako tamo gravitiraš i, priznala ti to ili ne, tvoj otac je prilično ambivalentna pojava u tvom sistemu razmišljanja.

Kupi taj Oglasnik, puno nas ga je barem jednom u životu sa žudnjom šamaralo.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:54   #50
Quote:
Mislim da ne bi bilo problem otici njoj, ali ne znam kako bi mama reagirala na to.
Jako mi te zhao...jako... koliko se josh uvijek lomish 'unutra'.

Kako bi mama reagirala na to??????

Reci nam kako je ta zhena reagirala kad je neki rabijatni chovjek zvan otac mlatio njenu kcer
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:55   #51
Verice, to si i ja nekada pomislim. Treba biti realan. Znam da nije jednostavno i da cu se morati puno toga odreci. Treba biti i hrabar za tako veliki korak.

Nece biti interneta, morat cu stediti na struji i telefonu maksimalno, pitanje je sto cu jesti (sve ce mi se ciniti skupo)... a o novoj garderobi ne moram ni razmisljati.

Mama se drzi sa strane. Ona to ni ne vidi, samo cuje vristanje iz druge sobe. Nismo o tome nikada razgovarali. Kao mala (osnovna) sam ju trazila da se razvede od njega jer me tuce. Ionako ima vec dvije godine kako nije dignuo ruku na mene. Mislila sam da vise ni nece, jer kao sto je sam rekao... sad sam punoljetna i nisam vise dijete.

Sto se tice trazenja posla, tu imam njezinu podrsku. Pomogla mi je sastaviti molbu, dala mi je novce za kartu da odem na onaj jedan razgovor, dala mi savjete. Mislim da bi imala njezinu podrsku i da se odselim u svoj stan.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 12:57   #52
ne mogu se "otresti" gorkog okusa tvoje priče. pa da napišem što mislim, možda ti i pomogne.
neću ulaziti u razloge ponašanja tvojih roditelja. činjenica je da su godine fizičkog zlostavljanja pokrenule i u tebi reakciju koja nije dobra, ali je i više nego razumljiva. na neki način si im se "prilagodila". svake njegove batine dovodile su do povlačenja bilo kakve komunikacije. on te tuče, a ti ga mrziš. on igra toplo-hladno, a ti konstantno mrziš. mržnja je postala tvoja svakodnevnica.
nemoj misliti da te osuđujem zbog mržnje, mislim da je to normalna reakcija na uvjete u kojima živiš. međutim, ona pokazuje da trebaš pomoć. trebaš razgovor sa stručnom osobom koja će ti pomoći da prevladaš tu mržnju i naučiš se nositi sa svim ožiljcima.
mislim da previše nade polažeš u odlazak. vjerojatno će prekinuti fizičko zlostavljanje, ali mislim da su sada već modrice samo jedan od problema. ono što je u tebi ne može riješiti odlazak u drugo mjesti. od sebe se ne može pobjeći.
mislim da bi se trebala obratiti stručnoj osobi, koja bi bolje i detaljnije od nas procijenila situaciju. možda ta osoba na sebe preuzme i razgovor s majkom pa preko majke i s ocem. svi mi možemo samo nagađati i davati savjete od kojih neki mogu odvesti i na krivi put.
potraži pomoć stručne osobe (ako u gradu kojem živiš dovoljno velik da postoji fakultet, onda sigurno postoji i služba profesionalaca koja ti može pomoći).
budi sada hrabra i obrati im se. držim ti palčeve da uspiješ.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 13:03   #53
Vec mi postaje neugodno ovako javno iznositi prljavi ves iz svoje obitelji, ali ionako sam ovdje anonimna.

Ima jedan detalj koji sam zaboravila spomenuti.

Da, mama se ustvari povukla iz svega toga. Ona je inace bolesna. Ne znam koliko ozbiljno jer starci ne razgovaraju o tome, a ja ni ne pitam. Ako nesto i pricaju o bolesti, onda to sve ide kroz salu. Uglavnom ona sve okrene na salu, ne znam, valjda je takva osoba. Imala je infarkt prije nekoliko godina i ima dijabetes vec 20 godina.
I ponovit cu, ona je stvarno divna osoba i jako ju volim.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 14:01   #54
koliko god to zvuci bescutno , sarkasticno i okrutno , mnoge cure se kurvanjem prehranjuju
ti svoju sigurnost i udobnost (da ne kazem dusu) placas batinama i pokornoscu
u stanju u kojem si sada , tesko da bi ti muz bio daleko od oca
privukla bi nekoga tko bi instiktivno nanjusio zrtvu
kaj da ti kazem ?
mislim da kompanije koje snimaju spanking movies placaju 10 000$ po filmu
gledano iz moje perspektive , to je vise nego kaj dobis od staroga
tocno ?
shvati molim te , meni nije cilj ponizavati te , saliti se ili vrijedati te
razumijem da ti je kroz odgoj i okruzenje unekoliko izmijenjen sustav vrijednosti i da si naucila gledati neke stvari kako si naucila , iz svoje perspektive , a ne kako bi trebalo
iskreno , neznam koliko ovo moje i nase pisanje moze pomoci
vidim da ti ljudi pokusavaju reci da nikome nista ne dugujes , ali znam da je to lako reci , a tesko prihvatiti
ako zelis , javi se na pm , pa mozemo malo dublje otici u analizu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 14:18   #55
opaaa

jel se ovo meni čini
ili zg_sash nudi maloj riješenje financijskih problema?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 14:19   #56
U mojoj porodici je nasilje bilo svakodnevna stvar.
Ili je tata mlatio mamu ili mene i brata.Ili sve nas skupa.

Jos prije nego sam posla u osnovnu skolu vise od godinu dana nisam razgovarala s ocem.

Bila sam radoznalo djete i jako bistra.
Tata se volio hvalisati s tim kako sam 'pametna',sto je meni islo na zivce.
Jednog dana sam s tatom radila sabiranje.Imala sam nekih 5 godina.Zadatak je bio,recimo:

858
+
537
-----
XXX

Ja sam zaboravila onog keca koji se prenosi i nisam ga uracunala u desetice i dobila pogresan rezultat.Moj tata je zbog toga popi*dio.
Zamahnuo je rukom i znala sam da se sprema udariti me,kad sam se izderala na njega - i rekla da ne zelim vise komunicirati s njim.
Rekla sam mu da me bas briga sto sam pogrijesila rezultat,rekla sam mu da druga djeca uglavnom ni do 10 ne znaju brojati i nista im ne fali,te da me ta zaboravljena desetica ni najmanje ne tangira i da se nije usudio udariti me zbog takve gluposti,te da mi se vise ne obraca.
I nisam rijec progovorila s njim vise od godinu dana.
Bio je to divan period,jer mi se nije obracao i nije me tukao.

No,zalosno je sto se djete navikne na takvo ponasanje,ako ga gleda cesto i smatra to skoro pa normalnim.
Pogotovo je lose to sto djete osjeca krivnju jer je ljuto,kada se nasilni roditelj pocne ponasati kako to jednom roditelju dolikuje.Kad pocne tepati,pokazuje izlive ljubavi i njeznosti i pravi se kao da se nista nije dogodilo.
Bar sam se ja ponekad tako osjecala,iako je,bar mi se cini,u mojoj prirodi da se opirem ugnjetavanju.
Kao djete sam prirodno reagirala protiv toga,iako majku nikad nisam vidjela da mu se suprotstavila u zlostavljanju.
I mama nas je tukla,cini mi se,da bi lijecila svoje frustracije.
Tata bi mlatio nju,a ona nas,cisto da i ona bude "nad nekim"...
Cupanje kose (kao kod Magicne) bila je njena omiljena metoda za mene.
Ne mogu vam rijecima opisati njeno izobliceno lice u tim trenucima,na kojem se ocrtavala kombinacija mrznje,agresivnosti i doza divljenja samoj sebi,jer ona ima moc.
Zalosno je i to sto kada zlostavljani pricaju o tome,osjecaju se kao da su ucinili nesto lose,kao da su izdali svoje roditelje,osjecaju krivnju jer iznose "prljav ves" svoje porodice,jer pricaju "o onome o cemu se cuti"...

Jednom sam cak otisla od kuce kod tetke.Mislim da sam imala 19.
Brat mi je pomagao finansijski da ne opterecujem tetku...
Dosla sam kuci i upalila TV cisto da razbijem tisinu.
Presvlacila sam se i slicno,TV nisam ni gledala,kad je dosao i on kuci.
Odjednom se poceo derati kako sam ja pomjerila kucnu antenu i po*ebala sliku na TV-u.
(Slika je naravno bila normalna,kao i uvijek,a posto su daljinski i antena njegove omiljene igracke,niko u kuci i ne dira antenu sem njega,pogotovo jer znamo kakve su mu reakcije).
Nakon dernjave skocio je na mene i poceo me udarati.
Posto sam imala naocale,a udarao me i po glavi,staklo je puklo i zaparalo me iznad kapka (sretna sam sto sam na vrijeme zazmirila i nisam ostala i bez oka).
Otisla sam bez icega kod tetke.
Nakon nekog vremena (on je ispitivao moje prijateljice jesu li navece bile u gradu,ko je sve bio u drustvu,pa posto me one ne bi spomenule - pitao je jesu li me vidjele i znaju li gdje sam) mama me zamolila da se vratim,jer on place,pati,on ce se promijeniti...
Vratila sam se,ali nisam pricala s njim.
Vremenom smo propricali,ali sam rekla da ne zelim da vise pije,a ako vec i pije,da ja nemam namjeru trpiti njegovo zlostavljanje.
Jedno vrijeme je opet sve bilo normalno...ali opet je poceo piti...
I brat mu je rekao da ce ubiti Boga u njemu,ako me vise takne.

Sad je star,a i zna da bi brat reagovao,pa mene ne dira.
Sa mamom se jos pokaci.

Roditelje ne mrzim.
Njihovi postupci su vise za zaljenje.
Shvatila sam da mrznja zarobljava i da osoba koju mrzimo vlada nasim zivotom,cak i da je miljama daleko.Mi joj sami dajemo tu moc.
Oni nemaju vise tu moc u mom zivotu.
Volim ih na neki nacin,valjda je to normalno,ali me njihove ruzne geste vise ne dodiruju toliko.

Trudim se da se sjecam samo lijepih trenutaka (a bilo ih je,ruku na srce),ali ni one ruzne ne zaboravljam (mada sam ih davno odbolovala i oprostila na neki nacin).

Prije par dana je sin mog brata koji ima 3 godine (brat je razveden,djete zivi sa zenom kod njenih) rekao kako ga je drugi djed udario (vjerovatno malo po goozi),a moj otac je poceo filozofirati kako njega niko nema pravo tuci,jer je on djete i rekao djetetu da kaze drugom djedu da ce mu on odvrnuti glavu kao piletu.
Ja sam na to ironicno rekla da se ne sjecam kad sam ja bila mala da je pricao da se djeca ne smiju tuci,cak naprotiv,da se vrlo dobro sjecam brutalnih napada na mene s njegove strane.
Jos uvijek imam oziljke na kozi iz tog perioda.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 14:19   #57
Evo samo da ti kazem i moj muz je imao takvu situaciju u kuci.
Otišao je sa 16 godina nakon što mu je dobro uzvratio udarce.
Završio je školu radeći ponoći da preživi.
Uzeo je stan sa još 3 ljudi tako da ga nije puno koštalo.
Dan danas sve to još uvijek stoji u njemu mada je prekriveno vremenom.Tata mu u životu ne znači ništa.Pošto imamo dijete a on kao djed želi imati kontakt sa svojom unukom može dolaziti kod nas i ponašati se pristojno i ne dizati glas(zadnji put kad je to napravio izletio je van),pa se sada divno ponaša kada dođe.

Mislim da si sa svojih 20 godina sposobna se brinuti za sebe.
Pa ima masu ljudi koji si sami financiraju fakultet i sami sebe.

A tvoji roditelji nisu zaslužili ni objašnjenje tvog odlaska .

Meni da samo jednom tako netko udari dijete ,vidio bi ga samo zadnji put u životu. (tako da ne mogu opravdati tvoju divnu majku).

Još ti sAMO MOGU REĆI ODI I ŽIVI SVOJ ŽIVOT ODRASLA SI OSOBA
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 14:25   #58
Sada kada si to rekao... moram priznati da mi je jedan oglas zapeo za oko.

Pise ovako:
Djevojke i zene, zgodne, lijepog tijela, trazim za eskort, stan osiguran, placa odlicna.

I sada recite da ne zvuci privlacno?

Buduci da Plavi oglasnik izlazi tek sutra, ja sam danas kupila Zupanijski oglasnik, tek toliko da vidim kakve stanove i poslove nude. Za stan mi je sada lakse, ima hrpa oglasa, ljudi masovno iznajmljuju stanove u ovom gradu. To je dobro. Idem zivkati redom kada budem sama doma, tek toliko da vidim kakve su cijene i da si preracunam kolika mi uopce placa treba da bih mogla prezivjeti.
Uzela bih posao jedino ako mi je dovoljno da preselim. Bas da rintam negdje za 1200 i ostanem doma... i nije mi tako hitno.

Oglasi za poslove mi se ne svidjaju, ali cu ipak nazvati neke, tek toliko da pitam sto nude i traze.
Uglavnom traze trgovacke putnike, suradnike za rad u vlastitom domu, nekakvi oglasi u vezi svedske kozmetike (sto god to bilo), par oglasa za eskort (sto sve podrazumjevaju pod to?) i jedan oglas gdje se trazi cura 18-35 godina za mazazu (ma daj molim te)... I hrpa oglasa gdje ljudi traze bilo kakav posao, samo ne konobarenje. (Ni ja ne bi konobarila).

Cekam da stari ode i zivkam redom... Tek toliko da se raspitam.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 14:26   #59
cini ti se nn-st1
dekintiran sam
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 14:29   #60
Napisala sam svoje iskustvo,jer zelim da znas da nisi sama.
Nazalost - ima nas mnogo sa takvim traumama iz djetinjstva.
Samo,svi o tome cute,pa se svakome cini da je sam sa svojim bolom.

Ono sto tebi zelim reci je da se ne trebas sramiti jer otvoreno pricas o tome sto te boli.
To nije tvoja sramota,vec sramota tvog oca,ali i tvoje majke,donekle,jer ma kako bolesna bila - morala je reagovati,bolest nije opravdanje u ovom slycaju.Nije toliko bolesna da ne moze pricati,zar ne?

Bilo bi dobro da i u RL imas nekoga kome se mozes otvoreno povjeriti o svemu bez stida,ko ce te razumjeti.

Bilo bi dobro i da se obratis strucnom licu da ti pomogne da se rijesis te mrznje,jer i ona te ubija duhovno,koliko i zlostavljanje tvog oca.
Bijeson koji kupis u sebi i svojom mrznjom ti sama sebe zlostavljas na neki nacin i dajes mu moc,stavljas ga u centar svog zivota.

I jos nesto,ne zuri!
Pogotovo ne tako da se udas posto-poto da bi pobjegla od oca.
Srljanje u brak bi ti donijelo samo nove probleme,umjesto ovih.
Ne ocekuj da neko drugi rijesi tvoj problem.
Nadji snagu u sebi.
Budi jaka.

Zelim ti puno srece.

M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.