Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 12:42   #1
Razmišljanje o smrti

Mene već duže vremena muči razmišljanje o blizini smrti i prolaznosti ljudskog života. Iako sam mlad, svjestan sam činjenice da smrt odnosi svakoga i da se ona može dogoditi svima bez obzira na godine. Budisti imaju meditaciju o smrti. Stalno se podsjećaju na prolaznost života i na opasnosti koje prijete ljudskom tijelu. To je priprema za sljedeći život. Iako ne vjerujem u reinkarnaciju, privlači me ideja o postojanju drugog svijeta u koji duša ode nakon smrti tijela. Ponekad se osjećam kao da je tijelo teret i kao da sam zarobljen. Volio bi da postoji dio nas koji je vječan, nekakva duša koja nastavlja svoje postojanje, ali ponekad mi se čini i da je to neka vrsta iluzije koji su ljudi razvili da bi sebe zaštitili od straha. Koja su vaša razmišljanja o postojanju duše i životu nakon smrti?
RuskaSnaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:02   #2
Kad odemo,znaćemo je li iluzija!Dotad možemo vjerovati ili ne.Ja vjerujem.
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 17:09   #3
Naš život je samo iskustvo. Nakon smrti duša sama bira u koje će se tijelo reinkarnirati. Time se pomalo penjemo u više denzitete. Sve dok jednom ne postanemo poput božanstva (7.denzitet). Jedna misao u 7.denzitetu može se usporediti s velikim praskom!
Za nekoga taj proces može trajati 1000 godina a za nekog 5 milijona godina. Ovisi o količini informacija koju si sakupio u životima.

Mi smo beskraj. Naše tijelo je prolazno ali...naša svijest nije.
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 18:08   #4
Quote:
Duma123 kaže: Pogledaj post
Naš život je samo iskustvo. Nakon smrti duša sama bira u koje će se tijelo reinkarnirati. Time se pomalo penjemo u više denzitete. Sve dok jednom ne postanemo poput božanstva (7.denzitet). Jedna misao u 7.denzitetu može se usporediti s velikim praskom!
Za nekoga taj proces može trajati 1000 godina a za nekog 5 milijona godina. Ovisi o količini informacija koju si sakupio u životima.

Mi smo beskraj. Naše tijelo je prolazno ali...naša svijest nije.
Ovo o čemu ti pričaš zvuči kao ono što se može naći na Galaksija.com. To sam ja čitao kad sam bio mlađi, ali onda sam shvatio da su to sve nebuloze i new age sf teorije zavjera. Channeling mi se nikako ne sviđa.
RuskaSnaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 18:13   #5
Quote:
RuskaSnaga kaže: Pogledaj post
Budisti imaju meditaciju o smrti. Stalno se podsjećaju na prolaznost života i na opasnosti koje prijete ljudskom tijelu. Koja su vaša razmišljanja o postojanju duše i životu nakon smrti?
Budisti gledaju danima kako se raspada leš...i meditiraju o prolaznosti života.

Život nakon smrti - a nije li ovo smrt a smrt zapravo život duše
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 18:40   #6
stari, danas ljudi s 20 godina u guzici imaju barem nekoliko zdravstvenih problema, do 40 ih nakupiš toliko da se čudiš što si živ. kad umreš umreš jebiga...nemaš se čega bojat...
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 19:42   #7
Quote:
RuskaSnaga kaže: Pogledaj post
Ovo o čemu ti pričaš zvuči kao ono što se može naći na Galaksija.com. To sam ja čitao kad sam bio mlađi, ali onda sam shvatio da su to sve nebuloze i new age sf teorije zavjera. Channeling mi se nikako ne sviđa.
Nisu to new age bulazni. To su zakoni karme .
Btw; kaj je to channeling?
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:59   #8
Quote:
Duma123 kaže: Pogledaj post
Btw; kaj je to channeling?
Sotonistička praksa

Vjerujem u Isusa Krista I smrti se ne bojim!
__________________
A tko mrzi brata svojega, u tami je, u tami hodi i ne zna kamo ide jer mu tama zaslijepi oči.
pepek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 23:06   #9
Quote:
pepek kaže: Pogledaj post
Sotonistička praksa

Vjerujem u Isusa Krista I smrti se ne bojim!
Channeling: http://www.ver.hr/arhiv/ver2004/ver03_04/vodenjak.htm

A da idemo vježbati astralnu projekciju. Da li je to isto sotonska praksa
Inače, nemaju samo kršćani pravo razmišljati o smrti s radošću, to rade i neki drugi: http://www.grombol.com/Centri-i-udru...mrt-zivot.html , http://www.duhovni-obzori.com/phpBB2...544363bc0e47b1
Ovi čak imaju i tečaj o smrti.

Još nešto:



http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=1725

http://www.vecernji.hr/vijesti/zivot...-clanak-120585

Zadnje uređivanje krena : 18.11.2010. at 23:34.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 00:56   #10
Quote:
RuskaSnaga kaže: Pogledaj post
Mene već duže vremena muči razmišljanje o blizini smrti i prolaznosti ljudskog života. Iako sam mlad, svjestan sam činjenice da smrt odnosi svakoga i da se ona može dogoditi svima bez obzira na godine. Budisti imaju meditaciju o smrti. Stalno se podsjećaju na prolaznost života i na opasnosti koje prijete ljudskom tijelu. To je priprema za sljedeći život. Iako ne vjerujem u reinkarnaciju, privlači me ideja o postojanju drugog svijeta u koji duša ode nakon smrti tijela. Ponekad se osjećam kao da je tijelo teret i kao da sam zarobljen. Volio bi da postoji dio nas koji je vječan, nekakva duša koja nastavlja svoje postojanje, ali ponekad mi se čini i da je to neka vrsta iluzije koji su ljudi razvili da bi sebe zaštitili od straha. Koja su vaša razmišljanja o postojanju duše i životu nakon smrti?
Sama hipoteza duse i zagrobnog zivota je nastala iz osjecaja koje ti sada imas.Ljudi su se uvijek bojali smrti( i dan danas se boje) pa su podsvjesno izmislili dusu i zivot da bi se lakse nosili sa smrti i da bi se ljudi oko te osobe nosili lakse s smrti bliznjeg.Po meni dusa je samo "ujesna iliuzija"(nisam ovo mislio podrugljivo, samo nemam rijeci da se izrazim) .. a i mislim da je ovaj zivot beskonacno puta vrijedniji ako nema duse i nekakvog zagrobnog zivota.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 05:18   #11
Sva mudrost oko smrti je izrecena u Evandjelju po Ivanu 11:25-26
Super Kokuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 07:46   #12
Quote:
Super Kokuz kaže: Pogledaj post
Sva mudrost oko smrti je izrecena u Evandjelju po Ivanu 11:25-26
To je ZA VAS istina. Plećko tvrdi da je za njega istina nešto drugo. Jer da on svojim meditacijama odlazi u "nebeske svjetove". A neki će znanstvenik reći da su sve to iluzije i zavaravanje samoga sebe
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 09:33   #13
Pa onda ako ne postoji duša to je malo glupo. Ako ne postoji onda bi se trebali što bolje provoditi u ovom životu .
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:39   #14
Talking

Quote:
Duma123 kaže: Pogledaj post
Pa onda ako ne postoji duša to je malo glupo. Ako ne postoji onda bi se trebali što bolje provoditi u ovom životu .
Mi ne znamo što je duša. Postoje samo nagađanja. U životu se treba dobro provoditi baz obzira na postojanje ili nepostojanje duše. Duša nije za to uvjet.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:57   #15
Razmišljanje o smrti spada u najuzvišenije misli, to neka ti laska!
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 23:28   #16
E sad, sve nas to zanima. Urođeno nam je to u um već.
Ja smrt smatram nečim prirodnim, ako opće postoji kao takva kakvom se smatra. Ne razmišljam previše o tome, općenito o budućnosti (barem ne dalekoj tako), trudim se misliti na sadašnjost da napravim što mislim da mi nakon smrti ne bude žao još

Ne razumijem zašto bih se u zemaljskom životu morao nečega suzdržavati zbog nekog kasnijeg života? Ako su nam već dodjeljene neke stvari, zašto ih nebismo iskoristili? Sve dok one ne štete drugima pa i nama samima...

Da li je netko čitao knjigu Plave ptice - David W. Frasure?
Apsolutno ju preporičam, čita se u jednom dahu, otvara mnoga pitanja... veoma zanimljivo
__________________
I don't pretend we have all the answers. But the questions are certainly worth thinking about.
-Arthur C. Clarke
PAndroid2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 10:28   #17
"Život ne dolazi umotan u papir i ukrasnu mašnu no ipak je poklon"
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 14:10   #18
Quote:
PAndroid2 kaže: Pogledaj post
E sad, sve nas to zanima. Urođeno nam je to u um već.
Ja smrt smatram nečim prirodnim, ako opće postoji kao takva kakvom se smatra. Ne razmišljam previše o tome, općenito o budućnosti (barem ne dalekoj tako), trudim se misliti na sadašnjost da napravim što mislim da mi nakon smrti ne bude žao još

Ne razumijem zašto bih se u zemaljskom životu morao nečega suzdržavati zbog nekog kasnijeg života? Ako su nam već dodjeljene neke stvari, zašto ih nebismo iskoristili? Sve dok one ne štete drugima pa i nama samima...

Da li je netko čitao knjigu Plave ptice - David W. Frasure?
Apsolutno ju preporičam, čita se u jednom dahu, otvara mnoga pitanja... veoma zanimljivo
Slažem se! Ako mislimo samo o smrti što nam onda preostaje za ovaj život. Treba se informirati,učiti i sve to ali istodobno ne se previše opterečivati sa smrću.
Pa nije smrt cilj. Ako mislimo samo o tome (neznam kako da se izrazim ) to je isto kao da to čekamo,zanemarujemo ovdašnji život.
Nadam se da ste shvatili,jer baš neznam kako da se izrazim
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 14:41   #19
Definitivno,ali ipak si čovjek ponekad ne može pomoći da se ne opterećuje smrću,pogotovo ako si izgubio neke bliske ljude...ma zeznuto je sve to...grozna mi je spoznaja da smo mi možda samo" komad mesa"
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 10:35   #20
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
"Život ne dolazi umotan u papir i ukrasnu mašnu no ipak je poklon"
Mogu li ja svoj poklon, nekako, ljubazno vratiti i zahvaliti se na njemu
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.