Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2011., 16:16   #61
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
KuciloOro ja ti strogo izbjegavam savjete tipa ovo je povoljno, a ovo nije. Mogu samo reci da je moje misljenje da trenutno na zse ima isplativih investicija, gdje bi se na prvom mjestu trebale gledati firme koje stvaraju dobit i isplacuju dividendu. Obzirom da DDJH nije nikad u povjesti covjecanstva isplatio kune dividende, a ima i ozbiljnih problema sa skupljanjem dobiti, mislim da se moze naci i nesto bolje

Pa to i je smisao da ti sam napraviš analizu i provjeriš što više činjenica oko potencijalne investicije a ne da pišeš ......"cijena je smiješno niska"...poput Bakića i glumiš gurua investiranja
tako pišu najnetalentiraniji navlakači ......čak i Zimzelen je imao nadahnutije navlakuše kad je pisao o HOMSu, JTMNu, JDKM, PUNT, KMBJ, SLMK i ostalim zaboravljenim "biserima"
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:28   #62
uh, mislim da se čovjeku jučer i danas fest štuca.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:32   #63
Jebote, čini mi se da sam ja potpuno krivo protumačio taj članak u Jutarnjem. Meni se činilo da je Bakić kazao i argumentirao zašto misli da određene hrvatske dionice mogu dati bolje prinose od ulaganja u nekretnine.

A inače, već je rečeno ovdje, ali dopustite da potcrtam - kada je Rohatinski 2008. rekao da je hrvatska burza jedan veliki balon, većina forumaša pitala se ko je taj Roha i šta nam ima dijeliti burzovne savjete.

Danas potpuno obratna situacija - Bakić, pun dionica ko čep daje savjete za kupovinu, ali eto, to je zato da forumašima uvali bezvrijedne papire.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:42   #64
Istina sjećam se da nam je Roha na konferenciji u Novigradu 2008. g. govorio da je TK balon......
Čuj a jel ti Roha rekao da je kuna jedan veliki balon......nije?.....a jel ti rekao da bi credo banka mogla propasti?.....nije?.....a zašto nije kad zna za njezine probleme već dvije godine.....

A što se tiče Bakića, čovjek pretjeruje kad kaže da su neke njegove navlakuše podcjenjene. Evo npr DDJH. Po čemu je on podcjenjen?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:49   #65
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Jebote, čini mi se da sam ja potpuno krivo protumačio taj članak u Jutarnjem. Meni se činilo da je Bakić kazao i argumentirao zašto misli da određene hrvatske dionice mogu dati bolje prinose od ulaganja u nekretnine.
Ali ovo nije tema o tom članku, mada možda tako djeluje u prvi mah, nego o Bakiću samom

Međutim, za one koji nemaju para birati hoće li ULAGATI u dionice ili nekretnine, meni se nekako također čini da će skoro trebati kupovati dionice - hvala ti walter što ovo smijem napisati, dosad me bilo strah
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:57   #66
Tako je ovo je tema - Bakić - budućnost, sadašnjost, prošlost


Kolegice kakva je posjećenost
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:01   #67
Dovoljno dobra da ne moramo razmišljati o spajanju dionica sa bilo čim
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:03   #68
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Dovoljno dobra da ne moramo razmišljati o spajanju dionica sa bilo čim
Do kraja godine jamčim top 1 na ljestvici popularnosti
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:19   #69
ima tu mnogo prostora za investiranje bilokoje. na prvom mjestu vrlo popularno u zadnje vrijeme, zlato. danas ga je vjerojatno lakse kupit nego dionicu na zse. nakon toga svi ostali comodities koji se trguju, vidim da ekipa svako malo raspravlja o cijeni secera i zita. nekretnine, ne moraju biti stanovi, mogu biti i tereni, ima u slavoniji euro po kvadratu plodne njive. pa zivotni standard. zasto ne? neka narod krene trosit, i malo punit proracun pdvom. a cak i da na kraju dode do dionica, zasto te koje on spominje? i sta ce se dogodit kad svi krenu kupovat bas te, bez obzira cak i da je pogodio nesto o njima? na prvom mjestu bi on to trebao znati, i poceti sutiti. mala smo sredina, i takve pobude se katastrofalno manifestiraju na neku imaginarnu ravnotezu.

KuciloOro nije on nista zaradio kolko ja vidim druka samo na dionice koje ne isplacuju nikakvu ili minimalnu dividendu, a ako krene prodavati, obzirom na situaciju koju je stvorio, prodavat ce na 10% kupovne cijene. to sto njemu tamo kod nekog brokera stoji neka nebulozna cifra i zelena strelica moze isprintat i koristit kao toaletni papir.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:27   #70
Molim te nemoj ovdje o zlatu i ostalim vidovima investiranja, sve nam teme na cijelom pdf-u postaju iste

OK, a zašto ne one koje Bakić spominje? Nemoj mi ovako ad hominem napadati Kucila, čovjek lijepo traži da se netko s njim upusti u raspravu o Đuri i Belju a niko neće. Ja naime ne vidim da ovdje druka za bilo što
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:28   #71
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ima tu mnogo prostora za investiranje bilokoje. na prvom mjestu vrlo popularno u zadnje vrijeme, zlato. danas ga je vjerojatno lakse kupit nego dionicu na zse. nakon toga svi ostali comodities koji se trguju, vidim da ekipa svako malo raspravlja o cijeni secera i zita. nekretnine, ne moraju biti stanovi, mogu biti i tereni, ima u slavoniji euro po kvadratu plodne njive. pa zivotni standard. zasto ne? neka narod krene trosit, i malo punit proracun pdvom. a cak i da na kraju dode do dionica, zasto te koje on spominje? i sta ce se dogodit kad svi krenu kupovat bas te, bez obzira cak i da je pogodio nesto o njima? na prvom mjestu bi on to trebao znati, i poceti sutiti. mala smo sredina, i takve pobude se katastrofalno manifestiraju na neku imaginarnu ravnotezu.

KuciloOro nije on nista zaradio kolko ja vidim druka samo na dionice koje ne isplacuju nikakvu ili minimalnu dividendu, a ako krene prodavati, obzirom na situaciju koju je stvorio, prodavat ce na 10% kupovne cijene. to sto njemu tamo kod nekog brokera stoji neka nebulozna cifra i zelena strelica moze isprintat i koristit kao toaletni papir.

Slažem se s većinom navedenog, a što se tiče gurua, moram ti reći da je zaradio i neka je, samo ja ne volim tipove koji hvale dionicu kad je prodaju ( istovremeno ) ........ili drugima govore kupuj kupuj, a poslije nekog vremena dotični "investitor" nema ni komada........to se kod nas indijanaca naziva frontrunning, navlakuša, pump-and-dump, kuiš
A upravo to je bio slučaj na Đuri i Belju.......
Osim što je nemoralno ( što nije od neke važnosti obzirom da u društvu ima puno većih problema ) to je u protivnosti sa Hanfinim propisima, i čak izričito zabranjeno....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:44   #72
Nisam ga napo, samo kaze da je bakic zaradio, a bakic nije nista zaradio do sad. sto se novca tice vjerojatno je jako puno potrosio na dionice, ali zaradio nije nista sigurno. {ispravak, sad sam procitao tvoj post}

ne one koje bakic spominje zato sto... nasa burza je relativno mala. to se vidi iz dnevnog prometa. i mjesecnog i godisnjeg itd. i onda imas te vanjske impulse. takav jedan impuls kao sto je citiranje u novinama bakica je tektonski poremecaj. kad pricamo o ddjhu konkretno jel itko moze tocno stavit prst na brojku koliko je bakicevo kupovanje i drukanje tocno diglo cijenu ddjha iznad "realne trzisne", ili drugim rijecima kolko bi sad bio ddjh da ga bakic nikad nije kupovao i reklamirao? 15? 18kn? ja priznajem da nemogu, mogu samo reci da je definitivno podiglo cijenu ddjha i to osjetno. to je prvi i najvazniji element koji njegovi zagovaratelji nece prihvatit, jer bi to znacilo prihvacanje da su vec popusili novac koji su ulupali nakon bakica u bilo koju dionicu.

a ove dionice koje kucilo spominje ja i on se potpuno slazemo, nema tu razlike u misljenju. ddjh je socialna ustanova koja zaposljava ljude u regiji s najvecom nezaposlenoscu u hrvatskoj i na taj nacin kupuje socialni mir. cijena je ocita. belje je krava muzara todorica iz koje ce crpit dobit u one firme iz kojih ne mora isplacivati dividendu malim dionicarima, i tako ce bit vjecno.

ovdje je vazno samo da svi sudionici igre shvate da kad krene izlazenje onda krece stampedo u kojem samo prvi red, iako brutalno iscrpljen, izlazi netaknut. ostali ce se medusobno pregazit.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 19:25   #73
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Kucila, čovjek lijepo traži da se netko s njim upusti u raspravu o Đuri i Belju a niko neće. Ja naime ne vidim da ovdje druka za bilo što
Nisam mislio ovdje više pisati jer je očito gubljenje vremena, ali da tebi odgovorim.

S kim da raspravljam, Kucilom? Ajde vrati se na početak topika pa vidi raspravu. Svaku stvar i laž koju je rekao sam ga demantirao, nakon toga on samo nastavi s drugim glupostima, a da se niti ne ispriča za laži.

Krenuo je s tim da NB ništa nije pogodio, ali da će na duži rok sigurno pogoditi jer je i pokvareni sat dvaput dnevno u pravu. Onda mu jasno predočiš dokaze da je itekako pogodio, da 3 dionice u kojima je najviše izložen (PTKM, KORF, ADPL) su uvjerljivo na prva 3 mjesta sa 170-180% prinosa u manje od 2 godine (naspram niti 30% porasta crobexa).
Odgovor - i ja sam dobro zaradio u tom periodu.

Onda je odjenom počeo s nebulozama kako ne spominje više DDJH.
Zar to treba posebno komentirati? Pa pogledaš mu postove i komentare na blogu i vidiš da itekako govori o DDJH. Uz to aktivno dokupljuje. I što onda komentirati izmišljotine?
A fundamentalnu vrijednost sigurno neću komentirati na ovom topiku.

Onda počne što je Varteksom??!! Gdje su mu dionice? Nagovara male pa im ih uvali!
Onda mu samo kaže pa pogledaj top10 dioničara, ima preko 7% tvrtke.
Odgovor - ništa. Nastavi dalje s nebulozama..

I onda se s njim treba raspravljati? Ni u ludilu.

A druge neću niti spominjati jer ih ne znam (nanjušila ekipa s poslovnog pa navalili, potez vam je bio pravi marketniški s otvaranjem teme ), osim markotrosa i glembaja.
S prvim je također bespredmetno raspravljati jer je tip psihički nestabilan (ja ono 2009. godine teško mogu zaboraviti, ono je bio šou), a za glembaja znamo da rezonira oko dionica kao da mu je IQ 70 (što je stvarno čudno, jer se inače čini natprosječno inteligentan. On recimo kod procjene vrijednosti KORF-a uzima u obzir da će slijedećih 10 godina poslovati s minusom od 70 milijuna kn i onda mu računa book i onda kaže da se to isplati kupiti po 15 kn. Ne znam zašto je stao na 10, trebao je uzeti procjenu bar 15 godina istog gubitka pa bi došao do toga oni njemu trebaju platiti za posjedovanje dionice. ).

I čemu onda rasprava? Nek se ekipa veseli kad ih zabavlja neargumentirano blaćenje drugih.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:12   #74
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Nisam ga napo, samo kaze da je bakic zaradio, a bakic nije nista zaradio do sad. sto se novca tice vjerojatno je jako puno potrosio na dionice, ali zaradio nije nista sigurno. {ispravak, sad sam procitao tvoj post}

ne one koje bakic spominje zato sto... nasa burza je relativno mala. to se vidi iz dnevnog prometa. i mjesecnog i godisnjeg itd. i onda imas te vanjske impulse. takav jedan impuls kao sto je citiranje u novinama bakica je tektonski poremecaj. kad pricamo o ddjhu konkretno jel itko moze tocno stavit prst na brojku koliko je bakicevo kupovanje i drukanje tocno diglo cijenu ddjha iznad "realne trzisne", ili drugim rijecima kolko bi sad bio ddjh da ga bakic nikad nije kupovao i reklamirao? 15? 18kn? ja priznajem da nemogu, mogu samo reci da je definitivno podiglo cijenu ddjha i to osjetno. to je prvi i najvazniji element koji njegovi zagovaratelji nece prihvatit, jer bi to znacilo prihvacanje da su vec popusili novac koji su ulupali nakon bakica u bilo koju dionicu.

a ove dionice koje kucilo spominje ja i on se potpuno slazemo, nema tu razlike u misljenju. ddjh je socialna ustanova koja zaposljava ljude u regiji s najvecom nezaposlenoscu u hrvatskoj i na taj nacin kupuje socialni mir. cijena je ocita. belje je krava muzara todorica iz koje ce crpit dobit u one firme iz kojih ne mora isplacivati dividendu malim dionicarima, i tako ce bit vjecno.

ovdje je vazno samo da svi sudionici igre shvate da kad krene izlazenje onda krece stampedo u kojem samo prvi red, iako brutalno iscrpljen, izlazi netaknut. ostali ce se medusobno pregazit.
Ja vjerujem da smo u udolini i da je ekipa spušila dosad hrpu love,samo je pitanje kad ce prijelom prema gore,tj kad cemo doseć dno?da li ce vaši favoriti to izdržati?i da li ćeš ti izdržat da tu lovu ne diraš kad ju uložiš?
Smatram da je najgora dionica ona koju moraš prodat!
po meni treba izabrati par dionica koje su u banani, a na dalekometne staze imaju šanse, piknut lovu u njih i zaboravit.
Što se dotičnog lika tiče netko je dobro rekao,jadno smo mi tržište ako cjena fluktuira zbog 1/2 miliona kuna,to je još jedan dokaz da lova ide na lovu.
idempadodem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:20   #75
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Nisam mislio ovdje više pisati jer je očito gubljenje vremena, ali da tebi odgovorim.

S kim da raspravljam, Kucilom? Ajde vrati se na početak topika pa vidi raspravu.
Hajdemo redom.
Gdje ja to lažem o Vartkesu?
Citirao sam članak sa poslovnog gdje je novinar pita gdje su dionice i zašto nisu proknjižene ( koliko vidim u medijima kupljene su mimo burze )
A sad pitanje, koliko je to Bakić zaradio na Vartkesu i da li bi ti nekome predložio da ga kupi?
Da li će Varteks u stečaj?
( čujem da Koščec traži od države poticaje - na račun nas poreznih obveznika ) Da li ti se Varteks čini profitabilnim ulaganjem?
Hvala unaprijed
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:27   #76
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ima tu mnogo prostora za investiranje bilokoje. na prvom mjestu vrlo popularno u zadnje vrijeme, zlato. danas ga je vjerojatno lakse kupit nego dionicu na zse.
Što se zlata tiče, ne govori li nam povijesno iskustvo upravo suprotno, s obzirom da zadnjih mjeseci otkupljivačnice zlata niču ko gljive nakon kiše. Tako je bilo i za vrijeme precijenjenih nekretnina, svaki pekar i odvjetnik gradio je po najmanje jednu urbanu vilu. Tako je bilo i s dionicama prije par godina, svaka blagajnica imala je u najmanju ruku udio u nekom investicijskom fondu.

Kada su cijene zlata bile (lupam) 50% niže, nitko ga nije otkupljivao.

Ovo je, naravno, zdravoseljačka logika, a ne ozbiljna analiza.

Autor ne posjeduje ZLTO-R-A.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:45   #77
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Meni je njegov blog dobro štivo kao što sam rekao, čovjek piše smisleno.
I smatram da ima pozitivan utjecaj na hrvatsko TK, naročito u "obrazovanju" šire investicijske zajednice, pružanja drukčijeg pogleda na neke stvari i poticanju dioničara u borbi za svoja prava i odlaska na Glavne skupštine.
apsoltuno se slažem
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:49   #78
Ima nekoliko tema na kojima mozete diskutirati o zlatu. Nemojte i ovdje.
Osim ako mislite da je NB zlatan, ali to cete onda morati argumentirati.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:29   #79
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Meni je njegov blog dobro štivo kao što sam rekao, čovjek piše smisleno.
I smatram da ima pozitivan utjecaj na hrvatsko TK, naročito u "obrazovanju" šire investicijske zajednice, pružanja drukčijeg pogleda na neke stvari i poticanju dioničara u borbi za svoja prava i odlaska na Glavne skupštine.
S ovim se u potpunosti slažem.

ALI, kad je novac u pitanju, ne vjeruj nikom, pa ni Nenadu Bakiću. On igra za sebe, a ne za ubogu raju koja se želi obogatit na dionicama.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:47   #80
Koja je lekcija kad ti NB predloži - kupi Varteks?
Iz kojeg je to predmeta gradivo?
I da li je moguće da firma Varteks završi kao Lipa Mill u nekretninskom balonu a mali dioničari dobiju plaketu - Važno je Sudjelovati?

G. House kaže:
Meni je njegov blog dobro štivo kao što sam rekao, čovjek piše smisleno.
I smatram da ima pozitivan utjecaj na hrvatsko TK, naročito u "obrazovanju" šire investicijske zajednice, pružanja
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.