Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2012., 04:03   #21
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
hajde dobro onda ...
evo meni se bas neki dan poslozilo da dozivim nulu kao zero-kutnu
i da konacno osjetim algoritme starih fenicana i arapa u kutovima brojeva

kao osoba s falicnim matematickim genom, za mene je pravo otkrivenje i prosvjetljenje dozivjeti sliku arapske jedinice s jednim kutom, dvicu s dva kuta, trojku s tri, cetvrticu s cetiri ugla i tako sve do velike nenadmasne glatke i neuhvatljive nule koja svoje odsjaje lijepi uz sve ove stare uglove i daje im posve novi sjaj
.. i sve se tako divno i jednostavno slaze i uklapa bez greske


Istina se moze naci kondenzirana kako u majusnoj cestici, i u trenu
tako i kroz nesagledivo, u svim danima

ako joj se prepustis, i ako joj dades cisto svoje srce, ona te vodi
njene su sve strane svijeta, njeno svo vrijeme ikad

Istina se kotrlja i prede tobom drugima a da ti to niti nemoras znati

Tebi je, zapravo, sve jasnije nego meni. NIikakva ti viđenja nisu potrebna kada si u stanju tako razmišljati. Voli i budi voljena.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 04:31   #22
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
možeš li opisati kako si vidjela reinkarnaciju?

vizija ti je došla samo tako, ili praktikuješ meditaciju, moliš se..?

Vizija mi je došla samo tako, iako sam spomenula splet životnih okolnosti koji me je prisilio da na trenutak isključim razum. Uglavnom, od svega što sam pročitala posljednjih mjeseci, važno je ono što neki nazivaju unutrašnja tišina, neki prekidanje unutrašnjeg monologa, a neki jednostavno mir u srcu.
Prakticirala sam molitvu u doslovnom smislu, kao razgovor s Bogom. Sada meditiram, iako i nema razlike između toga dvoga. Meditacija je, zapravo, svaka iskrena molitva. Naravno, trebali bismo isključiti ovaj prosjački aspekt sadržan u samoj riječi molitva.
Reinkarnaciju sam vidjela kao petlju. Mi, zapravo, nikada ne umiremo. Sa svakom svojom 'smrću' probudit ćemo se u nekom periodu svojega života i ponavljati taj život bezbroj puta. Možda ne bezbroj, ali ja ne znam koliko. Do sada sam se sjetila pet svojih smrti. Tako mi je napokon sjeo deja vu.
Inače, tako kreiramo i paralelne svemire, ali za sve njih je samo jedna duša.
Dobili smo savršenstvo na dar. Tijela nam jesu prolazna, ali dizajnirana su tako da sretni umremo u dubokoj starosti. Tek tada zajedno sa svojom dušom (možemo to nazvati i kvantna sinhronizacija) polazimo na idući stupanj stvaranja. Dotad možemo iskušavati jedan te isti život u svim njegovim varijantama. Zapravo, ovdje bih imala još puno toga za reći, ali ostavit ću to za kasnije da se ne zapletem.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 04:38   #23
Inače, sve vas molim da me ne doživljavate kao neko sveto pismo. Nisam doživjela ništa što ne može bilo tko. A vjerojatno sam i totalno trknuta i možda samo baljezgam. No, ipak vas sve beskrajno volim i svima želim makar trenutak mira koji sam sama doživjela i kojeg se, bez obzira na bilo čije mišljenje, više ne želim odreći. Gandhi je rekao: "Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu!" Pa budimo!
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 08:16   #24
Hvala na odgovorima od prije, nadam se da ne pilam previše, pozdrav !

Šta znači dobili smo savršenstvo na dar, jeli to znači da smo ga mogli i ne dobiti ? Te da ima i nešto drugo ?

Možemo doživljavati jedan te isti život različitim varijantama, jel to znači da ćemo izabrat šta želimo, tj. da ćemo živit ovaj život koliko hoćemo ili da ćemo izabrat neki drugi život ako nam je to film ?

Jel imamo uvijek istu dušu i pamćenje ? Jel mi sve znamo ? Kako je nastalo sve ? Jel ima nešto izvan svemira ?

Jel postoji pakao ? Šta bude s ljudima koji rade loše drugima, ili ostanu ne kažnjeni, jer svak ima vlastiti izbor ?

Šta je sa seksom, jeli u redu ako imaš više partnera/ica ?
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 10:57   #25
Wink

svi smo savršeni jer nas je stvorilo Savršenstvo a svatko je poseban na svoj način.i stvoreni smo za ljubav ali sve ovisi o nama samima.
tigrić gabriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 13:12   #26
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Savršeno sam shvatila neke Isusove riječi koje nikada nisam razumjela. savršeno sam shvatila i Budhino učenje iako o njemo znam daleko manje.
Ako govoris o 'reinkarnaciji' i 'Stvoritelju' onda govoris o nekom drugom Buddhi valjda, on o tome nije govorio, pache to nije uopce u shemi stvari. Odnosno, mozda bi mogla objasniti sto podrazumijevas pod navedenim pojmovima.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 15:33   #27
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Inače, sve vas molim da me ne doživljavate kao neko sveto pismo. Nisam doživjela ništa što ne može bilo tko. A vjerojatno sam i totalno trknuta i možda samo baljezgam. No, ipak vas sve beskrajno volim i svima želim makar trenutak mira koji sam sama doživjela i kojeg se, bez obzira na bilo čije mišljenje, više ne želim odreći. Gandhi je rekao: "Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu!" Pa budimo!
Pronađena, možeš li iskreno odgovoriti na sljedeće pitanje....

Bojiš li se smrti, ili joj se veseliš ?
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 15:58   #28
qt yeeeah....

Šta znači dobili smo savršenstvo na dar, jeli to znači da smo ga mogli i ne dobiti ? Te da ima i nešto drugo ?

ne,nismo ga mogli ne-dobiti.ono je mi.mi smo savršeni ali nedovoljno razvijeni d to spoznamo.

Možemo doživljavati jedan te isti život različitim varijantama, jel to znači da ćemo izabrat šta želimo, tj. da ćemo živit ovaj život koliko hoćemo ili da ćemo izabrat neki drugi život ako nam je to film ?

nemaš mogućnost biranja,imaš dimenzije u koje dolaziš prema tome koliko si duhovno sazrio i spoznao....



Jel imamo uvijek istu dušu i pamćenje ? Jel mi sve znamo ? Kako je nastalo sve ? Jel ima nešto izvan svemira ?

imamo istu dušu, ali nemamo pamćenje.pamćenje se može pobuditi regresijom, ali je to prevelik udarac za nekoga tko neće shvatiti gdje se nalazi i što mu duša govori u tom trenutku.mi znamo sve kada dođemo u dimenziju božanskog....znati ćemo sve,tojest.
ima,izvan svemira je univerzalna vječnost.


Jel postoji pakao ? Šta bude s ljudima koji rade loše drugima, ili ostanu ne kažnjeni, jer svak ima vlastiti izbor ?

pakao svjesno rađenje zla sebi i drugima na svijetu u kojem trenutno obitavaš.i posljedice toga.
ljudi koji rade loše ljudima,doživjet će isto.
izbor je uvijek tu,samo ga treba znati donijeti.


Šta je sa seksom, jeli u redu ako imaš više partnera/ica ?

konkretno pitanje na koje ti,vjerujem, sam(a) već imaš odgovor.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 16:03   #29
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ako govoris o 'reinkarnaciji' i 'Stvoritelju' onda govoris o nekom drugom Buddhi valjda, on o tome nije govorio, pache to nije uopce u shemi stvari. Odnosno, mozda bi mogla objasniti sto podrazumijevas pod navedenim pojmovima.
shvaćanje istine je univerzalno...
Buddha, Isus,Muhamed...svi govore istim ,univerzalnim jezikom.njihova su učenja jednaka i počivaju na najvažnijem počelu-ljubavi.
Stvoritelj je iznad Buddhe,Jahvea i Muhameda...on je Univerzalni Kreator.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 17:02   #30
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
izbor je uvijek tu,samo ga treba znati donijeti.
4 messages not yet delivered
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 17:07   #31
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Bezdan je, kao i sve ostalo, samo u našim glavama. Krena, Boštvo ti se neprestano obraća, samo pusti da ga čuješ. Sve ostalo su tehnike. Nekima su korisne, a nekima samo opterećenje. Ako mislimo da išta trebamo kako bismo doživjeli ono što se uvriježilo nazivati Prosvjetljenjem, tada ćemo ga teško postići. Ako, pak, bilo koju od poznatih tehnika prakticiramo iz čistog užitka i bez zacrtanih očekivanja, možemo postići puno.
Ja sam svu 'ezoteričnu' literaturu pročitala u posljednjih nekoliko mjeseci, nakon [I]viđenja[I], jer sam na nju, recimo to tako, bila 'upućena'. Dakle, nijednu od njih nisam prakticirala. Jednostavno su mi životne okolnosti u određenom trenutku bile takve da mi je razum bio pred slomom i postavljena pred izbor između tableta za smirenje i samokontrole, odlučila sam na trenutak potpuno isključiti razum. Ha-ha, slobodno se može reći da sam sišla s uma. I tako je sve krenulo.
Danas kada si ti izgleda pisala ovo, ja sam usisavao prašinu i palo mi je na pamet kako izgleda izgubiti razum. Jer se mi svi borimo da nam naše JA uvijek bude prisutno i da imamo kontrolu. Tebi se dakle vizija pojavila onda kada si se prepustila da izgubiš svoje JA. I tebi je to uspjelo. Ali nekima to ne uspijeva. Evo jedne naše kolegice koja piše: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=163
A također nije imala te sreće jedna gospođa koja je bila majstor reikija. Obolila jadna na živce pa skočila sa 6. kata. Imala je 57. godina.
Možda se meni Bog kontinuirano obraća, ali nismo na istoj frekvenciji. Ili on koristi egipatske hijeroglife za komunikaciju samnom, a ja učim kineske. Na kraju ispada da su Božanstva nebeski Charlie Chaplin-i
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 17:16   #32
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Voli i budi voljena.
vizijica, pa ti si to svjedok i apostol, ud i instrument Istini
upravo kao i sv pavle, ti postas tu svoj koment u network space, kreiras thread u datom kontekstu koji dijelimo, i odjednom Stvar takes on the very different quality, it gets into that soft tissue of the moment

pronadjena, ti sada imas komunicirati i podijeliti to sto znas, produbiti i oploditi svoju viziju; dotakla si ljepotu lifelong ucenika . ne trebas se patiti time kako artikulirati Istinu drugima, dovoljno je da poducavas pecanje, a Bog ce se pobrinuti za samu ribu . one learns the best by teaching others . learning by teaching through sharing, tvoja je sada platforma . da smo svi jedni drugima i ucenici i ucitelji, interconnected, overcoming obstacles in a way to make mistakes in an environment we support each others, pa da svima moze biti kako na nebu tako i na zemlji

volim kako kazes za re-inkarnaciju da je samo petlja .. stanica, cvoriste, poveznica, link na re-imagine
jer, da, Zivot je vjecan i njegovu nit, svaku onu koju krv Janjeta ne uzmogne oprati, nista nemre pretociti doli vatre Bozje ciji jezici odstrane svaku necist

i da, moram ti reci da si prekrasno vudrena jedna dusa
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 17:23   #33
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
shvaćanje istine je univerzalno...
Buddha, Isus,Muhamed...svi govore istim ,univerzalnim jezikom.njihova su učenja jednaka i počivaju na najvažnijem počelu-ljubavi.
Stvoritelj je iznad Buddhe,Jahvea i Muhameda...on je Univerzalni Kreator.
Nema nikakvog 'Univerzalnog Kreatora' u Buddhinom ucenju, i nije dovoljno samo ovako njuejdjerski nanizati rijeci da bi to nesto znacilo.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 17:36   #34
krena, doci ce dan pa ce Bog i tebi progovoriti, kad nadjes vremena od tih svih svojih knjiga i praznih soba

... i dunno, pa kad ti govoris specificnim jezikom, tebi se sve izgleda mora prevesti na orgazmicni jezik komaje ono, da ti se objasne razlike kako malu napraviti da ju hitne auto, kako da ju hitne ferari, a kako jumbo jet

napunit ces se i ti vec Istinom, bez brige
bit ces i ti pronadjen
ako se ne budes svojevoljno skrio u bezdanu, sto ne vjerujem da hoces jer si .. originalan karakter, i nezaobilazni liNk
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 17:41   #35
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Nema nikakvog 'Univerzalnog Kreatora' u Buddhinom ucenju
jel to tebi po shvacanju kineske duse, indijske, ili ...
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 17:48   #36
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
krena, doci ce dan pa ce Bog i tebi progovoriti, kad nadjes vremena od tih svih svojih knjiga i praznih soba

... i dunno, pa kad ti govoris specificnim jezikom, tebi se sve izgleda mora prevesti na orgazmicni jezik komaje ono, da ti se objasne razlike kako malu napraviti da ju hitne auto, kako da ju hitne ferari, a kako jumbo jet

napunit ces se i ti vec Istinom, bez brige
bit ces i ti pronadjen
ako se ne budes svojevoljno skrio u bezdanu, sto ne vjerujem da hoces jer si .. originalan karakter, i nezaobilazni liNk
Nikad nisam volio dubine, iako mi je strast bila podvodni ribolov. Uvijek sam tražio da mi se djed sa čamcem približi kopnu da vidim dno. Pa onda bih tek skočio u more.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 18:03   #37
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
jel to tebi po shvacanju kineske duse, indijske, ili ...
Po Buddhi draga moja TT, po nikakvim abreacijama u kojima Brahman nikako da ne nestane iz slike...tamo nema ni 'duse' btw...

No medjutinzi, sekundarna racionalizacija je svakom dopustena, pa nek' svatko izvoli kako mu drago...samo nema smisla raditi vurst e da bi stogod 'spritualnog' reka.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 18:13   #38
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nikad nisam volio dubine, iako mi je strast bila podvodni ribolov. Uvijek sam tražio da mi se djed sa čamcem približi kopnu da vidim dno. Pa onda bih tek skočio u more.
bez rijeci



todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 18:21   #39
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Po Buddhi draga moja TT, po nikakvim abreacijama u kojima Brahman nikako da ne nestane iz slike...tamo nema ni 'duse' btw...
al zato ima duhova, dobrih i zlocestih
evo moja frendica singapurska kineskinja bas sada kod mene, i njen muz jos uvijek vjeruje kako su mu nestasni duhovi sakrili cetkicu za zube
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 20:45   #40
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
bez rijeci



Uh uh mogu ja pogoditi !! Ja kažem, ne moraš ić duboko, tu je odma ispod površine, vidi ove likove šta pokušavaju tražit duboko, svi su izgubljeni, juuuu !!

Hvala majica na odgovorima, sad mi je još jasnije, sad kad dobijem viziju samo ću reći, boooring, daj mi nešto novo, ovo već sve znam !
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.