Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 07:07   #41
Quote:
2012agora kaže: Pogledaj post
Dakle OŠ ,4 - ti razredi , najgrublja povreda javnog natječaja , nema javnog poziva od strane škole nego je škola ispod stola sakupila ponude na način dva dogovorena setelita i agencija koja je navodno najpovoljnija ...čisto kao suza materijal za USKOK , medije ... i da škola mora objaviti natječaj na stranici škole
pa zaboga to je cijena viša i za 5 dana ( 4 noćenja ) ravnatelj je direktno odgovorna osoba ali i povjerenstvo zajedno sa učiteljima i navodnim predsavnicima roditelja koje je napravilo lakrdiju od natječaja . Sramota !
to je očigledno praksa u večinama školama u splitu i okolici, jer ne nailazim na ove javne natječaje na nijednoj od škola koje sam provrtila po internetu. sramota

Zadnje uređivanje Ani O : 29.10.2014. at 09:19.
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 07:21   #42
Quote:
2012agora kaže: Pogledaj post
Dakle OŠ ,4 - ti razredi , najgrublja povreda javnog natječaja , nema javnog poziva od strane škole nego je škola ispod stola sakupila ponude na način dva dogovorena setelita i agencija koja je navodno najpovoljnija ...čisto kao suza materijal za USKOK , medije ... i da škola mora objaviti natječaj na stranici škole
pa zaboga to je cijena viša i za 5 dana ( 4 noćenja ) ravnatelj je direktno odgovorna osoba ali i povjerenstvo zajedno sa učiteljima i navodnim predsavnicima roditelja koje je napravilo lakrdiju od natječaja . Sramota !
ako ste vi sigurni u ovo što govorite (vezano za zakon i natječaje), i imate dokaze (vidim da ste dobro upućeni u sve što se zbiva) pa prijavite...da se stane na kraj više ovakvim stvarima.
roditeljima se servira nešto u školi, npr. škola je odredila destinaciju a oni i ne znaju da to nije po zakonu. rečeno im je da je natječaj proveden, odakle će roditelji znati da nije i kako će uopće to dokazati.

Zadnje uređivanje Ani O : 29.10.2014. at 09:19.
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 08:48   #43
Znaci nasa ekskurzija je bila Zg 4dana. 2000kn. Pevi roditeljski sastanak sazvan bas za dogovor gdje kada i koliko,odrzan je na nacin da je razrednik vec imao tri ponude spremne,nase je bilo izabrati od te tri 'najpovoljniju'. Cijena iskreno nije mi bila vele pristupacna,jer tu je i dzeparac i naravno kupit jos nesto odjece/tenisice i slicno. Vec sam napisala nisu mi dovoljno zreli za odvojiti ih od doma.ali muz mi je rekaa nece valjda od njih 15 jedina ona ostati kuci?smijat ce joj se ostala djeca..
bilaboja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 09:32   #44
Quote:
bilaboja01 kaže: Pogledaj post
Znaci nasa ekskurzija je bila Zg 4dana. 2000kn. Pevi roditeljski sastanak sazvan bas za dogovor gdje kada i koliko,odrzan je na nacin da je razrednik vec imao tri ponude spremne,nase je bilo izabrati od te tri 'najpovoljniju'. Cijena iskreno nije mi bila vele pristupacna,jer tu je i dzeparac i naravno kupit jos nesto odjece/tenisice i slicno. Vec sam napisala nisu mi dovoljno zreli za odvojiti ih od doma.ali muz mi je rekaa nece valjda od njih 15 jedina ona ostati kuci?smijat ce joj se ostala djeca..
očigledno po svim školama ista stvar se dešava, a roditelji nemaju pojima o svojim pravima inovom zakonu
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:10   #45
Quote:
bilaboja01 kaže: Pogledaj post
Znaci nasa ekskurzija je bila Zg 4dana. 2000kn. Pevi roditeljski sastanak sazvan bas za dogovor gdje kada i koliko,odrzan je na nacin da je razrednik vec imao tri ponude spremne,nase je bilo izabrati od te tri 'najpovoljniju'. Cijena iskreno nije mi bila vele pristupacna,jer tu je i dzeparac i naravno kupit jos nesto odjece/tenisice i slicno. Vec sam napisala nisu mi dovoljno zreli za odvojiti ih od doma.ali muz mi je rekaa nece valjda od njih 15 jedina ona ostati kuci?smijat ce joj se ostala djeca..
Ja ću radije djetetu objasniti da lova ne raste na drveću nego plaćati nešto za što nemam novca.

I onda pokrenuti postupak protiv ravnatelja.

Ovce, ljudi su ovce!!!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:35   #46
mene samo zanima kako izgleda ta scena, razrednica govori ici cemo na izlet, kosta 2 000 kuna tri dana i svi roditelji sto? klimaju glavom i zapisuju note to self, opljackaj banku iduce jutro?
zar nitko od 20-30 roditelja nije reagirao na tu cijenu?
pa ljetuje se u turskoj za 1500 kn 7 dana
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:58   #47
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene samo zanima kako izgleda ta scena, razrednica govori ici cemo na izlet, kosta 2 000 kuna tri dana i svi roditelji sto? klimaju glavom i zapisuju note to self, opljackaj banku iduce jutro?
zar nitko od 20-30 roditelja nije reagirao na tu cijenu?
pa ljetuje se u turskoj za 1500 kn 7 dana
E, upravo ovako izgleda!

Sjećam se toga iz svog doba, mama je uvijek ispadala zadnje smeće što se buni, dok ja nisam preuzela inicijativu pa sama nagovorila razred na maturalac u Prag dvostruko jeftiniji od planiranog.

OVCE!!!!!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 14:21   #48
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene samo zanima kako izgleda ta scena, razrednica govori ici cemo na izlet, kosta 2 000 kuna tri dana i svi roditelji sto? klimaju glavom i zapisuju note to self, opljackaj banku iduce jutro?
zar nitko od 20-30 roditelja nije reagirao na tu cijenu?
pa ljetuje se u turskoj za 1500 kn 7 dana
u tome je i problem. sve je to dobro pripremljeno. učiteljica se na roditeljskom pravi da nema pojima di se ide, a škola je već odredila destinaciju. samo kaže izaberite predstavnika razreda i vi roditelji određujete sve. KOJA NAVLAKUŠA. onda predstavnik razreda dođe na sastanak i kažu mu odredili smo destinaciju ali smo zato prikupili 3 ponude pa izvolite vi kao predstavnici roditelja tajnim glasanjem izabrat ono šta vam najviše odgovara. ne znam šta će se događati kasnije (u stvari ne znam kako će roditelji reagirat) jer još nije bio sastanak roditelja kad dođe dotična izabrana agencija sa ponudom i prezentacijom. ali mislim da neće bit ništa jer je to več gotov čin, možeš jedino ne pustit dijete na ekskurziju. a najgore od svega je što kroz sve ove godine vrtiča i škole čini mi se da roditelji idu linijom manjeg otpora i jako su pasivni, tj. lakše im je ne pustit dijete na ekskurziju ili dat par stotina kuna više nego se natezat sa nekim. zato nam i je ovako kako nam je
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 14:26   #49
a, to je taktika ko lavovi s gazelama, razdvoji krdo pa jednu po jednu

no, ako si u kontaktu s roditeljima predlazem ti bunu da dignes i da se zalis direktno ravnatelju na postupak, cak i ako nemas podrsku ostalih.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 14:37   #50
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a, to je taktika ko lavovi s gazelama, razdvoji krdo pa jednu po jednu

no, ako si u kontaktu s roditeljima predlazem ti bunu da dignes i da se zalis direktno ravnatelju na postupak, cak i ako nemas podrsku ostalih.
a vidit ćemo na sastanku šta će biti. ali poučena dosadašnim iskustvom, malo će se komentirat uf kako je skupo, bla..bla..bla...od bune ni B. i na kraju će večina pustit djecu na ekskurziju i to je to.
pričala sam već sa nekim roditeljima, naravno da kažu kako im je to skupo ali svi samo slegnu ramenima i to je to...
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 16:20   #51
Pa kao da same ne znate u kakvom drustvu zivimo?znaci,primjer.. u razredu moje pokcerke je 15 ucenika. Da je ona ostala jedina doma,kako bi se osjecala prvo ona?kao izolirana od svojih prijatelja?drugo,sva druga djeca krecu s tim nekim ruganjem,i oni ce se pitati zbog cega bas ona ne ide?nije lako glavici od 11godina objasnjasniti..probaj pa ces vidit..i na kraj kada se svi vrate puni dojmova sto ce ona?kao da ne znate da se natjecu i sama djeca prave razlike jedni medu drugima.a mogu zahvaliti bakama,svaka je uskocila za nesto..iako ponavljam mali su oni jos za 4dana..
bilaboja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 18:43   #52
Pozdrav svima na temi ( tema uzorni prosvjetni radnici i ravnatelji zakleti humanisti ) Prvo bih odgovorio mandolini : da kojim slučajem moje dijete ide u tu školu čiji je ime revno pobrisao administrator a zašto neznam ? onada bih JA kao roditelj svoga djeteta istupio prozvao odgovorene zatražio odgovor i nakon toga napravio prijavu zbog osnovane sumnje u korupciju prema prosvjetnoj inspekciji i državnom tužilaštvu. Putovanje ipak ne plaćam ja nego VI ili ? Ako Vam je potpuno normalno da sudjelujete kao nijemi svjedok bravo :klap: tada stvarno nebih svama na kavu !
2012agora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:16   #53
Quote:
2012agora kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na temi ( tema uzorni prosvjetni radnici i ravnatelji zakleti humanisti ) Prvo bih odgovorio mandolini : da kojim slučajem moje dijete ide u tu školu čiji je ime revno pobrisao administrator a zašto neznam ? onada bih JA kao roditelj svoga djeteta istupio prozvao odgovorene zatražio odgovor i nakon toga napravio prijavu zbog osnovane sumnje u korupciju prema prosvjetnoj inspekciji i državnom tužilaštvu. Putovanje ipak ne plaćam ja nego VI ili ? Ako Vam je potpuno normalno da sudjelujete kao nijemi svjedok bravo :klap: tada stvarno nebih svama na kavu !
ja bih voljela da vi nama kažete kako ste upućeni u sve to? jeste prosvjetni radnik? radite u turističkoj agenciji? roditelj čije dijete ide na ekskurziju?

ps. da sam htjela napisati u koju školu moje dijete ide (a nisam to htjela, valda na ovom forumu postoji nekakva zaštita identiteta i to sa punim pravom s obzirom kakvih sve ovdje ima) onda bi to sama napisala. odakle vama to pravo? a vaš poziv na kavu je u najmanju ruku smješan kad nećete da se prestavite i sve je nešto obavijeno velom tajne, svoj identitet čuvate a tuđe bi razotkrivali.

Zadnje uređivanje mandolina2013 : 29.10.2014. at 20:33.
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:54   #54
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
ja bih voljela da vi nama kažete kako ste upućeni u sve to? jeste prosvjetni radnik? radite u turističkoj agenciji? roditelj čije dijete ide na ekskurziju?

ps. da sam htjela napisati u koju školu moje dijete ide (a nisam to htjela, valda na ovom forumu postoji nekakva zaštita identiteta i to sa punim pravom s obzirom kakvih sve ovdje ima) onda bi to sama napisala. odakle vama to pravo? a vaš poziv na kavu je u najmanju ruku smješan kad nećete da se prestavite i sve je nešto obavijeno velom tajne, svoj identitet čuvate a tuđe bi razotkrivali.
Poštovana , meni uistinu nije bila namjera ukazivanjem o kojoj se školi radi ugroziti Vašu privatnost nego možda potaknuti Vas i sve potencijalne čitatelje i članove foruma a posebno one čija djeca pohadjaju spomenutu školu da prestanu biti nijemi svjedoci te da pročitaju novi pravilnik i postanu svijesni svojih prava a koja im napokon omogučuju da ono što plaćaju sukreiraju .
2012agora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 07:47   #55
Quote:
2012agora kaže: Pogledaj post
Poštovana , meni uistinu nije bila namjera ukazivanjem o kojoj se školi radi ugroziti Vašu privatnost nego možda potaknuti Vas i sve potencijalne čitatelje i članove foruma a posebno one čija djeca pohadjaju spomenutu školu da prestanu biti nijemi svjedoci te da pročitaju novi pravilnik i postanu svijesni svojih prava a koja im napokon omogučuju da ono što plaćaju sukreiraju .
ja sam vas lijepo molila link na taj pravilnik gdje piše da roditelji odabiru destinaciju, jer vidim da ste upučeni a vi niste ni to kadri bili napraviti
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 09:29   #56
Quote:
bilaboja01 kaže: Pogledaj post
Pa kao da same ne znate u kakvom drustvu zivimo?znaci,primjer.. u razredu moje pokcerke je 15 ucenika. Da je ona ostala jedina doma,kako bi se osjecala prvo ona?kao izolirana od svojih prijatelja?drugo,sva druga djeca krecu s tim nekim ruganjem,i oni ce se pitati zbog cega bas ona ne ide?nije lako glavici od 11godina objasnjasniti..probaj pa ces vidit..i na kraj kada se svi vrate puni dojmova sto ce ona?kao da ne znate da se natjecu i sama djeca prave razlike jedni medu drugima.a mogu zahvaliti bakama,svaka je uskocila za nesto..iako ponavljam mali su oni jos za 4dana..
Pa uzmeš tih 2000 kn i odeš lijepo s njom na put neki, napraviš obiteljske dane, odeš vidjeti Kopački rit, odeš u Graz (100 kn povratna)...

2000 kn?! Pa tko to još ima danas za put od 4 dana?!

A ruganje... pa radije ću razgovarati sa svojim djetetom danima i satima, raditi na njegovu samopouzdanju, isticati mu koliko dana moram raditi da platim nešto takvo, pokazati koliko je karta do Zagreba i reći da možemo svi mi otići na izlet u Zagreb i još šopingirati. Rugat će mu/joj se i zbog stvari koje nisu plative (osim kao ćeš dijete dati plastičnom kirurgu) pa ćeš mu morati na neki način stvoriti obrane, stvoriti pozitivne stavove, odgojiti ga da shvati koliko je takvo ponašanje bezvezno i ne treba se na njega osvrtati...

Imam supruga kojemu je mama išla u kredite zbog takvih idiotarija, a bili su siromašniji i od mojih, tek sad shvaća da se neke stvari ne moraju i da vrijedi napraviti bunu za preskupe izlete u svrhu krađe, da se ne mora masa stvari plaćati i imati...

Nikad neću zaboraviti lice svoje mame kad je izlazila sa sastanka i one poglede praznoglavih glupača koje su lovu posuđivale i koje su išla u kredite...

E, ali ona vjerojatno nikad neće zaboraviti kad su je prvi put pitale te iste što je sa mnom i mora li me financirati jer one sve još financiraju svoje tridesetogodišnje obješenjake. U trenu kad je mogla slavodobitno reći da sa 23 godine sama zarađujem (dotad su mi minimalne financije slali i radila sam uz faks), kad može s mojih 30 reći da nikad nisam od nje tražila ništa materijalno i da mi uz moje dvoje djece ne mora kupovati kolica i opremu, ne mora plaćati moje kredite.... Tad je ona slavila, i još slavi.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 09:36   #57
evo kod mene u firmi oglas za 3 dana salzburga 690 kuna odvedite djecu u salzburg, troje za 2070 kn
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:39   #58
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...6_67_1280.html
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
ja sam vas lijepo molila link na taj pravilnik gdje piše da roditelji odabiru destinaciju, jer vidim da ste upučeni a vi niste ni to kadri bili napraviti

Google je izgleda samo meni prijatelj i drug !
2012agora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:42   #59
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Pa uzmeš tih 2000 kn i odeš lijepo s njom na put neki, napraviš obiteljske dane, odeš vidjeti Kopački rit, odeš u Graz (100 kn povratna)...

2000 kn?! Pa tko to još ima danas za put od 4 dana?!

A ruganje... pa radije ću razgovarati sa svojim djetetom danima i satima, raditi na njegovu samopouzdanju, isticati mu koliko dana moram raditi da platim nešto takvo, pokazati koliko je karta do Zagreba i reći da možemo svi mi otići na izlet u Zagreb i još šopingirati. Rugat će mu/joj se i zbog stvari koje nisu plative (osim kao ćeš dijete dati plastičnom kirurgu) pa ćeš mu morati na neki način stvoriti obrane, stvoriti pozitivne stavove, odgojiti ga da shvati koliko je takvo ponašanje bezvezno i ne treba se na njega osvrtati...

Imam supruga kojemu je mama išla u kredite zbog takvih idiotarija, a bili su siromašniji i od mojih, tek sad shvaća da se neke stvari ne moraju i da vrijedi napraviti bunu za preskupe izlete u svrhu krađe, da se ne mora masa stvari plaćati i imati...

Nikad neću zaboraviti lice svoje mame kad je izlazila sa sastanka i one poglede praznoglavih glupača koje su lovu posuđivale i koje su išla u kredite...

E, ali ona vjerojatno nikad neće zaboraviti kad su je prvi put pitale te iste što je sa mnom i mora li me financirati jer one sve još financiraju svoje tridesetogodišnje obješenjake. U trenu kad je mogla slavodobitno reći da sa 23 godine sama zarađujem (dotad su mi minimalne financije slali i radila sam uz faks), kad može s mojih 30 reći da nikad nisam od nje tražila ništa materijalno i da mi uz moje dvoje djece ne mora kupovati kolica i opremu, ne mora plaćati moje kredite.... Tad je ona slavila, i još slavi.
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
evo kod mene u firmi oglas za 3 dana salzburga 690 kuna odvedite djecu u salzburg, troje za 2070 kn
ali koja je onda svrha tih ekskurzija ako ne mogu ić sva djeca?
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:49   #60
Quote:
2012agora kaže: Pogledaj post
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...6_67_1280.html


Google je izgleda samo meni prijatelj i drug !
čuj nije problem nači pravilnik, ali ja ga evo već u zadnjih par dana nekoliko puta čitam i ne nalazim gdje piše da roditelji sudjeluju u odabiru destinacije i trajanju ekskurzije čini mi se da je i ovaj pravilnik nedorečen i daje mjesta za manipulaciju njime

nailazim samo na ovo vezano za izbor agencije:
Quote:
Obveze Povjerenstva su:

– donijeti odluku o datumu i sadržaju javnoga poziva,

– provjeriti obrazac za ponudu,

– odrediti datum i vrijeme javnog otvaranja ponuda,

– odabrati ponudu,

– obavijestiti školski odbor, vijeće roditelja i roditelje razrednog odjela o odabranoj ponudi,

zatražiti objavu rezultata odabira ponude na internetskim stranicama školske ustanove
niti nailazim na to da natječaj mora biti objavljen na internetski stranicama škole.

molim te copypejstaj mi ovo što ja ne mogu nači
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.