Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 14:46   #7781
"Bit" nečeg "pametnog" je 26. Slično kao 42, samo što nije 42.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.01.2017., 15:37   #7782
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
shrvan bolešću.
inače, f. chief me već odavno trebao uhljebiti, ali je bio zauzet umjetnošću, točnije glazbom.
ovdje imamo fotografiju dotičnog kako se bavi svojom omiljenom glazbenom formom:



Kosovo je Srbija!

Jel' znaš da na srpskom forumu dobiješ ban ako napišeš da Kosovo nije Srbija? :klap:
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 18.01.2017., 02:09   #7783
Pa šta? I Srbija je Kosovo.
AtkoAtkovic is offline  
Old 18.01.2017., 13:15   #7784
Quote:
AtkoAtkovic kaže: Pogledaj post
Pa šta? I Srbija je Kosovo.
Pa ništa, dobiješ ban za iznošenje činjenica...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 18.01.2017., 13:48   #7785
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post


Kosovo je Srbija!
Kosovo je srce Srbije.

Quote:
Jel' znaš da na srpskom forumu dobiješ ban ako napišeš da Kosovo nije Srbija? :klap:
trebalo bi mi biti neizrecivo dosadno (ili bih trebao biti dobro plaćen) da bih išao na srpske forume objašnjavati tamošnjim internet ratnicima da kosovo nije srbija.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 18.01.2017., 13:52   #7786
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post


Baš sam predvidljiv... točno sam to htio pitat. Koja je 'bit' nečeg 'pametnog', odn. 'glupog'?
za poslovice se svi više manje slažu da su mudre i pametne, pa si mogao citirati neku.

recimo:
Quote:
Ne sanjaj svoj život,
nego živi svoje snove.
ili

Quote:
Kad padneš u vodu,
ljuti se na sebe,
ne na potok.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 18.01.2017., 14:05   #7787
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Pa ništa, dobiješ ban za iznošenje činjenica...
A za unošenje?
AtkoAtkovic is offline  
Old 18.01.2017., 14:18   #7788
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
za poslovice se svi više manje slažu da su mudre i pametne, pa si mogao citirati neku.
Pa vidiš, taman se meni mnoge od tih pametnih poslovica čine nekako hmmm

'Pametne' možda na površini, ali zapravo prilično glupe. Ovisno, jasno, o tome kako netko uopće doživljava pojam 'nečeg pametnog'.
Apemant is offline  
Old 18.01.2017., 14:28   #7789
Quote:
AtkoAtkovic kaže: Pogledaj post
A za unošenje?
Ovisi šta unosiš...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 18.01.2017., 14:30   #7790
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
Kosovo je srce Srbije.
Pa da, ali ovih zadnjih godina doživljava kao neko vantjelesno iskustvo, to srce...

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
trebalo bi mi biti neizrecivo dosadno (ili bih trebao biti dobro plaćen) da bih išao na srpske forume objašnjavati tamošnjim internet ratnicima da kosovo nije srbija.
Jel' vidiš kak si dosadan kad moram ići na srpske forume tražiti malo zabave?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 18.01.2017., 14:34   #7791
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa vidiš, taman se meni mnoge od tih pametnih poslovica čine nekako hmmm

'Pametne' možda na površini, ali zapravo prilično glupe. Ovisno, jasno, o tome kako netko uopće doživljava pojam 'nečeg pametnog'.
Radi ono što radi većina. Tako se čuvaš od oba ekstrema, nisi ni među najpametnijima ni među najglupljima.
Jednostavko is offline  
Old 18.01.2017., 15:34   #7792
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Radi ono što radi većina. Tako se čuvaš od oba ekstrema, nisi ni među najpametnijima ni među najglupljima.
Eeee. Je li to pametan savjet? Ako jest, koja je bit toga (da je pametan)?


Neću čak ni pitati 'koji se cilj time postiže', jer tako bih presupozirao da je 'biti pametan' nešto 'goal-oriented' - a ne vidim zašto bih to a priori tako postavio.
Apemant is offline  
Old 18.01.2017., 16:07   #7793
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Eeee. Je li to pametan savjet? Ako jest, koja je bit toga (da je pametan)?
Nije. Zezao sam se malo. Ali ima ljudi koji stvarno misle da je najbolje u svemu biti prosječan. Bolje je imati svoje mišljenje, premda to ne znači da se ono mora razlikovati od mišljenja većine.
Jednostavko is offline  
Old 18.01.2017., 17:10   #7794
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Nije. Zezao sam se malo. Ali ima ljudi koji stvarno misle da je najbolje u svemu biti prosječan. Bolje je imati svoje mišljenje, premda to ne znači da se ono mora razlikovati od mišljenja većine.
Moj djed, čovjek koji je preživio 5 godina ratovanja, je uvijek govorio: nemoj nikad biti zadnji, ali nemoj niti nikad biti prvi, prvi i zadnji najprije najebu...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 18.01.2017., 22:20   #7795
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Nije. Zezao sam se malo. Ali ima ljudi koji stvarno misle da je najbolje u svemu biti prosječan. Bolje je imati svoje mišljenje, premda to ne znači da se ono mora razlikovati od mišljenja većine.
Je li netko čitao Taleba ikad ? Je li bolje živjeti u Mediocristanu ili Extremistanu?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 18.01.2017., 22:38   #7796
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Je li netko čitao Taleba ikad ? Je li bolje živjeti u Mediocristanu ili Extremistanu?
Ja sam ga čitao. Baš sam ti ga htio spomenuti na onoj temi, ali nije mi se baš dalo pisati.

Čitao sam samo Crni labud, ali ima već od toga. Dobra knjiga, na momente čak i prejednostavno pisana, ali to je odlika dobrih pisaca koji rade na popularizaciji znanosti. I ne banalizira, kao npr. Brian Greene koji mi i nije baš neki pisac. Možda mu nisam dao dovoljno šanse, ali neki primjeri su stvarno prebanalni.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.01.2017., 22:44   #7797
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ja sam ga čitao. Baš sam ti ga htio spomenuti na onoj temi, ali nije mi se baš dalo pisati.
Tako je meni često

Posebno je komično kad se jednom Taleb skoro potukao s Mullerom oko toga je li tržište savršeni Famin random walk, ili je kretanje predvidljivo Mislim da je to bio neki PokerStar event za Wall Street.

Komično je što empirija ne pokazuje puno, obojica su se obogatili kao hedge fond manageri.

Jim Simons je obojicu čudno gledao sa strane
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 18.01.2017., 22:47   #7798
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Čitao sam samo Crni labud, ali ima već od toga. Dobra knjiga, na momente čak i prejednostavno pisana, ali to je odlika dobrih pisaca koji rade na popularizaciji znanosti. I ne banalizira, kao npr. Brian Greene koji mi i nije baš neki pisac. Možda mu nisam dao dovoljno šanse, ali neki primjeri su stvarno prebanalni.
Prva je Fooled by Randomness, druga je Black Swan. To su opći koncepti.

Njegova najbolja knjiga, bar po njegovom mišljenju je Antifragile.

Poprilično novi koncept, iako vrlo jasan, Taleb kaže da je to riječ koju je on smislio jer ni u jednom jeziku svijeta ne postoji termin za takvo nešto, a oko pola 'svijeta' se sastoji od toga
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 18.01.2017., 22:54   #7799
Znam za Fooled by Randomness. Za ovu sam možda čuo usput. Budem jednog lijepog dana provjerio, sada je puno drugih stvari na to-read listi.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.01.2017., 22:57   #7800
Meni je bilo ugodno iznenađenje kad se Taleb na jednoj debati pridružio "vjerničkom" taboru, ali ne tek apologetski, nego da dâ jednu novu dimenziju raspravi i da pokaže ovim pametnjakovićima koliko zapravo malo znamo. Čini mi se da nije inicijalno trebao biti na toj debati, ali dan prije (ili tako nešto) nije mogao pa da se iskupi. Tako nešto, pričam po sjećanju, manje važni ti detalji:

https://www.youtube.com/watch?v=50pq71Bmils
Bijeli-Druid is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.