Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2009., 13:00   #1
Question Svicarska odbila SAD i oslobodila Romana Polanskog

Pišu se peticije ,prosvjeduju što obični ljudi ,što umjetnici i njegovi kolege iz filmskog svijeta i Švicarci i Francuzi i drugi...

A kad prosvjeduju onda pričaju o njegovom uhićenju ,o tome kako je samo išao primiti nagardu itd - a ni slova o 13 godišnjakinji s kojom je spavao ! Pa kako to ?

Kad se raspravljalo o homoseksualizmu onda su se oni "anti gay" pitali "Gdje je granica?" ,pitali su hoće li pedofilija ,zoofilija... jednog dana biti normalne ,pozivali su se na stranku pedofila u Nizozemskoj - dok su se oni "pro gay" ljutili na takvo izjednačavnje homoseksualizma s pedofiljom !

A evo sada izgleda su oni "anti gay" čak imali donekle i pravo - pa gdje su granice ? Seks sa 13 godišnjakinjom ,prije toga veza s 15 godišnjakinjom - a Polanskom to nitko ne zamjera -
busca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:11   #2
zapad se pretvara u prilično nakaradan svijet. u svakom pogledu.
bogati i slavni imaju sve u rukama, pa i crkvu - koja bi trebala biti okosnica morala, čuvar potlačenih i nemoćnih.
novac i pohlepa ( vrag ) na djelu.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:14   #3
"Umjetnici" su pokazali svoje licemjerje.

Nije ih sram, to su takvi ljudi.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:16   #4
Eto sad znamo a nije svaki pedofilčina isti!

Ja bi tim peticarošima i braniteljima ponudio da svoju dječicu posude pedofilim na večer dvije čisto da pokažu svoju solidarnost sa pedofilčinom!
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:23   #5
Pa to je svijet. Ništa čudno.
neki mogu sve, a neki ni živit ne mogu.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 13:58   #6
Quote:
busca kaže: Pogledaj post
Pišu se peticije ,prosvjeduju što obični ljudi ,što umjetnici i njegovi kolege iz filmskog svijeta i Švicarci i Francuzi i drugi...

A kad prosvjeduju onda pričaju o njegovom uhićenju ,o tome kako je samo išao primiti nagardu itd - a ni slova o 13 godišnjakinji s kojom je spavao ! Pa kako to ?

Kad se raspravljalo o homoseksualizmu onda su se oni "anti gay" pitali "Gdje je granica?" ,pitali su hoće li pedofilija ,zoofilija... jednog dana biti normalne ,pozivali su se na stranku pedofila u Nizozemskoj - dok su se oni "pro gay" ljutili na takvo izjednačavnje homoseksualizma s pedofiljom !

A evo sada izgleda su oni "anti gay" čak imali donekle i pravo - pa gdje su granice ? Seks sa 13 godišnjakinjom ,prije toga veza s 15 godišnjakinjom - a Polanskom to nitko ne zamjera -
Naravno da smo imali pravo.

Kome se god to svidjelo i tko god kako god to shvatio, ali kada covjek jednom pocne degeneraciju i nenormalnost proglasavati vrijednoscu - u tom trenu granice se brisu i pitanje novih degeneracija samo je pitanje vremena.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:04   #7
Quote:
busca kaže: Pogledaj post

A evo sada izgleda su oni "anti gay" čak imali donekle i pravo - pa gdje su granice ? Seks sa 13 godišnjakinjom ,prije toga veza s 15 godišnjakinjom - a Polanskom to nitko ne zamjera -
Polanski je legenda a novinari mu mogu samo jedno, da nekazemo sto. A oni silni lopovi i ubojice po zatvorima ce se nacekati da Polanski ode u zatvor pa da oni dokazuju kako nisu najgori od svih, jer eto ,,pedofila, ima sad da ga razbijemo,.
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:11   #8
Ja sam za da mu se sudi, ali kakav je to način poslije toliko godina? zar nije mogla Amerika već sto puta pritisnuti Francusku ili zemlje gdje se je Polanski kretao da ga izruče?
Mr. Majestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:11   #9
Quote:
busca kaže: Pogledaj post
Pišu se peticije ,prosvjeduju što obični ljudi ,što umjetnici i njegovi kolege iz filmskog svijeta i Švicarci i Francuzi i drugi...

A kad prosvjeduju onda pričaju o njegovom uhićenju ,o tome kako je samo išao primiti nagardu itd - a ni slova o 13 godišnjakinji s kojom je spavao ! Pa kako to ?

Kad se raspravljalo o homoseksualizmu onda su se oni "anti gay" pitali "Gdje je granica?" ,pitali su hoće li pedofilija ,zoofilija... jednog dana biti normalne ,pozivali su se na stranku pedofila u Nizozemskoj - dok su se oni "pro gay" ljutili na takvo izjednačavnje homoseksualizma s pedofiljom !

A evo sada izgleda su oni "anti gay" čak imali donekle i pravo - pa gdje su granice ? Seks sa 13 godišnjakinjom ,prije toga veza s 15 godišnjakinjom - a Polanskom to nitko ne zamjera -
STO JE NAJGORE, meni drag redatelj je osudjen za silovanje a ne za tamo neko spavanje. a ovi vec duze vrijeme a sad je eskaliralo...stite silovatelja...
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:11   #10
Quote:
werg kaže: Pogledaj post
Polanski je legenda a novinari mu mogu samo jedno, da nekazemo sto.
Pa, ocito da mu i 13-godisnjakinja moze, da ne kazes sto.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:12   #11
Quote:
Mr. Majestic kaže: Pogledaj post
Ja sam za da mu se sudi, ali kakav je to način poslije toliko godina? zar nije mogla Amerika već sto puta pritisnuti Francusku ili zemlje gdje se je Polanski kretao da ga izruče?
Pa nije Francuska Slovenija pa da ju se stisce kako se kome sprdne.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:18   #12
Quote:
werg kaže: Pogledaj post
Polanski je legenda a novinari mu mogu samo jedno, da nekazemo sto. A oni silni lopovi i ubojice po zatvorima ce se nacekati da Polanski ode u zatvor pa da oni dokazuju kako nisu najgori od svih, jer eto ,,pedofila, ima sad da ga razbijemo,.
Meni je, osobno, krivo i žao kad čovjek od intelekta i darovitosti učini nešto zbog čega bi trebao biti istrgnut iz svoje prirodne sredine i biti zatvoren u tamnicu.

Ali, nikako ne mogu shvatiti kako se čitave vlade mogu toliko zalagati da ostane nekažnjen netko tko je napio 13-godišnju curicu, drogirao je ("quaaludes") i onda silovao.

Kad se država zalaže za to da zakon treba vrijediti za neke, a da su neki drugi iznad zakona, to je skandal sam po sebi.

Kad je u pitanju ovakvo (ne)djelo - onda je to upravo nevjerojatno.

Mi se već mjesecima stidimo i zgražamo nad slučajem "sudac Milanović" ....
A što ovdje govori francuska vlada? Kad Roman Polanski siluje 13-godišnjakinju ... onda je to ...?

Zadnje uređivanje Lucky Jim : 30.09.2009. at 14:28.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:19   #13
Quote:
busca kaže: Pogledaj post
Pišu se peticije ,prosvjeduju što obični ljudi ,što umjetnici i njegovi kolege iz filmskog svijeta i Švicarci i Francuzi i drugi...

A kad prosvjeduju onda pričaju o njegovom uhićenju ,o tome kako je samo išao primiti nagardu itd - a ni slova o 13 godišnjakinji s kojom je spavao ! Pa kako to ?

Kad se raspravljalo o homoseksualizmu onda su se oni "anti gay" pitali "Gdje je granica?" ,pitali su hoće li pedofilija ,zoofilija... jednog dana biti normalne ,pozivali su se na stranku pedofila u Nizozemskoj - dok su se oni "pro gay" ljutili na takvo izjednačavnje homoseksualizma s pedofiljom !

A evo sada izgleda su oni "anti gay" čak imali donekle i pravo - pa gdje su granice ? Seks sa 13 godišnjakinjom ,prije toga veza s 15 godišnjakinjom - a Polanskom to nitko ne zamjera -
Topic preseliti na svijet osim ako dotićni nema i hrvatsko državljanstvo.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:19   #14
Quote:
werg kaže: Pogledaj post
Polanski je legenda a novinari mu mogu samo jedno, da nekazemo sto. A oni silni lopovi i ubojice po zatvorima ce se nacekati da Polanski ode u zatvor pa da oni dokazuju kako nisu najgori od svih, jer eto ,,pedofila, ima sad da ga razbijemo,.


Malo si zabrazdio.
Polanski je "legenda" koji je seksao curicu dobi 7. razreda osnovne škole!!!!

Još je skandaloznija njegova izjava "nisam joj radio ništa što ona nije htjela". Ako to uzmemo kao obrazac, niti jedno silovanje ne bi bilo dokazivo. Ili se možda ipak treba ravnati po onoj - što je dopušteno bogovima nije volovima. Znači ipak da nismo svi jednaki pred zakonom? Baš me zanimaju one silne udruge ženskih mreža - ZAŠTO ŠUTE? Šta je sa pravima maloljetnik(c)a, žena.... Ispada da se one brinu samo zato da žene (i djeca) mogu izvršiti abortus nakon Polanskog.
U ovom slučaju brinu se šta je sa pravima pedofila.

Ukratko ovo je klasičan slučaj pedofilije (bez obzira na njegove filmove). Jednostavno, za filmove treba dobiti nagradu, a za sex sa curicom iz 7. razreda -zatvor. Možda je najbolje da mu uruče nagradu u zatvoru.
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:20   #15
Ne znam točno o čemu se radi, ali uvijek ista priča. On je poznati umjetnik/sportaš/glazbenik pa za njega zakoni ne vrijede.
Kefal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:26   #16
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post

Ali, nikako ne mogu shvatiti kako se čitave vlade mogu toliko zalagati da ostane nekažnjen netko tko je napio 13-godišnju curicu, drogirao je ("quaaludes") i onda silovao.

.
ON je kaznjen,osudjen je! slobodarska Europa ne dopusta da odlezi za svoj zlocin!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:32   #17
To je nekakva "umjetnička sloboda", što li? Žalosno.

Ne znam je li on ikad izrekao ijednu riječ žaljenja zbog toga što je napravio, ali je činjenica da je (uz svesrdnu pomoć) dosad izbjegavao podnijeti zakonsku (ako hoćemo - i pravednu, ljudsku) kaznu za to. Za to što bi sad kao "jadan starac" trebao u zatvor kriv je sam i ne vidim zašto bi ga trebalo sažalijevati, ili od njegovog slučaja raditi iznimku: svatko u istoj situaciji (pobjegao od pravomoćne presude izdržavanja kazne) završio bi na isti način - na odsluženju "duga" od kojeg je utekao...

Njegova umjetnost nije nikakva isprika ni razlog da pri počinjenju kaznenih djela dobiva "specijalan tretman" (osobno mi je čak i bljutavije što je takvu stvar učinila osoba s umjetničkim "pedigreom", od koje bi bilo za očekivati da je "ljudski" izgrađenija od prosječnog čovjeka...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:35   #18
Ja sam se isto začudila kako mu to ljudi izražavaju podršku.
Na čemu?

Pa nek ide ponovno na sud.
Hvala bogu može si za razliku od mene priuštiti najboljeg branitelja pa ako je kriv - kriv, a ako nije - nije.
Ako je u zatvor - u zatvor, ako nije - ništa.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:40   #19
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto začudila kako mu to ljudi izražavaju podršku.
Na čemu?

Pa nek ide ponovno na sud.
Hvala bogu može si za razliku od mene priuštiti najboljeg branitelja pa ako je kriv - kriv, a ako nije - nije.
Ako je u zatvor - u zatvor, ako nije - ništa.
NJEGA JE SUD(ne haski vec americki) vec osudio,on samo izbjegava izvrsenje kazne a svi nicim optereceni mediji podupiru sprjecavanje izvrsenja kazne!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:52   #20
Prva žena ga ostavi radi nekog glumca, a drugu ženu u 8. mjesecu trudnoće mu ubije Charles Manson i ekipa. Tragedija. Gotovo 10 godina nakon toga, Polanski opija i drogira djevojčicu od 13 godina te ju siluje. Oralno, vaginalno i analno. Ona je cijelo vrijeme svjesna svega i stalno mu govori da prestane.

Prvo je bio optužen za silovanje i drogiranje, sodomiju, neprimjereno spolno ponašanje sa djetetom ispod 14 godina te davanje kontrolirane supstance (vjerojatno lijeka na recept tj. sedativa) maloljetnici. Nagodio se sa tužiteljstvom i priznao je da je spavao sa tom curicom, a tužiteljstvo je odbacilo ostale točke optužnice.

Nakon što je saznao da će vjerojatno završiti u zatvoru, a ne na uvjetnoj slobodi, Polanski preko Engleske bježi Francusku koja ga ne izručuje u SAD zato što ima francusko (i poljsko) državljanstvo.

Eto, sada će konačno odgovarati za tu odvratnu grozotu koju je napravio.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.