Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2015., 13:23   #41
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Pomirenje sa ženom možda

Gledajte, čovjek je stvarno u teškom stanju, rezultat ovisi o njegovoj volji, volji odvjetnika i dogovora sa ženom.

Ako mu ona izađe u susret i nebude radila drame i probleme tipa da će mu braniti djecu...

To nije ni opcija, nikada ikada i nikada ne smije biti, dakle da ona njemu izlazi u susret, da ona ne radi drame, da ona njemu pokazuje ljudskost, pa koji kurac stari...

Ako mi drzis pistolj na celu i pitas me metak ili ista od nje, izabrao bi metak hladno. Da nemam bas nikakvog drugog izbora odabrao bi umrijet sigurno VS toga da takva meni nesto bilo sto ikada, bilo gdje, bilo kada.

Matere mi branio bi dostojanstvo pod cijenu zivota da moram.

Takvo treba biti i njegovo mentalno stanje, bez odstupanja.

Fuckin amen, ona je mrtva, nema je, ne postoji.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:27   #42
Imam dojam , barem po ovom ponašanju paradnog konja nakon noći provedene vani i utrljavanju istoga ex partneru pod nos, da dotična gospođa neće biti za mirno rješenje.
Sve što je autor do sad napisao , ide njoj u korist-odjavljen s adrese, nema račune za kupljeno/uloženo...
Što se skrbništva nad djecom tiče, tu nemam što pametno za reći...Jedino da nekako pokuša dokazati da uzorna mater banči po vani a djecu utrapi uskoro bivšem ili kome već stigne, tj. da se i nije previše ubila od odgovornosti.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:29   #43
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
To nije ni opcija, nikada ikada i nikada ne smije biti, dakle da ona njemu izlazi u susret, da ona ne radi drame, da ona njemu pokazuje ljudskost, pa koji kurac stari...

Ako mi drzis pistolj na celu i pitas me metak ili ista od nje, izabrao bi metak hladno. Da nemam bas nikakvog drugog izbora odabrao bi umrijet sigurno VS toga da takva meni nesto bilo sto ikada, bilo gdje, bilo kada.

Matre mi branio bi dostojanstvo pod cijenu zivota da moram.

Takvo treba biti i njegovo mentalno stanje, bez odstupanja.

Fuckin amen, ona je mrtva, nema je, ne postoji.
Ovo razumijem i slažem se s većinom, ali djeca su u pitanju. Padne li joj na pamet, može pokušati manipulirati njima, otežavati autoru viđanje, puniti dječje glavice nekakvim sranjima.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:36   #44
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Ovo razumijem i slažem se s većinom, ali djeca su u pitanju. Padne li joj na pamet, može pokušati manipulirati njima, otežavati autoru viđanje, puniti dječje glavice nekakvim sranjima.
U tom slucaju, izgubila bi sigurno.
Zavisi kakav je on tip zbilja, od cega je zbilja sazdan kao osoba.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:43   #45
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
U tom slucaju, izgubila bi sigurno.
Zavisi kakav je on tip zbilja, od cega je zbilja sazdan kao osoba.
Trenutno je čovjek očajan. Mogu ga razumjeti.
Uz ovakvu ženu ti neprijatelji ne trebaju. Robija bi bila primiti to natrag.
Kvragu i imovina, novac će se zaraditi, stvari kupiti...Ali njega muči što sa svojim klincima neće spavati svaku večer pod istim krovom.
Za sad znam samo jedan slučaj(poznanik/susjed) u kojem je otac dobio dijete.
I to ekspresno jer je mater bila samo riječ na papiru(žena je živjela za cugu i drogu a ne djecu).
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:02   #46
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Trenutno je čovjek očajan.
Naglasak je na trenutno. Naime, jednom sam vidjela (doduše nakon skoro godinu dana) da mi neka žena (zabrinuta oko istog) zahvaljuje na komentaru u kojem sam rekla da niti jedna sudska presuda nije sveto pismo i svaka je podložna promjenama. Ne treba sve doživljavati fatalno i kao nešto zauvijek. Zato ovo ponovo naglašavam. Ako djeca i budu prvobitno po defaultu dodijeljena majci, a vremenom se to pokaže kao loša odluka, ona se može i promijeniti i to baš nije tako rijedak slučaj kao što bude rijetka prvobitna odluka da djeca budu s ocem.
Zato ne treba očajavati. Razdvajanje djece i roditelja je samo po sebi teško, ali ako je ono još i na štetu djece a moglo je biti i bolje, to se uvijek može promijeniti. Jer, toj ženi pa ako će se i inatiti mužu preko djece kako neki prognoziraju, očigledno bi situacija u kojoj trenutno uživa bila daleko lakša da nema tih obaveza pa ako se ne bude znala s tim nositi i ne bude mogla to sve uskladiti, autor ima i pravo i dužnost tražiti da se ta presuda promijeni.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:06   #47
Čovjek je sigurno očajan, ja kad se sjetim što sam ja radio tjedan dana kad sam doznao sve, sramim se
Molio da se vrati, ovo ono, neznam kako bi bilo da se vratila, brak bi sigurno bio više prijateljstvo nego brak.

No kad mi sinulo u glavu, opametio sam se, raspitao se, i rekao idem barem nešto napraviti,a to je da dijete ostane samnom, tu gdje je živjelo već 4 godine, gdje ima sve sređeno, gdje otac ima stalni posao dobro plačen, školu itd.
Ne kod majke od 29 godina koja se prezaljubila kao 15-godišnja klinka, bez ikakvog razloga da sam bio loš muž (a nisam), koja je otišla u obitelj gdje je bilo 3 pokušaja samoubojstva, dvoje lječenih od alkohola, gdje su 2 dana prije nego je došla živjeti kokoši spavale u toj sobi.

I tako je završilo, ona je prvo popustila tu jer se ispalo da joj je bitnija sreča sa novom ljubavi, a dijete aj bude kod oca, nije on loš.
Sad nakon 2 godine se polako predomišlja, samo neka ide, osramotit će se još više.

Gledaj, čovjek može ostati još bez djece, a i bez tih nešto novaca što ima ako će mu ova ići u inat i uzeti 2200 alimentacije, koliko već ide po djetetu.

Plus najgorje, hranit može djecu glupostima, braniti mu sekundu duže kod njega.

Što misliš kako čovjek danas prolupa? Eto ti primjer.

Ja kažem što može biti. A možda nemora, sve se u centru može ljepo dogovoriti, samo ako se oni dvoje dogovore.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:14   #48
Zašto bi se sramio...Pokušao si popraviti stvari,bili ste obitelj.
Ono što ne mogu razumjeti jest kako ijedna majka može izabrati novog partnera pred svojim djetetom/djecom.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:17   #49
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Gledaj, čovjek može ostati još bez djece, a i bez tih nešto novaca što ima ako će mu ova ići u inat i uzeti 2200 alimentacije, koliko već ide po djetetu.
Što znači da "može ostati bez djece"? Ako ne živi s njima ne znači da je ostao bez njih. A što se tiče alimentacije, to nije stvar inata njegove žene, nego pravo djeteta na uzdržavanje, isto kao što dijete ima pravo na viđanje s roditeljem s kojim ne živi.
Bez veze ga sad dodatno huškate s tim komentarima koji btw nisu na mjestu. Isto kao i ovo:

Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Plus najgorje, hranit može djecu glupostima, braniti mu sekundu duže kod njega.
Čemu to? Napisao je da je dobra majka i nema smisla mu ne vjerujemo, a niti jedna dobra majka tako nešto ne radi.
Niti je to najgore što neka osoba može učiniti svojoj djeci, ali nije tema pa nećemo o tome.
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Ono što ne mogu razumjeti jest kako ijedna majka može izabrati novog partnera pred svojim djetetom/djecom.
Valjda ih stavi na spavanje pa lumpa po noći. Nije da ih nije zbrinula kad je izlazila. Samo je pitanje koliko će to trajati i kako će se odraziti na djecu kad skuže zašto je tako malo s njima.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:24   #50
Ma ne, ovo što se djece i zbrinjavanja tiče sam se referirala na Tislavov post u kojem on govori kako se bivša lako odrekla njihovog mališana jer eto, drugi lik je bio u điru.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:33   #51
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Naglasak je na trenutno...
Apsolutno, pruzam potpuno razumijevanje za novonastalu situaciju, jer je bol prejaka i preintenzivna, svakako treba biti maksimalno tolerantan prema autorovim stanjima i odlukama koje bude donosio.

No nije na odmet zagledati se i u buducnost nad samim sobom, kako PTSP stanje prouzrokovano ogorcenjem, jadnim stanjem, stanjem ocaja, beznada, pogubljenosti, anksioznosti, insomnije, nervoze, nemira, apatije, depresije, ogromnog samopreispitivanja u kojem se covjek gubi umanjujuci sebe, preispitivajuci sebe, pokusavanje lomljenja izmedu racionalnog|emotivnog, onoga sto bi trebalo eventualno, kako, gdje, kada, zasto, itd, prode i ostane tamo u PTSP fazi.

Opasno bi bilo da takvo stanje zauzme dominantnu poziciju nad, i u covjeku kojem se desava.

Dugorocno ovakvo nesto kao njemu, iz tog, i po tim razlozima neki od savjeta ne odnose se na sadasnji trenutak a priori, vec imaju za cilj ipak osvjestiti pravo stanje stvari i onakvo tocno kakvo ono zbilja i je, te sagledati realno i sto objektivnije sto se u biti moze napraviti.

Sacuvati dostojanstvo je ogromna stvar u ovakvim situacijama, cast takoder, to su kategorije koje moraju ostati netaknute od strane jedne prevrtljive, varljive, lazljive zene kao sto je njegova. To je ipak njegovo, a cijena toga je nemjerljiva icim u osjetilnom sa 5 osjetila. U ovakvom slomljenjom stanju covjek je suocen sa najdubljim dijelom sebe, tu preispituje od cega je zbilja sazdan i sto je sam kao takav u ovome svijetu, koja je njegova prava priroda, nauciti ce kroz ogromnu bol, tezak ispit za svakoga.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:36   #52
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ma ja bih samo pitala autora što on konkretno želi postići s ovom temom.
Opisao si (donekle) situaciju, ali ne vidim iz tvojih postova što ti ustvari hoćeš.
Razumijem šok zbog ženine nevjere, zbog selidbe i razvoda, razumijem problem zbog financijskog stanja i blokade, razumijem i koliko ti je teško zbog razdvajanja s djecom ali ne razumijem koja je konkretno uloga tvoje odvjetnice i u konačnici foruma.
Kakav ti zapravo savjet želiš?
Pa i tuđa mišljenja o svemu...Uvijek u raspravama dođu dobri savjeti, a i netko je nešto slično proživljavao.
Svrha posta je trenutna nemoć i kako jedan partner može uništiti ono što si godinama gradio bez ikakvih posljedica... jer sud ne zanima tko je koga, kako i zašto, moral...
satarash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:38   #53
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Zapisivao sam kako su se događaji odvijali. Sada čujem da sam ja sve izmislio, da nije nitko treći razlog (shvaćam to - treća strana se ukljucuje nakon nezadovoljstva)...stvari su prije cca 1,5 mjesec izgledale ovako:
Stan je od njezine mame tako da sam ga ja morao bez pogovorno napustiti.
Ne mogu opisati koliko boli nakon skoro 11 godina braka napustiti jedino mjesto na svijetu na kojem sam se osjećao sigurno - doma.
Samo par dana prije nego sam morao napustiti stan rekla mi je da ne želi više biti sa mnom i da se želi rastati. Kao razlog je navela da nije sretna, da dugo pati i da je o svemu već jako puno razmišljalja.
Idući dan je išla u kino sa "kolegicom" i vratila se oko 3 u noći. Tada sam je pitao da li postoji netko u njenom životu sa kime ima kontakte. I...rekla je da postoji...da ga je upoznala preko društvenih mreža i da želi pokušati sa njim...Za dva dana će se kaže naći sa njim i da mi to želi reći iskreno tako da ne bi saznao od nekog drugog tko bi je mogao vidjeti...Kaže pošteno sa moje strane...
Ja sam tebi rekla kako stvari stoje. A ja. Ja ne vjerujem da se tako nešto događa. Nisam bio najbolji muž ni otac, ali onako u šoku pa nisam bio ni loš!
Odmah mi je postavljen uvijet...mogu ja ostati iducih i godinu ako treba...ona mene ne voli više, viđat će se sa drugim, a ja mogu isto..i ne moram seliti iz stana..djeci nećemo odmah reći već polagano, a papir joj ionako ništa ne znači...
Došao je i taj dan kada se ide naći sa tim...sa sinom sam vani...dolazi mi kum, njemu zbunjeno objašnjavam situaciju, on ne vjeruje...idemo spavati, ja popijem jedan normabel, pa drugi, treci....ne mogu zaspati...popio sam vec 10-12 tableta i dalje ne mogu spavati...odjednom se budim skoro je 8 sati ujutro...idem u drugu sobu pogledati da li je došla, a nje nema...vratim se nazad kod sina, kad čujem otključavanje vrata...došla malo iza 8 sati...Ne smijem je ništa pitati, ona sva zadovoljna....već par dana otkako mi je rekla. Kaže da joj je pao veliki teret sa srca i da je sada nasmješena i vesela., da je kolegice sa posla pitaju zašto tako cvate. Jednoj se i povjerila...rekla je da nije više mogla sa mnom i da je napokon sretna...da je našla nekog sa kime može razgovarati o bilo čemu i smijati se...Super stara moja da jesi, neka si, sve je to super i za pet, ali zašto razoriti brak. Tko mene šta pita. Ja sam tu da šutim i trpim. Pa već do sada si me šokirala za idućih godinu dana, a ne već taj dan ili idući ćeš me iseliti, dobacivati mi vrećice i kofere sa mojim stvarima, uzeti mi ključ od stana i tražiti da ti potpišem sporazumni razvod. E moja nije to život. Je trenutno, dobro ti je i neka je, meni nije. Meni je grozno i gore mi ne može biti. Ima trenutaka kada mislim da neću moći više. Nije to život. Život smo bili mi kao zajednica. Naši mali klinci i mi smo bili obitelj. Svak sa svojim karakterom + i -

Sada se polako oporavljam nakon nastalog šoka, ročište je već zakazano. Djeca 5 i 10 god. se također privikavaju na novonastalu situaciju. Žena kojoj su djeca bila sve i nikada nigdje nisu spavala osim doma šalje ih meni 3-4 puta tjedno, baki i bratu, sve radi da ima slobodno. Sretna i vesela koraca, podnijela zahtjev za razvod i čeka alimentaciju kaže od onog dana kada sam napustio (čitaj bio izbačen iz maminog stana).
Ma na kraju hoću samo reći kako se osjećam nemoćno + kako nemam nikakva prava i mogućnosti da djeca pripadnu meni + (ulaganja u stan, životna štednja i stambena je na nju).
Ne ostaje mi ništa drugo nego se prilagoditi situaciji, naći si bolji smještaj jer sam sa roditeljima da i djeci bude bolje i što prije zaboravim
da me ubiješ nikada mi neće biti jasno ovo nepoštivanje i nedostatak empatije prema bivšem partneru i ocu svoje djece... sve je to za ljude...dešava se...ali način...
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:44   #54
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Što znači da "može ostati bez djece"? Ako ne živi s njima ne znači da je ostao bez njih. A što se tiče alimentacije, to nije stvar inata njegove žene, nego pravo djeteta na uzdržavanje, isto kao što dijete ima pravo na viđanje s roditeljem s kojim ne živi.
Bez veze ga sad dodatno huškate s tim komentarima koji btw nisu na mjestu. Isto kao i ovo:


Čemu to? Napisao je da je dobra majka i nema smisla mu ne vjerujemo, a niti jedna dobra majka tako nešto ne radi.
Niti je to najgore što neka osoba može učiniti svojoj djeci, ali nije tema pa nećemo o tome.

Valjda ih stavi na spavanje pa lumpa po noći. Nije da ih nije zbrinula kad je izlazila. Samo je pitanje koliko će to trajati i kako će se odraziti na djecu kad skuže zašto je tako malo s njima.
A gledaj, ja ne poznam niti jednu osobu koja novac od alimentacije 100% iskoristi samo za dijete, pa čak da mu i sa ostatkom svaki mjesec kupuje gluposti, kupuje njemu. Uvijek se taj novac u nešto drugo gura, to se zna odavno, samo nećemo o tome.
Recimo pošto moja bivša plača vrtić sinu, i to je u rangu sa iznosom alimentacije koju je sud dodjelio (a pošto je radila jedno vrijeme, taj mjesec je trebala i duplo plačati, ali nisam se svađao i zapinjao, iako na djetetovu korist), kad prestane ići u vrtić, i krene u školu, plačat će mu to u osiguranje ili neki vrag, samo da dokažem da taj njezin novac ja neželim, ja kao otac mu mogu priuštiti što god hoće, a neka mu ona priušti onda štednju kao osiguranje - čisto jednostavno i pravedno!

Ako će morati plačati velike iznose, to će ga još više uništiti, jel znaš što je 2200kn? Pa da toliko dijete košta mjesečno, pardon dvoje djece, nitko u RH nebi imao djete.
Neka se dogovori onda s njom, ako djeci treba to i to, odjeća ovo ono, jedno kupi, drugo da pola i kvit.

I da, moja bivša je dobra majka prema njemu, dala bi život za njega, iako je u to vrijeme toliko bila opčinjena novom ljubavi, da nije se niti malo bunila kad sam joj rekao da dijete ide meni, a 2 puta tjedno njoj.
I dalje ga jako voli i sve, no pošto je one "zadrte staračke osobine", ogovaranja itd, znam da mu je barem jednom punila glavu jednom pričom, kako znam - nije bitno.

Hoću reći, znam kakav je to osječaj kod autora, ja nisam danima jeo normalno, smršavio u pola godine 18 kila. Ubilo bi me da je mali pripao njoj.

Čovjeka ubija pojam da ništa specijalno nije kriv, a na kraju ispašta.
To je najgorje, i zbog tih stvari i ja sad pišem možda tu gluposti zbog kojih će opet netko reći da nije istina ovo za alimentacije itd, ali dajte razmislite koji su to šokovi za čovjeka, pogotovo po pisanju kad se skuži da je možda i on nosio "suknju u kući" za to vrijeme, nešto kao i ja u svom bivšem braku.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:50   #55
Ti si se odlučio predati bez borbe ..vidim
Ok...ali samo da znaš...ni štednje ni krediti u braku ne pripadaju samo jednom...govorim iz iskustva i znam da možeš puno toga postići ako želiš.
I taj stan od njene majke...11 godina ulaganja i bla bla bla...nađi boljeg odvjetnika.
Čak i djecu bi mogao dobiti ako želiš.... s obzirom na njeno ponašanje zadnjih mjeseci...ali opet kažem...samo ako ŽELIŠ.
Ako sanjaš neki povratak i tome slično....reci nam odmah..da ne trošimo vrijeme i savjete uzalud.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:50   #56
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Sacuvati dostojanstvo je ogromna stvar u ovakvim situacijama, cast takoder, to su kategorije koje moraju ostati netaknute .. U ovakvom slomljenjom stanju covjek je suocen sa najdubljim dijelom sebe, tu preispituje od cega je zbilja sazdan i sto je sam kao takav u ovome svijetu, koja je njegova prava priroda, nauciti ce kroz ogromnu bol, tezak ispit za svakoga.
Mislim da se autor pronalazi u tvom opisu jer da nije takav, tko zna kako bi se sve završilo već nakon spoznaje da ga vara i td... On je već odselio u miru i time je, barem meni, pokazao svoju veličinu i snagu iznad nekih teških emocija koje su neizostavni dio svake slične situacije.

Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Pa i tuđa mišljenja o svemu...Uvijek u raspravama dođu dobri savjeti, a i netko je nešto slično proživljavao.
Svrha posta je trenutna nemoć i kako jedan partner može uništiti ono što si godinama gradio bez ikakvih posljedica... jer sud ne zanima tko je koga, kako i zašto, moral...
Vjetar se vezat ne može, prošao to netko ili ne, ostavljao ili bio ostavljen. Ako je ona tako željela, pusti je. Često se desi da se osobe kasno sjete one- pazi što želiš, moglo bi ti se i ostvariti. Nije to neka mlada slobodna cura pred kojom je budućnost, nego zrela (barem po godinama) žena koja ima obaveze za kojima muškarci baš i nisu ludi. Ne znam doduše kakav je taj lik i kakve su mu namjere, ali ako je ona zbog njega razorila brak, očito misli da je toga vrijedan.
A sad dok ovo pišem i usput gledam nešto na netu, naletjela sam na jedan link i kako ja uvijek mislim da ništa nije slučajno stavit ću ga ako ništa drugo, da vidiš koliko su takve stvari uzele maha da se čak rade i propagandni materijali o tome.
https://www.youtube.com/watch?t=258&v=uM--u08fE0Q

A sud ne zanima tko je koga, vi tužite brak a ne jedno drugo i tu nema krivnje osobe. (Ne)moral se pak tiče suda utoliko koliko može biti poguban za djecu.
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ti si se odlučio predati bez borbe ..vidim
I meni se tako čini, još od zadnjih riječi uvodnog posta. A i kasnije.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:06   #57
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
A gledaj, ja ne poznam niti jednu osobu koja novac od alimentacije 100% iskoristi samo za dijete, pa čak da mu i sa ostatkom svaki mjesec kupuje gluposti, kupuje njemu. Uvijek se taj novac u nešto drugo gura, to se zna odavno, samo nećemo o tome.
Ja ne znam o kakvim ti iznosima pričaš, ali ono što sam ja čula ili što vidim tu po forumu, to su bijedni iznosi koji nisu dovoljni ni za kruh i mlijeko za dijete, a kamo li neki viškovi. I to se odnosi na one koji uopće plaćaju alimentaciju, a i ti su nažalost rijetki.
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Recimo pošto moja bivša plača vrtić sinu, i to je u rangu sa iznosom alimentacije koju je sud dodjelio
Eto, alimentacija koju sud određuje pokriva samo troškove vrtića. O čemu mi pričamo?

Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Ako će morati plačati velike iznose, to će ga još više uništiti, jel znaš što je 2200kn? Pa da toliko dijete košta mjesečno, pardon dvoje djece, nitko u RH nebi imao djete.
Dijete košta daleko više od tog iznosa. Doduše, neki možda štede na djeci pa im je i to puno. Ali ponovit ću što sam rekla- autor ima 4-5 puta veću plaću od te alimentacije i sve što mu ostane može raditi s tim što želi. Dok je bio s njom, ne samo da mu ništa nije ostalo, nego se još i zaduživao preko svake mjere da je dospio i u blokadu.

Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Čovjeka ubija pojam da ništa specijalno nije kriv, a na kraju ispašta.
Ne, djeca su ta koja najviše ispaštaju. A je li on kriv ili nije, to ne znamo. Napisao je da baš i nije bio najbolji muž na svijetu, sigurno ne bez razloga.

Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
dajte razmislite koji su to šokovi za čovjeka, pogotovo po pisanju kad se skuži da je možda i on nosio "suknju u kući" za to vrijeme, nešto kao i ja u svom bivšem braku.
Ne znam ja pisati u tom smjeru tipa "nosio suknju". Nosio je ono što je htio, nitko ga na to nije prisilio. Svatko snosi odgovornost za posljedice svojih postupaka, bez obzira jel se radi o njemu ili o njoj. Razvod je šok kad ga jedan partner drugome ovako servira na pladnju bez obzira na razloge i uzroke i iako nisam imala takve šokove, mogu razumjeti da mu nije lako. Upravo zato mislim da su priče oko PTSP-a i sl. kontraproduktivne. Ako će misliti samo na negativno, sad kad je već napravio sve u korist vlastite štete, onda će se negativno i ponašati. Ja mu takve savjete sigurno neću davati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:17   #58
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ti si se odlučio predati bez borbe ..vidim
Pogresno, borba je necasna i nema naslade ni nagrade u takvoj borbi, moze samo zadovoljiti osvetu, ona nije dostojna ni toga cak, izvlaciti mac iz korica protiv takve, prava steta, neka zivi u svim svojim odabranim smislovima. Znaju koji razumiju.

Ova druga tkz. "borba", je borba za dijete, da, ako je motiviran pravim razlozima tu "bitku", nazovimu ju tako, ce dobiti.

Nije valjda da zelis postaviti tezu da je on papak jer se kao ne bori, nije se problem boriti kad je cilj visi i sluzi necem dobrom.

Boriti se za dijete, da, moze, kad je vec takva da je dovelo do toga da se za to treba boriti, u redu, izgubila bi, a ako ne bi, opet bi, jer tada vise nista nije bitno. Ako zeli toliko pomaknuti granice, ta zena, onda neka ih makne, ali onda vise nema sudova, nema nicega, onda su ona i on. Bolje ne, ako ima imalo pameti u svojoj nakaradnoj glavi lazljivoj, bolje ne, jer covjek koji vise nema sto za izgubiti je vrlo opasan covjek, a ona bi takvo stanje na ovo trenutno njegovo stanje koje je, vrlo lako mogla trigerirati u njemu.

Svakako ne mozes izjaviti da se odlucio predati bez borbe, odnos izmedu dvoje ljudi ne smije se promatrati kroz takvu prizmu kakav god da je bio ili jos uvijek je.

Ali ako ona to tako vidi takoder, odlicno za njega, neka pristupi staroj taktici, drzi prijatelje blizu, neprijatelje jos blize. Ako je do toga doslo, neka bude, nadam se da ce pobjediti (sto god to kome zapravo znacilo), drugacije, mudrije i pametnije.

Osobno nad njom se treba sazaliti, zaista.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:23   #59
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
covjek koji vise nema sto za izgubiti je vrlo opasan covjek,
Evo ga opet. Ne znam zašto ovako pišeš, ali to su subliminalne poruke i nije im mjesto na ovakvoj temi.


P.S. Što se tiče komentara hardy, tu se radi o metafori koja dočarava liniju manjeg otpora kod autora a ne neku borbu do istrebljenja.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:24   #60
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Pogresno, borba je necasna i nema naslade ni nagrade u takvoj borbi, moze samo zadovoljiti osvetu, ona nije dostojna ni toga cak, izvlaciti mac iz korica protiv takve, prava steta, neka zivi u svim svojim odabranim smislovima. Znaju koji razumiju.

Ova druga tkz. "borba", je borba za dijete, da, ako je motiviran pravim razlozima tu "bitku", nazovimu ju tako, ce dobiti.

Nije valjda da zelis postaviti tezu da je on papak jer se kao ne bori, nije se problem boriti kad je cilj visi i sluzi necem dobrom.

Boriti se za dijete, da, moze, kad je vec takva da je dovelo do toga da se za to treba boriti, u redu, izgubila bi, a ako ne bi, opet bi, jer tada vise nista nije bitno. Ako zeli toliko pomaknuti granice, ta zena, onda neka ih makne, ali onda vise nema sudova, nema nicega, onda su ona i on. Bolje ne, ako ima imalo pameti u svojoj nakaradnoj glavi lazljivoj, bolje ne, jer covjek koji vise nema sto za izgubiti je vrlo opasan covjek, a ona bi takvo stanje na ovo trenutno njegovo stanje koje je, vrlo lako mogla trigerirati u njemu.

Svakako ne mozes izjaviti da se odlucio predati bez borbe, odnos izmedu dvoje ljudi ne smije se promatrati kroz takvu prizmu kakav god da je bio ili jos uvijek je.

Ali ako ona to tako vidi takoder, odlicno za njega, neka pristupi staroj taktici, drzi prijatelje blizu, neprijatelje jos blize. Ako je do toga doslo, neka bude, nadam se da ce pobjediti drugacije, mudrije i pametnije.
Ne trkeljaj....ostaviti joj sve...štednje...ulaganja ...u ime čega???
Probudi se!!!
Btw. on se za djecu ne misli boriti koliko vidim...o čemu onda pričamo
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.