Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2016., 15:04   #81
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
znam sad još i komplicirana situacija sa sestrom, kad mi je bila najpotrebnija, nije bila uz mene, i još mi nabija sto krivica, joj sva se tresem, kako se distancirati od ljudi koji su ti bliski, to najviše pogađa...


Hmmmm,da....to je već velik problem.Meni bi sigurno teže bilo prihvatiti da me setra odbaci
nego muz.A možda stvari sa njom možeš popraviti,taj mi se odnos čini vrijedniji popravljanja. Al ne znam sve detalje pa moguće i grijesim.
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:47   #82
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
Hmmmm,da....to je već velik problem.Meni bi sigurno teže bilo prihvatiti da me setra odbaci
nego muz.A možda stvari sa njom možeš popraviti,taj mi se odnos čini vrijedniji popravljanja. Al ne znam sve detalje pa moguće i grijesim.
na žalost, nepopravljivo je, svaki dan sve dublje i dublje tone u nerazumijevanje...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:09   #83
kad usporedim svoj razvod sa razvodima ljudi sa djecom ili onih iz (izrazito psihički/fizički) nasilnih brakova, onda moj stvarno nije bio težak, ali nije bilo ni lako. svatko gubitak osjeća na svoj način.

moj brak je umro gotovo odmah nakon vjenčanja (duga veza, a kratak brak), tako da sam ga ja oplakala u zadnja 3 mjeseca što smo muž i ja živjeli zajedno i pravili se na van da je sve ok.

u same razloge rastave neću ulaziti, ali dugo nismo bili zadovoljni niti on niti ja. nijedno od nas dvoje nije željelo prvo pokrenuti temu zbog onog drugog, ali jednom kad smo si to rekli ogroman je teret pao sa našim leđa. ni nakon toga nije bilo lako. teško je biti 100% siguran da je to to, iako ustvari jesi. blokada u glavi koja ti nabraja 50 razloga da ostaneš, a znaš i sam da nijedan nije dovoljno validan.
onog dana kad smo se odlučili da ćemo živjeti razdvojeno neko vrijeme smo znali da se ja neću vratit živit u taj stan .

nakon previše vremena sam napokon sretna, uživam u životu. lagala bi kad bi rekla da nema teških dana, ali lagala bi kad bi rekla da sam stalno tužna. dobro sam.

sam razvod je bio sporazuman, nemamo djece niti zajedničke imovine.

što se tiče ljudi, neki su reagirali bolje neki lošije, ali uglavnom onako kako sam i očekivala . jedna osoba me izrazito razočarala zato što joj je trebalo jedno dva tjedna da me pita kako sam, dok sam ja uvijek tu za tu osobu, no to je posebna priča i odnos koji je jako kompliciran .
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:02   #84
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
kad usporedim svoj razvod sa razvodima ljudi sa djecom ili onih iz (izrazito psihički/fizički) nasilnih brakova, onda moj stvarno nije bio težak, ali nije bilo ni lako. svatko gubitak osjeća na svoj način.

moj brak je umro gotovo odmah nakon vjenčanja (duga veza, a kratak brak), tako da sam ga ja oplakala u zadnja 3 mjeseca što smo muž i ja živjeli zajedno i pravili se na van da je sve ok.

u same razloge rastave neću ulaziti, ali dugo nismo bili zadovoljni niti on niti ja. nijedno od nas dvoje nije željelo prvo pokrenuti temu zbog onog drugog, ali jednom kad smo si to rekli ogroman je teret pao sa našim leđa. ni nakon toga nije bilo lako. teško je biti 100% siguran da je to to, iako ustvari jesi. blokada u glavi koja ti nabraja 50 razloga da ostaneš, a znaš i sam da nijedan nije dovoljno validan.
onog dana kad smo se odlučili da ćemo živjeti razdvojeno neko vrijeme smo znali da se ja neću vratit živit u taj stan .

nakon previše vremena sam napokon sretna, uživam u životu. lagala bi kad bi rekla da nema teških dana, ali lagala bi kad bi rekla da sam stalno tužna. dobro sam.

sam razvod je bio sporazuman, nemamo djece niti zajedničke imovine.

što se tiče ljudi, neki su reagirali bolje neki lošije, ali uglavnom onako kako sam i očekivala . jedna osoba me izrazito razočarala zato što joj je trebalo jedno dva tjedna da me pita kako sam, dok sam ja uvijek tu za tu osobu, no to je posebna priča i odnos koji je jako kompliciran .

koliko je bilo prošlo vremena da se oporaviš potpuno..
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 19:15   #85
mislim da jedno 4-5 mjeseci sve skupa. jučer smo dobili rješenje sa suda
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 12:51   #86
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
mislim da jedno 4-5 mjeseci sve skupa. jučer smo dobili rješenje sa suda
aha, rastava je još u tijeku, joj ja ne znam kako se budem oporavila, imama osjećaj da mi je svaki dan sve gore...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:37   #87
meni je najgore od svega što si stalno nešto spočitavam, pa si mislim, da sam postupila drukčije, možda bi bilo drukčije, pa ovako, pa onako, ali evo tako je, kako je...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 17:04   #88
nije rastava u tijeku, dobili smo riješenje da smo razvedeni

možda je moja situacija malo drugačija jer sam razvod odbolovala u braku ili zato što je sam brak bio takav kakav je, ali za mene je život trenutno puno ljepši nego dok sam bila udana.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 17:05   #89
Takvo te razmišljane ne vodi nikud
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 17:07   #90
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Takvo te razmišljane ne vodi nikud
znam, takvim razmišljanjem samo se vrtim u krug i jasno mi je da moram promijeniti obrazac...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 17:25   #91
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
nije rastava u tijeku, dobili smo riješenje da smo razvedeni

možda je moja situacija malo drugačija jer sam razvod odbolovala u braku ili zato što je sam brak bio takav kakav je, ali za mene je život trenutno puno ljepši nego dok sam bila udana.
da puno drugačija, mene je dočekalo nespremnu, preko noći je došao s tom odlukom, i izazvao mi šok, kad sam već bila pomislila da je između nas sve u redu....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 17:34   #92
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
da puno drugačija, mene je dočekalo nespremnu, preko noći je došao s tom odlukom, i izazvao mi šok, kad sam već bila pomislila da je između nas sve u redu....
mi smo odluku donesli zajedno jer smo oboje to željeli. zajedno i u razvodu .

ali da, znam koliko boli kad se tako nešto dogodi nenadano.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 14:39   #93
danas mi je opet jedan od težih dana, najradije bi se rasplakala, ali ni to više ne mogu, samo sam tupa...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 06:33   #94
a kad ćeš kod tog psihijatra na rebro?
žao mi je
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:04   #95
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
a kad ćeš kod tog psihijatra na rebro?
žao mi je
tek u sedmom mjesecu... dr mi je promijenila AD, čini mi se da malo počinje djelovati.....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 17:14   #96
evo tako nekako :
http://lessonslearnedinlife.com/ther...-you-stronger/
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 23:05   #97
Razvod je sam po sebi kao rak rana..
Izjeda dušu,tjelo, promjeni dosad poznati svijet..

Pomoglo bi ti kad bi uz sebe imala osobu koja zraci dobronamjernosću,svjetlog usmjerenja i koja biti bila kao štaka koja pomaže dok ne prohodas..
Nekad je to stručna osoba,a nekad osoba koja je u našem životu kao prijatelj,poznanik,rodbinski vezani..

Mogu te razumjeti itekako uz vise pogleda,pogotovo:gubitak zdravlja..

Osobe koje su tesko oboljele i tesko vraćaju zdravlje, zaista imaju drugačije poglede na ovako traumatične situacije..
Ranjivije su i podložnije samosazaljenju,osjećaju neuspjeha i izolaciji iz drustva.

Mada mislim da u procesu žalovanja i boli,ta izolacija je dobrodošla,jer tražimo vlastiti mir,umirenje i skupljamo hrabrost i snagu za suocavanje s novonastalom situacijom.

Odzaluj..
Isplaci,odtuguj..
Bol i ovo iskustvo jednog ce dana biti dio lekcije i ladice prošlosti, u koju se ne vraća i ne osvrće..

Želim ti da sto jača i snažnija naucis izgraditi svoj novi svjet..
Po svojoj volji i željama,a sebi da budes najvaznija i prioritetna!
I da ona izreka, bolestan ima jednu želju, ne bude samo izreka,vec da zaista se zelja ostvari i najprije vratiš svoje zdravlje!
Mislim da je to najvažnije..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:48   #98
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Razvod je sam po sebi kao rak rana..
Izjeda dušu,tjelo, promjeni dosad poznati svijet..

Pomoglo bi ti kad bi uz sebe imala osobu koja zraci dobronamjernosću,svjetlog usmjerenja i koja biti bila kao štaka koja pomaže dok ne prohodas..
Nekad je to stručna osoba,a nekad osoba koja je u našem životu kao prijatelj,poznanik,rodbinski vezani..

Mogu te razumjeti itekako uz vise pogleda,pogotovo:gubitak zdravlja..

Osobe koje su tesko oboljele i tesko vraćaju zdravlje, zaista imaju drugačije poglede na ovako traumatične situacije..
Ranjivije su i podložnije samosazaljenju,osjećaju neuspjeha i izolaciji iz drustva.

Mada mislim da u procesu žalovanja i boli,ta izolacija je dobrodošla,jer tražimo vlastiti mir,umirenje i skupljamo hrabrost i snagu za suocavanje s novonastalom situacijom.

Odzaluj..
Isplaci,odtuguj..
Bol i ovo iskustvo jednog ce dana biti dio lekcije i ladice prošlosti, u koju se ne vraća i ne osvrće..

Želim ti da sto jača i snažnija naucis izgraditi svoj novi svjet..
Po svojoj volji i željama,a sebi da budes najvaznija i prioritetna!
I da ona izreka, bolestan ima jednu želju, ne bude samo izreka,vec da zaista se zelja ostvari i najprije vratiš svoje zdravlje!
Mislim da je to najvažnije..
hvala ti puno na lijepim riječima, doista sam ranjivija i u tom preriodu još proći i razvod, dotuklo me, svaki dan se borim da ga nekako preživim... teško mi je.. imam prijatelje, ali nitko ne može ublažiti tu bol koju osjećam u sebi, tu izdaju, jednostavno ne mogu pojmiti da mi je mogao tako nešto napraviti, a zna kroz što sam prošla. Ljudi znaju biti tako bešćutni, a još kada se radi o bliskoj osobi, to boli, jako boli...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 16:40   #99
teško mi je...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 18:05   #100
Drži se
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.