Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 13:20   #121
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
eto

kao što vidiš, miffy, mic po mic, i ti si u taboru pola/pola, jer i sama to priznaješ

alijbg,rvacki pravni sustav to službeno ne omogućuje

i tu se vrtimo u krug
meni bi bilo zgodnije.
ne i njima
a ja nisam važna
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:27   #122
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Pad je standarda samo ako za vrijeme zajedničkog života na sebe trošiš sve svoje prihode, i dio partnerovih. To se zove iskorištavanje.

Na dijete biste tokom trajanja veze trebali trošiti 50/50, dok nakon razvoda primarni skrbnik više ne mora trošiti ništa.

Kako god okreneš, primarnom skrbniku nakon razvoda standard raste, a sekundarnom (dramatično) pada.

Čudno da primarni uglavnom iniciraju razvode, misterija.
aha...za moju djecu se sada brine otac, to želiš reči? a ja sve trošim samo na sebe?
ajd ti nahrani, obuci i poplati sve troškove dvojce tinejđera s 2500 kuna. i nek ti je sa srećom...
ne ulazi mi se u daljnje rasprave, pričaš napamet.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:28   #123
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
a valjda neko i zbog režija završi u zatvoru.
guglaj.
Ne, dužnički zatvori su ukinuti u 19st i danas možeš biti dužan milijarde i hodati ulicom. To je civilizacijsko postignuće.

Amerikanci pravno doskaču činjenici da se zbog neplaćanja alimentacije šalje ljude u zatvor objašnjenjem da to nije zatvor zbog duga kao takvog, već zbog nepoštivanja naredbe suda da platiš.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:31   #124
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
meni bi bilo zgodnije.
ne i njima
a ja nisam važna
Pa mislim da nitko tu ni ne govori da pola pola mora biti za sve, kao što je sada za sve ovako kako je, odgovaralo to ikome ili ne.
Nemaju svi za pola pola ni uvjete ni volju.
Samo da bi bilo lijepo kada bi bilo omogućeno i zakonski.
Meni to zvuči i lijepo i pošteno, iako ni moj bivši ni moje dijete ne bi bili za to, ali nisam ja mjerilo svemira.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:32   #125
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne, dužnički zatvori su ukinuti u 19st i danas možeš biti dužan milijarde i hodati ulicom. To je civilizacijsko postignuće.

Amerikanci pravno doskaču činjenici da se zbog neplaćanja alimentacije šalje ljude u zatvor objašnjenjem da to nije zatvor zbog duga kao takvog, već zbog nepoštivanja naredbe suda da platiš.
ok....nismo u Americi. a uostalom, zašto ne plaćaju? to ti je koda imaš dijete, u braku si i ne daš djetetu jest. skoro pa isto, ne?
ono...zašto netko NE plaća alimentaciju?
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:35   #126
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa mislim da nitko tu ni ne govori da pola pola mora biti za sve, kao što je sada za sve ovako kako je, odgovaralo to ikome ili ne.
Nemaju svi za pola pola ni uvjete ni volju.
Samo da bi bilo lijepo kada bi bilo omogućeno i zakonski.
Meni to zvuči i lijepo i pošteno, iako ni moj bivši ni moje dijete ne bi bili za to, ali nisam ja mjerilo svemira.
ma ni ja ne kažem da to kao opcija ne bi trebalo biti zakonski regulirano.
ja samo govorim da mi se čini kako to nije neko idealno rješenje. i da je često potpuno neprovedivo.
iz vlastitog iskustva, recimo, mojoj djeci bi to bilo grozno. a i bivšem se ne bi uklopilo u raspored. čak i da roditelji to mogu izvest, da se presele, dosele, izorganiziraju.....opet mi se čini da je to za djecu nespretno. aj se ti seli svaka dva tjedna. naviknut ćeš se. i prilagodit. i bit će ti super.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:35   #127
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
aha...za moju djecu se sada brine otac, to želiš reči? a ja sve trošim samo na sebe?
ajd ti nahrani, obuci i poplati sve troškove dvojce tinejđera s 2500 kuna. i nek ti je sa srećom...
ne ulazi mi se u daljnje rasprave, pričaš napamet.
Ne, nego se u braku o djetetu brinete zajednički. Možda se više brine otac. Možda više majka. Dok ne čujem oca, ne vjerujem da je majka ta koja se brine više, ma što god društveno dozvoljene seksističke predrasude govorile.

Ako je teret djeteta podjednak, svakome ostaje koliko si je zaradio. Da bi jednoj strani standard pao razvodom, uvjet je da sad sve svoje što joj preostane nakon djeteta potroši na sebe + uzima drugoj dio onoga što ona ima pravo trošiti na sebe.

Matematika.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:48   #128
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne, nego se brinete zajednički. Možda se više brine otac. Možda više ti. Dok ne čujem oca, ne vjerujem da si ti ta koja se brine više, ma što god dozvoljene seksističke predrasude govorile.

Ako je teret djeteta podjednak, svakome ostaje koliko si je zaradio. Da bi ti standard pao razvodom, uvjet je da sad sve svoje što ti preostane nakon djeteta trošiš na sebe + uzimaš ocu dio onoga što on ima pravo trošiti na sebe.

Matematika.
teško je stavit na papir koliko dijete košta. al reč da roditelj koji ostaje s djecom proftira-apsurd.
standard pada iz nekoliko razloga. režije si dijelio s partnerom. trošak auta si dijelio s partnerom. kupio si auto s partnerom. lakše je u dvoje, jebemu...pa zato studenti imaju cimere jer je lakše.
i kako dijete postaje veće troškovi rastu i to drastično. s tim da otac nema ništa s godišnjim pokazom za tramvaj, novim mobitelom, dioptrijskim naočalama...računaj kolko dođe kad odeš kod okuliste pa ti kaže da trebaš nove naočale za oba klinca. il kad na početku godine kupuješ dva godišnja pokaza, dvoje (najmanje) nove tenisice...
a ti si to svce skupa pojednostavio do temelja. iz čistog neiskustva.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:00   #129
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
teško je stavit na papir koliko dijete košta. al reč da roditelj koji ostaje s djecom proftira-apsurd.
standard pada iz nekoliko razloga. režije si dijelio s partnerom. trošak auta si dijelio s partnerom. kupio si auto s partnerom. lakše je u dvoje, jebemu...pa zato studenti imaju cimere jer je lakše.
Za dijeljene troškove ima ekonomije, ali opet bar jednako toliko taj dio standarda pada i sekundarnom skrbniku. Onome koji inicira razvod troškovi rastu jer je tako odlučio, drugome rastu jer su mu nametnuti.

To je ogromna razlika. Ljudi često istu stvar vole kad ju rade svojevoljno, a odvratna im je kad im se nametne.

Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
i kako dijete postaje veće troškovi rastu i to drastično. s tim da otac nema ništa s godišnjim pokazom za tramvaj, novim mobitelom, dioptrijskim naočalama...računaj kolko dođe kad odeš kod okuliste pa ti kaže da trebaš nove naočale za oba klinca. il kad na početku godine kupuješ dva godišnja pokaza, dvoje (najmanje) nove tenisice...
a ti si to svce skupa pojednostavio do temelja. iz čistog neiskustva.
Milionti put, alimentacija pokriva sve potrebe djeteta. I prijevoz i stanovanje i prehranu i odjeću i obuću i zdravstvo i sve. Država tako kaže. Država na tome inzistira kad po zakonu o privremenom uzdržavanju daje samo pola alimentacije jer tad odjednom "i drugi roditelj treba uzdržavati dijete".

A naravno da se uvijek može potrošiti više. Ima kemijska olovka za tisuću eura. I što s tim?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:57   #130
Postovi o alimentaciji su premješteni.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:22   #131
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
aha...za moju djecu se sada brine otac, to želiš reči? a ja sve trošim samo na sebe?
ajd ti nahrani, obuci i poplati sve troškove dvojce tinejđera s 2500 kuna. i nek ti je sa srećom...
ne ulazi mi se u daljnje rasprave, pričaš napamet.
Naravno da se nemože poplatiti sve za dvoje tinejđera sa 2500 kuna.....ali gledaj to ovako npr. ti imaš plaću od npr. 6500 kn muž ima plažu od 6500 kn imate zajednički stan, troškove.... imate ukupno 13000 kuna i dvoje djece oko kojih se zajednički brinete i trošite cca možda 2500, možda 3, možda 4 tisuće mjesećno ajmo reći da su troškovi za djecu mjesećno 3500 kn ....ostane vam 9,10 tisuća za ostale životne troškove....

Nakon razvoda:
- žena najvjerojatnije ostaju u zajedničkom stanu s djecom
- i dalje imaš cca 6500 plaće + 2500 alimentacije = 9000 , dječji troškovi su 3500 i ostane ti 5500 za ostale troškove

- muž i dalje ima plaću od 6500 kn- 2500 alimentacija = 4000 , od toga vjerojatno mora riješiti stambeno pitanje a i troši još novca kad je s djecom, želi biti s njima što više, ali naravno da to košta, kino, izlet, sok, sendvić, pa djeca nešto traže pa im kupiš i tako.....

- naravno da alimetacija nije dostatna za sve troškove djece ali zar treba biti dostatna za sve troškove....pa zar u braku niste te troškove dijelili a sada se bunite da nije dostatno ono što bivši uplaćuje....a on di je tu on tko njega pita jel njemu ostalo za život i s čim da se skrbi za djecu kad su kod njega.....

- da je sustav 50/50 na početku i u zakonu, pa onda neka centar i sud utvrde što je bolje i interes djeteta izbjegla bi se hrpa natezanja, prepucavanja između partnera.....nitko u tome nebi bio zakinut i djeca bi nakon svega imala oca i majku (govorim o normalnim odnosima, ne tamo gdje postoji naslije ili gdje se netko odriče djece)...
- živimo u vremenu gdje sve više muškaraca želi sudjelovati ravnopravno u odgoju svojeg djeteta....sa svim pravima i obvezama koje iz toga proizlaze, ne samo vikend igranje u parku, nego i temperatura u 3 u noći i zadaća i provjera zubi prije spavanja.....mnogi bi platili sve da to mogu dobiti a na kraju uglavnom ostanu na tome da plaćaju alimentaciju i ne provode dovoljno odnosno "kvalitetnog" vremena sa svojoj djecom.....
- ja sam svjestan velike uloge majke u dječjem životu, zašto većina žena prilikom razvoda nije svjesna uloge oca u njihovom odnosu....jer nažalost imaju sustav koji koriste i preko kojeg izvlače korist preko djece....nažalsot nakraju štetno po njih.....u većini zemalja EU podjeljeno skrbništvo i 50/50 funkcionira odlično i doći će jednom to i do nas, staviti će se u zakon kao polazišna točka a tad će prestat silne patnje, tuge, borbe oko skrbništva a možebitno i dosta brakova (kad svi gube jednako ili nitko ne gubi ljudi imaju zdraviju komunikaciju i možda...)
cvita010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:20   #132
Moja bivša supruga i ja smo poslije razvoda dogovorili 50/50, a nedavno smo to riješili i sudskom presudom.
Imamo dvoje djece. Jedno dijete je na njenoj adresi, a drugo na mojoj, s tim da je viđanje svakog djeteta određeno da bude po sedam dana.
Alimentacija se prebije. Komunikacija među nama je izvrsna za ovu situaciju, jer nas tjera da se dogovaramo.
Nažalost, imam više vremena za sebe kad djeca nisu s menom, ali onda se više mogu posvetiti stvarima koje sam do sada zanemarivao.
Djeca su to dobro prihvatila, bolje nego što sam ja osobno očekivao. Jednostavno, živiš normalni život s djecom i punopravno sudjeluješ u njihovom životu.
Također se slažem da bi sustav 50/50 trebao biti polazna točka svake rastave, a onda neka jedna strana dokazuje da druga ne valja, ali na temelju činjenica i dokaza.
Cota is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:01   #133
Quote:
cvita010 kaže: Pogledaj post
Naravno da se nemože poplatiti sve za dvoje tinejđera sa 2500 kuna.....ali gledaj to ovako npr. ti imaš plaću od npr. 6500 kn muž ima plažu od 6500 kn imate zajednički stan, troškove.... imate ukupno 13000 kuna i dvoje djece oko kojih se zajednički brinete i trošite cca možda 2500, možda 3, možda 4 tisuće mjesećno ajmo reći da su troškovi za djecu mjesećno 3500 kn ....ostane vam 9,10 tisuća za ostale životne troškove....

Nakon razvoda:
- žena najvjerojatnije ostaju u zajedničkom stanu s djecom
- i dalje imaš cca 6500 plaće + 2500 alimentacije = 9000 , dječji troškovi su 3500 i ostane ti 5500 za ostale troškove

- muž i dalje ima plaću od 6500 kn- 2500 alimentacija = 4000 , od toga vjerojatno mora riješiti stambeno pitanje a i troši još novca kad je s djecom, želi biti s njima što više, ali naravno da to košta, kino, izlet, sok, sendvić, pa djeca nešto traže pa im kupiš i tako.....

- naravno da alimetacija nije dostatna za sve troškove djece ali zar treba biti dostatna za sve troškove....pa zar u braku niste te troškove dijelili a sada se bunite da nije dostatno ono što bivši uplaćuje....a on di je tu on tko njega pita jel njemu ostalo za život i s čim da se skrbi za djecu kad su kod njega.....

- da je sustav 50/50 na početku i u zakonu, pa onda neka centar i sud utvrde što je bolje i interes djeteta izbjegla bi se hrpa natezanja, prepucavanja između partnera.....nitko u tome nebi bio zakinut i djeca bi nakon svega imala oca i majku (govorim o normalnim odnosima, ne tamo gdje postoji naslije ili gdje se netko odriče djece)...
- živimo u vremenu gdje sve više muškaraca želi sudjelovati ravnopravno u odgoju svojeg djeteta....sa svim pravima i obvezama koje iz toga proizlaze, ne samo vikend igranje u parku, nego i temperatura u 3 u noći i zadaća i provjera zubi prije spavanja.....mnogi bi platili sve da to mogu dobiti a na kraju uglavnom ostanu na tome da plaćaju alimentaciju i ne provode dovoljno odnosno "kvalitetnog" vremena sa svojoj djecom.....
- ja sam svjestan velike uloge majke u dječjem životu, zašto većina žena prilikom razvoda nije svjesna uloge oca u njihovom odnosu....jer nažalost imaju sustav koji koriste i preko kojeg izvlače korist preko djece....nažalsot nakraju štetno po njih.....u većini zemalja EU podjeljeno skrbništvo i 50/50 funkcionira odlično i doći će jednom to i do nas, staviti će se u zakon kao polazišna točka a tad će prestat silne patnje, tuge, borbe oko skrbništva a možebitno i dosta brakova (kad svi gube jednako ili nitko ne gubi ljudi imaju zdraviju komunikaciju i možda...)
pretpostavka da djeca i žena ostaju u stanu a muškarac seli ili ide u podstanarstvo je često netočna. može se desiti i kontra situacija. dešava se svašta, ustvari. na kraju priče oboje razvedenih živi lošije jer je na hrpi manje novaca. novac ustvari ne bi trebao imati nikakve veze s odnosom koji nakon razvoda imaju otac i dijete. i čim si se odlučio na razvod odlučio si poremetiti život svoje djece. nikakvih 50/50 neće to popraviti. mislim da uz puno truda i što manje buke djeca mogu s ocem imati fantastičan odnos i nakon razvoda. ukoliko se oba roditelja trude. i da 50/50 nije rješenje najbolje za djecu. možda griješim, ne tvrdim da sam u pravu, samo iznosim svoj stav.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:41   #134
kako je završila ova presuda?
linija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 13:45   #135
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
pretpostavka da djeca i žena ostaju u stanu a muškarac seli ili ide u podstanarstvo... ... da 50/50 nije rješenje najbolje za djecu. možda griješim, ne tvrdim da sam u pravu, samo iznosim svoj stav.
Kod mene je slučaj da smo živjeli u mojoj obiteljskoj kući.
Dom, škola, prijatelji, supruga je odselila u drugi kraj grada roditeljima.
Misliš da to utječe na mišljenje czss?

Svatko ima pravo na mišljenje, ali znatiželjan sam da malo argumentiraš zašto imaš mišljenje da nije dobro za djecu 50/50, primjer, da su 7 dana kod jednog, a 7 dana kod drugog, s tim da u vremenu dok su kod jednog, viđaju onog drugog, kako ono, utorkom i četvtkom po nekoliko sati?
Od sveg sranja, nije li to najidealnije "sranje" oprostite na izrazu, jer ljepše riječi nemam za problematiku razvoda s mlt. djecom.
Pokušaj me razuvjeriti, sutkinja nije uspjela.

Obzirom na neargumentiran stav sutkinje, imam dojam kako bih bolje prošao na sudu da sam tražio da djeca žive sa mnom, a majku viđaju 2x tjedno i svaki drugi vikend, no to se kosi mom osobnom mišljenju o pitanju "što je najbolje za djecu".
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:26   #136
Quote:
TomyCroSound kaže: Pogledaj post

Obzirom na neargumentiran stav sutkinje, imam dojam kako bih bolje prošao na sudu da sam tražio da djeca žive sa mnom, a majku viđaju 2x tjedno i svaki drugi vikend, no to se kosi mom osobnom mišljenju o pitanju "što je najbolje za djecu".
ne bi bolje prošao...
ni ovako ni onako
u rvackoj, dite ide materi---
i ti možeš mislit i tražit što hoćeš, to je tako....


ja sam uspio, ali samo ja znam koliko me to koštalo tlaka živaca i zdravlja...

plus, majka je stvarno poremećena, pa sam to uspio dokazati tek nakon 4 godine...

ovo, o podjeli, to ti nikad neće shvatit ženski dio društva u rvackoj, jer im je u mozakutuvljivano tijekom generacija more gluposti...
pa su te žene, koje odlučuju o tome da se to stavi u zakon, zaista i uvjerene da to nije dobro za djecu
dok je istovremeno u kompletnoj skandinaviji, nizozemskoj, švicarskoj, francuskoj, USA i kanadi, to ipak dobro za djecu---

zaklučak?

kakve su to glupe i zaostale zemlje...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:29   #137
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ne bi bolje prošao...
ni ovako ni onako
u rvackoj, dite ide materi---
i ti možeš mislit i tražit što hoćeš, to je tako....


ja sam uspio, ali samo ja znam koliko me to koštalo tlaka živaca i zdravlja...

plus, majka je stvarno poremećena, pa sam to uspio dokazati tek nakon 4 godine...

ovo, o podjeli, to ti nikad neće shvatit ženski dio društva u rvackoj, jer im je u mozakutuvljivano tijekom generacija more gluposti...
pa su te žene, koje odlučuju o tome da se to stavi u zakon, zaista i uvjerene da to nije dobro za djecu
dok je istovremeno u kompletnoj skandinaviji, nizozemskoj, švicarskoj, francuskoj, USA i kanadi, to ipak dobro za djecu---

zaklučak?

kakve su to glupe i zaostale zemlje...
Šta znaju ti razvratni skandinavci, prljavi francuzi i glupi ameri.
Bogobojaznost i tradicija njima su nepoznati pojmovi.
I ne znaju da djeca pripadaju uz majku, a otac nek daje pare i kuš.
Ko je to vidijo da muško odgaja djecu, odmah na neki pederluk to vuče :P
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:59   #138
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
pretpostavka da djeca i žena ostaju u stanu a muškarac seli ili ide u podstanarstvo je često netočna. može se desiti i kontra situacija. dešava se svašta, ustvari. na kraju priče oboje razvedenih živi lošije jer je na hrpi manje novaca. novac ustvari ne bi trebao imati nikakve veze s odnosom koji nakon razvoda imaju otac i dijete. i čim si se odlučio na razvod odlučio si poremetiti život svoje djece. nikakvih 50/50 neće to popraviti. mislim da uz puno truda i što manje buke djeca mogu s ocem imati fantastičan odnos i nakon razvoda. ukoliko se oba roditelja trude. i da 50/50 nije rješenje najbolje za djecu. možda griješim, ne tvrdim da sam u pravu, samo iznosim svoj stav.
nisam ja taj koji se odlučio rastati niti poremetiti život svoje djece....pokušao sam sve što sam mogao ali nije bilo sluha s druge strane ili je bilo prekasno....to više nije niti bitno.....sad idemo dalje, evo razdvojeni smo već 3 i pol mjeseca, djeca su vremenski na pola/pola, dijelimo i troškove, komuniciramo svakodnevno vezano uz sve njihove obveze, uskačemo po potrebi i stvari funkcioniraju....i jedan i drugi smo još više posvećeni djeci i pokušavamo im olakšati i da ovo po njih prođe sa što manje turbolencija i trauma.....hoćemo li tako moći funckionirati dugoročno neznam, ali znam da za sada ide....
cvita010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 10:22   #139
Ne znam da li se smije ali moram se ovdje osvrnuti na aktualni slučaj nepravomoćne presude koja je uzburkala i podijelila javnost iz razloga što slučaj ima jako puno poveznica s mojim pa budi neku nadu. Jedino kaj nemam para kao dotični ali imam bivšu koje još više nema u državi od dotične. Uopće nisu bitni akteri ove priče nego to što je neki centar napokon dignuo glavu iz pijeska i počeo primjenjivati ono što je u europi već de facto standard godinama a to je ravnopravno roditeljstvo u svakom pogledu, i što se tiče prava i što se tiče obaveza a najviše toga da dijete ima pravo na oba roditelja ravnomjerno i ravnopravno. Danas je stvarno u 21. stoljeću deplasirano tvrditi da je majka samo jedna i da se ona samo 24 sata brine o tom djetetu. To je bullshit i mit koji hrane kojekakve feminističke udruge. Danas je 21. stoljeće i više nisu 24 sata kod kuće nego također rade na poslu, puno njih i više od muškaraca i tvrditi da su 24 sata zaposlene u kući i samo se brinu o djeci je potpuno zastarjelo.
Ono što budi nadu je ovo:
"Dodaju i da su xxx u odrastanju podjednako važna oba roditelja te ako jedan od njih ne može biti s djetetom u predviđeno vrijeme, prednost pred ostalim članovima obiteljima ima drugi roditelj. Tu se Centar vjerojatno referirao na činjenicu da je xxx lani mjesec i pol bila u Americi, dok je xxx bio s bakom , nećakinjom i dadiljama.

Centar, kako doznajemo smatra da xxx, ukoliko već u to vrijeme nije mogla biti sa sinom, je trebala prvenstvo dati xxx kao ocu, kako cijelo vrijeme inzistira xxx. Centaru za socijalnu skrb Maksimir, koji je donio ovu odluku, predmet je oduzet 2014. nakon odluke Županijskog suda kojom je presudio kako xxx s ocem provodi vrijeme od petka do nedjelje svaki drugi vikend, te je dan u rad Centru za socijalnu skrb podružnica Črnomerec."

Još prije godinu dana su meni na centru tvrdili da je apsolutno nebitno sa kime su djeca dok nema majke i da mogu biti s kime god i koliko god jer se to mene nema što ticati.
Fenomenalno mi je što se dignula neviđena medijska hajka da se oduzima majci dijete što nema nikakve veze sa pameću. Jedino što se omogućava je primjena nekih europskih normi i praksi a to je najviše dobrobit tog djeteta. Ja sam uvjeren da su vani ipak konzultirali pokojeg psihologa i pedagoga kada su donosili takve zakone o podijeljenom skrbništvu i nekako si mislim da su napravili pokoju studiju kako to utječe na rast i razvoj djeteta. Naravno da ne zadovoljavaju svi sve uvjete da bi to moglo biti izvedivo ali ja smatram da sam ih zadovoljio sve do jednog. Kupio sam stan na nekih 500 metara zračne linije od bivše koji je usput rečeno dosta veći od stana u kojem one žive i imaju puno bolje uvjete jer kod mene imaju i svoju sobu dok tamo nemaju. Škola im je od mene još bliže a kako su još u osnovnoj školi to znači da i sad idu pješice i nema nikakve potrebe za promjenom niti škole niti društva niti okoline.
Uglavnom, napokon vidim nekakvo svjetlo u ovoj našoj pripizdini i nadam se da ću i ja imati sreće i još više sudjelovati u njihovom odrastanju i da će mi se napokon dopustiti da se pobrinem za njih više od pukog uplaćivanja alimentacije. Meni nije namjera "oduzimati" nikome djecu nego toj istoj djeci omogućiti više vremena s njihovim ocem da možemo imati odnos kakav je primjeren i kvalitetan. Mene nitko na ovome svijetu ne može uvjeriti da je za uspostaviti kvalitetan odnos s djecom dovoljno tih par sati tjedno i svaki drugi vikend ta dva pišljiva dana. I na stranu to što ona moja bivša sotona se trudi da to vrijeme bude još i manje ali iz objektivnih razloga ih viđam i manje nego što piše u presudi a iz razloga što su sad već viši razredi osnovne i dolaze u pola osam navečer kući i te dane kada su popodne u školi meni ostaje ravno tri sata tjedno s njima. Tri sata tjedno, da još jednom ponovim, tri sata tjedno! Još to nekako ide ako su djeca u vrtiću ili niži razredi pa su u 17h kada ih trebam pokupiti na raspolaganju ali kada su djeca viši razredi to jednostavno nije moguće. To vrijeme koje provodimo zajedno se može mjeriti promilima i nikako se ne može ništa kvalitetno iz toga izvesti. Mogu meni tu pametovati koliko hoće da sam bankomat bio u braku i da sve mogu zahvaliti tome da sam bio kurac od oca i za vrijeme braka ali to jednostavno nije istina. Ja sam primjetio gadan pad u kvaliteti tog našeg odnosa a sve zahvaljujući tome što ih viđam toliko koliko viđam.
Ja se samo nadam da će i naše sudstvo i centri primjetiti činjenicu da smo sada u 21. stoljeću i da ukoliko su osigurani uvjeti za podijeljeno skrbništvo ispunjeni na taj način donositi odluke.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:07   #140
Go for it 😊
Realno, nemaš šta izgubiti sem još nešto vremena po sudu.
Ni meni nije jasno zašto djeca koja su "dodjeljena " jednoj strani budu kod bake i djeda (npr.) a ne sa drugim roditeljem.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.