Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 23:06   #61
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U braku nisi samostalan. Za početak.

Ilustracija te "bračne nesamostalnosti". Za nastavak.
Odlično. I to je razlog zakaj se treba razapet čovjeka koji nikada nije bil u braku? Pa vjerovatno je mislil na onu osnovnu viziju samostalnosti kada uvijek i isključivo dok živiš sam promišljaš samostalno bez bilo kakvog promišljanja o onom drugom s kojim si u vezi. Pretjeruješ.Znaš i sam.
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
A u svakoj vezi ljudi imaju djecu? Po defoltu. Od prvog dana.

Jer to je njegov argument. Drito na zajednički život sa (valjda zajedničkim ) djetetom.
Znam da smo prošli teen godine, neki i tridesete, ali ne želimo svi ikad djecu niti su svi ljudi u vezama žive zajedno.

Ak ti je prva pomisao na vezu to da ćeš živit sa usranim djetetom i slušat ženu kak ti, glupačajedna, zvoca radi toga onda imaš jednako čudan pogled na život kao i roket.
Pa kako misliš drito? Pa jučer je pisal o nekim drugim stvarima,a danas mu je eto to palo na pamet. Ja zaista ne kužim toliku dramu oko tog njegovog stava. On očito podrazumjeva da kad je sa nekim u vezi živi sa njim. No nebitno. Ovakva vaša reakcija je meni teško shvatljiva.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:09   #62
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
A u svakoj vezi ljudi imaju djecu? Po defoltu. Od prvog dana.

Jer to je njegov argument. Drito na zajednički život sa (valjda zajedničkim ) djetetom.
Znam da smo prošli teen godine, neki i tridesete, ali ne želimo svi ikad djecu niti su svi ljudi u vezama žive zajedno.

Ak ti je prva pomisao na vezu to da ćeš živit sa usranim djetetom i slušat ženu kak ti, glupačajedna, zvoca radi toga onda imaš jednako čudan pogled na život kao i roket.
Suzdržat ću se od prvotno planiranog komentara. Eto, ja mogu zamisliti sebe s djecom, tako da pričam u toj, hipotetskoj situaciji. Također, gdje sam ja napisao "glupačajedna"? S punim pravom zvoca! I nisam rekao da ja to NE BIH NAPRAVIO, nego da ja to NE MOGU NAPRAVITI.


Kao što ne mogu u hipotetskoj situaciji da živim s nekim, na meni je red da pravim ručak, narezati kruh i kupiti čajnu paštetu(odnosno, da me se ne shvati opet doslovno od A do Ž, mogu, kao iznimku, ali ne svaki put i stalno).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:09   #63
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
što propuštaju muškarci koji nikad nisu bili u vezi
Bili nikad ili nekad, sasvim je svejedno.

Propuštaju čvrstu točku u svemiru. Utočište. Suputnika. Supatnika. Nekoga tko je tu, ne zbog najboljih njih, nego unatoč najgorim njima. Dvoosobno zavjereništvo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:13   #64
Quote:
Bredon kaže: Pogledaj post
Opet citiram Russella na forumu, ali je čovjek bio pametan i sličnih senzibiliteta kao ja, pa evo njegovog mišljenja: “Those who have never known the deep intimacy and the intense companionship of happy mutual love have missed the best thing that life has to give.” Znači, propuštaju the best thing that life has to give.
Tko vjeruje suprotno ili trola, ili sere, ili trazi izgovore.. itd..
Da to nije tako, u prvom redu, ne bi bili na ovom podforumu.

@rocket
Kompromis je jedno ali ak ti sam sebe prisiljavas na nekaj u vezi majke ti, u krivoj vezi/braku si.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:13   #65
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Odlično. I to je razlog zakaj se treba razapet čovjeka koji nikada nije bil u braku?
Jebe mi se je li netko bio u nula, jednom ili pedeset brakova. Što ti zapravo hoćeš u naletu poslovične dobrote, da onoga tko piše pizdarije o braku tretiram kao osobu s posebnim potrebama samo zato što u braku nije bio? Ono, nemoj ga, dobar je on, ali, eto, ne zna siroče...

Ojebote, fakat si pravi prijatelj... I - ne zaboravimo naglasiti poantu - dobra osoba.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:16   #66
Lorde Byrone, jel ovo tvoj blog možda? (ispričavam se na offtopicu)
https://bordlyron.wordpress.com/
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:18   #67
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jebe mi se je li netko bio u nula, jednom ili pedeset brakova. Što ti zapravo hoćeš u naletu poslovične dobrote, da onoga tko piše pizdarije o braku tretiram kao osobu s posebnim potrebama samo zato što u braku nije bio? Ono, nemoj ga, dobar je on, ali, eto, ne zna siroče...

Ojebote, fakat si pravi prijatelj...
Ma ne samo minimum kulture suprotnoga razmišljanja bi bil dovoljan. Ja ne znam za tebe da li si bil u braku ili nisi ali za njega znam da nije bil. Naravno da ako veli čovjek da nisi samostalan u braku da ga u potpunosti mogu razumjeti jer sam i sam bil u braku u kojem sam bil maksimalno samostalan ali to nikada nije bila ona ista samostalnost koju sam imao dok nisam bil u braku.I pazi nigdje ja ne pišem da je to loše. No mogu razumjet kaj je štel reč. Sumnjam da je mislil išta loše i krivo.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:21   #68
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Lorde Byrone, jel ovo tvoj blog možda? (ispričavam se na offtopicu)
https://bordlyron.wordpress.com/
Da.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:28   #69
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Da.
Lijepo, fakat imaš talent za pisanje
Možda se varam ali sudeći po stilu stariji si nego što sam mislio.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:35   #70
Ovo

Heavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:39   #71
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Odlično. I to je razlog zakaj se treba razapet čovjeka koji nikada nije bil u braku?
Šta?
Poanta je bila da ne generalizira jer brak (as in svaki brak) nije ono što je on opisao. Ono je loš brak beskičmenjakinje i jebivjetra.


Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Suzdržat ću se od prvotno planiranog komentara. Eto, ja mogu zamisliti sebe s djecom, tako da pričam u toj, hipotetskoj situaciji. Također, gdje sam ja napisao "glupačajedna"? S punim pravom zvoca! I nisam rekao da ja to NE BIH NAPRAVIO, nego da ja to NE MOGU NAPRAVITI.
Mene si pitao jel bi ja trpila takvog muža ukoliko me dočeka dijete u tom stanju. Eto, ja se ne vidim u toj situaciji. Again, jer se ne planiram udat za jebivjetra .


Quote:
Kao što ne mogu u hipotetskoj situaciji da živim s nekim, na meni je red da pravim ručak, narezati kruh i kupiti čajnu paštetu(odnosno, da me se ne shvati opet doslovno od A do Ž, mogu, kao iznimku, ali ne svaki put i stalno).
Komunikacija s partnerom je čudo .
Biti u vezi sa kompatibilnom osobom je nešto na što bi se trebao fokusirat .
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:42   #72
Kaj nije to ALica Keys koja je udana i ima par djece? Ako bumo gledali lijepe stvari koje propuštaju onda su to one klasične iz ljubavnih romana. Dvije glave jedno tijelo. Dva srca jedan bubreg i slično. Sve ostalo je poprilično slično bio ti sam ili u vezi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:45   #73
Vezu.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:47   #74
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Propuštaju čvrstu točku u svemiru. Utočište. Suputnika. Supatnika. Nekoga tko je tu, ne zbog najboljih njih, nego unatoč najgorim njima. Dvoosobno zavjereništvo.

lijepo rečeno. samo šteta što je to samo romantični ideal i dogodi se možda u jednom odnosu na tisuću.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:48   #75
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Šta?
Poanta je bila da ne generalizira jer brak (as in svaki brak) nije ono što je on opisao. Ono je loš brak beskičmenjakinje i jebivjetra.
ZNači rekel je da prošuštaš potencijalno moguć loš brak. Reagirao sam jer sam primjetil pretjerano čoporsko pa skoro i omalovažavanje zbog drugačijeg promišljanja.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:49   #76
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
lijepo rečeno. samo šteta što je to samo romantični ideal i dogodi se možda u jednom odnosu na tisuću.
Ne mora biti. Možda Lord živi upravo takvu priču.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:52   #77
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
ZNači rekel je da prošuštaš potencijalno moguć loš brak. Reagirao sam jer sam primjetil pretjerano čoporsko pa skoro i omalovažavanje zbog drugačijeg promišljanja.
Znam da ti pročitano shvatiš samo na način na koji možeš dobacit neku "smješnu" troll provalu, pa neću objašnjavat, ali postovi su ti tamo pa moš pročitat što je rekao jer nije to što ti pišeš .

OT
Ništa.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:54   #78
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Zapravo, to je generalno prednost samostalnosti. U braku nisi samostalan. U braku žena ili muž neće imati razumjevanja za situacije kad ti se ništ ne da i cijeli dan truneš u krevetu. U braku supružnik neće imati razumijevanja previše ako nešto treba napraviti, a ne da nam se(iako može i sutra), sami to možemo ostaviti i za sutra.


Doduše, mislim da je ovo "obrnuta" tema, kako sam ju ja shvatio. Zašto biti u vezi
Boldano potpisujem . Jedno jutro sam se vratio doma u 6 ujutro . Lijepo mi je kazala : Ne ides u krevet . Vreme je da spremis dorucak za djecu . Da sam bio sam legao bih kao klada i spavao cijeli dan , ali ozenjen , na to nemam pravo , jos pogotovo ako imam dvoje djece .
Kada sam bio sam radio sam od jutra do mraka . Dosao bih u moj stan samo da se istusiram i sredim za izlazak .
Sudje nisam prao tijedan dana . (doduse ne radi se o nekom sudju ) nisam kuhao doma hranio sam se vani . Bilo bi casa solje od kafe i te stvari . Spremao bih stan kada sam imao slobodno .
Nista nisam prao sve sam nosio u presing .
Nisam lud da se backam pranjem i peglanjem . Raspolagao sam velikim primanjima u to vrijeme .
Razumijem potpuno tvoj pogled . U punom si pravu kada kazes da sam radis sta hoces kada hoces u braku to nikako ne mozes .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:55   #79
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ne mora biti. Možda Lord živi upravo takvu priču.
nisam to isključila. to je njegovo viđenje veze.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:56   #80
neću se ženit
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.