Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2006., 16:28   #1
Bruh/kila/hernija

Pozdrav svim forumašima-cama.
Neznam da li je sličan post bio već prije, pretraga na forumu još ne radi...
Otac od 70 g mi treba na operaciju bruha uskoro. Da li netko ima za preporučiti nekog doktora-kirurga u ZG bolnicama, ili neku privatnu kliniku u ZG gdje se te operacije obavljaju? Na google i pogodak samo jednu kliniku sam našao ali mi se nisu baš učinili pouzdani..

Svaki hint i savjet je dobrodošao.
Hvala
surgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 21:42   #2
moj tata isto ima 70 god
operirao je bruh 15.15.2005. na urologiji, Vinogradska bolnica
jako je zadovoljan lječnicima, sestrama, operacijom, i svime
e sad ime doktora koji ga je operirao ne znam, ali mogu sutra pitati
urologija u Vinogradskoj navodno spada u najbolje, ako i nije najbolja
ne znam koliko se čeka na operaciju, ovaj moj je to rastezal od ljeta ali samo zato jer mu se nije baš išlo (ima puno drugih zdravstvenih problema pa ga je bilo strah)
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 21:43   #3
Quote:
surgo kaže:
Pozdrav svim forumašima-cama.
Neznam da li je sličan post bio već prije, pretraga na forumu još ne radi...
Otac od 70 g mi treba na operaciju bruha uskoro. Da li netko ima za preporučiti nekog doktora-kirurga u ZG bolnicama, ili neku privatnu kliniku u ZG gdje se te operacije obavljaju? Na google i pogodak samo jednu kliniku sam našao ali mi se nisu baš učinili pouzdani..

Svaki hint i savjet je dobrodošao.
Hvala
A koju kilu ima? Preponsku?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 22:49   #4
Quote:
moj tata isto ima 70 god
operirao je bruh 15.15.2005. na urologiji, Vinogradska bolnica
jako je zadovoljan lječnicima, sestrama, operacijom, i svime
e sad ime doktora koji ga je operirao ne znam, ali mogu sutra pitati
urologija u Vinogradskoj navodno spada u najbolje, ako i nije najbolja
ne znam koliko se čeka na operaciju, ovaj moj je to rastezal od ljeta ali samo zato jer mu se nije baš išlo (ima puno drugih zdravstvenih problema pa ga je bilo strah)
Hvala polly, ako može više detalja o samoj operaciji,.. koliko je trajala, jeli bio pod totalnom ili lokalnom anestezijom, koliko dugo je ležao u bolnici nakon nje, ime doktora bi isto bilo dobrodošlo,..može i na PM.

Quote:
A koju kilu ima? Preponsku?
Da, riječ je o preponskoj kili.
surgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 23:29   #5
Vinogradska (KB "Sestre milosrdnice" ), Zavod za urologiju
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 09:13   #6
Quote:
surgo kaže:
Hvala polly, ako može više detalja o samoj operaciji,.. koliko je trajala, jeli bio pod totalnom ili lokalnom anestezijom, koliko dugo je ležao u bolnici nakon nje, ime doktora bi isto bilo dobrodošlo,..može i na PM.


Da, riječ je o preponskoj kili.
za 15.12.05. ga naručili da dođe rano ujutro (šef odjela je tamo već prije 7) na operaciju sa nalazima (krvna grupa, zgrušnjavanj, EKG, ....)
isti dan ga operirali negdje oko 10
operacija pod lokalnom, neznam koliko je točno trajala, ali je manje od sata
pustili doma 3. dan odmah ujutro (zvao me da dođem po njega već u 8)

e sad moj ti je tata bez obzira na godine i tešku dugogodišnju bolest u jako dobroj fizičkoj snazi (bolje od puno 30. godišnjaka) a i bruh mu je isto bio u nekoj početnoj fazi pa je time operacija kraće trajala a i brže se oporavlja nego što bi bilo očekivano za dob

kasnije ti ime pošaljem na PM
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 20:04   #7
SIMPTOMI BRUHA(kile) KOD TESTISA(JAJA)

Strah me da sam dobio bruh kad sam dizo u zrak frenda 15 -ak kila težeg od sebe u zrak. Pa me zanimaju koji su simptomi bruha(kile) kod testisa (kako izgleda,kakvi su bolovi i slično) , ako je neko slučajno imao to loše iskustvo, te koliko traje operacija i oporavak.
Ako ima kakvih medicinara slobodno nek odgovore, a naravno zahvaljujem se i ostalima koji će odgovoriti.
__________________
taj sam koji jesam(nisam klon)!
zdral is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 20:27   #8
Jedan prijateljski savjet! Nadam se da mi se neće odbiti o glavu, jer i sam na poslu dosta često dižem kojekakve stvari!

Rekao bih ti samo da se ne brineš bespotrebno! Dakle, ako nisi 100% siguran da nešto "dolje" ne štima - ne brini se!

A kako "to" izgleda! Koliko je meni poznato, nastane kvržica koja vrijeđa! Operacija je lakša, možda već drugi ili isti dan ideš kući!
Ali govorim sve iz "rekla-kazala" pozicije!

Reci ti nama - zdral - što točno osječaš "dole"?!
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 21:51   #9
Quote:
Dalibor - od 1983. kaže:
Jedan prijateljski savjet! Nadam se da mi se neće odbiti o glavu, jer i sam na poslu dosta često dižem kojekakve stvari!

Rekao bih ti samo da se ne brineš bespotrebno! Dakle, ako nisi 100% siguran da nešto "dolje" ne štima - ne brini se!

A kako "to" izgleda! Koliko je meni poznato, nastane kvržica koja vrijeđa! Operacija je lakša, možda već drugi ili isti dan ideš kući!
Ali govorim sve iz "rekla-kazala" pozicije!

Reci ti nama - zdral - što točno osječaš "dole"?!
Ono ne boli me zapravo ništa ali kao da ima ta neka kvržica od cca 1 cm promjera iznad lijevog testisa(zapravo na njemu ali se pomiče neovisno od testisa)
__________________
taj sam koji jesam(nisam klon)!
zdral is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 11:33   #10
Quote:
zdral kaže:
Ono ne boli me zapravo ništa ali kao da ima ta neka kvržica od cca 1 cm promjera iznad lijevog testisa(zapravo na njemu ali se pomiče neovisno od testisa)

A da ti lijepo što prije odeš kod urologa na pregled? Mislim da je jedan moj fren imao jebene bolove zbog bruha. A budući da tebe ništa ne boli, moglo bi biti svašta i ništa, no najbolje je da odeš što prije kod urologa na pregled!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 11:50   #11
Decki, ovdje imate lijepo objasnjeno kako da si kontrolirate testise:
http://www.plivazdravlje.hr/?section...ow=1&id=1350#2
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 22:12   #12
Quote:
zdral kaže:
Ono ne boli me zapravo ništa ali kao da ima ta neka kvržica od cca 1 cm promjera iznad lijevog testisa(zapravo na njemu ali se pomiče neovisno od testisa)
Ne razumijem nista.....
Ovako, kad se nakasljes, u preponi, da li se pojavi neko izbocenje? Jel se povuce kad legnes?
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 22:45   #13
nema toga izbočenja na preponi . i nema nikakvih bolova.
__________________
taj sam koji jesam(nisam klon)!
zdral is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 23:04   #14
Dobro, onda smo iskljucili bruh, a kaj se tice ove kvrzice od 1cm iznad lijevog testisa, ne znam kaj bi to moglo biti i uopce si ne mogu to predociti, pa bi bilo pametno da ti netko to pogleda.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 08:23   #15
Hej zdral! Jesi se naručio urologu? Ne znam da li da te uplašim sad ili kasnije, ali daj odi doktoru. Što god da je neće se samo povući, a što se prije liječi to će uspješnost tretmana biti bolja. Ima nešto što se zove hidrocela. To je kao nakupina nekakve tekućine u ovojnicama testisa i to se kao miče. To odležiš malo u bolnici dok naprave punkciju toga i sve super. Ima nešto što se zove varikocela. To su ti nekakve zadebljane vene i opisuju to kao kvrgu koja izgleda kao sklupčana špaga i mislim da se nalazi s doljnje strane testisa. A ima i nešto što se zove tumor, a u tom slučaju ti cvaknu testis i poslije slijedi zračenje ili kemoterapija ovisno o tome da li je seminom ili teratom. A ako je tumor, onda bježi odmah u bolnicu, jer kažu da je to jedan od tumora koji se najbrže šire i najlakše liječe ako nisu otišle metastaze k vragu. Zato se nemoj zafrkavati s tom kvrgom, nego odi odmah doktoru! Ja sam imao seminom i pitao sam se koji sam vrag čekao 4 mjeseca da odem doktoru i danas se to još pitam. A da sam još malo počekao, možda bi sada gledao travu odozdola!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 12:39   #16
Question Bruh?

Rodila sam prije godinu i pol carskim rezom. Unatrag par mjeseci ispod reza mi je iskočio nešto. Nije boljelo pa nisam obraćala pažnju. Danas sam bila kod dr opće prakse po neke lijekove, pregledala mi je to nešto i kaže da je bruh.
I da ne bi trebala odmah na operaciju nego kasnije kad se to poveća. Kaže da sam ga dobila zbog slabih mišića i dizanja teškog tereta tj. djeteta.

Jel se to stvarno mora operirati? Postoji li mogućnost da prođe samo od sebe? Kak izgleda takva operacija?
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 12:47   #17
ne prolazi samo od sebe
operacija nije teska ali je svatko podnosi razlicito (moj je otac isti dan ustao iz kreveta, slijedeci je vec hodao okolo po bolnici, dok je mami trebao dan vise)

ono sto je kod bruha zajebano jest cinjenica da nakon opercije vise neces smjeti dizati nista tesko jer si ocito sklona bruhu, pa ces se morati paziti
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 22:50   #18
ja sam imao bruh i morao se operirati, a i moram ići još jednom

onaj prvi sam operirao sa samo tri mjeseca starosti (a rođen sam prije vremena , početkom 7 mjesece trudnoće) pa je Dolanski rekao da onaj drugi operiram kad budem teenager
 
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:45   #19
Bruh-molim pomoć

Kada sam bio na redovitom sistematskom pregledu doktorica mi je rekla da misli da imam bruh! Uputila me je kod urologa i naručen sam na pregled, ali još ne znam dali je to bruh, ili nešto drugo! Pa molim one koji imaju da mi pomognu, kako ga mogu prepoznati! Još nije uklješten, nego dolje stoj! Unaprijed zahvaljujem
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 21:28   #20
Quote:
Moyzan kaže:
Kada sam bio na redovitom sistematskom pregledu doktorica mi je rekla da misli da imam bruh! Uputila me je kod urologa i naručen sam na pregled, ali još ne znam dali je to bruh, ili nešto drugo! Pa molim one koji imaju da mi pomognu, kako ga mogu prepoznati! Još nije uklješten, nego dolje stoj! Unaprijed zahvaljujem
zajebano skroz
i poslije operacije se bruh moze vratit
80% se to desilo zbog slabog trbusnog zida
moras ga jednostavno ojacati
vernon_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.