Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2006., 18:04   #1
Sadnja cvijeća

da li je bolje cvijeće sadit u proljeće ili jesen ja sam prošlo proljeće posadio hrrrpu tog i ništa nije niklo...nit slak, nit margarete....ništa... u biti biljke jesu nikle al se nisu razvile neznam zašto.. 10ak cm i to je to
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 22:02   #2
trajnice je bolje saditi u jesen a za sjeme ili lukovice ti je vrijeme sadnje navedeno na ambalazi.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 23:40   #3
A što sa začinskim biljem? Palo mi je na pamet posijati mentu, bosiljak i sl., a ne bi čekala do proljeća.
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 23:55   #4
mama je napraviola sok od mente kupovne one visoke... kako je to dobro, nevjerojatno..pa cu posaditi na proljeće (?) a sad sam neki dan posadio 2 korjena i ne žale se, dobili tekući gnoj, stelju...dobro mjesto...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 13:56   #5
Quote:
osbourne kaže:
mama je napraviola sok od mente kupovne one visoke... kako je to dobro, nevjerojatno..pa cu posaditi na proljeće (?) a sad sam neki dan posadio 2 korjena i ne žale se, dobili tekući gnoj, stelju...dobro mjesto...
osbourne, daj molim te pitaj mamu neka da recpt za taj sok
Ja imam toliko mente u vrtu da je non-stop bacam jer mi se siri kao korov.
Hvala!
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 13:21   #6
dugujem recept

dakle 3 dobre šake mente (samo lišće), 5 l vode, 4kg šećera i limuntos. mentino se lišće moči u vodiu dok ne poprimi miris i boju mente. zatims e lagano dodaje šećer (mi smo stavili i manje od 4 kg jer je bilo dovoljno...) i limuntos.

recite kakav je sok?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:44   #7
Hvala naljepsa! Probat cu svakako. I javiti rezultat.
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:56   #8
Unhappy ne raste mi trava

Kupili smo zemljiste koje je coravo. Svuda okolo ima trave no kod nas samo blato. Pitala sam bivseg vlasnika zasto, on je reko krtice. POslje sam malo razmisljala- je ma klinac krtice, pa i okolo ima krtica pa ima i trave. Vjerojatno je pobacao neku kemikaliju da ne raste trava. Problem je sto bi ja htjela zasaditi neko povrce (pod geslom -domace). Sto to znaci, moram li ici u netaknutu Liku i dovoziti zemlju, te potrositi hrpetine novaca kojih nema, ili postoji neki nacin anuliranja tog otrova??
Help!!
Ne bi htjeli odustati od svog paradajza
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 01:51   #9
Quote:
danila kaže:
A što sa začinskim biljem? Palo mi je na pamet posijati mentu, bosiljak i sl., a ne bi čekala do proljeća.
Menta je trajnica, dok je bosiljak jednogodišnja biljka.
Menta se može saditi uvijek, bosiljak mora biti u toplom.

Sada se može rasaditi menta, melisa i sve trajnice..
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 01:59   #10
Mozda bi trebalo dati zemlju na analizu, ako je stvarno tretirano otrovima, ne bi valjalo sadit povrce za konzumiranje.
Vremenom ce se otrovi razgraditi, a moze se pripomoci i dodavanjem komposta i stajnjaka.
Postupak pripreme komposta moze se vidjeti na www.kompost.hr.
Sto se tice stajnjaka, e tu je stvar malo teža, treba naime imati vlastitu kravicu...
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 16:31   #11
Kad smo vec kod zacina. Kupila sam ruzmarin i uvenuo mi je, ne znam zasto. Sad bi opet posadila ruzmarin jer mi odlicno mirisi i super mi je kao zacin. Kako da ga posadim i sto da dalje s njim napravim,tj. kako da ga odrzavam?
Vrtni_Patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 14:35   #12
Ja lukovice sadim ujesen, a gotove sadnice i sjeme cvijeća u proljeće. Uvijek sve nikne!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 18:02   #13
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Ja lukovice sadim ujesen, a gotove sadnice i sjeme cvijeća u proljeće. Uvijek sve nikne!
Bez ljutnje, ovo je vrlo diskutabilno. Lukovice gladiola sade se u proljeće, mačuhice se siju u ljeto...
Vrijeme sadnje i sijanja ovisi o vrsti cvijeća, kao i o vrsti sadnica.(sadnice golog korjena i dr.)
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 08:02   #14
kupila sma sjeme bosiljka,vlasca i estragona i molim lijepo je l ko zna kako dalje?
Na vrečeici piše u koje mjesece se sadi...al me zanimate vi i vaša iskustva.
Drugo;Čitam po forumima tako o bosiljku pa me iznenade odgovori kako neki bosiljak koriste iz svog kaliča....tokom cijele godine i kako traje duže..ono samo se osjemjenjuje
pa me zanima je l to moguće?
Treće;lavandu sam si uspješno uzgojila u kaliču al me zanima je l ko zna kako presadit ružmarin..ono jedna grančica pa u vodu ili?
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 08:48   #15
ružmarin i lavanda se razmnožavaju s grančicama pred kraj ljeta
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 12:29   #16
Možeš kuputi i hormone u prahu (mislim da se tako zovu) pa te reznice malo umoči u taj prah. Mislim da bi trebalo upaliti. Nama je lavanda upalila ali ružmarin nije.
__________________
Masagatsu agatsu
amiketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 14:41   #17
Sve lukovice sadim ujesen, a sjeme i sadnice u proljeće.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 15:35   #18
ja posadila bosiljak pa sad čekam
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 23:18   #19
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
ružmarin i lavanda se razmnožavaju s grančicama pred kraj ljeta
ja sam sredinom ljeta malo orezala grm ružmarina pa grančice popikala u zemlju tek toliko da ih ne bacim i - sve se primile, isto tako i lavanda koju sam stavila u jesen

mislim da je važnije pogoditi zemlju u koju se sadi - ja sam to sadila u žardinjeru u koju sam bacala staru zemlju iz tegli, a bilo je u njoj i pijeska i zemlje iz vrta, znači ništa posebno
osica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 08:52   #20
Cool sadnja

posto su poceli prvi ovogodisnji mrazevi, interesuje me da li je
kasno za sadnju ptuja i drugog vrtnog bilja
pamir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.