Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2007., 15:37   #81
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Isti si ko i ekipa dole koja je zjevala na to da se žalim što mi je plaća bila 1000€ mjesečno.
Ni ja se ne mogu isčuditi. Pa nešto je gadno krenulo naopako. Jesi to bio neki stažist ili što? Kod mene za završenim faksom neke tehničke orijentacije počinješ sa otprilike 4000 EUR.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:45   #82
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Evo bajke o zapadu. Ponuda koju sam dobio, i budala odbio. Radi se o Italiji. Obican PhD student, placa 1500 eura + 250 eura za zivot van maticne zemlje + 500 eura godisnje za putovaje kuci. Dakle, oko 1750 eura mjesecno.
Evo, ja sam propali PhD student i svojevremeno (a od tada ima ohoho godina) mi je plaća bila 4500 CHF (oko 3000 EUR). To se odnosi na inžinjerske smjerove, razni naučenjaci su dobivali pola od toga.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:46   #83
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Ni ja se ne mogu isčuditi. Pa nešto je gadno krenulo naopako. Jesi to bio neki stažist ili što? Kod mene za završenim faksom neke tehničke orijentacije počinješ sa otprilike 4000 EUR.
Zivjela CH! Pa kazem ja, dvoje poznanika koji rade posao slican AxMijevom u CH ima toliku placu da od jedne zive, a od druge kupuju jahtu!!
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:12   #84
govori se, vidim, puno o pomoci mmf-a africi i drugim zemljama, o americkom davanju hrane za pse i slicnim krasotama, pa se sjetih prekrasnog dokumentarnog filma o jednoj presmijesnoj inicijativi, koji najtoplije preporucam svima koji ga nisu vidjeli. ima ga na torrentima.

http://www.theyesmen.org/movie/
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 18:39   #85
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Uoči razliku između "malo se smirit" i "ako treba, pobit 5 milijardi ljudi".

Naravno da se prema okolišu treba odnositi racionalno, ali iz retorike ovakvih zelenih ne stoji razum, nego čista mizantropija. O tom govorim.
Kada dođe do radikalnih vremena doci ce do radikalnih poteza... naravno da sad nebi potegnuo obarac i pobio 5 milijardi ljudi, jer jos uvijek vjerujem da se mozemo nekako izvuci.... da mozemo popraviti nastalu stetu.

Ali, kada bi dokazi govorili da smo na tocki s koje nema povratka, kada bi doslo do krize, budi siguran da bi pritisnuo dugme... ali ne zato sto mrzim ljude, nego sto bi htio da se ljudi spase.

Spominjes DDT. Pa cekaj malo, koji ti je vrag? Zar je DDT potreban da se proizvede hrana. DDT ubija sive sokolove, truje ljude, kancerogena oboljenja rastu...

Vidim, ti bi radi kratkorocne dobrobiti punjenja zeludaca zrtvovao cjelokupnu buducnost tog istog naroda.

Ti si opasniji od zelenih koje imas obicaj napadati, jer ti emocije pomucuju razum... a kada se prica o ovim stvarima tu nema mjesta bolecljivim emocijama, jer ovo je opstanak.
__________________
Eternally through the noctambulant grimness...
Blashyrkh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 19:29   #86
Quote:
Blashyrkh kaže: Pogledaj post
Spominjes DDT. Pa cekaj malo, koji ti je vrag? Zar je DDT potreban da se proizvede hrana. DDT ubija sive sokolove, truje ljude, kancerogena oboljenja rastu...
Ako se pravilno i u mjeri koristi, DDT ne ubija sokolove, DDT ne truje ljude, i zbog DDT-a kancerogena oboljenja ne rastu. A itekako bi doprinjeo proizvodnji hrani. A jos vise suzbijanje jedine prave bolesnicke posasti 21. stoljeca. Meni je zao sto ti to ne vidis. I stvarno bi htio vidjeti jedan jedini uvjerljivi znanstveni rad koji nepobitno pokazuje da DDT ubija ljude, ubija sokolove i uzrokuje kancerogenost. DDT je mogao postati spas za Afriku. Ovako su americki zeleni postali smrt za milijuna afrikanaca. Njima na dusu. Ali to tebe ni ne smeta, koliko vidim - potaracao bi nekoliko stotina milijuna ljudi bez da trepnes okom. U ime 'prirode'. Bolesno.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 21:31   #87
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ako se pravilno i u mjeri koristi, DDT ne ubija sokolove, DDT ne truje ljude, i zbog DDT-a kancerogena oboljenja ne rastu. A itekako bi doprinjeo proizvodnji hrani. A jos vise suzbijanje jedine prave bolesnicke posasti 21. stoljeca. Meni je zao sto ti to ne vidis. I stvarno bi htio vidjeti jedan jedini uvjerljivi znanstveni rad koji nepobitno pokazuje da DDT ubija ljude, ubija sokolove i uzrokuje kancerogenost. DDT je mogao postati spas za Afriku. Ovako su americki zeleni postali smrt za milijuna afrikanaca. Njima na dusu. Ali to tebe ni ne smeta, koliko vidim - potaracao bi nekoliko stotina milijuna ljudi bez da trepnes okom. U ime 'prirode'. Bolesno.

Vi zivite u masti... DDT je povucen jer je populacija sivih sokolova i drugih grabljivic pala jako nisko, nije se mogla stvoriti opna oko jajeta i nisu se mogli razmnozavati.

Spas Africi bi bio da ih se ostavi na miru pa nek se sami snalaze kako znaju. Konstantna bjelacka uplitanja su i usrala taj kontinent. DDT spas za Afrikance?

Ti razmisljas na tipican nacin: sve za spas ljudskih zivota, a meni je prioritet ODRZIV OKOLIS; ODRZIV EKOSUSTAV; ODRZIVO LJUDSKO DRUSTVO.

Nazalost, odrzivost ne pociva na kemikalijama kao DDT, gmo svinjama, gmo kukuruzu...

Pronađi malo o eko uzgoju bilja.

Ti bi hranio posto poto gladne, i tako stvarao jos vise gladnih, i time stvarao jos vise smrti, u biti smrt bi sirio svojim humanizmom.

Gle, okolis moze izdrzati jednu kolicinu ljudi, i to je to. Pogledaj Kineze... brzo kina nece moci izdrzati toliko ljudi a kad 2 milijarde ljudi krene traziti pitku vodu i hranu sta cemo uraditi? Sta molim te?

Gle, treba ti biti jasno da zbog takvih stvari nastaju ratovi, zbog neogranicenog rasta... a onda dolazi do ekspanzije.


Iskreno, ja ne osjecam zaljenje prema ljudima koji mi nisu bliski. Da osjecam zaljenje isao bi u Afriku i pomagao im... a nebi bio licemjer i prodavao humanizam ovdje po forumu.

Meni je stalo do suma, rijeka i potoka, do zdrave zivotne zajednice... zato sadim sumu, a evo neki dan sam ocistio jedan potocic koji su pametni ljudi zacepili plasticnim bocama i fekalijama. Zagrnite rukave i prestanite srat o Africi, jer boli vas kurac za afriku ko i mene. Danas je se posebno korektno spominjat Afrike.
__________________
Eternally through the noctambulant grimness...
Blashyrkh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 22:00   #88
Quote:
Pesticides have caused a decline in the population of the Peregrine
Falcon. Since noticing this decline, it took biologists 20 years to
discover that the highly toxic insecticide DDT was the cause. DDT was
sprayed on plants to rid them of harmful insects. Insects and birds
were both affected by DDT but not mammals. DDT was passed
through these animals in the food chain and the poison eventually
reached the peregrine falcon. This concentration of chemicals in the
peregrine’s system caused females to lay eggs with very thin shells
that didn’t survive or were crushed when incubated. Some birds’
behavior even changed due to the chemicals and they stopped feeding
and caring for their young. Because of this toxic contaminant, many
chicks never hatched. By the early 1970s, there were no nesting pairs
of peregrines in the Eastern United States.
The federal government banned DDT in 1972. Chemical residue
remained in the environment so recovery of the birds has been slow in
the United States.
I molim da mi sad ovi pametnjakovici objasne kako bi to DDT spasio afriku kad se ionako proizvodi previse hrane u americi i bez DDT-a. Hrane ustavri na zemlji ima previse pa se ona baca.

Pricate o energetici, hrani, globalizaciji, ovim ili onim pitanjima ali ne uviđate da nema rjesenja kakvog bi vi htjeli. Vi bi htjeli da se nista ne mjenja u vasem i svjetskom nacinu zivota a da svijet ode nabolje. Dragi moji, to tako nece ici.... ne moze to tako ici.

Kako bi vi pomogli svijetu, jel tako da sve drzave razvijete poput SAD-a pa da nam treba jedno 10 planeta da bi uzdrzali toliku populaciju naftozdera.

Ljudi ne budite smijesni...

Zato ja predlazem mijenjanje zapadne civilizacije u nesto odrzivo. A onda taj model mogu slijediti i ostali... no međutim upravo su zapadnjaci najveci oneciscivaci.

Sto znaci da je u interesu zapadnjaka da ovi ostali ostanu nerazvijeni kako bi se moglo nastaviti sa zivotom na visokoj nozi.

To je tako jednostavno, i bojim se da globalizacija ne nosi nista dobro ako se svi potrude da budu SAD.

Zamislimo to. Zamislimo da svi trose kao SAD? Koliko bi resursa trebalo i jel to odrzivo na zemlji?

Nemojte misliti da ja ne volim ljude, ali ja jednostavno iskljucim emocije u ovim pitanjima... jer tu ne treba uplitati emocije.

Istina je ova: Drustveni sustav razvijenih nije dobar je sjece granu na kojoj sjedi, a globalizacija znaci da ce svi ostali poceti tolikom snagom sjeci tu granu da ce je napokon presjeci. Sta tu nije jasno?

Druga je stvar da nerazvijeni imaju neki bolji model na koji ce se ugledati... a di je taj model?
__________________
Eternally through the noctambulant grimness...
Blashyrkh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 23:07   #89
Quote:
Blashyrkh kaže: Pogledaj post
Vi zivite u masti... DDT je povucen jer je populacija sivih sokolova i drugih grabljivic pala jako nisko, nije se mogla stvoriti opna oko jajeta i nisu se mogli razmnozavati.
Jos jedan urbani mit. Podvala koju su 'popusili' najprije zeleni docekavsi je kao spasitelja, a onda i siroko gradanstvo vjerujuci istima. A taj mit je temeljen na jednom poluistrazivanju i jednoj senzacionalistickoj knjizi koja pak nema puno veze sa znanoscu ('Silent Spring'). Da stvar bude bolja, cak su i vode zelenih javno priznale kako problem DDT-a nije znanstveni problem vec iskljucivo politicki problem, i kako zabrana DDT-a nije pobjeda zastite prirode, vec iskljucivo sredstvo probijanja zelenih iz zapecka podruma na politicku kartu. Tuzno. Jos tuznije je cinjenica da su se zeleni politicki afirmirali zabranom necega sto je moglo spasiti zivote stotinama milijuna ljudi, a na temelju poluistina, manipulacije i obmane. A to je jadno. I to jos zeleni koji se pozivaju na vise ciljeve, demokraciju i ljudska prava. No, to im je i odredilo daljnju karijeru, jer se identicno i dan danas ponasaju, a ljagu nikada nisu uspjeli sprati sa sebe. Pa je danas pokret zelenih sazidan na poluistinama, senzacijama i obmanama, koji su postali standardna oruda. S time su si jos i otpisali bilo kakvu politicku karijeru. Nemojte se zavaravati, zeleni nikada nece postati politicka opcija, jer oni nisu u stanju politicki vladati prvenstveno iz razloga sto je njihov profil iskljucivo anti. Kada postanu pro, tada to vise nisu zeleni.

No, nema smisla sada razglabati o DDT-u jer cemo se samo zakaciti po tom pitanju. No, postoji jedna dodirna tocka - politicka glupost oko zabrane DDT-a i bahatost americke politike dovela je do toga da su amerikanci silili druge zemlje da zabrane ovaj pesticid. Rezultat - milijuni mrtvih od malarije. No, to je tebi ionako nevazno jer bi milijarde ljudi zrtvovao u znak prirode. Pa evo ti prijedloga - zrtvuj najprije svoje bliznje (mozes i sebe), pa onda to trazi i od ostatka svijeta.

Quote:
Ti bi hranio posto poto gladne, i tako stvarao jos vise gladnih, i time stvarao jos vise smrti, u biti smrt bi sirio svojim humanizmom.
Ma kako to uspijes stvoriti gladna usta koa nekoga hranis? Bas me to zanima...

Quote:
Iskreno, ja ne osjecam zaljenje prema ljudima koji mi nisu bliski. Da osjecam zaljenje isao bi u Afriku i pomagao im... a nebi bio licemjer i prodavao humanizam ovdje po forumu.
Po cemu si ti to vrijedniji od jednog afrikanca? Po cemu ti mozes zivjeti u podrucjima u kojima su malaricari iskorijenjeni, a to afrikanac ne smije? Za prirodu bio ionako bilo najbolje da si prosviras mozak. I ucinio bi dobro djelo - barem bi ognojio zemlju i omogucio rast biljaka. Sve za prirodu, zar ne? Pa zasto onda to ne ucinis?

Zivo me zanima cime se vozis po gradu... Odrzivi razvoj, mozes si misliti. Koji licemjeri.

"If the environmentalists win on DDT, they will achieve a level of authority they have never had before. In a sense, much more is at stake than DDT." (C. Wurster, Environmental Defense Fund, 1969)
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 23:33   #90
Quote:
El Tomo kaže:
Pa je danas pokret zelenih sazidan na poluistinama, senzacijama i obmanama, koji su postali standardna oruda.
A koji politički pokret odnosno strankaje drugačiji...

A ti Blashyrkh fakat imašuvrnut pogled na stvari isto. Ne da mi se to komentirat, ali čini mi se da vrlo slabo razumiješ ono o čemu govoriš, a i ne čitaš tuđe postove.

Quote:
El Tomo kaže:
Nemojte se zavaravati, zeleni nikada nece postati politicka opcija, jer oni nisu u stanju politicki vladati prvenstveno iz razloga sto je njihov profil iskljucivo anti.
A ti si El Tomo tu opet zabrijo, ko što ti se zna dogoditi. Isto fakat nema smisla komentirati...
Ne tvrdim ja da ce zeleni postati neka najsnažnija politicka opcija, ali imaju i oni svojemjesto (i ne uzim otkud ti da su oni bas samo anti) bar u ovom kracem razdoblju povijesti. U buducnosti ce po mom misljenju sve stranke biti maksimalno "zeleno" osviještene.

Više otopik: AKo bi mi htio neko objasnit, meni se ovo čini ko neki onak malo gluplji topik, tj,. njegov naslov... Ko su ti antiglobalisti i zašto se sve koji prosvjeduju za vrijeme summita G8 naziva antiglobalistima?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 23:37   #91
Quote:
Blashyrkh kaže:
Nemojte misliti da ja ne volim ljude, ali ja jednostavno iskljucim emocije u ovim pitanjima... jer tu ne treba uplitati emocije.
A ja mislio da iskljucis mozak

Sorry, my bad

Ontopik: Ne moze ti se nekakva odrziva civilizacija ili odrziva zemlja temeljiti na svjesnom zrtvovanju milijuna i milijuna ljudi. To ti tako nije odrzivo i ako civilizacija ili čovjek nema minimalnu svijest o tome, svijest o životima milijuna ljudi, onda po mom misljenju ne moze imati ni svijest o potrebi očuvanja okoliša ili izumiranju nekih vrsta.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 00:16   #92
Quote:
Blashyrkh kaže: Pogledaj post

Spas Africi bi bio da ih se ostavi na miru pa nek se sami snalaze kako znaju. Konstantna bjelacka uplitanja su i usrala taj kontinent.
Neću se osvrtati na ostale tvoje hmmm, umotvorne, jer su ipak samo tebi svojstvene, ali ova se može dosta često čuti, pa vrijedi reagirati. Bjelačka uplitanja nisu usrala taj kontinent, jer Afrika prije dolaska bijelaca i kolonizacije tog kontinenta, a to se događa prilično kasno, nije bila na bogznakakvom civilizacijskom nivou. Ono malo infrastrukture što ima, može zahvaliti bijelcima.
Onog trena kad Afrika, poput azijskih država, bude spremna prihvatiti zapadni kapital, tada će se i standard ljudi poboljšati. Bono i Geldof stalno zazivaju takvu vrstu "pomoći", i za smanjenje agrarnih subvencija koje EU i SAD daju svojim poljoprivrednicima, a ne za donacije, jer im je jasno da nijedna donacija nemože dugoročno pomoći.
No isto tako bi trebali znati da nitko nije nekakvom akcijom "pomognimo kinezima i ostalim azijcima" natjerao investitore u Kinu, Indiju, Vijetnam itd. Investitori sami idu kad vide da nema velikog rizika za njihov kapital i da im je ulaganje isplativo. Kina se sama otvorila zapadnom kapitalu, nije otvorena međunarodnom akcijom. Dobar dio Afrike je još prerizičan, prekorumpiran, sa visokom porezima, lošim makroekonomskim uvjetima da bi netko uložio u taj dio svijeta. Ulažu jedino oni koji moraju, a to su firme koje se bave sirovinama. Danas neke afričke države poput Angole doista imaju visoke stope rasta, upravo zahvaljujući rastu cijena sirovina, no to je mač sa dvije oštrice. Tržište sirovina je ciklično, tako da treba i druge sektore razvijati kako bi se godine niskih cijena moglo lakše preboljeti. ISto tako, baziranje ekonomije na sirovinama povećava BDP države, ali ne rješava masovnu nezaposlenost Afrike. To se može jedino riješiti pretvaranjem Afrike u tržište jeftine radne snage( za drugo nema uvjeta). Otvaranje tvornica automobila, tekstila, igračaka, tehnike itd...
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 01:31   #93
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
Neću se osvrtati na ostale tvoje hmmm, umotvorne, jer su ipak samo tebi svojstvene, ali ova se može dosta često čuti, pa vrijedi reagirati. Bjelačka uplitanja nisu usrala taj kontinent, jer Afrika prije dolaska bijelaca i kolonizacije tog kontinenta, a to se događa prilično kasno, nije bila na bogznakakvom civilizacijskom nivou. Ono malo infrastrukture što ima, može zahvaliti bijelcima.
Onog trena kad Afrika, poput azijskih država, bude spremna prihvatiti zapadni kapital, tada će se i standard ljudi poboljšati. Bono i Geldof stalno zazivaju takvu vrstu "pomoći", i za smanjenje agrarnih subvencija koje EU i SAD daju svojim poljoprivrednicima, a ne za donacije, jer im je jasno da nijedna donacija nemože dugoročno pomoći.
No isto tako bi trebali znati da nitko nije nekakvom akcijom "pomognimo kinezima i ostalim azijcima" natjerao investitore u Kinu, Indiju, Vijetnam itd. Investitori sami idu kad vide da nema velikog rizika za njihov kapital i da im je ulaganje isplativo. Kina se sama otvorila zapadnom kapitalu, nije otvorena međunarodnom akcijom. Dobar dio Afrike je još prerizičan, prekorumpiran, sa visokom porezima, lošim makroekonomskim uvjetima da bi netko uložio u taj dio svijeta. Ulažu jedino oni koji moraju, a to su firme koje se bave sirovinama. Danas neke afričke države poput Angole doista imaju visoke stope rasta, upravo zahvaljujući rastu cijena sirovina, no to je mač sa dvije oštrice. Tržište sirovina je ciklično, tako da treba i druge sektore razvijati kako bi se godine niskih cijena moglo lakše preboljeti. ISto tako, baziranje ekonomije na sirovinama povećava BDP države, ali ne rješava masovnu nezaposlenost Afrike. To se može jedino riješiti pretvaranjem Afrike u tržište jeftine radne snage( za drugo nema uvjeta). Otvaranje tvornica automobila, tekstila, igračaka, tehnike itd...
Da ne budem pregrub, ali mislim da 70% ovoga ne stoji. GLAVNI uzrok njihove zaostalosti danas je perverzna svjetska ekonomija, dakle nepravedan sustav itd. Zato oni nemaju dovoljno obrazovanih ljudi, zato suosudjeni samo na odedjene vrste proizvodnje i industrije , zbog needucirane radne snage, pa je onda zbog siromastva, gladii neobrazovanosti mogućai MALO večća korupcija nego na Zapadu itd. To je jedan zatvoreni krug i ključ za prekidanje tog kruga, u tome je poanta, leži na Zapadnom svijetu a ne najvećim dijelom u njima samima.

Oni su i danas robovi zapadnog svijeta, i to ti je sad kao da ti govoris da se eto oni trebaju malo organizirati bolje, rijesiti se korupcije i što ti je znam, a i dalje su robovi. Ne, nego se treba okončati "robovlasnički sustav". Tada će tek oni imati zdrave temelje na kojima mogu nešto napraviti.

Spominješi uspon Kine ali se tu nstvari ne rpomatraju životno - ne gleda se na milijune siromasnih Kineza na cijojje grbači, krvi i znoju, doslnvno, i posvemašnjem kršenju mase ljudskih prava, došlo do tog uspjeha. I još uvijek je to sve na njihovoj grbači, rade ljudi po 12 sati dnevno i spavaju po 20 usobama u krevetima na kat itd itd. Ajmo malo životno i ljudski romatrati neke stvari. (mislim, ne samo tako, ali mora se i to, ne moze se govoriti ne znam o pravedno sustavu a da se sve to zanemari. A ja mislim dasvi ovdje barem zelimo pravdu za sve jer smo shvatili valjda da je tako najbolje za sve)) A Zapadni radnik dotle radi u klimatiziranim radnim prostorima... I onda se sa Zapada govori njima što bi trebali. Zapadu taj sustav praktički povlađujei daje masu toga na tacni, a zapad onda govori njima, ajte, vis e sad razvijajte unutar ovog sustava, radite duplo vise od nas u nehumanim uvjetima, pocrkavajte ako treba, pa cete mozda, za ne znam koliko stotina godina, nas sustići. Ne ne, to dakako nije rješenje i taj sustav takav je nestabilan strašno i nosi sa sobom gomilu jako velikih problema za sve uključene.

Dakle nije rješenje za Afriku da još godinama njihovi ljudi budu još veći robovi - ovaj gospodarski sustav je jednostavno neodrživ, od njega najviše stradavaju siromašni, a počinje se odražavati i na sve druge zemlje. Jedostavno nam ne služi više dovoljno dobro kao što bi trebao ako razumiješ što želim reći.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 01:51   #94
Pa za ne povjerovat, tema oko koje sam emotivno zakačena na kojoj su se AxMi i ElTomo uspjeli pokačiti, k tome se još i slažem s AxMijem i ja je tek sad skužim

Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Sorry AxMi, ali Internet JEST jedan od najvaznijih tekovina globalizma. Ili ti mozda imas u glavi neki drugi koncept globalizma, neku drugu definiciju? Nije trgovinski globalizam ili kapitalisticki globalizam JEDINI globalizam - globalizam je isto tako sloboda informacija, sloboda tehologija, razmjena u istrazivanju i edukaciji... Kada se sve zbroji, globalizam je donio puno vise koristi nego stete jer je cijeli svijet postao jedno veliko selo. Meni osobno, danas bi zivot i rad bio nezamisliv bez globalizma, jer bi to znacilo nepostojanje interneta, nepostojanje brze izmjene znanja i najnovijih rezultata istrazivanja, znanstveni clanci bi se objavljivali godinama, ja bi clanak iz npr. njemacke cekao mjesec dana jer bi se slao postom, a do amerike bi putovao mjesec dana. Kako rekoh, nije globalizam izricito kapitalisticka tvorevina, to je puno puno sire. Pa upravo svi ti antiglobalisti koriste globalizam kako bi se povezali, organizirali, sirili informacije! Kojeg li apsurda!
Meni je apsurdno ovo što ti pišeš. Kao prvo, nisu se "antiglobalisti" sami tako nazvali, nego im/nam je naziv priljepljen. Kao drugo, preočito je da se bore protiv onih aspekata globalizacije koje smatraju negativnima, a ne da se, ne znam, bore protiv interneta i mobitela
I sad ti, na temelju nekog pomalo nespretnog naziva koji je taj pokret dobio (i zadržao ga, jer je već ušao u mainstream, a uostalom, koga briga - to je samo naziv) i koji se ne odnosi na njih u sviim značenjima koje sam pojam sadrži - ti zaključuješ da je to apsurdno!?!
Što, pokret se treba založiti za neki naziv tipa Antinegativneposljediceglobalizacijeizam da bi dobio legitimitet i smatran konzistentnim? Jeez, to je samo ime. Oh, what's in a name...that which we call a rose by any other name would smell as sweet.. Shaky
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 01:54   #95
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Ni ja se ne mogu isčuditi. Pa nešto je gadno krenulo naopako. Jesi to bio neki stažist ili što? Kod mene za završenim faksom neke tehničke orijentacije počinješ sa otprilike 4000 EUR.
Jebiga doktorat u Njemačkoj je loše plaćen. Još kad ti šef prepolovi plaću da bi mogao zaposlit 2 umjesto samo jednu osobu...
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 01:59   #96
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ako se pravilno i u mjeri koristi, DDT ne ubija sokolove, DDT ne truje ljude, i zbog DDT-a kancerogena oboljenja ne rastu. A itekako bi doprinjeo proizvodnji hrani. A jos vise suzbijanje jedine prave bolesnicke posasti 21. stoljeca. Meni je zao sto ti to ne vidis. I stvarno bi htio vidjeti jedan jedini uvjerljivi znanstveni rad koji nepobitno pokazuje da DDT ubija ljude, ubija sokolove i uzrokuje kancerogenost. DDT je mogao postati spas za Afriku. Ovako su americki zeleni postali smrt za milijuna afrikanaca. Njima na dusu. Ali to tebe ni ne smeta, koliko vidim - potaracao bi nekoliko stotina milijuna ljudi bez da trepnes okom. U ime 'prirode'. Bolesno.
Sorry ali ovo nije istina. Imaš dovoljan broj dokaza da se DDT skupljao u top predatorima i dovodio do neugodnih efekata. A ako nisi skužio čovjek je top predator što znači da se isto i u nama skuplja.

Naravno da savršeno korištenje DDT bi bilo više pozitivno nego negativno ali to se nikad neće desit jer će se pretjerivat kao što se i gnojenjem pretjeruje pa onda krepavaju cijela mora od manjka kisika.

A problem gladi nije baš da nema hrane. Nego da je raspodjela blago rečeno neravnopravna. Mi bacamo tone i tone i usput dajemo ogromne subvencije i što je još bolje onda tu hranu prodajemo u siromašnim zemljama jer eto treba tržište biti otvoreno. Otvoreno tržište prema zapadu je molit da te iscjede do daske i bace ko staru cipelu.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 02:03   #97
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Upravo tako. sumnjam da u ovom threadu ima ljudi koji bi se išli tuć sa policijom ili bi htjeli nazad u pećine. Ali humana raspodjela resursa a ne divljačko izrabljivanje svega i svačega to već da. Pogotovo što ako se ovako možemo ponašat (izrabljivat) prema drugim ljudima onda nije ni čudo da priroda stradava po svuda.
Upravo to

Samo par natuknica, neda mi se vraćati natrag i tražiti pojedine postove za citiranje - 1$ dnevno plaće ne uključuje samo to kao negativan aspekt, nego nerijetko i rad po cijeli božji dan, nikakva radnička prava, nema bolovanja, nema porodiljskih, slobodni dani svake prijestupne, spavanje u spavaonicama u tvornicama, nema organiziranja u sindikate i traženja osnovnih prava (otkazi zbog toga, prijetnje, čak se i ubojstva zalome) + sami načini na koje multinac. kompanije (većina njih) se uvaljaju u neku zemlju trećeg svijeta, ruše ono malo potencijala za razvoj lokalne ekonomije, zapošljavaju djecu i čine stanovništvo ovisnim (jer nemaju izbora nego tamo crnčiti da bi prehranili sebe i obitelj).

Horor, horor, horor

Robovlasništvo je nešto što ljudski rod nije uspio iskorijeniti otkad se pojavilo u povijesti - ono samo mijenja oblik i lokaciju na zemljopisnoj karti. Ovo je samo njegova najnovija transformacija

Podržavati to jer, imali su prije pola dolara dnevno, a sad imaju cijeli je
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 02:39   #98
Quote:
Potala kaže: Pogledaj post
Pa za ne povjerovat, tema oko koje sam emotivno zakačena na kojoj su se AxMi i ElTomo uspjeli pokačiti, k tome se još i slažem s AxMijem i ja je tek sad skužim
I ja sam primjetio da je neš čudno danas. Dal je pun mjesec ili šta neznam ali nešto je.

BTW kad smo već kod DDTa evo lijepog linka (mislim da se radi o sasvim znanstvenom dokumentu a ne zelenoj propagandi). Koliko sam uspio ovako kasno pročitat (nabrzaka) šteta po divlje životinje je sasvim dobro dokumentirana. A nešto sumnjam da ElTomo predlaže iste pokuse na ljudima da se vidi šta nama bude kad nas se dobro zapraši
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 03:43   #99
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Da ne budem pregrub, ali mislim da 70% ovoga ne stoji. GLAVNI uzrok njihove zaostalosti danas je perverzna svjetska ekonomija, dakle nepravedan sustav itd. Zato oni nemaju dovoljno obrazovanih ljudi, zato suosudjeni samo na odedjene vrste proizvodnje i industrije , zbog needucirane radne snage, pa je onda zbog siromastva, gladii neobrazovanosti mogućai MALO večća korupcija nego na Zapadu itd. To je jedan zatvoreni krug i ključ za prekidanje tog kruga, u tome je poanta, leži na Zapadnom svijetu a ne najvećim dijelom u njima samima.

Oni su i danas robovi zapadnog svijeta, i to ti je sad kao da ti govoris da se eto oni trebaju malo organizirati bolje, rijesiti se korupcije i što ti je znam, a i dalje su robovi. Ne, nego se treba okončati "robovlasnički sustav". Tada će tek oni imati zdrave temelje na kojima mogu nešto napraviti.

Spominješi uspon Kine ali se tu nstvari ne rpomatraju životno - ne gleda se na milijune siromasnih Kineza na cijojje grbači, krvi i znoju, doslnvno, i posvemašnjem kršenju mase ljudskih prava, došlo do tog uspjeha. I još uvijek je to sve na njihovoj grbači, rade ljudi po 12 sati dnevno i spavaju po 20 usobama u krevetima na kat itd itd. Ajmo malo životno i ljudski romatrati neke stvari. (mislim, ne samo tako, ali mora se i to, ne moze se govoriti ne znam o pravedno sustavu a da se sve to zanemari. A ja mislim dasvi ovdje barem zelimo pravdu za sve jer smo shvatili valjda da je tako najbolje za sve)) A Zapadni radnik dotle radi u klimatiziranim radnim prostorima... I onda se sa Zapada govori njima što bi trebali. Zapadu taj sustav praktički povlađujei daje masu toga na tacni, a zapad onda govori njima, ajte, vis e sad razvijajte unutar ovog sustava, radite duplo vise od nas u nehumanim uvjetima, pocrkavajte ako treba, pa cete mozda, za ne znam koliko stotina godina, nas sustići. Ne ne, to dakako nije rješenje i taj sustav takav je nestabilan strašno i nosi sa sobom gomilu jako velikih problema za sve uključene.

Dakle nije rješenje za Afriku da još godinama njihovi ljudi budu još veći robovi - ovaj gospodarski sustav je jednostavno neodrživ, od njega najviše stradavaju siromašni, a počinje se odražavati i na sve druge zemlje. Jedostavno nam ne služi više dovoljno dobro kao što bi trebao ako razumiješ što želim reći.
Da ne budem pregrub reći ću da su ovo obične budalaštine. Kakav nepravedni svijet, za boga miloga? Indija je 60- ih godina bila na razini Afrike...siromaštvo, neobrazovanost , glad itd... Ona se otad blago rečeno pomakla sa mrtve točke i po predviđanjima stručnjaka za 40 godina će biti u samom vrhu najbogatijih država svijeta.
Frazetine tipa robovlasnički sustav, bogačenje na nečijoj grbači daju naslutiti da tebi puno toga nije jasno, i da si apsolutno neinformiran o ovoj temi, i trebala bi mi cijela vječnost da ti neke stvari rastumačim. Razmišljanja poput ovog su najveća kočnica razvoju Afrike. Svaku investiciju vidite kao porobljavanje. Doista stupidan način razmišljanja!
Zapad je kriv za takvo stanje? Jel i Zapad netko izvlačio iz blata neobrazovanosti, korupcije i siromaštva, ili se je sam izvukao? Kako to da je siromašnima uvijek netko kriv zato što su siromašni i neobrazovani? Kakvi jebeni robovi? Jel ti znaš šta su robovi?? U Kini radnike nitko ne drži u lancima, nema čovjeka koji ih bičuje, nitko ih nije porobljavao i vodio na radna mjesta. Sve su svojom voljom napravili, jer je alternativa bila daleko gora. Rad na svom malom rižinom polju, za što nije zapad kriv.
I daj se čovjeće informiraj malo koliki je porast plaća u toj Kini, i kakav imaju porast standarda. Da, uvjeti nisu kao u Luxemburgu, čak niti kao u Hrvatskoj, ali idu u tom smjeru. Imaš bolju alternativu?Smislenu?
Meni je nevjerojatno kad čitam ovakve gluposti. Zapad se namjerio da porobi Afriku, po tebi i Kinu, a sve druge države u povijesti koji su prošle isti put govore suprotno. Japan su Amerikanci doista mogli porobiti, jer su bili okupatori tamo, imali su apsolutnu vlast, Južnu Koreju također, o Njemačkoj da ne pričamo. A danas su to države sa visokim standardom i ni traga robovima. E ali to ne vrijedi za Afriku.Na njih su se baš namjerili. A Afrika sudjeluje u međunarodnoj trgovini sa 1% do 2%. Slabi su mi to robovi!
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 03:48   #100
Quote:
Potala kaže: Pogledaj post
Upravo to

Samo par natuknica, neda mi se vraćati natrag i tražiti pojedine postove za citiranje - 1$ dnevno plaće ne uključuje samo to kao negativan aspekt, nego nerijetko i rad po cijeli božji dan, nikakva radnička prava, nema bolovanja, nema porodiljskih, slobodni dani svake prijestupne, spavanje u spavaonicama u tvornicama, nema organiziranja u sindikate i traženja osnovnih prava (otkazi zbog toga, prijetnje, čak se i ubojstva zalome) + sami načini na koje multinac. kompanije (većina njih) se uvaljaju u neku zemlju trećeg svijeta, ruše ono malo potencijala za razvoj lokalne ekonomije, zapošljavaju djecu i čine stanovništvo ovisnim (jer nemaju izbora nego tamo crnčiti da bi prehranili sebe i obitelj).

Horor, horor, horor

Robovlasništvo je nešto što ljudski rod nije uspio iskorijeniti otkad se pojavilo u povijesti - ono samo mijenja oblik i lokaciju na zemljopisnoj karti. Ovo je samo njegova najnovija transformacija

Podržavati to jer, imali su prije pola dolara dnevno, a sad imaju cijeli je
to, stara, pokaži ti njima! nek' kolektivno umru od gladi al' nek se ne prodaju zlim multinacionalnim kompanijama!!
koje ispiranje mozga!!
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.