Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2021., 00:40   #1
Tema gdje mrzimo burpije

Ukratko, mrzim burpije.

Inače ništa i nikog ne mrzim u životu, ali to ne važi za burpije.

Jedna od trenerica s kojom radim je u nekom fazonu zadavanja "vodova" (često mi da 20 minuta da završim 145 krugova sa 618 ponavljanja raznih vježbi, pa 159 puta vrtiš jednu, 89 drugu itd. - skupi se... a nekad su samo 4 kruga pa imaš 896 ponavljanja jedne, 618 druge itd. - skupi se). Otprilike.

Obožava ubacivati najbesmisleniju najretardiraniju vježbu ikad.


Trebalo je danas da ih na samom kraju napravim 50, a već sam imala 30 varijanti s nekim tegom, također debilnih i nisam - rekla sam - ne. Konačno i odlučno ne. Zauzela sam se za sebe.

Dala mi je onda nekoliko minuta trbušnjaka.

Može, ubij me neprekidno s čime god, samo me nemoj psihički ubijati s retardiranim ponavljanjima retardiranih skokova i pokreta... mislim, čemu? Zašto? Wtf?

Koliko nas ima?

Ko je to izmislio? Ne.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 00:43   #2
Ha!

Našla sam istomišljenicu!

https://www.womenshealthmag.com/fitn...hates-burpees/

bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 09:46   #3
Mrzim ih , ne radim ih, radije ću napraviti 100 sklekova nego 10 burpija
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 10:16   #4
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mrzim ih , ne radim ih, radije ću napraviti 100 sklekova nego 10 burpija


Čovjek zna.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 10:23   #5
Nema šanse da to radim, daj mi radije superset prednjeg čučnja i ab wheel
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 13:56   #6
Your weakness disgusts me

dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 15:03   #7
Mrzim sve bodyweight vježbe
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 16:40   #8
Također.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 19:14   #9
Isto. Imam nizak tlak i vjecno mi se vrti od burpeeja. Zajebi. Ne delam.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2021., 12:51   #10
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Isto. Imam nizak tlak i vjecno mi se vrti od burpeeja. Zajebi. Ne delam.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk
Ja još nisam posustala, ali brate, čekaj da dođem do daha.
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2021., 00:32   #11
Nekada sam ih volio, čak sam i odradio onaj mjesečni izazov od 300 komada 30 dana svaki dan samo što sam tada bio mazohist i zaokružio na 1000. Svi poslije tog treninga pokazivali neke turbo promjene, a ja ostao isti! Razočarao se, pitao se što mi je to trebalo svaki dan i od tada se ni ne sjećam da sam ih koji put više radio. Općenito, ne volim vježbe samo s vlastitim tijelom, draže mi je s bilo kakvim oblikom utega.
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2021., 20:25   #12
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Nekada sam ih volio, čak sam i odradio onaj mjesečni izazov od 300 komada 30 dana svaki dan samo što sam tada bio mazohist i zaokružio na 1000. Svi poslije tog treninga pokazivali neke turbo promjene, a ja ostao isti! Razočarao se, pitao se što mi je to trebalo svaki dan i od tada se ni ne sjećam da sam ih koji put više radio. Općenito, ne volim vježbe samo s vlastitim tijelom, draže mi je s bilo kakvim oblikom utega.
Izazovi.
Mjesečni izazovi.

Još jedna stvar koju mrzim

Razumijem

Život bez utega je nezamisliv ali volim i vježbe s vlastitim tijelom.
Prirodne su, sirove i daju drukčiji osjećaj snage.

Samo ne volim burpije
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2022., 12:21   #13
Nije omiljena vježba, ali otkad sam prestala forsirati što više u što kraćem roku - bolji su mi.

Sad odradim 15-ak i ne forsam brzinu. I bude čak skroz podnošljivo.
Solidna vježba za cijelo tijelo.
Impala 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2022., 12:05   #14
I meni je to cirkusarija koju neki treneri prodaju da bi djelovali vise kul i kao da rade nekaj posebno
Sta fali obicnom skleku plus obicnom cucnju sa skokom?

Fan sam basic treninga, sto obicnije i dosadnije meni bolje.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2022., 21:36   #15
Burpee nema veze sa sklekom i cucnjem. To je kardiovaskularna osnovna, o to vrlo osnovna vjezba. Nije to nikakva novotarija.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2022., 21:47   #16
Mrzim ih jer su teški, a ja nemam kondicije.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2022., 21:55   #17
Burpee nije nikakva osnovna vjezba nego nakaradan pokusaj sastavljanja nekoliko osnovnih vjezbi u jednu sto nema nikakvog smisla jer slabost u ijednoj od komponenti dovodi do lose forme u cijeloj izvedbi i cijela vjezba opcenito postaje samo vjezba za umaranje bez ikakvog jasnog cilja. Prave osnovne aerobne vjezbe su bolje za kardiovaskularni sustav, a vjezbe snage za misice, za burpeeje u toj prici nema mjesta.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2022., 23:43   #18
Burpee uopće ne mora sadržavati sklek. I to je itekako intenzivna kardiovaskularna vježba.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2022., 00:43   #19
Intenzivna ne znaci efikasna i dobra. Ta vjezba fizioloski nema smisla, mozes i lamatati rukama i nogama kako god zelis i "intenzivno" vjezbati ali koji je tocno cilj? Koja adaptacija se trazi? Jedino sto se postize burpeejima je umor, a to nebi trebao biti krajnji cilj. A ne znam ni sto bi tocno tu vjezbu cinilo dobrom kardiovaskularnom vjezbom? Dobre kardiovaskularne vjezbe ili traju dugo i slabijeg su intenziteta (na oko 60-70% HR) ili su krace ali drze HR iznad 90% i fokus je na VO2 sustavu. U oba slucaja snaga samih misica nebi trebala biti ogranicavajuci faktor, a kod burpeeja je to cest slucaj i vjezba zavrsi tako da se otkucaji srca dizu i osoba ih nije u stanju zadrzati na odgovarajucoj razini jer drugi sistemi posustaju. S druge strane nije ni dobra vjezba snage jer opterecenje nije adekvatno. Znaci ovo je cak i ako uzmemo za slucaj da se vjezba potpuno pravilno izvodi i da umor ne uzrokuje losu izvedbu.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2022., 01:26   #20
Al ga izfilozofira

Nije stvar jel' je dobra ili nije....mrzimo je

Nije bitno jel' bodyweight vježba...mrzimo je

Živcira me, ajde dole, ajde gore, pa skok, pa dole....užas od vježbe
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.