Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2009., 00:57   #1
Rezolucija o Kosovu Organizacije Islamske Konferencije – implicitna potpora Neovisnom

Nakon nekoliko dana žustroga lobiranja i otvorene diplomatske borbe sa Srbijom i njenim “neovisnim” zapomagačima Pro-Sovijetske provinijencije u OIK, Albanija i Saudijska Arbija uspjele su predložiti Rezoluciju koja implicitno daje potporu neovisnosti Kosova.

Ova Rezolucija je izglasana od strane SVIH 57 zemalja OIK, što je i jedan ogroman uspjeh i podsticaj za nova priznanja.

LINK: http://www.kosovotimes.net/flash-new...esolution.html

Prema saopćenju ministra vanjskih poslova Republike Albanije Ljuljzima Bashe, već više od 20 zemalja je izrazilo spremnost priznati najmlađu državu u Europi – Republiku Kosovo.

Što mislite, kada će se preći ta “psihološka barijera” od 100 zemalja koje će nadam se uskoro priznati Republiku Kosovo
TetovaChat is offline  
Old 26.05.2009., 01:14   #2
pa republika kosovo je stvarnost,znaci realpoliticko gledano je ne-priznavanje glupost.u europi ce biti onih,kao sto su spanjolska ili slovacka,koji se boju da ce im se odjcepiti madjari ili baski,njih ce se morati uvjeriti da se ne sprema nista takvo,e onda ce i oni priznati.tribat ce vrimena.
puntarDIAS is offline  
Old 26.05.2009., 01:37   #3
Quote:
TetovaChat kaže: Pogledaj post
Nakon nekoliko dana žustroga lobiranja i otvorene diplomatske borbe sa Srbijom i njenim “neovisnim” zapomagačima Pro-Sovijetske provinijencije u OIK, Albanija i Saudijska Arbija uspjele su predložiti Rezoluciju koja implicitno daje potporu neovisnosti Kosova.

Ova Rezolucija je izglasana od strane SVIH 57 zemalja OIK, što je i jedan ogroman uspjeh i podsticaj za nova priznanja.

LINK: http://www.kosovotimes.net/flash-new...esolution.html

Prema saopćenju ministra vanjskih poslova Republike Albanije Ljuljzima Bashe, već više od 20 zemalja je izrazilo spremnost priznati najmlađu državu u Europi – Republiku Kosovo.

Što mislite, kada će se preći ta “psihološka barijera” od 100 zemalja koje će nadam se uskoro priznati Republiku Kosovo
Ako vec otvaras ovako budalastu temu onda pisi barem istinu...

Saudijska Arabija je pokusala da ubaci u sadrzaj rezolucije poziv da sve islamske zemlje priznaju Kosovo ali su se tome protivili Egipat, Azerjbedzan, Sirija...i nije proslo zbog toga. U siroj slici je to nebitno, ali zanimljivo je kako i diplomatski poraz pretvarate u pobedu...

p.s u avu pise da si iz Tetova, sta tebe boli za Kosovo, brini o svojoj drzavi Makedoniji, aj barem da prestanete biti FYRM, kad uradite taj domaci zadatak onda brinite o Kosovu...ili si ti vec zitelj Velike Albanije, ali sta je onda bitno ko je priznao Kosovo?!
NikolaBGD is offline  
Old 26.05.2009., 01:52   #4
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Ako vec otvaras ovako budalastu temu onda pisi barem istinu...

Saudijska Arabija je pokusala da ubaci u sadrzaj rezolucije poziv da sve islamske zemlje priznaju Kosovo ali su se tome protivili Egipat, Azerjbedzan, Sirija...i nije proslo zbog toga. U siroj slici je to nebitno, ali zanimljivo je kako i diplomatski poraz pretvarate u pobedu...

p.s u avu pise da si iz Tetova, sta tebe boli za Kosovo, brini o svojoj drzavi Makedoniji, aj barem da prestanete biti FYRM, kad uradite taj domaci zadatak onda brinite o Kosovu...ili si ti vec zitelj Velike Albanije, ali sta je onda bitno ko je priznao Kosovo?!
Šta Albanca iz Tetova boli za FYRM? Tetovo je dio Makedonije koliko i Priština Srbije
Easternborder II is offline  
Old 26.05.2009., 01:55   #5
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Šta Albanca iz Tetova boli za FYRM? Tetovo je dio Makedonije koliko i Priština Srbije


Imas pravo, svi optuzuju Srbe za hegemonizam a Albanci jedini napravili Veliku Albaniju... dobra taktika, svaka cast
NikolaBGD is offline  
Old 26.05.2009., 01:59   #6
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post


Imas pravo, svi optuzuju Srbe za hegemonizam a Albanci jedini napravili Veliku Albaniju... dobra taktika, svaka cast
a koja se to drzava zove velika albanija?
puntarDIAS is offline  
Old 26.05.2009., 02:08   #7
Bas ova gde Albanac iz Tetova(grada na severu Makedonije u kome zive dosta i Makedonaca) objavljuje temu sa laznom informacijom, u avataru mu je albanska zastava... mnogo takvih likova su dokaz da je Velika Albanija u glavama vecine Albanaca, ali to nece jos javno da priznaju, i dalje igraju na kartu ugrozenosti od Srba, to im jos pali, ali nece zadugo, morace kad tad da pokazu pravo lice...
NikolaBGD is offline  
Old 26.05.2009., 03:02   #8
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Bas ova gde Albanac iz Tetova(grada na severu Makedonije u kome zive dosta i Makedonaca) objavljuje temu sa laznom informacijom, u avataru mu je albanska zastava... mnogo takvih likova su dokaz da je Velika Albanija u glavama vecine Albanaca, ali to nece jos javno da priznaju, i dalje igraju na kartu ugrozenosti od Srba, to im jos pali, ali nece zadugo, morace kad tad da pokazu pravo lice...
Pa, kada spadne američka maska, definitivno neće zadugo!!!!
sale74 is offline  
Old 26.05.2009., 12:17   #9
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Bas ova gde Albanac iz Tetova(grada na severu Makedonije u kome zive dosta i Makedonaca) objavljuje temu sa laznom informacijom, u avataru mu je albanska zastava... mnogo takvih likova su dokaz da je Velika Albanija u glavama vecine Albanaca, ali to nece jos javno da priznaju, i dalje igraju na kartu ugrozenosti od Srba, to im jos pali, ali nece zadugo, morace kad tad da pokazu pravo lice...
Ma Yes on cak i govori albanski ,slusa albansku muziku .... - Pravi hegemonist
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Old 26.05.2009., 12:20   #10
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post
Ma Yes on cak i govori albanski ,slusa albansku muziku .... - Pravi hegemonist
posteni,zar hegemonija u nekom smislu ne znaci izdvajanje od ostalih iliti u nekom smislu nacionalizam?
 
Old 26.05.2009., 12:31   #11
Quote:
Valderama kaže: Pogledaj post
posteni,zar hegemonija u nekom smislu ne znaci izdvajanje od ostalih iliti u nekom smislu nacionalizam?
Pa tako nesto ,ali ako srbin sa Kosova ,Bosne ili Hrvatske nosi na avataru srbsku zastavu ja ne bi optuzivao za hegemonizam,jer je zastava sobstvenog naroda .
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Old 26.05.2009., 12:40   #12
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post
Pa tako nesto ,ali ako srbin sa Kosova ,Bosne ili Hrvatske nosi na avataru srbsku zastavu ja ne bi optuzivao za hegemonizam,jer je zastava sobstvenog naroda .
Ok,to je u redu....
ali u nekom smislu i nije....
I zavisi koja zastava.
neko kaze da je dvoglavi orao srpska a neko albanska zastava...po meni i jedna i druga kad se drze na avatarima su cista provokacija....
moze to biti i patriotizam ali cesto se takvim avatarima dolazi do zakljucka nacionalizma...zato opet kazem da je hegemonija izdvajanje naroda pa cak i rase kako to neki umeju ovde da kazu bez srama....nije ok
 
Old 26.05.2009., 13:09   #13
Quote:
Valderama kaže: Pogledaj post
Ok,to je u redu....
ali u nekom smislu i nije....
I zavisi koja zastava.
neko kaze da je dvoglavi orao srpska a neko albanska zastava...po meni i jedna i druga kad se drze na avatarima su cista provokacija....
moze to biti i patriotizam ali cesto se takvim avatarima dolazi do zakljucka nacionalizma...zato opet kazem da je hegemonija izdvajanje naroda pa cak i rase kako to neki umeju ovde da kazu bez srama....nije ok

Mi zivimo na Balkanu i nema malog vremena pa smo izasli iz rata.Za mene to nije provokacija.Imamo ovde razne i druge provokacije i umalovazanja koji dolaze .To su netolerantne.
Ali optuzivati nekoga iz Tetova za neku "Veliku Albaniju "sto nosi albansku zastavu ,sa tim ljudima nesto nije u redu .Pate on necega sigurno.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Old 26.05.2009., 13:32   #14
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post
Mi zivimo na Balkanu i nema malog vremena pa smo izasli iz rata.Za mene to nije provokacija.Imamo ovde razne i druge provokacije i umalovazanja koji dolaze .To su netolerantne.
Ali optuzivati nekoga iz Tetova za neku "Veliku Albaniju "sto nosi albansku zastavu ,sa tim ljudima nesto nije u redu .Pate on necega sigurno.
koliko znam tetovo je jos u makedoniji?
Il je u psihi ljudiju u velikoj albaniji?
Gde ides ti posteni?
Da ja dodjem u tvojoj zemlji i sirim svoju zastavu,a nemam je,iskorenljen sa obe strane,sta bi mi rekao i kako bi gledao na to?.....posteno
 
Old 26.05.2009., 13:45   #15
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Bas ova gde Albanac iz Tetova(grada na severu Makedonije u kome zive dosta i Makedonaca) objavljuje temu sa laznom informacijom, u avataru mu je albanska zastava... mnogo takvih likova su dokaz da je Velika Albanija u glavama vecine Albanaca, ali to nece jos javno da priznaju, i dalje igraju na kartu ugrozenosti od Srba, to im jos pali, ali nece zadugo, morace kad tad da pokazu pravo lice...
Kakve veze ima to što mu je u avataru albanska zastava sa Velikom Albanijom? Čovjek samo u avatar stavio zastavu svoga naroda, isto kao što vaši mašu srpskim zastavama po Bosni i Hercegovini.
Brankovac is offline  
Old 26.05.2009., 13:49   #16
Quote:
Valderama kaže: Pogledaj post
koliko znam tetovo je jos u makedoniji?
Il je u psihi ljudiju u velikoj albaniji?
Gde ides ti posteni?
Da ja dodjem u tvojoj zemlji i sirim svoju zastavu,a nemam je,iskorenljen sa obe strane,sta bi mi rekao i kako bi gledao na to?.....posteno


Koliko znam BanjaLuka je u Bosni ,Sisak ili Knin u Hrvatskoj.Od nijednog srbina iz tih krajeva nisam ga video da u avataru nosili hrvatsku ili bosnjacku zastavu ,nego srbsku .

Pricamo o avataru .Sto se tice upotreba nacionalni simbola za manjine u jednoj drzavi ,to se regulise zakonom.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur

Zadnje uređivanje Honesty. : 26.05.2009. at 13:58.
Honesty. is offline  
Old 26.05.2009., 13:50   #17
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima to što mu je u avataru albanska zastava sa Velikom Albanijom? Čovjek samo u avatar stavio zastavu svoga naroda, isto kao što vaši mašu srpskim zastavama po Bosni i Hercegovini.


Jeeee, pa nije to isto. Kada servi ističu svoju zastavu onda je to patriotizam a kada se ističe neka druga zastava onda je to nacionalizma i šovinizam te strašna provokacija Barem po njihovom poimanju
MirkoHrga is offline  
Old 26.05.2009., 18:44   #18
Quote:
TetovaChat kaže: Pogledaj post
Nakon nekoliko dana žustroga lobiranja i otvorene diplomatske borbe sa Srbijom i njenim “neovisnim” zapomagačima Pro-Sovijetske provinijencije u OIK, Albanija i Saudijska Arbija uspjele su predložiti Rezoluciju koja implicitno daje potporu neovisnosti Kosova.

Ova Rezolucija je izglasana od strane SVIH 57 zemalja OIK, što je i jedan ogroman uspjeh i podsticaj za nova priznanja.

LINK: http://www.kosovotimes.net/flash-new...esolution.html

Prema saopćenju ministra vanjskih poslova Republike Albanije Ljuljzima Bashe, već više od 20 zemalja je izrazilo spremnost priznati najmlađu državu u Europi – Republiku Kosovo.

Što mislite, kada će se preći ta “psihološka barijera” od 100 zemalja koje će nadam se uskoro priznati Republiku Kosovo
I što sad????
Što je nisu dosad priznali ,znaš odkad planiraju broj od 90 pa koliko je dosad...
snezana mk is offline  
Old 26.05.2009., 18:48   #19
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Ako vec otvaras ovako budalastu temu onda pisi barem istinu...

Saudijska Arabija je pokusala da ubaci u sadrzaj rezolucije poziv da sve islamske zemlje priznaju Kosovo ali su se tome protivili Egipat, Azerjbedzan, Sirija...i nije proslo zbog toga. U siroj slici je to nebitno, ali zanimljivo je kako i diplomatski poraz pretvarate u pobedu...

p.s u avu pise da si iz Tetova, sta tebe boli za Kosovo, brini o svojoj drzavi Makedoniji, aj barem da prestanete biti FYRM, kad uradite taj domaci zadatak onda brinite o Kosovu...ili si ti vec zitelj Velike Albanije, ali sta je onda bitno ko je priznao Kosovo?!


.. to i jeste pobjeda, s obzirom na to sto su sve Srbi proglasili "pobjedom" , ili ako se kao mijerilo mijerenja pobjede se uzmu "osvajacke pohode Crveno-Crne koalicije" koja je vodila ratove devedesetih u Srbiji...
Samo strpljenja malo, uskoro ce se osjetiti i efekti te Rezolucije al "o tom potom"...

.. jeste ja sam iz Tetova - RM, medjutim prije svega ja sam Albanac , i Prvi Clan Ustava RM mi garantuje to pravo, granice nastaju i nestaju kroz stoljeca - ali etnikumi su vjeciti

Sto se tice floskule "Velike Albanije" , ona postoji jedino u umobolnim glavama SANU horstaplera i stanarima ulice Francusk br:7 u Beogradu , cista imputicija. Tocka.
TetovaChat is offline  
Old 26.05.2009., 18:50   #20
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
I što sad????
Što je nisu dosad priznali ,znaš odkad planiraju broj od 90 pa koliko je dosad...
... naskore Sneske naskoro, ne beri gajle ...
TetovaChat is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.