Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 13:37   #9921
Drugo pitanje:

Satelitski prijemnik ima mogućnost snimanja programa na USB stick.

Nude se dvije mogućnosti: TS i PS. Veličina fajla (pretpostavljam maksimalna) ide do 4 GB, ali mi nije najjasnije što to zapravo znači?

Što je bolje izabrati, i zašto?

Mogu li se takve video datoteke pregledavati na nekom video playeru na računalu, ili je potrebna konverzija.

Negdje sam pročitao da je dovoljno preimenovati .ts u .mpeg (?)

Kakve spoznaje imate po tom pitanju?
The Avenger is offline  
Old 24.06.2015., 15:55   #9922
PS je MPEG program stream kontejner (.mpg) i čitljiv je u većini plejera (DVD plejeri recimo)....TS je direktna kopija emitiranja što znači da je paketiziran i robusniji od ps-a( koji je običan bitstream, tj ako ima oštećenje, plejeri teško nastavljaju reprodukciju) ali ga ne čitaju svi plejeri....ps zapravo nastaje od ts-a....ovo sve vrijedi za mpeg1 i 2 kompresiju, ako snimaš avc (h.264) treba biti TS no vjerojatno te sam prijemnik brani da odabereš PS...

Generalno, ako ne misliš koristiti snimku na nekom DVD plejeru ili starijem TV-u koji čita samo MPEG 1 i 2, odaberi TS...da li će upaliti preimenovanje ovisi od plejera do plejera....
MytByte is online now  
Old 19.07.2015., 20:13   #9923
Da li postoji za nabaviti DVR/PVR (ako ima kakve razlike) koji može snimati HD sliku s televizora, da ima unutarnji hard za pohranu ali da se može na njega prebacivati s video kaseta?
Mišell is offline  
Old 21.07.2015., 10:44   #9924
Ima uređaja koji mogu snimati HD signal (HDMI ulaz ili DVB-T/C/S signal), ali niti jedan TV nema HD izlaz/e pa ne vidim kako bi snimao...
grunft is offline  
Old 22.07.2015., 01:07   #9925
Quote:
Mišell kaže: Pogledaj post
Da li postoji za nabaviti DVR/PVR (ako ima kakve razlike) koji može snimati HD sliku s televizora, da ima unutarnji hard za pohranu ali da se može na njega prebacivati s video kaseta?
Mislim da većina novih TVa može snimati na eksterni HDD uštekan u USB. Naravno možeš koristit i nekakav HDMI recorder kako je grunft naveo.

Prva opcija je vjerojatno jednostavnija. Trebaš player za videokasete koji ćeš ukopčati na televizor, reproduciraš kasetu i snimaš ju na hard disk uštekan u TV.
U drugom slučaju, pošto pretpostavljam da stari playeri za kazete nemaju HDMI izlaz, trebao bi uštekati player u av reciever, a hdmi recorder u HDMI OUT na recieveru.
donktard is offline  
Old 22.07.2015., 10:44   #9926
Jednostavno napisano ali u praksi bas i nije lako izvedivo, na TV-u snimanje ide sa TV tunera (TV program) na vanjski HDD prikopcan na USB prikljucak a takva snimka se najcesce moze gledati samo na tom TV-u, znaci nije za daljnje obrade i slicno.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 22.07.2015., 21:18   #9927
Možda sam se malo krivo izrazio u svom postu pa da pojasnim... Dakle, meni u suštini treba nešto poput DVD-rekordera, znači da antena ide direktno u njega i da se isto tako video player može direktno spojiti radi presnimavanja s kaseta. Međutim meni ne treba ta mogućnost prženja na diskove nego bi mi samo trebalo da takav rekorder ima što veći hard i da se snimljeno s harda može prebaciti na eksterni USB. Pretpostavljam da bi to bilo nešto nalik američkom TiVo-u... A što se mog televizora tiče, imam neki LG-jev LCD star više od 6 godina i on nema nikakve mogućnosti snimanja.
Mišell is offline  
Old 22.07.2015., 21:41   #9928
Takvih uređaja nema baš puno na tržištu, ali ga ne bi trebalo biti preteško sam sastaviti.
Mephisto is online now  
Old 22.07.2015., 23:55   #9929
Našao sam nešto ovako npr... Humax-T800-80-hour-Digital-Recorde
Samo što ovaj nema USB izlaz ili ga ne vidim. Jel ima tako nečeg kod nas? Ne znam baš kako bih to sam sastavio...
Mišell is offline  
Old 23.07.2015., 00:11   #9930
Quote:
Mišell kaže: Pogledaj post
Ne znam baš kako bih to sam sastavio...
U osnovi, treba ti PC odgovarajućih performansi s nekom vrstom TV kartice.
Mephisto is online now  
Old 23.07.2015., 09:59   #9931
I dalje nisi previše jasan sa izjavom "da antena ide direktno u njega", ali pretpostavljam da to znači da želiš
snimati i DVB-T TV program - za takve stvari je najbolje uzeti vanjski DVB-T prijemnik i snimati na USB stick ili disk,
a snimke ako treba obrađivati na PC-u.

Što se tiče PVR-a uglavnom nema puno opcija osim DVD/BR snimača s diskom, ali i njih ima sve manje s analognim AV ulazima/tunerom.

Jedino možda ovako nešto, samo snima u zastarjelom MPEG2 formatu, a i pitanje je koliko je pouzdano/kvaliteteno.
http://hdtelevizija.com/2010/12/30/r...on-iamm-ntr83/
grunft is offline  
Old 23.07.2015., 12:12   #9932
Quote:
grunft kaže: Pogledaj post
I dalje nisi previše jasan sa izjavom "da antena ide direktno u njega", ali pretpostavljam da to znači da želiš
snimati i DVB-T TV program - za takve stvari je najbolje uzeti vanjski DVB-T prijemnik i snimati na USB stick ili disk,
a snimke ako treba obrađivati na PC-u.
Da, tako je, signal direktno u uređaj s tim da bi on morao imati ugrađen digitalni risiver i direktno snimati na svoj hard, a kasnije mogu ili gledati direktno s tog uređaja ili prebaciti na USB i obrađivati na kompu.
U krajnjoj liniji mogu kupiti DVD-rekorder koji ima što veći unutarnji hard pa tako raditi ako je već nešto od ovog teško nabaviti.
A TV-karticu za komp sam imao ranije, ali to mi nije baš učinkovito. Baš bi htio poseban vanjski uređaj.
Mišell is offline  
Old 24.07.2015., 03:52   #9933
Probaj ga ispravno zvati pa ćeš ga možda i lakše naći. Snima se na HDD, zato se zove HDD recorder, i pod tim nazivom se vodi u trgovinama.
donktard is offline  
Old 24.07.2015., 09:35   #9934
Odlično, puno ti hvala!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 24.07.2015. at 10:03. Reason: Q
Mišell is offline  
Old 22.09.2015., 13:30   #9935
Molim par informacija i preporuku za DVB-T receiver.

Stari je crko, pa gledam uzeti novi i naletio sam na ovo, međutim nema za kupiti u Zagrebu.

Nego zapeo mi je za oko jer ima taj Ethernet ulaz, i piše da se može gledati Youtube preko njega. Jel to samo Youtube ili ima i neki browser za surfanje? Jel to znači da se može npr. preko njega pristupiti nekom share-anom direktoriju na kompjuteru i pustit film preko mreže? Ima li neki drugi model koji omogučuje sve ovo (youtube, surfanje, streaming filmova preko lokalne mreže)?

Jel može ovaj sve to? Ovaj je i DVB-T i DVB-S u jednom što mi isto odgovara...

Zadnje uređivanje mario_bla : 22.09.2015. at 13:56.
mario_bla is offline  
Old 22.09.2015., 15:06   #9936
Preporučam Wetek Play.
Mephisto is online now  
Old 22.09.2015., 16:31   #9937
Uf, sad si mi dao misliti...

Ova stvarčica nudi puno više nego što mi realno treba, ali kad se radi o ovakvim stvarima lako se dam nagovoriti...

Imam na drugom televizoru već android hdmi stick, a na ovom bi se uglavnom gledala zemaljska televizija i filmovi s kompjutera + povremeno u iznimnim situacijama (kad je zauzet kompjuter) eventualno surfanje i youtube. Također, imam tanjur za satelitsku i utičnicu pored tv-a (dakle treba još samo receiver), ali to do sad nisam koristio (jer je sve što valja zaključano - koliko vidim wetek bi mogao malo popraviti stvar glede toga ako dobro kužim...).

Tako da trenutno važem dali da idem u to smjeru ili da ne pretjerujem s nečim što neću toliko koristiti nego uzmem nešto što podržava samo ovo što sam nabrojao da mi treba...

BTW. u čemu je razlika između wetek playa s linka kojeg si mi dao i ovog linka?

Vidim da i cijena nije ista. Ovo na drugom linku je malo skuplje...
mario_bla is offline  
Old 22.09.2015., 17:30   #9938
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Preporučam Wetek Play.
Zna li itko jel na tom čudu potpuno funkcionalna enigma2 i može li gore Black Hole, Open ATV, Open Pli i takvi imagei ili je to neki hibrid koji baš i nije do kraja prava E2

OpenATV trenutno ne radi, Vbulletin je to
imaju neki upgrade foruma, pa ne vidim postoji li tam wetek play sekcija ili je nema
The Best F1 Driver is offline  
Old 23.09.2015., 13:46   #9939
Ovdje imaš nešto o tome.
Mephisto is online now  
Old 23.09.2015., 16:21   #9940
Imate ode moje dojmove o tom uređaju...

Quote:
Antem kaže: Pogledaj post
Malo sam se zeza sa ovim malim čudom...ima potencijala i definitivno obećava...ali treba imat volje i strpljenja da se dovede u red, jer nije na prvu ruku ono user friendly.

1.Openelec ubacio najnoviji...tvheaded koristim kao tv-backhead, ali nismo se sprijateljili jer sam ja navikao gotove liste za e2 navikao ubaciti...taj prijenos ode ne štima...znači zajebano za poredat kanale...tako da se pod openelecom nisam baš usrećio šta se tiče dvb-a.

Kodi leti kao metak i multimedijalno je OE Zakon.

2.Android je lipo složen i super mi je slika na dvb-c/s2 kanalima...sa najnovijim dreamsetom 2.45 e2 listu za 5 sec ubacim u njega i fercera savršeno.Kretanje po listi je brzinski solidno, malo manje pregledno nego kod e2 jer se ne vidi odmah i epg. Ovo se doduše možda može i namjestit.

Multimedija, android ko android, google play aplikacije ko na mobu.

3.Enigma2 iako u beti radi izvrsno, zasad imaš openatv 5.1 i openhdf 5.1 koliko znam. S tim da mi je u openhdf bolja slika...iako mi je openatv draži jer sam se valjda navikao na njega u ax-odinu.
Trenutno šta zbog drivera, šta zbog godišnjih ne radi drugi tuner na e2 nego samo prvi. Radi se na tome koliko čitam.Kod openeleca i androida rade normalno oba sat tunera. I kod daljinskog mi ne rade tipke u bojama, valjda će to isto ubacit u narednim imageima.

Emu rade u sva 3 OS.

Šta se tiče internih tunera radi ili 2 x s2 ili dvb-c/t2 . Po meni ti je najbolje uzet ovu verziju sa 2 x s2 i ubost stick sa t2. Imam ja jednog koji je podržan od linux kernela 3.19, a zasad je u wetek enigmi 3.10 .Kad to updejtaju vidit ću oće li proradit. Taj moj stik sam u linksa platia cca 150 kuna.

Ima tu još posla za timove koji rade na weteku, ali definitivno ima dosta ljudi koji daju support. Po meni je krucijalno da naprave nekakav boot menu, tako da mogu birat oću li bootat iz nanda ili sa microsd kartice.Ovako dok je sd kartica u njemu uvijek boota sa nje pa mi je tlakavo svaki put je ištekavat recimo kad idem pogledat nešto u kodiju koji mi je u nand flešu.
sad bi dodao da ima još i pb enigma i openspa enigma za weteka. Kažu da je pbenigma još i najbolja, ne samo slikom već i time šta ima u sebi integriran kodi koji je potpuno funkcionalan. Budem probao ovih dana, i mene baš zanima jel tako.
Antem is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.