Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 08:49   #21
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Jel gužva, tj. se treba rezervirati?



Off: Za Ribice i tri točkice se slažem, ali zašto nam je falio ovaj nazovimo ga lokal od Bobanice?? Preskupo za ono što nudi!!
Nije lokal tog tipa da treba rezervirati,naročito preko dana.Jedu se mali obroci i nije baš da se sjedi satima.ja sam sjela za stol koji se netom oslobodio.Bilo je mjesta uz šank i uz pultove.Vani je sve bilo zauzeto.
Ne znam kak je navečer.
Imaju dobru vinsku listu.Dapače,jako dobru.
Kaj se Bobanice tiče,meni je to simpatično jer je natakvom mjestu da ljudima odgovara:uzmeš ponekad varivo za gablec da ne jedeš svaki dan peciva i sendviče.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:52   #22
kad će web

Ono što fali je definitivno Anina web stranica gdje bi se mogao vidjeti kako meni, tako i cijene, te dnevna ponuda.
A vjerujem da će Mali bar imati veliku budućnost. Ana, sretno
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 13:46   #23
Quote:
hedonist_zg kaže: Pogledaj post
I da, i dalje priželjkujem da Ana ne uspije...taman sam sretan jer je njeno kvazi kuhanje barem medijski zamrlo, a kad ono...
Kao i u topiku o Bourdainu, važno je nekoga pljunut', no, ako te to ispunjava - neka...
Jedino mi nije jasno da se želi zlo nekome tko nikome nije ništa našao učinio (pretpostavljam...).
A njeni recepti jesu za manje zahtjevne koji su u većini pa su samim time češće primjenjivi i gledaniji, ne znam zašto bi te to iritiralo osim iz čiste zlobe (sapunice su puno jača tlaka meni osobno, ali znam da imaju svoju publiku pa neka im, ja mijenjam program...).

Dakle, sve u svemu - sram te bilo!
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
Horsefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 13:46   #24
u Dobroj Hrani u nedjelju isto bude bilo o ovom restaču

ja ću svakako navratiti čim prije.
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 22:34   #25
Quote:
German kaže: Pogledaj post



Off: Za Ribice i tri točkice se slažem, ali zašto nam je falio ovaj nazovimo ga lokal od Bobanice?? Preskupo za ono što nudi!!
Ma ja sam se tu di zivim navukla da postoje restorancici koji prodaju (kuhaju bas dobra domaca starinska jela sa zlicom... nikakve Maggi, Knorr i te djidje...) samo juhe i variva.... u tim malim restacima mogu izmedju 10 i 18 izabrati jednu od vise vrsta juha /variva i uz to dobiti i besplatno pecivo (vau ).... doduse od kod njih mogu telefonom i dostavu naruciti na posao recimo... nisu jeftini, da se razmemo... mesa nema puno, ili ga nema jos cesce uopce, ali nisam bas neki mesozder, volim jesti u podne sa zlicom, toplo... u svakom slucaju, radije cu ako si ne stignem skuhat rucak, a u gradu sam, otici u "Cuspajz" nego na pizzu, burek i jogurt, MD & Co....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 10:23   #26
Quote:
Horsefly kaže: Pogledaj post
A njeni recepti jesu za manje zahtjevne koji su u većini pa su samim time češće primjenjivi i gledaniji, ne znam zašto bi te to iritiralo osim iz čiste zlobe (sapunice su puno jača tlaka meni osobno, ali znam da imaju svoju publiku pa neka im, ja mijenjam program...).

Dakle, sve u svemu - sram te bilo!
Ne znam zašto bi me trebalo biti sram.
Zato što imam svoje mišljenje?
Ili možda zato što poput tebe ne simpatiziram gđicu Ugarković.
Baš naprotiv njeni recepti su totalno bezveze i potpuno isforsirani, kao što sam rekao, to je za mene kvazi kuhanje...i još iz vremena njenih početaka dok je u emisiji Kruške i jabuke(ili tako nekako) na pomoćnom stolu pripremala pomoćna jela...mislim da potpuno nezasluženo dobija dio medijskog kolača.
Naravno da to sve nebi bilo moguće bez mentora Renea i interesnih skupina oko njih.
U tom kontekstu sam poželio da ne uspije, neka u svoja četiri zida kuha što god hoće, ali ne mora javnost konstantno biti maltretirana njenim promoviranjem...što u Dobroj hrani, što u razno raznim tabloidima, što u trećerazrednim life style emisijicama.
A u onom drugom kontekstu, poslovnom...kao svakom poštenom poduzetniku u ovom tužnom vremenu, nek joj(ili... im) je sa srećom.
hedonist_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 11:06   #27
Quote:
hedonist_zg kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto bi me trebalo biti sram.
Zato što imam svoje mišljenje?
Ili možda zato što poput tebe ne simpatiziram gđicu Ugarković.
Ne, nego zato jer si u prvom postu napisao ovo,

Quote:
hedonist_zg kaže: Pogledaj post
I da, i dalje priželjkujem da Ana ne uspije...taman sam sretan jer je njeno kvazi kuhanje barem medijski zamrlo, a kad ono...
i zato jer njenu prezentaciju gastronomije nazivaš kvazi kuharstvom, a da za to nisi dao niti jedan argument. Nemam ništa protiv da konkretno i s činjenicama kritiziraš i A.U. i njen restoran jer tada ćemo moći diskutirati, što ne možemo dok od svega samo izvodiš običan vomitorij.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 21:53   #28
Quote:
hedonist_zg kaže: Pogledaj post
U tom kontekstu sam poželio da ne uspije, neka u svoja četiri zida kuha što god hoće, ali ne mora javnost konstantno biti maltretirana njenim promoviranjem...što u Dobroj hrani, što u razno raznim tabloidima, što u trećerazrednim life style emisijicama.
A u onom drugom kontekstu, poslovnom...kao svakom poštenom poduzetniku u ovom tužnom vremenu, nek joj(ili... im) je sa srećom.
Kontradiktoran si - želiš joj poslovni uspjeh, ali u njena 4 zida.

Jednostavno, iz nekog razloga ti je odbojna i želiš joj sve najgore bez da ti je naudila. Taman da je najgora kuharica, ako ima svoje pobornike nek' im kuha i neka ih...
Jednostavno nije u redu ljudima koji ti nisu učinili nažao željeti zlo, zato sam napisao da te treba biti sram!
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
Horsefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 07:58   #29
Quote:
hedonist_zg kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto bi me trebalo biti sram.
Zato što imam svoje mišljenje?
Ili možda zato što poput tebe ne simpatiziram gđicu Ugarković.
Baš naprotiv njeni recepti su totalno bezveze i potpuno isforsirani, kao što sam rekao, to je za mene kvazi kuhanje...i još iz vremena njenih početaka dok je u emisiji Kruške i jabuke(ili tako nekako) na pomoćnom stolu pripremala pomoćna jela...mislim da potpuno nezasluženo dobija dio medijskog kolača.
Naravno da to sve nebi bilo moguće bez mentora Renea i interesnih skupina oko njih.
U tom kontekstu sam poželio da ne uspije, neka u svoja četiri zida kuha što god hoće, ali ne mora javnost konstantno biti maltretirana njenim promoviranjem...što u Dobroj hrani, što u razno raznim tabloidima, što u trećerazrednim life style emisijicama.
A u onom drugom kontekstu, poslovnom...kao svakom poštenom poduzetniku u ovom tužnom vremenu, nek joj(ili... im) je sa srećom.
Tvoj post je iznio na svjetlo ono što smo naslutili od početka - tvoje želje za neuspjehom ovoga restorančića nemaju veze s kuhanjem,ali imaju s tvojim osobnim odnosom s vlasnicom.
Ana je kuharica amaterka i za podizanje razine gastronomske kulture u Hrvatskoj je učinila više nego sve velike kuharske njuške zajedno.
A potvrđujem kaj ti je već netko napisao - srami se.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 10:11   #30
Prvo se ispričavam na duljini posta, a onda osvrt:
Jučer dečko i ja povodom mojeg rođendana svratili do Malog Bara i moram reći da sam doživjela vrlo neugodno iznenađenje, a i poniženje kakvo u svojih 30 godina života nisam doživjela. Neki će na kraju ove priče reći da nisam u pravu, no tko voli nek izvoli - mene tamo više ne budu gledali pa makar se služio bogovski nektar s Olimpa. Dakle ovaj osvrt neće obuhvatiti kritiku umjeća kuhanje gđe. Ugarković, jer nisam ni dobila prilike probati hranu već ponašanje osoblja prema gostima. Sve je počelo člankom u posljednjem Like!-u i objavom da je otvoren Mali Bar. S obzirom da smo posljednje dvije godine proputovali Portugal i Španjolsku, pomislih super koncept i napokon nekaj kaj je konstruktivno. U narednih sedam dana sam pročitala sve objavljene članke u raznim Jutarnjima, Dobroj hrani, blogovima (Sjedi i Jedi te Oko moga stola), ovaj forum i sa smješkom na licu zaključih super - def mjesto za mene. Na par mjesta se provuklo da nema potrebe za rezervacijom, a potraga za brojem telefona u posljednjih sedam dana je ispala potraga za Svetim gralom. I tako se mi jučer uputimo tamo, pita mene dečko "kaj si rezervirala?". Rekoh nema ti za to potrebe, nije ti to restač. Više bar, bistro, ono opušteno. Dođemo tamo, sve puno. Nije bed, budemo pričekali jer si to stvarno želim. Puna su bila i mjesta za šankom. Dakle 20 minuta nas nitko nije ništa pitao, čak ni gospon šanker nas nije ponudio čašom vina/rakije dok čekamo stol. S obzirom da su ljudi sjedili oko šanka, nisam se htjela gurati/bacati preko njih. Nakon 20 minuta konobar nam u prolazu dobaci: Vidim čekate već 20 minuta. imate rezervirano? Rekoh: hm, nemamo ali sam pročitala da rezervacija nije potrebna, a i broj telefona nigdje nisam uspijela naći (napominjem: nakon 7 dana googlanja). Konobar: Da pa baš i ne funkcioniramo na principu rezervacija. U tom času neke gospođe signaliziraju da bi račun. Uglavnom čekamo još 10-ak minuta da gospođe dobiju račun (sada već 30 min u totalu) i dalje nam ni šanker ili ni konobar ne nude cugu. Spomenute gospođe se polako pakiraju za odlazak, a s obzirom da je prostor mali mi strpljivo čekamo da one odu jer neću ženama skočiti za vrat. U tom trenutku ulazi kroz vrata g. Butković s mladom damom, a gospodim šanker se baca pred njega isti tren, topi se od miline i želi mu dobrodošlicu. Rekoh ok nismo svi isti i to prihvaćam. Nešto se oni razgovaraju, kada začujem: Nažalost nemamo slobodnih stolova ali evo čekajte vidim sada jedan. I okreće se prema stolu kojeg mi strpljivo čekamo 30 minuta. Gospon šanker je visok, ja niska - rekoh nije me vidio posljednjih 30 minuta, pa ga potapšam po ramenu i kažem: Ispričavam se ali mi čekamo stol 30 minuta. On će meni: Ali gospodin je rezervirao. I dalje ne posustajem jer kak za neke postoje rezervacije a za druge ne... Naravno sve je jasno. Uglavnom postalo je gadno. Gospon šanker mene uvjerava da su u njihovom establišmanu svi isti (???) i na kraju se ispreprečio ispred stola i inzistirao je da je g. Butković rezervirao upravo taj stol (???), u tom sam trenutku shvatila da je ovo besmisleno jer ja u biti njega sada molim da on meni dozvoli da mu ostavim 300-400 kn. I kak smo svi isti ako ja nemam i ne mogu nabaviti broj od jednog od ca. 6 zaposlenih osoba Malog Bara i ne poznam ni Bakalovića, ni Butkovića, ni Ugarkovićku osobno pa očito ne mogu niš rezervirati. A iz magične kugle ne mogu izgatati br. telefona kojeg nema ni na tabli na ulazu s Vlaške. Pa mu rekoh: Hvala i doviđenja.
Neki će reći da sam nervozna, živčana ili kaj ja znam kaj i da g. Butković s pravom ima pravo prvenstva. Sve to možda stoji i ja ne bih ništa rekla da se nama netko ispričao i rekao nešto u stilu: Oprostite ali znate tko je to pa evo popite čašu kućnog vina na račun kuće (koje je 8 kn) i nemojte nikaj zamjeriti kaj ste čekali. I to eventualno sa smješkom na licu (???). Ma ni to vino na račun kuće ne bi bilo potrebno, već bilo kakva gesta u tih 30 minuta da je registrirano moje postojanje te da sam dobrodošao gost.
Za razliku od nekih ne želim da Mali bar propadne jer ako je Ugarkovićka dobra kuharica - ne bih znala niti o tome mogu suditi jer nisam uspjela niš probati - onda će ovo mjesto i opstati. No ono što bih htjela jest ispraviti Dlapeka kada kaže da je gđa. amaterka kuharica. To baš i nije istina. Prateći njezine emisije i intervjue moglo se čuti u nekoliko navrata da je radila/stažirala u restoranima u Italiji i/ili Londonu. E sada priznajem da nisam više sigurna gdje točno, no s obzirom da Mali Bar ili gđa. Ana Ugarković nemaju svoj web site, fejs ili slično ne mogu točno provjeriti njezinu biografiju pa da navedem točno gdje je radila. Ali je definitno radila u kuhinjama nekih restorana. Tako da amaterka nije.
rezime - tko voli nek izvoli!
vilijevski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 10:41   #31
Quote:
vilijevski kaže: Pogledaj post
la niš probati - onda će ovo mjesto i opstati. No ono što bih htjela jest ispraviti Dlapeka kada kaže da je gđa. amaterka kuharica. To baš i nije istina. Prateći njezine emisije i intervjue moglo se čuti u nekoliko navrata da je radila/stažirala u restoranima u Italiji i/ili Londonu. E sada priznajem da nisam više sigurna gdje točno, no s obzirom da Mali Bar ili gđa. Ana Ugarković nemaju svoj web site, fejs ili slično ne mogu točno provjeriti njezinu biografiju pa da navedem točno gdje je radila. Ali je definitno radila u kuhinjama nekih restorana. Tako da amaterka nije.
rezime - tko voli nek izvoli!
Ana Ugarković je kuhar amater jer nema formalno kuharsko obrazovanje.Njeno "stažiranje" u River caffeu je bilo na razini sudopere i nema previše veze s kuharskom obukom.
Svi kuhari koji nemaju formalno kuharsko obrazovanje,bez obzira na staž ili iskustvo smatraju se - amaterima.
Šteta kaj ste imali ovakvo iskustvo,ali,ruku na srce,bilo je i za očekivati da će nakon objave po medijima biti za vikend gužva u tom sićušnom lokalu.
Da su mogli nešto ponuditi - mogli su.

off t:
uvijek me fascinira da se netko ide regati na forum da bi podijelio sa svijetom neko svoje iskustvo.Svejedno,dobro ili loše.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:11   #32
all animals r equal but pigs r mo' equal :butkovich: :ri go: (zabranjeni smajli)

to Ani nije trebalo , imala bi goste i ovako, makar i bez objave PR-a u nekom od eph izdanja.
tim više što se kretinosa od konobara čulo da mu prvo govori kak nema slobodnog stola (što predmnijeva da ovaj tupamaros NEMA jebenu rezervaciju ), a onda ovoj da je on, kao, šatro rezervirao. fuj.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:22   #33
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
all animals r equal but pigs r mo' equal :butkovich: :ri go: (zabranjeni smajli)

to Ani nije trebalo , imala bi goste i ovako, makar i bez objave PR-a u nekom od eph izdanja.
tim više što se kretinosa od konobara čulo da mu prvo govori kak nema slobodnog stola (što predmnijeva da ovaj tupamaros NEMA jebenu rezervaciju ), a onda ovoj da je on, kao, šatro rezervirao. fuj.
Konobar se ponašao loše.
Ali ima tu još jedna stvar koja je bitna:to nije restoran.
U takvoj vrsti lokala rezervacije ne bi smjele postojati niti je za očekivati da se osoblje nekaj posebno trga oko gostiju na način da ih gotivi besplatnim pićima i smješta po ionako minijaturnom prostoru.
Ako nešto ima ime "tapas bar" onda tu nema ničega osim - snađi se.
Činjenica de je konobar smjestio Butkovića za prvi slobodni stol je doista veliki gaf.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:41   #34
Quote:
hedonist_zg kaže: Pogledaj post
80-ak kuna za vrlo banalnu juhicu barem prema opisanom, pitu od poriluka i nekušanu roladu od jagoda...je daleko, daleko...previše.
A sta si ocekivao?
Cim sam vidla temu, krenula sam ju citati da vidim cijene

Zena je prilicno reklamiran proizvod (s pravom ili ne, nemam pojma, a niti necu saznati jer za tanjur juhe, komad pite od porlika i komad rolade 80 kuna ne bi dala ni mrtva ), imala je kuharske emisije od HTV-a do Nove
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:44   #35
[QUOTE=Dlapek;39372498]Ana Ugarković je kuhar amater jer nema formalno kuharsko obrazovanje.Njeno "stažiranje" u River caffeu je bilo na razini sudopere i nema previše veze s kuharskom obukom.

onda se ispričavam ali u intervjuima gđe. Ugarković se nije stekao dojam da je bila sudoperka ali kako sam rekla dotičnu osobno ne poznam pa sam očito grdo pogriješila ili su pogriješili novinari u plasiranju informacija. Moje isprike i Vama i njoj.

off t: Ali ne razumijem zašto se ne bih registrirala i podjelila svoje iskustvo ako Vi možete svoje urbi et orbi objavljivati 8 ili 9 puta vezano uz jednu temu. Očito viteštvo u Vašem slučaju živi.
vilijevski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:48   #36
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
A sta si ocekivao?
Cim sam vidla temu, krenula sam ju citati da vidim cijene

Zena je prilicno reklamiran proizvod (s pravom ili ne, nemam pojma, a niti necu saznati jer za tanjur juhe, komad pite od porlika i komad rolade 80 kuna ne bi dala ni mrtva ), imala je kuharske emisije od HTV-a do Nove
Ja ne znam niti jedan lokal tog tipa u Zagrebu u kojemu je gusta/varivo juha jeftinija od 20 kuna.Također mi je poznato da se u slastičarnama slane pite puuuuno lošije kvalitete prodaju po više od 20 kuna...Ovo nije bila "pita od poriluka" nego od kozjeg sira i poriluka i pancete,kaj je meni značajna razlika.
Volim svježe skuhanu,kvalitetnu hranu i za ove tri stvari plus piće mi nikako nije žao dati 80 kuna.
kak bi rekli: svaki magarac ima svoje veselje.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:00   #37
[QUOTE=vilijevski;39374534]
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ana Ugarković je kuhar amater jer nema formalno kuharsko obrazovanje.Njeno "stažiranje" u River caffeu je bilo na razini sudopere i nema previše veze s kuharskom obukom.

onda se ispričavam ali u intervjuima gđe. Ugarković se nije stekao dojam da je bila sudoperka ali kako sam rekla dotičnu osobno ne poznam pa sam očito grdo pogriješila ili su pogriješili novinari u plasiranju informacija. Moje isprike i Vama i njoj.

off t: Ali ne razumijem zašto se ne bih registrirala i podjelila svoje iskustvo ako Vi možete svoje urbi et orbi objavljivati 8 ili 9 puta vezano uz jednu temu. Očito viteštvo u Vašem slučaju živi.
Nisi dobro kvotao/la pa sad ispade da odgovaram sama sebi.

Ne poznam je ni ja.
Ali sam gledala na televiziji neki razgovor di je upravo ona sama to rekla- bila je pomoćno osoblje, ni blizu kuhači,ali tamo se "zarazila" kuhanjem i gastronomijom.
opasku o "viteštvu" baš i nisam razumjela,ali nema važno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:03   #38
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Volim svježe skuhanu,kvalitetnu hranu i za ove tri stvari plus piće mi nikako nije žao dati 80 kuna.
kak bi rekli: svaki magarac ima svoje veselje.
Uparavo tako, zato mi nije jasno cemu opravdanje cijena?

Meni je 80 kuna za takvo sto puno, jer jednostavno ne dam 80 kuna za krisku rolade i pite i tanjur juhe.
Nekom je to sasvim okej.
100 ljudi 100 cudi.

U pravilu, ako i jedem vani, sto je rijetko, jedem samo ono sto uspjesno ne mogu replicirat doma.
Cuspajz i juha to nisu
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:16   #39
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Uparavo tako, zato mi nije jasno cemu opravdanje cijena?

Meni je 80 kuna za takvo sto puno, jer jednostavno ne dam 80 kuna za krisku rolade i pite i tanjur juhe.
Nekom je to sasvim okej.
100 ljudi 100 cudi.

U pravilu, ako i jedem vani, sto je rijetko, jedem samo ono sto uspjesno ne mogu replicirat doma.
Cuspajz i juha to nisu
Nismo se baš razumjele,čini mi se.
To nije restoran di ideš radi nekog urnebesnog gastro doživljaja i isprobavanja novih okusa.To je zalogajnica u koju odeš pojesti nešto toplo,svježe i dobro pripremljeno.
Takvih mjesta Zagrebu nedostaje i bit će uvijek publike za njih.Kao u Ribicama ili kod Martine ili u Palmetu...
Ja u to doba dana ne mogu "replicirat" ništa.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:17   #40
gospođa

Quote:
vilijevski kaže: Pogledaj post
Prvo se ispričavam na duljini posta, a onda osvrt:
Jučer dečko i ja povodom mojeg rođendana svratili do Malog Bara i moram reći da sam doživjela vrlo neugodno iznenađenje, a i poniženje kakvo u svojih 30 godina života nisam doživjela. Neki će na kraju ove priče reći da nisam u pravu, no tko voli nek izvoli - mene tamo više ne budu gledali pa makar se služio bogovski nektar s Olimpa. Dakle ovaj osvrt neće obuhvatiti kritiku umjeća kuhanje gđe. Ugarković, jer nisam ni dobila prilike probati hranu već ponašanje osoblja prema gostima. Sve je počelo člankom u posljednjem Like!-u i objavom da je otvoren Mali Bar. S obzirom da smo posljednje dvije godine proputovali Portugal i Španjolsku, pomislih super koncept i napokon nekaj kaj je konstruktivno. U narednih sedam dana sam pročitala sve objavljene članke u raznim Jutarnjima, Dobroj hrani, blogovima (Sjedi i Jedi te Oko moga stola), ovaj forum i sa smješkom na licu zaključih super - def mjesto za mene. Na par mjesta se provuklo da nema potrebe za rezervacijom, a potraga za brojem telefona u posljednjih sedam dana je ispala potraga za Svetim gralom. I tako se mi jučer uputimo tamo, pita mene dečko "kaj si rezervirala?". Rekoh nema ti za to potrebe, nije ti to restač. Više bar, bistro, ono opušteno. Dođemo tamo, sve puno. Nije bed, budemo pričekali jer si to stvarno želim. Puna su bila i mjesta za šankom. Dakle 20 minuta nas nitko nije ništa pitao, čak ni gospon šanker nas nije ponudio čašom vina/rakije dok čekamo stol. S obzirom da su ljudi sjedili oko šanka, nisam se htjela gurati/bacati preko njih. Nakon 20 minuta konobar nam u prolazu dobaci: Vidim čekate već 20 minuta. imate rezervirano? Rekoh: hm, nemamo ali sam pročitala da rezervacija nije potrebna, a i broj telefona nigdje nisam uspijela naći (napominjem: nakon 7 dana googlanja). Konobar: Da pa baš i ne funkcioniramo na principu rezervacija. U tom času neke gospođe signaliziraju da bi račun. Uglavnom čekamo još 10-ak minuta da gospođe dobiju račun (sada već 30 min u totalu) i dalje nam ni šanker ili ni konobar ne nude cugu. Spomenute gospođe se polako pakiraju za odlazak, a s obzirom da je prostor mali mi strpljivo čekamo da one odu jer neću ženama skočiti za vrat. U tom trenutku ulazi kroz vrata g. Butković s mladom damom, a gospodim šanker se baca pred njega isti tren, topi se od miline i želi mu dobrodošlicu. Rekoh ok nismo svi isti i to prihvaćam. Nešto se oni razgovaraju, kada začujem: Nažalost nemamo slobodnih stolova ali evo čekajte vidim sada jedan. I okreće se prema stolu kojeg mi strpljivo čekamo 30 minuta. Gospon šanker je visok, ja niska - rekoh nije me vidio posljednjih 30 minuta, pa ga potapšam po ramenu i kažem: Ispričavam se ali mi čekamo stol 30 minuta. On će meni: Ali gospodin je rezervirao. I dalje ne posustajem jer kak za neke postoje rezervacije a za druge ne... Naravno sve je jasno. Uglavnom postalo je gadno. Gospon šanker mene uvjerava da su u njihovom establišmanu svi isti (???) i na kraju se ispreprečio ispred stola i inzistirao je da je g. Butković rezervirao upravo taj stol (???), u tom sam trenutku shvatila da je ovo besmisleno jer ja u biti njega sada molim da on meni dozvoli da mu ostavim 300-400 kn. I kak smo svi isti ako ja nemam i ne mogu nabaviti broj od jednog od ca. 6 zaposlenih osoba Malog Bara i ne poznam ni Bakalovića, ni Butkovića, ni Ugarkovićku osobno pa očito ne mogu niš rezervirati. A iz magične kugle ne mogu izgatati br. telefona kojeg nema ni na tabli na ulazu s Vlaške. Pa mu rekoh: Hvala i doviđenja.
Neki će reći da sam nervozna, živčana ili kaj ja znam kaj i da g. Butković s pravom ima pravo prvenstva. Sve to možda stoji i ja ne bih ništa rekla da se nama netko ispričao i rekao nešto u stilu: Oprostite ali znate tko je to pa evo popite čašu kućnog vina na račun kuće (koje je 8 kn) i nemojte nikaj zamjeriti kaj ste čekali. I to eventualno sa smješkom na licu (???). Ma ni to vino na račun kuće ne bi bilo potrebno, već bilo kakva gesta u tih 30 minuta da je registrirano moje postojanje te da sam dobrodošao gost.
Za razliku od nekih ne želim da Mali bar propadne jer ako je Ugarkovićka dobra kuharica - ne bih znala niti o tome mogu suditi jer nisam uspjela niš probati - onda će ovo mjesto i opstati. No ono što bih htjela jest ispraviti Dlapeka kada kaže da je gđa. amaterka kuharica. To baš i nije istina. Prateći njezine emisije i intervjue moglo se čuti u nekoliko navrata da je radila/stažirala u restoranima u Italiji i/ili Londonu. E sada priznajem da nisam više sigurna gdje točno, no s obzirom da Mali Bar ili gđa. Ana Ugarković nemaju svoj web site, fejs ili slično ne mogu točno provjeriti njezinu biografiju pa da navedem točno gdje je radila. Ali je definitno radila u kuhinjama nekih restorana. Tako da amaterka nije.
rezime - tko voli nek izvoli!
GOSPOĐA:
Evo javlja se jedna od gore spomenutih gospođa i u potpunosti potpisuje navedeni sadržaj. Nažalost svjedoci smo nemilog događaja koji je zadesio mladi par, i još uvijek ne mogu vjerovati da se to uistinu dogodilo.Osim navedenog događaja moram spomenuti da je organizacija katastrofa, spomenuti gospodin šanker (gđe.Ugarković boyfriend) možete i sami zaključiti kakav je...nema cijenika, cijene paprene, naručiš jedno, ne dobiješ sve što si naručio, čekaš za račun, gostoprimstvo nula bodova...uglavnom Mali Bar nas neće više vidjeti
cigara9393 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.