Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2005., 13:49   #1
kuglofi

ima neko kakav dobar recept za kuglof , moze cokoladni, a posebno trazim one s kandiranim vocem!

imam i ja neki s cokoladom, ali nekako je suh, nije mi bas naj naj, a evo nasla sam i s kandiranim jedan, nisam ga jos probala napraviti, sta mislite jel dobar recept?:

IRENIN KUGLOF

SASTOJCI
100 g Krušnih mrvica
naribana limunova korica
naribana narančina korica
rum
5 bjelanaca
5 žumanaca
pola vrećice Praška za pecivo Dolcela
1 Vanilin šećer Dolcela
40 g šećera
150 do 200 g kandiranog voća
Za posipavanje:
šećer u prahu

POSTUPAK:
1. Dobro izradite žumance sa šećerom i vanilin šećerom. Dodajte rum, naribane korice naranče i limuna te krušne mrvice pomiješane s praškom za pecivo i dobro izmiješajte. Na kraju dodajte kandirano voće i lagano umiješajte snijeg od bjelanaca.
2. Kalup premažite maslacem i pospite krušnim mrvicama. Kuglof pecite 50 minuta u pećnici na 150°C.
3. Pečeni kolač malo ohladite i istresite iz kalupa.

Posluživanje
Kuglof pospite šećerom u prahu, a po želji ga možete preliti čokoladnom glazurom.

Savjet
Da biste utvrdili je li kuglof pečen, ubodite ga lagano drvenim štapićem. Ostane li štapić čist i suh, kuglof je pečen.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 19:15   #2
iovaj kuglof ce ti bit previse suh jer nema niti trun margarina ili ulja. ja napravim smjesu za mramorni kolac i ulijen u kalup za kuglof i to je to. neman neke posebne recepte za kuglof
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 20:30   #3
ja napravim smjesu kao za kolač s jogurtom i ulijem u kuglofasti kalup, samo što je kvaka što se mora malo duže peći
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 21:42   #4
e stara je napravila jeben kuglof u subotu: bla bla biskvit ko inače za kuglof, al s kakaom, e sad: umiješala malo rogača i stavila nutra sloj ribanih jabuka! prehebenoooo! iako bih ja još stavo malo suhih smokava nasjeckanih i krupno sjeckanih badema.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 01:42   #5
Talking

Ja kupim smjesu za kolac od limuna. Smixam sve po uputstvu, stavim u kalup i ispecem. Kad se ohladi zalijem sa malo limunade (nije nuzno ionako je dovoljno socan), dobro ohladim u frizideru i prelijem bijelom cokoladam. Uvijek uspije
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 10:25   #6
Quote:
njasa kaže:
ja napravim smjesu za mramorni kolac
pa koja je to smjesa za mramorni, napisi, to i trazim?
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 12:57   #7
30 dkg brašna
1 prašak za pecivo
15 dkg šećera
1 vanilin šećer
1,5 dcl ulja
3 jaja
1,5 dcl mlijeka
3 žlice kakaoa (mozes i bez)
šećer u prahu za posipanje
(saka ili dvi mljevenih bajama je super dodatak!)

sve smiksat i ulit u namasceni kalup. pec 15 min na 180 i jos oko pola sata na 150.

PRIJATNO!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 16:33   #8
hvala!

Quote:
njasa kaže:
(saka ili dvi mljevenih bajama
bajama?!!? to bi trebali biti bademi?

Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 16:39   #9
Quote:
njasa kaže:
30 dkg brašna
1 prašak za pecivo
15 dkg šećera
1 vanilin šećer
1,5 dcl ulja
3 jaja
1,5 dcl mlijeka
3 žlice kakaoa (mozes i bez)
šećer u prahu za posipanje
(saka ili dvi mljevenih bajama je super dodatak!)

sve smiksat i ulit u namasceni kalup. pec 15 min na 180 i jos oko pola sata na 150.

PRIJATNO!
Ovu smjesu treba podijeliti na dva dijela (zuti i cokoladni) ili samo poduplati smjesu? Meni se svidja ono mijesanje zute i cokoladne kore, zaista izgleda impresivno.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 09:27   #10
Quote:
Tigrica kaže:
hvala!



bajama?!!? to bi trebali biti bademi?

da bajami su bademi
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 09:30   #11
Quote:
Karmela kaže:
Ovu smjesu treba podijeliti na dva dijela (zuti i cokoladni) ili samo poduplati smjesu? Meni se svidja ono mijesanje zute i cokoladne kore, zaista izgleda impresivno.
ovisi o kalupa, ako je kalup velik onda napravis duplo smjese, odvojis smjesu i u jedan dio dodas kakaoa. ali mozes dodat i sihog voca, visanja, jabuke na kockice.... sta god volis! ali vizualno je kombinacija sa kakaom genijalna!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 23:05   #12
Nego, ja već duže vremena tražim onaj pravi kalup za kuglof i nigdje to ne mogu naći. Naime kupih onaj plitki pleh za tortu koji ima i nešto slično umetku za kuglof ali to nije to. Ja bi trebala onakav starinski duboki pleh u kojem ih peče moja mama. Dakle, da li tko zna gdje se to u Zg ili bližoj okolici može kupiti?
babuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 10:04   #13
Quote:
babuška kaže:
Nego, ja već duže vremena tražim onaj pravi kalup za kuglof i nigdje to ne mogu naći. Naime kupih onaj plitki pleh za tortu koji ima i nešto slično umetku za kuglof ali to nije to. Ja bi trebala onakav starinski duboki pleh u kojem ih peče moja mama. Dakle, da li tko zna gdje se to u Zg ili bližoj okolici može kupiti?
hm, pa vidjala sam ih u Kauflandu, Ipercoopu itd, jesi mislila na one smedje kao teflonske? koliko znam ima ih svugdje po tim vecim trgovinama, sad mozda ti trazis nesta extra duboko? koliko duboko?
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 11:09   #14
Quote:
babuška kaže:
Nego, ja već duže vremena tražim onaj pravi kalup za kuglof i nigdje to ne mogu naći. Naime kupih onaj plitki pleh za tortu koji ima i nešto slično umetku za kuglof ali to nije to. Ja bi trebala onakav starinski duboki pleh u kojem ih peče moja mama. Dakle, da li tko zna gdje se to u Zg ili bližoj okolici može kupiti?
imas u neckermannu 100% te plave kalupe!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 12:06   #15
Hvala, stvarno sam nasla u neckermannu! To je baš to! Već sam naručila
babuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 20:37   #16
A je?
A nisi mi niš rekla da si ga naručila!!
hm hm hm
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 20:43   #17
a koma!!
Od svih mojih postova, ti nađeš baš taj
Ne košta puno ljubavi
babuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 21:16   #18
no dobro...
nek ti bude
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.