Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2011., 11:37   #1
Solženjicin- Arhipelag Gulag

Dakle, s obzirom da mi u ljubavi ne ide , odlučila sam početi čitati neku knjigu tešku oko cca 1 kg ,a volim ruske pisce..
zanima me ova knjiga.Naime,već dugo godina ju želim pročitati,ali odugovlačim, jer najprije treba vremena, a drugo, ne bih htjela plakat..

E pa, jeli je netko pročitao?Preporuke? Hoću li plakati? Ajde malo feedbacka..

tnx
misty_view is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:24   #2
Pročitala sam"Arhipelag gulag" prije nekoliko godina.Knjiga je izvrsna,jedno stvarno kvalitetno štivo,potresno svjedočanstvo jednog mračnog razdoblja ruske povijesti.
Čovjek stvarno ne može vjerovati što su sve to ljudi u stanju preživjeti i dokle može ići okrutnost jednog stravičnog režima...
Čitala sam dosta knjiga o tom razdoblju,pa mi to nije bilo ništa novo za zaprepastiti se,ali Solženjicin je tom knjigom zbilja prevazišao po kvaliteti sve dotad napisano.
Knjiga(mislim da je u dva ili tri dijela?) je djelo genijalca,ja ću je sigurno opet pročitati.
Da,za nju stvarno treba imati vremena,trebalo mi je možda i mjesec dana dok sam je pročitala,ali je toliko dobra da nitko neće odustati od čitanja kad jednom počne...
I ja obožavam rusku književnost(doduše i puno drugih književnosti),pročitala sam i sve dostupne knjige Solženjicina i sve su mi dobre.
Šteta je što je posljednjih godina taj pisac nekako zapostavljen jer se ljudima jednostavno ili ne da "zagristi" u malo opsežniju i zahtjevniju literaturu ili jednostavno ne znaju puno o tom piscu...
Solženjicin je jedan od najboljih ruskih pisaca!
bonaem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:33   #3
Quote:
bonaem kaže: Pogledaj post
Pročitala sam"Arhipelag gulag" prije nekoliko godina.Knjiga je izvrsna,jedno stvarno kvalitetno štivo,potresno svjedočanstvo jednog mračnog razdoblja ruske povijesti.
Čovjek stvarno ne može vjerovati što su sve to ljudi u stanju preživjeti i dokle može ići okrutnost jednog stravičnog režima...
Čitala sam dosta knjiga o tom razdoblju,pa mi to nije bilo ništa novo za zaprepastiti se,ali Solženjicin je tom knjigom zbilja prevazišao po kvaliteti sve dotad napisano.
Knjiga(mislim da je u dva ili tri dijela?) je djelo genijalca,ja ću je sigurno opet pročitati.
Da,za nju stvarno treba imati vremena,trebalo mi je možda i mjesec dana dok sam je pročitala,ali je toliko dobra da nitko neće odustati od čitanja kad jednom počne...
I ja obožavam rusku književnost(doduše i puno drugih književnosti),pročitala sam i sve dostupne knjige Solženjicina i sve su mi dobre.
Šteta je što je posljednjih godina taj pisac nekako zapostavljen jer se ljudima jednostavno ili ne da "zagristi" u malo opsežniju i zahtjevniju literaturu ili jednostavno ne znaju puno o tom piscu...
Solženjicin je jedan od najboljih ruskih pisaca!
Potpisujem!

Ja sam ga čitao u trotomnom izdanju beogradskog "Rada" i u globalu su te tri knjige težile, mislim, i više od kilograma.

"Arhipelag Gulag" je doista jedinstveno i iznimno uvjerljivo svjedočanstvo o jednom mračnom vremenu, o najmračnijim stranama komunističkog sustava i ljudske prirode.

Solženjicin je majstor. Veliki, veliki pisac. Podjednako sjajan u dokumentarističkom prikau opće slike svega onoga što se dešavalo u doba komunističkih čistki, kao i u prikazivanju pojedinačnih sudbina nekih od milijuna koji su najrazličitije načine stradali u zloglasnim "otocima arhipelaga".

Zastrašujuća je već sama pomisao da je čovjek bio toliko hrabar, snažan i vješt da je sve te godine u "GULAG" -u uspijevao pisati i skrivati to epohalno djelo.

Preporučujem i "Odjel za rak", meni osobno najdraži Solženjicinov roman , kao i "7000 dana u Sibiru" Karla Štajnera, još jedno vrlo kvalitetno djelo identične tematike.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 08:34   #4
Quote:
16 shells kaže: Pogledaj post
"7000 dana u Sibiru" Karla Štajnera, još jedno vrlo kvalitetno djelo identične tematike.
Potpis! Fasciniralo me što ga je žena čekala svih tih 20tak godina.

Danas bi otišla u regionalni reality show, i pojebala se nakon 10 dana
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 09:38   #5
Knjigu Karla Štajnera sam isto pročitala i sve pohvale toj knjizi kao i Solženjicinovoj.
Između hrpe knjiga te tematike(a nijedna ne može biti loša kad je tema staljinistički logori i čistke),izdvojila bih jednu od najboljih- "Priče iz Kolime " od Varlama Šalamova.
bonaem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 09:45   #6
Odličan je i Solženjicinov Jedan dan u životu Ivana Denisoviča
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 20:30   #7
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Potpis! Fasciniralo me što ga je žena čekala svih tih 20tak godina.

Danas bi otišla u regionalni reality show, i pojebala se nakon 10 dana
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 20:58   #8
Quote:
16 shells kaže: Pogledaj post
Potpisujem!

Ja sam ga čitao u trotomnom izdanju beogradskog "Rada" i u globalu su te tri knjige težile, mislim, i više od kilograma.

"Arhipelag Gulag" je doista jedinstveno i iznimno uvjerljivo svjedočanstvo o jednom mračnom vremenu, o najmračnijim stranama komunističkog sustava i ljudske prirode.

Solženjicin je majstor. Veliki, veliki pisac. Podjednako sjajan u dokumentarističkom prikau opće slike svega onoga što se dešavalo u doba komunističkih čistki, kao i u prikazivanju pojedinačnih sudbina nekih od milijuna koji su najrazličitije načine stradali u zloglasnim "otocima arhipelaga".

Zastrašujuća je već sama pomisao da je čovjek bio toliko hrabar, snažan i vješt da je sve te godine u "GULAG" -u uspijevao pisati i skrivati to epohalno djelo.

Preporučujem i "Odjel za rak", meni osobno najdraži Solženjicinov roman , kao i "7000 dana u Sibiru" Karla Štajnera, još jedno vrlo kvalitetno djelo identične tematike.
Meni su isto najdraže Solženjicineve knjige, Odjel za rak i Rijeka bez ušća. Trajno ću se sjećati Kostogutova i njegova susjeda u bolničkoj sobi. Sjećat ću se lječnice na tom odjelu, njene brige o pacijentima. Ona je, i uz svoje teške životne uvjete, bila liječnik i čovjek u punom značenju tih riječi.
Solželjicin pred nas vjerno donosi zapise o mračnim i teškim vremenima, ali u njegovim djelima nalazimo i one koji, i u takvim uvjetima, ostaju ljudi.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:50   #9
pa i ja mislim da je to odlična knjiga, isto sam čitala Solženjicina i prije, ali me zato i strah čitati,a opet vuče..on mene uvijek pogodi u žicu i onda ja danima tamničarim nad idejama i slikama.. a niš..otići ću do GKZ,valjda je imaju..
misty_view is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.