Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2014., 21:15   #181
Bok.. ispisao sam se sa FESBa u ST i sad planiram u OS na ETF.. dali ja zadrzavam status redovnog studenta?
ChicaBomB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 21:19   #182
Quote:
ChicaBomB kaže: Pogledaj post
Bok.. ispisao sam se sa FESBa u ST i sad planiram u OS na ETF.. dali ja zadrzavam status redovnog studenta?
Da
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 15:45   #183
Pozdrav ljudi!
planiram ove godine upisati filozofski u zg,a sljedece godine na ljeto pisati ponovo maturu i upisati drugi fax,i naravno ispisat se iz ovoga
1.da li placam maturu ako je ponovo pisem?
2.da li placam skolarinu za novi fax?
hvala
mollyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 16:06   #184
Quote:
mollyss kaže: Pogledaj post
da li placam maturu ako je ponovo pisem?
Da
Quote:
da li placam skolarinu za novi fax?
Da
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 17:19   #185
Pozdrav,

sad sam na jesenskom prijavio određene fakultete i upao sam na jedan redovni, ali sam vec platio upisninu i skolarinu na drugi vanredni fakultet (sveuciliste u splitu).

Zanima me jel se mogu ispisat sa sveucilista i upisat se u taj drugi redovni fakultet ? Ocu li morat nesto placat ? Negdje sam procitao da ako se ispisem u roku od 15 dana da ce mi vratit 90% upisnine , koliko tu ima istine?

Hvala.
kkkl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 01:40   #186
Ovako, trenutno sam na strucnom studiju na ekonomiji i zelim promjenit smjer i upisat se na sveucilisni iz poslovne ekonomije. Mislim da ne postoji mogucnost da se prebacim sa strucnog na sveucilisni (iako je obrnuto moguce) pa pretpostavljam da cu se morat prijavit ponovno u sustav drzavne mature. Ionako sam planirala pauzirat jednu godinu.

Zanima me jel se u tom slucaju ispisujem s faksa i upisujem ponovno kad upadnem, ili jednostavno ne upisem visu godinu, sve papire ostavim u tom razdoblju na fakultetu i kasnije promjenim smjer u trenutku kad me prime?
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 14:00   #187
Lady, jesi ti sigurna? moji su se masovno prosle godine prebacivali sa strucnog na sveucilisni. kupis molbu, napises i predas, nakon par dana je rjesenje. i svima je bio omogucen prelazak. s time da imas 10ak ispita razlike pa te bacaju na 2. godinu.
znaci bez mature.

a sto se tice pauze, mislim da ostavis sve kako je, samo ne plazis skolarinu. do iduce god kad pocetkom 9.mj. pises gore spomenutu molbu.

al daj ti to svakako provjeri u referadi da se nije sta mijenjalo iako sumnjam. konkretno pisrm o efzg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 19:30   #188
Ja sam na ekonomiji u ST
Kod nas ima masu primjera gdje ekipa prelazi sa sveucilisnog na strucni i nisam jos upoznala nekoga tko bi kao ja isao obrnuto pa nemam pojmakako to ide. Ako se pise molba umjesto da se prolazi matura onda super, nadam se da je tako.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 08:14   #189
pozz..

Moze pitanje ak je neko upoznat do kad se rjesavaju, dolaze rezultati rjesenja poprilike molbi za prijelaz na drugi fakultet?

tnx
InfiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 13:10   #190
Quote:
Donki kaže: Pogledaj post
Lady, jesi ti sigurna? moji su se masovno prosle godine prebacivali sa strucnog na sveucilisni. kupis molbu, napises i predas, nakon par dana je rjesenje. i svima je bio omogucen prelazak. s time da imas 10ak ispita razlike pa te bacaju na 2. godinu.
znaci bez mature.

a sto se tice pauze, mislim da ostavis sve kako je, samo ne plazis skolarinu. do iduce god kad pocetkom 9.mj. pises gore spomenutu molbu.

al daj ti to svakako provjeri u referadi da se nije sta mijenjalo iako sumnjam. konkretno pisrm o efzg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Evo provjerila sam, prebacivanje putem molbe nije moguce tako da mi ostaje samo preko mature, znaci ili se ispisem ili ne platim i ostavim sve kako jest.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 19:16   #191
Ovako, neupisivanjem 2. semstra prestaju mi vrijediti studentska prava tj. obvezno zdrastveno osiguranje. Nisam se službeno ispisala s fakulteta jer se plaća ispis, a ja nemam novaca trenutno za ispis i put. Za prijavu na zdrastveno piše da treba potvrda o ispisu, pa me zanima kako ste vi, koji se niste službeno ispisali, to riješili?
Cvrčak81960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 00:16   #192
Hello, hello.

Ovako, planiram se ispisati sa PFZG, ali sam vidjela po vašim postovima (i nakon malo guglanja) da se ne mora obaviti službeni ispis kako bi se upisao drugi fakultet (i onda bih se, jel, mogla vratiti na PFZG ako hoću nakon x vremena - navodno).
Moje (malo bedasto) pitanje je koja je daljnja procedura sa studomatom i upisom općenito ako upišem neki drugi faks, ako sam i dalje ergo "upisana" na PFZG, odnosno studij je prekinut? Znači li to da se najbolje ispisati službeno - platiti ispis; žig u indeks i te šeme?
I koji bi bio najbolji neki okviran rok za ispis? Sada je upis u ljetni semestar i ne bih baš htjela čekati predugo ako se odlučim baš za ispis (a ne prekid studija)?
Izvanredni sam student, ako je to bitno.

Ispričavam se ako su pitanja malo možda besmislena, slobodno mi recite ako sam ja nešto krivo shvatila, što je vrlo vjerojatno.
Hvala!
sku bi ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 11:37   #193
Evo, pošto ja nisam mogla naći ovu informaciju apsolutno nigdje, napisat cu ja.
Ispis sa splitskog filozofskog:

1. treba vam potvrda iz knjiznice da ste vratili sve posuđene knjige

2. morate uzeti formular (molbu) iz fakultetske kopirnice (platite 50 lipa jer zašto bi išta bilo besplatno) i u nju napisati da tražite ispis iz osobnih razloga

3. morate uplatiti 160 kn na račun fakulteta

4. morate donijeti uplatnicu, index, iksicu i molbu na referadu pa vam oni vrate dokumente i ispis je gotov.
Sve ide relativno brzo ako znate u koje vrijeme doći da nema gužve na referadi (barem u Radovanovoj)
kronicno luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:44   #194
Student sam ponavljač prve godine, i ovako stvari stoje: Platio sam kod upisa ponovnih(u listopadu 2014.) oko 1700 kuna(zimski semestar)(odnosno dosta ects bodova).
Smijem li tražiti ispis sa fakulteta, i sporazumno raskinuti ugovor, a ostalo mi je još dosta tih bodova, a stvarno mi se ne da ići na taj fakultet, može li mi netko odgovoriti na moje pitanje.
Unaprijed hvala.
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 12:33   #195
Ja isto imam pitanje
Upisala sam filozofski ove godine, ali sam odlučila pokušati upisati rehabilitaciju. i dalje studiram redovno i dajem ispite jer se može desiti da ne upadnem na rehabilitaciju, a šta sam onda? xD
mene samo zanima postoji li neki datum do kojeg se treba ispisati ili je bitno samo ispisati se prije upisa na novi faks?
Rudyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 18:47   #196
Quote:
Rudyy kaže: Pogledaj post
Ja isto imam pitanje
Upisala sam filozofski ove godine, ali sam odlučila pokušati upisati rehabilitaciju. i dalje studiram redovno i dajem ispite jer se može desiti da ne upadnem na rehabilitaciju, a šta sam onda? xD
mene samo zanima postoji li neki datum do kojeg se treba ispisati ili je bitno samo ispisati se prije upisa na novi faks?
Ovo
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 19:10   #197
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Ovo
hvala ti
Rudyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 11:14   #198
Pozdrav svima!!!
Ja sam se ispisala s prve godine filozofskog u splitu i sada upisujem fax u zadru.
Zelim se prijaviti za braniteljsku stipendiju pa me zanima racunam li se kao ponavljac? Ako sam ponavljac ne mogu dobiti stipendiju.

Hvala unaprijed
kronicno luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:28   #199
Zna li neto koliko traje ispis s filozofskog u zg? strah me ako traje neko vrijeme da ne stignem ispisati taj prije upisa na drugi :S
Rudyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 23:56   #200
pozdrav

prosle godine sam pohadao prvu godinu fakulteta,negdje oko sredine drugog semestra sam odustao,jednostavno prestao ic,ne zelim nastaviti ovaj faks,drugi nisam upisao,tako da cu ovu godinu pauzirat..sad sto mi je ciniti i do kad imam vremena?ispisati se? koliko to košta?
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.